МӘҢГІЛІК МҰРАЛАР
Дукенбаев Шамшиддин Абдуллаевич
С.Нұрмағамбетов атындағы №72 жоббм музыка пәні мұғалімі
|
Пәні: |
Музыка |
||||||
|
Мектеп: |
С.Нұрмағамбетов атындағы №72 жалпы орта білім беретін мектебі |
||||||
|
Бөлімі |
Өзім туралы |
||||||
|
Педагогтің аты жөні: |
Дукенбаев Ш.А |
||||||
|
Күні: |
05.12.2023ж. |
||||||
|
Сынып: |
4 г |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Мәңгілік мұралар |
||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
4.1.1.1 музыкалық көркемдеуші құралдардың көмегімен, әуеннің жанрын, көркемдік образдарын анықтау және салыстыру 4.1.3.5 орындау тәсілдеріне қарай музыкалық аспаптардың тобын ажырату |
||||||
|
Сабақтың мақсаты: |
музыкалық көркемдеуші құралдардың көмегімен, әуеннің жанрын, көркемдік образдарын анықтайды және салыстрады. Орындау тәсілдеріне қарай музыкалық аспаптардың тобын ажыратады |
||||||
|
Сабақтың барысы: 1.Ұйымдастыру кезеңі 2.Ән ұран 3.Дауыс қыздыру 4.Үй тапсырмасын сұрау 5.Жаңа сабақ |
|||||||
|
Сабақтың кезеңі (уақыты) |
Педагог әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||
|
Сабақтың басы 15 мин 1 мин
1 мин
10 мин
3 минут 25 минут
Сабақтың ортасы 5 мин
3 мин
3 мин
3 мин 3 мин
3 мин
7 мин
Сабақтың соңы |
Сәлемдесу,түгелдеу,сабаққа дайындығын тексеру,өткен тақырыпқа шолу жасау 1.Дауыс қыздыру жаттығуы «до мажор» гаммасы Ән ұран орындау 2.Үй тапсырмасы «Әүелеген» әсем әуен» Естай Беркімбаевтың өмірі мен шығармашылығы жайлы тың ақпараттармен бөлісу «Қоғалай» халық әнін орындау бір шумақ қайырма Жаңа сабақ «Мәңгілік мұра» «Сарыжайлау» күйін симфониялық және қазақ ұлттық аспаптар оркестрінің орындауында тыңда. Сабақта оқушылар екі түрлі оркестрдің бір сахнадағы өнер сайысын бақылайды. Берілетін тапсырмалар: 1. «Сарыжайлау» күйін симфониялық жəне қазақ ұлттық аспаптар оркестрлерінің орындауында тыңда. 2. Күйді қай оркестр бастады? Қандай оркестр жауап қайтарды, қандай оркестр аяқтады? 3. Бейнебаяндағы оркестр орындауларын қандай өнер түріне жатқызар едің? 4. 3-сыныптағы музыкалық тəжірибеңе сүйене отырып, екі оркестрдің айырмашылығын ата. 3. «Сарыжайлау» күйі қай оркестрдің орындауында ұнады? Неліктен? 2-тапсырма Зерттеу. Симфониялық оркестр алғаш рет 18ғасырда пайда болған.Оркестр құрамы ішекті,ұрмалы,ысқышты, үрлемелі аспаптардан құралған. Оркестрдегі аспаптардың орналасу реті ,аспаптардың атаулары 3-тапсырма. Біліміңді тексер Откен тақырыптардан тест сұрақтар? 4-тапсырма Сөз жұмбақтар шешу 5. тапсырма «Қоғалай әннің екінші үшінші шумақтарын үйрену Шығармашылық жұмыс. Үш топқа бөлініп, «Мəңгілік мұра» атты өнер сайысына қатыс. 1-топ. Қобыз аспабының дайындау тəсілін əңгімелейді. 2-топ. «Қоғалы-ай» халық əнін екі дауыста орындайды. 3-топ. Бұқар жыраудың «Биік тауға жарасар»термесін орындайды Бұқар жырау термесінде қандай құндылықтар айтылған Бағалау. Үш топта өз тапсырмаларын таныстырады және бағалайды Рефлексия Мен не білдім? Бүгін мен не үйрендім? Мен үшін қандай тапсырма қиын болды? Ал қай тапсырманы мен оңай орындадым? |
