Материалдар / "Мақтанышым – Астанам"
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

"Мақтанышым – Астанам"

Материал туралы қысқаша түсінік
шығармашылық жұмысын сурет, сценарий түрінде ұсыну.Мұғалімнің көмегімен фотосуреттерді пайдаланып,шығармашылық жұмыс жазу.
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
14 Желтоқсан 2020
415
0 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Қызылорда облысы Жаңақорған ауданы № 169 Н.Илялетдинов атындағы жалпы орта мектебінің бастауыш сынып мұғалімі Айтлесова Гүлжазира Нақыпқызы.

Пәні: әдебиеттік оқу

Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Сәулет өнері

Күні:9.12.2020ж.

Сынып: 3

Мектеп:169 Н.Илялетдинов атындағы жалпы орта мектебі

Мұғалімнің аты-жөні: Айтлесова Гүлжазира Нақыпқызы

Сабақ тақырыбы

Мақтанышым – Астанам

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары

(оқу бағдарламасына сілтеме)

3.3.3.1 – шығармашылық жұмысын сурет, сценарий түрінде ұсыну.Мұғалімнің көмегімен фотосуреттерді пайдаланып,шығармашылық жұмыс жазу.

3.2.1.1-шығарманы түсініп,мәнерлеп оқу

Сабақ мақсаттары

Барлық оқушылар:

мұғалімнің көмегімен шығармашылық жұмыс мазмұнын сурет арқылы анықтайды

Көптеген оқушылар:

мұғалімнің көмегімен көркем шығарманың шығармашылық жұмысын сурет сценарий түрінде ұсынады

Кейбір оқушылар:

мұғалімнің көмегімен көркем шығарманың шығармашылық жұмысын үлгідегі нұсқасымен салыстырады

Бағалау критерийлері

Өлеңді мәнерлеп оқиды.

Мәтіннің тақырыбын анықтайалады, негізгі ойды табады.

Сурет бойынша мәтін құрастыра алады.

Дереккөздерден тақырып бойынша мәлімет жинастырады.

Құндылықтарды дарыту

білімді шығармашылық тұрғыда қолдана білу қабілеті;

Пәнаралық байланыстар

Дүниетану

АКТ қолдану дағдылары

https://www.youtube.com/watch?v=Pb0NlnRVGm4

Ресурстар

Топқа бөлуге арналған парақшалар, жұмыс дәптері, видеоматериал

Бастапқы білім

Өтілген тақырыптарды еске түсіреді.

Сабақтың барысы

Сабақтың

жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет

Ресурстар

Сабақтың басы

5 мин

Ұйымдастыру кезеңі

Психологиялық ахуал қалыптастыру

Қайырлы күн,досым,

Қайырлы күн болсын.

Жеті күннің әр күні

Сәттілікке толсын.



Оқушыларды үш топқа бөлу.



«Автор орындығы» әдісі арқылы үй жұмысын пысықтау

1.Ясауидың туған жері.

2.Оқыған жері. 3.Туған жеріне неше жасында оралды? 4.Күмбез туралы мәлімет . 5.Неліктен керемет күмбез аталды?

ҚБ: Бас бармақ арқылы бағалау



Балаларға бейнебаян арқылы Астанаға саяхат жасау.

Кім Астанаға барған?

Қандай көрікті жерлері бар?

Жарайсыңдар өте тамаша. Бүгінгі біздің сабағымыз «Мақтанышым – Астанам»

























А.Жорабаева «Елімнің жүрегі»

Сабақтың ортасы

















8 мин



















































4 мин























10мин



























DrawObject1



























































8 мин









3 мин











Сабақтың соңы

3 мин
























1. «Жалғастыр...» әдісі «Астана» сөзіне суреттерден сөзтіркестер ойлап табады.

 А-арман қала Астана

С-сәулетті қала

Т-Тәуелсіздік сарайы

А- Асқақтаған Әнұран

Н-Нұр шашқан Қазақ елі монументі

А-алып Ханшатыр



ҚБ: Бағдаршам арқылы бағалау

Дискриптор

Суреттер арқылы сөз тіркестерін ойлап табады.

Суреттердің көмегімен мазмұнын анықтайды.

