Мамытбек Қалдыбаевтың «Еліктің лағы»

Тақырып бойынша 11 материал табылды

Мамытбек Қалдыбаевтың «Еліктің лағы»

Материал туралы қысқаша түсінік
бастауыш сынып ұстаздарына керек,мектеп едуге материал салғанда қажет болады
Материалдың қысқаша нұсқасы
Page 1

«Әдебиеттік оқу» пәні бойынша 2-сынып оқушысының өзіндік жұмысының жоспары
IV тоқсан
Бөлімі: Қоршаған орта
Сабақтың нөмірі: № 7 (84- сабақ)
Сабақтың
тақырыбы:
Сүп- сүйкімді лағым
Мақсаты: Оқылған шығарманы бөліктерге бөліп, жоспар құрамын.
Күтілетін нәтиже:  Мәтінді түсініп оқимын
 Мәтінді бөліктерге бөліп, жоспар құрамын
Ресурстар: «Әдебиеттік оқу» 2-бөлім Атамұра 2017ж 82-85- бет
Сабақ барысы: - «Қоршаған орта» деген не? Оған нелер жатады?
- Қоршаған орта дегеніміз – біздің айналамыздағы табиғат, қара жер,
алтын күн, жануарлар мен өсімдіктер және табиғаттағы құбылыстар екенін
сен жақсы білесің. Бүгінгі сабағымызда түздің тағы жануарлары туралы
әңгіме қозғаймыз.
Тапсырмалар: «Әдебиеттік оқу» 2- сыныпқа арналған оқулығының 83- 84-бетіндегі
Мамытбек Қалдыбаевтың «Еліктің лағы» деген мәтінін іштей, түсініп оқы.
1- тапсырма: Мәтін мазмұнын төмендегі сұрақтар бойынша талдайық.
 Оқиға қай жерде болды?
 Жалғызаяқ жолмен кім келе жатыр?
 Оны қалай сипаттар едің?
 Аңшының қандай әрекеттер жасады?
 Сәлден соң нені көрді?
 Түймебай неге ызаланды?
 Биік шоқы түбінен нені көрді?
 Елікті атуына не бөгет болды?
 Түймебай қандай шешім қабылдады деп ойлайсың?
2- тапсырма: «Сипатта» әдісі
83-беттегі суретке зер салып қара. Мәтінге сүйеніп, аңшыны сипатта.

Аңшы



Дескрипторы:
1. Мәтін мазмұнынан сипаттау сөздерін тауып жаз
3- тапсырма: «Еліктің лағы» мәтінін бөліктерге бөліп, сұрақтардың
жоспар құрастыр.

1) Оқиға неден басталды? Жалғызаяқ жолмен кім келе жатты?
2) Ары қарай не болды? Аңшы нені көрді?
3) Оқиға немен аяқталды? Аңшы елікті неге атпады?

Жоспар:
1) ________________________________________________________
2) ________________________________________________________
3) ________________________________________________________

Кері байланыс: «Жетістік баспалдағы» әдісі


Page 2

















Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Файл форматы:
pdf
18.05.2020
456
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курстар тізімі