Оқушылар өз ойларын ауызша жеткізеді. До,ре,ми,фа,соль,ля,си,до. Естай Беркінбайұлы өмірі мен шығармашылығымен кеңінен танысады. Әнді біргелікте орындайды Муқият тыңдау Ажырата білу Салыстыру Тыңдау
Өз ойларын жеткізу Тыңдау талдау Сұрақтарға жауап береді. Өткен тақырып бойынша сұрақтарға дұрыс жауап беру Жылдам әрі дұрыс шешу Әнді мұқият тыңдап қосыла айту Муғалімнің көмегі арқылы Кері байланыс «Интервью» тәсілі бойынша кері байланыс жүргізеді. |
Үш шапалақ әдісі Тамаша Керемет Бес бармақ әдісі |
hhtp/mpp.aytis/youtube.com «Тұран» этнофольклорлық топ https://www.youtub e.com/watch?v=IyA Tq_6ussE-
«Ғажайып музыка. Әнұран» Сөзі А. Естенов, әні Е. Өміров (әндердің клавирі, минус және плюс фонограммалары келесі сайтта hhtp/mpp.aytis/youtube.com «Тұран» этнофольклорлық топ https://www.youtub e.com/watch?v=IyA Tq_6ussE- Оқулық Кері байланыс тақтайшасы |
|||
|
Саралау. Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Қабілетті оқушылардың алдына қандай тапсырма ұсынасыз? |
Бағалау. Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік
техникасын сақтау |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Шығарманың тарихи және көркемдік құндылығы неде? деген сұрақ аясында тапсырмалар ұсынылады. Көбірек қолдауды қажет ететін оқушыларға оқулықта берілген үзіндіні оқыту арқылы құндылықтарды анықтау, өмірмен салыстыру жайлы оқу мақсаты мен дағдыға қол жеткізу тапсырмаларын іріктеуді, белгілі бір оқушыдан күтілетін нәтижені, оқушыға жеке қолдау көрсетуде, оқу материалы мен ресурстарды оқушылардың жеке қабілеттерін ескере отырып әзірлеуді қамтиды. Қабілеті жоғары оқушыларға.............. |
. |
Денсаулық сақтау технологиялары. Сабақта сергіту жаттығулары мен белсенді жұмыс түрлерін қолданамын. Осы сабақта қолданылатын Қауіпсіздік техникасы ережелерінің тармақтары орындалады. Оқушылардың топта атқарылатын жұмыстарын қадағалау |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жалпы бағалау Сабақтың қандай екі аспектісі жақсы өтті? Оқыту туралы да, сабақ беру туралы да ойланыңыз. 1: 2:
ЖИ арқылы жасау
ЖИ арқылы жасау
Бөлісу 1 - айлық Материал тарифі-96% жеңілдік 00 05 00 ҚМЖ
Ашық сабақ
Тәрбие сағаты
Презентация
БЖБ, ТЖБ тесттер
Көрнекіліктер
Балабақшаға арнарлған құжаттар
Мақала, Эссе
Дидактикалық ойындар
және тағы басқа 400 000 материал
Барлық 400 000 материалдарды шексіз жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз 1 990 ₸ 49 000₸ 1 айға қосылу Материалға шағымдану Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз Жариялаған: Дукенбаев Шамшиддин АбдуллаевичШағым жылдам қаралу үшін барынша толық ақпарат жіберіңіз МӘҢГІЛІК МҰРАЛАР
Тақырып бойынша 31 материал табылды
МӘҢГІЛІК МҰРАЛАРМатериал туралы қысқаша түсінік
қмж
Материалдың қысқаша нұсқасы МӘҢГІЛІК МҰРАЛАР Дукенбаев Шамшиддин Абдуллаевич С.Нұрмағамбетов атындағы №72 жоббм музыка пәні мұғалімі
| |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||













