Орта білім беру ұйымдарының педагогіне арналған қысқа мерзімді жоспар
|
Бөлім: |
Python тілінде программалау |
|
|
Педагогтің аты-жөні |
Толынбек Тоғжан |
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып: 6 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Мәліметтерді енгізу мен шығаруды ұйымдастыру. Жобалық жұмыс |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары |
6.3.2.1 рython тіліндегі сызықтық алгоритмдерді жазу; |
|
|
Сабақтың мақсаты |
input(), print() функцияларының анықтамасын біледі. Python программалау тілінде сызықтық алгоритмдерді жазады. |
|
|
Бағалау критерийі |
input(), print() функцияларынын қолданады |
|
|
Ерекше білім беруді қажет ететін оқушы үшін (қысқартылған бағдарлама негізінде) |
рython тіліндегі сызықтық алгоритмдерді қолданады. (Эмоциялық (аффективті) және мінез-құлықтары бұзылыстары бар оқушы) |
|
|
Ойлау дағдыларының деңгейі |
қолдану |
|
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезені/уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы |
1.Оқушылармен амандасу. 2.Сабақтың тақырыбы мен мақсаттарымен таныстыру. 3. Оқушылардың сабаққа деген ынтасын арттыру мақсатында Wordwall платформасында құрастырылған «Барабан» әдісі арқылы жақсы тілектер айтқызып, сыныпқа жақсы көңіл-күй сыйлау. 4. Өткен тақырыптарды қорытындылау мақсатында «сұрақ-жауап» әдісі арқылы wordwall платформасында құрастырылған тест сұрақтарына жауап беру. |
1.Мұғаліммен амандасады. 2.Сабақтың тақырыбын дәптерге жазады. 3.Бір-біріне тілек айтады. 4.Өткен сабаққа шолу жасайды. |
«Басбармақ» әдісі арқылы бағлаймын
|
https://wordwall.net/ru/resource/45001525 |
|
Сабақтың ортасы |
Жаңа сабақты түсіндіру Экранға мәліметтерді шығаруға рrint() функциясы жауап береді. Егер код файлда болса, бұл функциясыз жұмыс жасай алмайсыңдар. Программалау тілінде мәліметтерді енгізу және шығару программада маңызды рөл атқарады.
1-тапсырма. Жұптық жұмыс. Берілген программаның қатесін табады.
1.a=int (input()) b=int (input()) print (a+b) print(«Дс», «Сс», «Ср», «Бс», «Жм», sep= ‘=’) import math print (math.ceil (3.67)) 2. a=int(input()) b=int (input()) print (a*b) print(«Желтоксан», «Кантар», «Акпан», «Наурыз», sep= ‘=’) import math print (math.sqrt (64)) 3. a=int(input()) b=int (input()) print (a/b) print(«Инфо», «Матем», «Акт», «Тарих», sep= ‘=’) import math print (math.floor (5.65))
Дескриптор:
2-тапсырма. Жеке жұмыс. Информатика кабинетінің периметрі ауданын табыңдар. Кабинеттің ені а метр, ұзындығы b метр болсын.
a=int(input()) b=int (input()) p=2*(a+b) s=a*b print(p,s)
Дескриптор:
Сергіту сәті: «Көрме, сал» әдісі.
3-тапсырма. Жеке жұмыс. Пайдаланушыдан атын, жасын, телефон нөмірін сұрайтын программа құрыңдар. name=input(“Esimin kim?”) age=input(“Jasyn neshede?”) numbes=input(“Nomerin kandai?”) print(“Aty”, name) print(“Jasy”, age) print(“Nomery”, numbers) Дескриптор: 1. Пайдаланушыдан атын, жасын, телефон нөмірін сұрайтын программа құрады; (1) 2.Python программалау тіліне салады; (1)
Сабақты қортындылау: Plickers платформасымен тест. 1.Шығару операторы? А) print() В)input() C) sep= D) floor() 2. ceil неге арналған оператор? А) Санды дөңгелектеу В) Ең кіші бүтін санға дейін дөңгелектеу C) Ең үлкен бүтін санға дейін дөңгелектеу D) Ең жақын бүтін санға дейін дөңгелектеу 3. Енгізу операторы? А) print() В)int() C) input() D) pow() 4. Пікірдің жазылу ережесі? А) ( ) В) (" ") C) " " D) "( )" Дескриптор: 1.Енгізу операторын анықтайды; (1) 2.Шығару операторын анықтайды; (1) 3.Пікірдің жазылу ережесін анықтайды; (1) 4. ceil операторы қандай қызмет атқаратынын анықтайды; (1) |
Керек мәліметтерді «Түртіп алу» әдісі арқылы дәптерге жазады
1-тапсырманы орындайды
2-тапсырманы компьютерде орындайды
3-тапсырманы компьютерде орындайды
QR код арқылы сұрақтарға жауап береді
|
Бағалау парағына өзін- өзі бағалайды
Бағалау парағына өзін- өзі бағалайды
Бағалау парағына өзін- өзі бағалайды
Бағалау парағына өзін- өзі бағалайды
|
Ноутбук Кітап
Ноутбук
Ноутбук
QR-код |
|
Сабақтың соңы |
Кері байланыс: «Почта» әдісі |
Кері байланыс береді |
|
|
|
Оқыту тапсырмаыы |
Қайталау. |
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Мәліметтерді енгізу мен шығаруды ұйымдастыру. Жобалық жұмыс
