|
Күні/айы |
Пәні: Тәрбие сағаты 9 а сыныбы |
Пән мұғалімі: Нетқалиева Гульмира Бисеновна |
||
|
Сабақтың тақырыбы |
«Мәңгілік ел ұландарымыз». |
|||
|
Жалпы мақсаты |
Танымдық белсенділікті арттырып, өз пікірлеріңді тұжырымдап айтуға, еркін сөйлеуге, өзіне сенімді болуға үйрену. Қазақстандық патриотизмді қалыптастыру оқушылардың ой-өрісін кеңейту. Оқушыларды туған жерін , елін , Отанын сүюге , қазақ елінің ұлттық нышандарын қастерлеуге,жерін , оның табиғаты мен байлық қазынасын қорғауға тәрбиелеу. Оқушыларды өз елін , жерін қорғап оны ойлай білетін ұлтжанды , патриот сезімі ұялаған , өз ойын айқын, көркем жеткізе алатын толыққанды жеке тұлға етіп тәрбиелеу.Тәуелсіздігіміздің 25 жылдығын дәріптеу. |
|||
|
Сабақтың түрі |
сұрақ - жауап, топтық жұмыс |
|||
|
Сабақтың көрнекілігі: |
Таныстырылымдар: «Мәңгілік ел» , « Еліміз мәңгі жасасын!» BilimLand.kz сайтынан таныстырылымдар. |
|||
|
Оқыту әдістері |
Топтық, сұрақ жауап |
|||
|
Пәнаралық байланыс |
қазақ тілі мен әдебиеті, тарих |
|||
|
|
|
|||
|
Күтілетін нәтижелер |
Оқушылардың еліміз туралы танымдық белсенділігі артады, патриоттық сезімдері бекиді, ой –өрістері кеңейе отырып еліне деген сүйіспеншіліктері , құрметтеу сезімдері артады. Өз пікірлерін тұжырымдап айтып, еркін сойлеуге дағдыланады. |
|||
|
Ресурстар |
Оқулық, таратпалар, бүкіләлемдік желі, таныстырылымдар |
|||
|
Сабақ кезеңдері |
Мұғалім әрекеті |
Оқушы әрекеті |
||
|
Ұйымдастыру кезеңі |
1.Оқушыларды қарсы алу. Топқа бөлу ережесімен таныстырады.Бүгінгі сабаққа , оқушыларға сәттілік тілейді. Бүгінгі күндерің сәттілікке толы болсын! Топ көшбасшысын, хатшысы мен уақыт қадағалаушыны сайлауларын сұрайды. |
Оқушылар сыныпқа енеді. Орындықтарға отырады. 3 топқа бөлінеді.Әр топ басқа топтарға тілектерін айтады. |
||
|
Сабақтың тақырыбын хабарлау. Мақсатымен таныстыру. |
Мұғалім: Бүгін қаңтардың 20 ерекше күн. Сабақтың мақсаты айтылады. Оқушылармен бірге тәрбие сағатының мақсатын анықтау |
Оқушыларға үй тапсырмасы ретінде бүкіләлемдік желіден, кітапханадан іздену жұмыстары берілген. |
||
|
Қызығушылықты ояту |
Мұғалімнің кіріспе сөзі. Осы уақытта А.Енсеповтың «Көңіл толқыны» күйі ойнап тұрады. Ел идеясы арқауындағы топтастырушы
құндылықтар - азаматтық теңдік; еңбексүйгіштік; адалдық;
оқымыстылық пен білімге бас июшілік; зайырлы ел - толеранттылық
елі. |
«Мәңгілік ел» видео таныстырылымын тамашалайды. Тыңдайды. |
||
|
Мағынаны ашу |
«Ойлан. Топтас. Бөліс» әдісі. 1. Берілген ресурс бойынша жұмыс (берілген жұмыс түрлерін оқушылар белгілі уақыт ішінде өзара бөліп алып орындайды) Әр топ тапсырмасы: І топ «ЭКСПО туралы» Видео, таныстырылыммен ақпарат беру, жинақтау ІІ топ: «Астана -елімнің мақтанышы» . Презентациямен түсіндіру. ІІІ топ. «Мәңгілік ел- құндылықтары» - постер қорғау. |
Оқушылар ойланып , топтасып тақырыптарымен таныса отырып жұмысқа әзірленеді. |
||
|
Теориялық материалдарды талдау Білу, түсіну |
Әр топ өз топтарына бөлінген сұрақ бойынша теориялық материалды қайталайды, сыныпқа хабарлайды, теорияға сай мысалдарының шешу жолын көрсетеді. BilimLand.kz платформасынан таныстырылым көрсетіледі. . Таныстырылым.9 сыныптың қазақ тілі пәнінен жоғары деңгейдегі тапсырмалардан еліміздің құндылықтарының бірі «Рәміздер» көрсетілімін көрсетіп сабақты түсіндіру. |
1 топ. «ЭКСПО туралы» видео 2 топ. «Астана - елімнің мақтанышы.» слайд 3 топ. «Мәңгілік ел» постер қорғау. |
||
|
Қолдану |
Топтық жұмысты орындауға әзірлік. |
Оқушылар топтасып берілген тапсырманы орындайды. |
||
|
Талдау |
Топтық жұмысты орындау, қорғау. |
Әр топ оқушылары өз топтарының жұмыстарын пысықтап қорғайды. |
||
|
Синтез |
Ж.Молдағалиев. «Мен Қазақпын» өлеңін оқиды. Кендебаева Гүлдана |
Оқушылар өлеңді мағынасына мән беріп тыңдайды. |
||
|
Бағалау: |
Оқушылар әр топ жұмысын қол белгілері арқылы бағалайды. |
|||
|
Үй жұмысы |
Келесі «Жат қылықтан аулақ болайық!» тәрбие сағатына іздену жұмысы. |
|||
|
Қортытынды |
«Еліміз мәңгі жасасын!» Бейнекөрсетілім . Бейнекөрсетіліммен сабақты қорытындылау. |
|||
|
Оқушылардың рефлексиясы |
Оқушылар сабақ басында алған стикерлеріне бүгінгі сабақтан алған әсерін жазады. Рефлексия парағы ( Нені білгім келеді? Нені білдім?) |
|||