2.Оқулықпен жұмыс

 Автормен танысу айдары

Ермек Өтетілеуұлы-балалар ақыны,аудармашы

1938жылы Ақмола (қазіргі Астана )қаласында туған.Балаларға арналған «Ең күшті адам» «Әдептілік -әдемілік», «Биік үйдің балалары»атты кітаптары бар.

Ермек Өтетілеуұлы атамыздың «Мақтанышым – Астанам» өлеңін өтеміз.

3. Оқылым

Дауыстап, тізбектеп оқу

Мақтанышым – Астанам

1.Алтын Арқа даласы, 2.Болашаққа бастаған

Жасыл Есіл жағасы. Шарықтайды асқақ ән.

Қанат жайып құлпырған Елордасы - Отанның

Аспаны ашық қаласы Мақтанышым –Астанам

3.Қызу еңбек қайнаған, 4.Батыс, шығыс зергері

Алып құрлыс айналам. Үйлескендей өрнегі.

Ғимараттар ғажайып, Астана алып көрмесі,

Шоқтығындай бай далам. Әсем сәулет өнері



Дискриптор

Өлеңді мәнерлеп, қатесіз оқиды.

Өлеңді түсініп оқып, авторы жайлы әңгімелейді



4. Сергіту сәті

5.Топтық жұмыс

1 – топ

Өлеңді мәнерлеп оқу.Әр шумағының мазмұнын ашу

Өлең жолдары

Мағынасы

Алтын арқа даласы,

Жасыл Есіл жағасы.

Қанат жайып құлпырған,

Аспаны ашық қаласы.


Есіл өзенінің жағасында орналасқан құлпырған қала.

Болашаққа бастаған,

Шарықтайды асқақ ән.

Елордасы-Отанның

Мақтанышым-астанам!

Болашаққа бастаған,еліміздің мақтанышы-Астана.

Қызу еңбек қайнаған,

Алып құрылыс айналам.

Ғимараттар ғажайып,

Шоқтығындай бай далам.

Қызу еңбекпен салынып жатқан ғажайып қала.

Батыс,шығыс зергері,

Үйлескендей өрнегі.

Астана-алып көрмесі,

Әсем сәулет өнері.

Әлемдік сәулет өнерінің үлгісін Астана ғимараттарынан көреміз.





2-топ «Төрт пікір» әдісі. «Астана тарихы»тақырыбында сызбаны толтыру

DrawObject5 DrawObject4 DrawObject3 DrawObject2 Астана

DrawObject8 DrawObject7 DrawObject6







3- топ «Суреттер сөйлейді» әдісі

«Көрікті Астанам» тақырыбына топта бірлесе отырып, суреттерден мәтін құрастыру.

 



 

ҚБ: « Екі ұсыныс,бір тілек» әдісі

Дискриптор

1. Өлең шумақтарына сәйкес пікірлерін жаза біледі;

2.Сурет бойынша мәтін құрастырады, сурет сценарий түрінде ұсынады.

3.Берілген сұрақтарға жауап жазады.



ӨЖ. «Синквейн»әдісі Астана сөзіне бес жолды өлең құрастыру.

ҚБ: Жұлдызша арқылы бағалау

Дискриптор

Бес жолды өлең құрастырып жазады.







«Бір сөзбен» әдісі арқылы бүгінгі сабақтан алған әсерлерін айтады

Кері байланыс.



Кесте






Саралау –оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз?

Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз?

Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы

Топтық жұмыста «Тапсырма» тәсілі пайдаландым бұл тәсілде оқушылардың қажеттілігіне қарай тапсырмалар бердім.

Барлығы: оқушылар өлең жолдарына мысал келтіреді

Көпшілігі: суреттерге қарап мәтін құрастырады

Кейбір оқушылар:

Шығармашылықпен жұмыс жасайды





1.«Жалғастыр» әдісінде Басбармақ арқылы бағаладым



2.Топтық жұмысты Екі жұлдыз бір тілек әдісі арқылы топтар бір – бірін бағалады



3. «синквейн» өзіндік жұмыста жұлдызша арқылы бағаладым

АКТ қолдану қауіпсіздігін сақтау

Сабақ бойынша рефлексия

Сабақ мақсаттары /оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен?

Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен?

Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз.

770 ₸ - Сатып алу

Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!