Мәліметтерді енгізу мен шығаруды ұйымдастыру. Жобалық жұмыс
Орта білім беру ұйымдарының педагогіне арналған қысқа мерзімді жоспар
|
Бөлім: |
Python тілінде программалау |
|
|
Педагогтің аты-жөні |
Толынбек Тоғжан |
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып: 6 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Мәліметтерді енгізу мен шығаруды ұйымдастыру. Жобалық жұмыс |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары |
6.3.2.1 рython тіліндегі сызықтық алгоритмдерді жазу; |
|
|
Сабақтың мақсаты |
input(), print() функцияларының анықтамасын біледі. Python программалау тілінде сызықтық алгоритмдерді жазады. |
|
|
Бағалау критерийі |
input(), print() функцияларынын қолданады |
|
|
Ерекше білім беруді қажет ететін оқушы үшін (қысқартылған бағдарлама негізінде) |
рython тіліндегі сызықтық алгоритмдерді қолданады. (Эмоциялық (аффективті) және мінез-құлықтары бұзылыстары бар оқушы) |
|
|
Ойлау дағдыларының деңгейі |
қолдану |
|
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезені/уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы |
1.Оқушылармен амандасу. 2.Сабақтың тақырыбы мен мақсаттарымен таныстыру. 3. Оқушылардың сабаққа деген ынтасын арттыру мақсатында Wordwall платформасында құрастырылған «Барабан» әдісі арқылы жақсы тілектер айтқызып, сыныпқа жақсы көңіл-күй сыйлау. 4. Өткен тақырыптарды қорытындылау мақсатында «сұрақ-жауап» әдісі арқылы wordwall платформасында құрастырылған тест сұрақтарына жауап беру. |
1.Мұғаліммен амандасады. 2.Сабақтың тақырыбын дәптерге жазады. 3.Бір-біріне тілек айтады. 4.Өткен сабаққа шолу жасайды. |
«Басбармақ» әдісі арқылы бағлаймын
|
https://wordwall.net/ru/resource/45001525 |
|
Сабақтың ортасы |
Жаңа сабақты түсіндіру Экранға мәліметтерді шығаруға рrint() функциясы жауап береді. Егер код файлда болса, бұл функциясыз жұмыс жасай алмайсыңдар. Программалау тілінде мәліметтерді енгізу және шығару программада маңызды рөл атқарады.
1-тапсырма. Жұптық жұмыс. Берілген программаның қатесін табады.
1.a=int (input()) b=int (input()) print (a+b) print(«Дс», «Сс», «Ср», «Бс», «Жм», sep= ‘=’) import math print (math.ceil (3.67)) 2. a=int(input()) b=int (input()) print (a*b) print(«Желтоксан», «Кантар», «Акпан», «Наурыз», sep= ‘=’) import math print (math.sqrt (64)) 3. a=int(input()) b=int (input()) print (a/b) print(«Инфо», «Матем», «Акт», «Тарих», sep= ‘=’) import math print (math.floor (5.65))
Дескриптор:
2-тапсырма. Жеке жұмыс. Информатика кабинетінің периметрі ауданын табыңдар. Кабинеттің ені а метр, ұзындығы b метр болсын.
a=int(input()) b=int (input()) p=2*(a+b) s=a*b print(p,s)
Дескриптор:
Сергіту сәті: «Көрме, сал» әдісі.
3-тапсырма. Жеке жұмыс. Пайдаланушыдан атын, жасын, телефон нөмірін сұрайтын программа құрыңдар. name=input(“Esimin kim?”) age=input(“Jasyn neshede?”) numbes=input(“Nomerin kandai?”) print(“Aty”, name) print(“Jasy”, age) print(“Nomery”, numbers) Дескриптор: 1. Пайдаланушыдан атын, жасын, телефон нөмірін сұрайтын программа құрады; (1) 2.Python программалау тіліне салады; (1)
Сабақты қортындылау: Plickers платформасымен тест. 1.Шығару операторы? А) print() В)input() C) sep= D) floor() 2. ceil неге арналған оператор? А) Санды дөңгелектеу В) Ең кіші бүтін санға дейін дөңгелектеу C) Ең үлкен бүтін санға дейін дөңгелектеу D) Ең жақын бүтін санға дейін дөңгелектеу 3. Енгізу операторы? А) print() В)int() C) input() D) pow() 4. Пікірдің жазылу ережесі? А) ( ) В) (" ") C) " " D) "( )" Дескриптор: 1.Енгізу операторын анықтайды; (1) 2.Шығару операторын анықтайды; (1) 3.Пікірдің жазылу ережесін анықтайды; (1) 4. ceil операторы қандай қызмет атқаратынын анықтайды; (1) |
Керек мәліметтерді «Түртіп алу» әдісі арқылы дәптерге жазады
1-тапсырманы орындайды
2-тапсырманы компьютерде орындайды
3-тапсырманы компьютерде орындайды
QR код арқылы сұрақтарға жауап береді
|
Бағалау парағына өзін- өзі бағалайды
Бағалау парағына өзін- өзі бағалайды
Бағалау парағына өзін- өзі бағалайды
Бағалау парағына өзін- өзі бағалайды
|
Ноутбук Кітап
Ноутбук
Ноутбук
QR-код |
|
Сабақтың соңы |
Кері байланыс: «Почта» әдісі |
Кері байланыс береді |
|
|
|
Оқыту тапсырмаыы |
Қайталау. |
|
|
шағым қалдыра аласыз
