Қызығушылықты ояту -
сынып жетекшінің сөзі.

Бірлескен талдау - ортақ пікірге келудің жолы.

Оқушылар ресурстық материалдарды ғаламтордан іздестіруде.



Оқушылар топта жұмыстануда.

«Мәңгілік ел» туралы жеті қағидатты оқушылар талдау сәтінен көрініс.
Тәрбие сағатында «BilimLand.kz» сайтынан еліміздің рәміздерімен таныстыру сәті.

№43 жалпы орта білім беретін мектеп
Тәрбие сағатының тақырыбы:
«Мәңгілік ел ұландарымыз»
Өткізген 9 «а» сынып оқушылары және сынып жетекшісі: Неткалиева Г.Б.
Орал қаласы - 2017 жыл
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Мәңгілік ел ұландарымыз
Мәңгілік ел ұландарымыз
|
Күні/айы |
Пәні: Тәрбие сағаты 9 а сыныбы |
Пән мұғалімі: Нетқалиева Гульмира Бисеновна |
||
|
Сабақтың тақырыбы |
«Мәңгілік ел ұландарымыз». |
|||
|
Жалпы мақсаты |
Танымдық белсенділікті арттырып, өз пікірлеріңді тұжырымдап айтуға, еркін сөйлеуге, өзіне сенімді болуға үйрену. Қазақстандық патриотизмді қалыптастыру оқушылардың ой-өрісін кеңейту. Оқушыларды туған жерін , елін , Отанын сүюге , қазақ елінің ұлттық нышандарын қастерлеуге,жерін , оның табиғаты мен байлық қазынасын қорғауға тәрбиелеу. Оқушыларды өз елін , жерін қорғап оны ойлай білетін ұлтжанды , патриот сезімі ұялаған , өз ойын айқын, көркем жеткізе алатын толыққанды жеке тұлға етіп тәрбиелеу.Тәуелсіздігіміздің 25 жылдығын дәріптеу. |
|||
|
Сабақтың түрі |
сұрақ - жауап, топтық жұмыс |
|||
|
Сабақтың көрнекілігі: |
Таныстырылымдар: «Мәңгілік ел» , « Еліміз мәңгі жасасын!» BilimLand.kz сайтынан таныстырылымдар. |
|||
|
Оқыту әдістері |
Топтық, сұрақ жауап |
|||
|
Пәнаралық байланыс |
қазақ тілі мен әдебиеті, тарих |
|||
|
|
|
|||
|
Күтілетін нәтижелер |
Оқушылардың еліміз туралы танымдық белсенділігі артады, патриоттық сезімдері бекиді, ой –өрістері кеңейе отырып еліне деген сүйіспеншіліктері , құрметтеу сезімдері артады. Өз пікірлерін тұжырымдап айтып, еркін сойлеуге дағдыланады. |
|||
|
Ресурстар |
Оқулық, таратпалар, бүкіләлемдік желі, таныстырылымдар |
|||
|
Сабақ кезеңдері |
Мұғалім әрекеті |
Оқушы әрекеті |
||
|
Ұйымдастыру кезеңі |
1.Оқушыларды қарсы алу. Топқа бөлу ережесімен таныстырады.Бүгінгі сабаққа , оқушыларға сәттілік тілейді. Бүгінгі күндерің сәттілікке толы болсын! Топ көшбасшысын, хатшысы мен уақыт қадағалаушыны сайлауларын сұрайды. |
Оқушылар сыныпқа енеді. Орындықтарға отырады. 3 топқа бөлінеді.Әр топ басқа топтарға тілектерін айтады. |
||
|
Сабақтың тақырыбын хабарлау. Мақсатымен таныстыру. |
Мұғалім: Бүгін қаңтардың 20 ерекше күн. Сабақтың мақсаты айтылады. Оқушылармен бірге тәрбие сағатының мақсатын анықтау |
Оқушыларға үй тапсырмасы ретінде бүкіләлемдік желіден, кітапханадан іздену жұмыстары берілген. |
||
|
Қызығушылықты ояту |
Мұғалімнің кіріспе сөзі. Осы уақытта А.Енсеповтың «Көңіл толқыны» күйі ойнап тұрады. Ел идеясы арқауындағы топтастырушы
құндылықтар - азаматтық теңдік; еңбексүйгіштік; адалдық;
оқымыстылық пен білімге бас июшілік; зайырлы ел - толеранттылық
елі. |
«Мәңгілік ел» видео таныстырылымын тамашалайды. Тыңдайды. |
||
|
Мағынаны ашу |
«Ойлан. Топтас. Бөліс» әдісі. 1. Берілген ресурс бойынша жұмыс (берілген жұмыс түрлерін оқушылар белгілі уақыт ішінде өзара бөліп алып орындайды) Әр топ тапсырмасы: І топ «ЭКСПО туралы» Видео, таныстырылыммен ақпарат беру, жинақтау ІІ топ: «Астана -елімнің мақтанышы» . Презентациямен түсіндіру. ІІІ топ. «Мәңгілік ел- құндылықтары» - постер қорғау. |
Оқушылар ойланып , топтасып тақырыптарымен таныса отырып жұмысқа әзірленеді. |
||
|
Теориялық материалдарды талдау Білу, түсіну |
Әр топ өз топтарына бөлінген сұрақ бойынша теориялық материалды қайталайды, сыныпқа хабарлайды, теорияға сай мысалдарының шешу жолын көрсетеді. BilimLand.kz платформасынан таныстырылым көрсетіледі. . Таныстырылым.9 сыныптың қазақ тілі пәнінен жоғары деңгейдегі тапсырмалардан еліміздің құндылықтарының бірі «Рәміздер» көрсетілімін көрсетіп сабақты түсіндіру. |
1 топ. «ЭКСПО туралы» видео 2 топ. «Астана - елімнің мақтанышы.» слайд 3 топ. «Мәңгілік ел» постер қорғау. |
||
|
Қолдану |
Топтық жұмысты орындауға әзірлік. |
Оқушылар топтасып берілген тапсырманы орындайды. |
||
|
Талдау |
Топтық жұмысты орындау, қорғау. |
Әр топ оқушылары өз топтарының жұмыстарын пысықтап қорғайды. |
||
|
Синтез |
Ж.Молдағалиев. «Мен Қазақпын» өлеңін оқиды. Кендебаева Гүлдана |
Оқушылар өлеңді мағынасына мән беріп тыңдайды. |
||
|
Бағалау: |
Оқушылар әр топ жұмысын қол белгілері арқылы бағалайды. |
|||
|
Үй жұмысы |
Келесі «Жат қылықтан аулақ болайық!» тәрбие сағатына іздену жұмысы. |
|||
|
Қортытынды |
«Еліміз мәңгі жасасын!» Бейнекөрсетілім . Бейнекөрсетіліммен сабақты қорытындылау. |
|||
|
Оқушылардың рефлексиясы |
Оқушылар сабақ басында алған стикерлеріне бүгінгі сабақтан алған әсерін жазады. Рефлексия парағы ( Нені білгім келеді? Нені білдім?) |
|||

Қызығушылықты ояту -
сынып жетекшінің сөзі.

Бірлескен талдау - ортақ пікірге келудің жолы.

Оқушылар ресурстық материалдарды ғаламтордан іздестіруде.



Оқушылар топта жұмыстануда.

«Мәңгілік ел» туралы жеті қағидатты оқушылар талдау сәтінен көрініс.
Тәрбие сағатында «BilimLand.kz» сайтынан еліміздің рәміздерімен таныстыру сәті.

№43 жалпы орта білім беретін мектеп
Тәрбие сағатының тақырыбы:
«Мәңгілік ел ұландарымыз»
Өткізген 9 «а» сынып оқушылары және сынып жетекшісі: Неткалиева Г.Б.
Орал қаласы - 2017 жыл
шағым қалдыра аласыз













