Қысқамерзімді жоспар
|
Бөлімі: |
Адамгершілік - асыл қасиет |
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|
Күні: |
|
|
Сыныбы: 5 |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
М.Қабанбай. «Бауыр» әңгімесі. Үміт |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
5. 1. 1. 1 әдеби шығарманың жанрына қарай фабуласы мен сюжеттік дамуын сипаттау; |
|
Сабақтың мақсаты: |
Шығарманың жанрына қарай фабуласы мен сюжеттік дамуын сипаттай алады. |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/ Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||
|
Сабақтың басы |
Ұйымдастыру кезеңі Оқушылардың сабаққа қатысуын бақылау. Психологиялық ахуал «Таңғажайып дорба» ойыны Сабақтың тақырыбы, оқу мақсаты, бағалау критерийі айтылады.
Қызығушылықты ояту «Сиқырлы қорап» әдісі Қораптың ішіне шығарманың кейіпкерлеріне, оқиғаларына байланысты заттарды салып қою. Оқушылар қораптан бір затты таңдап, ол заттың шығармаға қандай қатысы бар екенін айтып береді. |
Психологиялық ахуал «Таңғажайып дорба» ойыны Дорбада бірнеше жеміс, көкөніс бөліктері бар. Бала көзі жабылып, дорбадағы заттың дәмін татып, оның қай жеміс екенін, дәмі, исі, формасы, түсі жайында ажырата баяндайды. «Менің атым Қожа» хикаяты бойынша «Сиқырлы қорап» әдісі арқылы шығарманың кейіпкерлеріне, оқиғаларына байланысты заттарды табады |
Талқылау кезінде оқушылардың айтылған пікірлері мен көзқарастары ауызша мадақтау арқылы бағаланып, сабақтың келесі кезеңінде белсенді қатысуына ынталандыра ды Жарайсың!
Керемет
шешім! Мұндай ойлы пікірлерді ешқашан естімеппін |
Оқулық Қазақ әдебиеті «Атамұра» баспасы 2017 ж |
||||||||||
|
Сабақтың ортасы |
ІІ. Жаңа білімді игерту 1-тапсырма. Оқушыларға «Бауыр» шығармасының басиапқы бөлігін жақсы меңгергенін білу үшін сұрақтар беріледі. Куиззис платформасы арқылы тестті орындайды. Сонымен қатар, қосымша сұрақтар беріледі |
Оқушылар «Менің атым Қожа» шығармасынан платформа арқылы сұрақтарды орындайды, қосымша сұрақтарға жауап береді |
ҚБ: Дескриптор арқылы бағалау
|
https://quizizz.com/admin/quiz/6043ae25c38c3200202af576/м
|
||||||||||
|
|
1-тапсырма. «Әдеби лото» әдісі Шығарманың сюжеттік дамуына талдау жасаңдар Шығарма авторы: Тегі, түрі: Тақырыбы: Идеясы Құрылымы Басталуы: Байланысуы: Дамуы: Шиеленісуі: Шарықтау шегі: Шешімі: Шығармадағы кейіпкерлер:
|
Шығарманы оқи отыра, сюжеттік дамуына талдау жасайды
|
ҚБ: Дескриптор арқылы бағалау
|
Презентация Поуер пойнт Қазақ әдебиеті Атамұра, 2017 |
||||||||||
|
|
3-тапсырма. Шығарманың мазмұны жайында ойыңды «ПОПС» формуласы бойынша түсіндір.
|
Шығарманың мазмұны жайында өз ойын «ПОПС» формуласы бойынша жазбаша түсіндіреді.
|
ҚБ: Дескриптор арқылы бағалау
|
Қазақ әдебиеті Атамұра, 2017 |
||||||||||
|
Сабақтың соңы |
Рефлексия «Алшы, тәйке, бүк,шік» әдісі Сабақты қорытындылау мақсатында оқушылардың сабаққа деген көзқарасын, рефлексиясын білу үшін қолданамын
Алшы - Сабақтан өзіңе пайдалы не алдың? Тәйке – Сабақта не қиын болды? Бүк – Сабақта нені басқаша өзгертуге болады деп ойлайсың? Шік – Бүгінгі сабақтан үйренгенің бойынша алда не істеймін деп ойлайсың?
Үй тапсырмасы: 6-тапсырма. |
Оқушылар бүгінгі сабақтың мақсаты мен тақырыбы бойынша өз ойын айту арқылы сабаққа қорытынды жсайды |
1-10 баллдық жүйе бойынша оқушылардың сабаққа қатысу белсенділігі бойынша бағаланады |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Марат Қабанбай "Бауыр"
Марат Қабанбай "Бауыр"
Қысқамерзімді жоспар
|
Бөлімі: |
Адамгершілік - асыл қасиет |
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|
Күні: |
|
|
Сыныбы: 5 |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
М.Қабанбай. «Бауыр» әңгімесі. Үміт |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
5. 1. 1. 1 әдеби шығарманың жанрына қарай фабуласы мен сюжеттік дамуын сипаттау; |
|
Сабақтың мақсаты: |
Шығарманың жанрына қарай фабуласы мен сюжеттік дамуын сипаттай алады. |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/ Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||
|
Сабақтың басы |
Ұйымдастыру кезеңі Оқушылардың сабаққа қатысуын бақылау. Психологиялық ахуал «Таңғажайып дорба» ойыны Сабақтың тақырыбы, оқу мақсаты, бағалау критерийі айтылады.
Қызығушылықты ояту «Сиқырлы қорап» әдісі Қораптың ішіне шығарманың кейіпкерлеріне, оқиғаларына байланысты заттарды салып қою. Оқушылар қораптан бір затты таңдап, ол заттың шығармаға қандай қатысы бар екенін айтып береді. |
Психологиялық ахуал «Таңғажайып дорба» ойыны Дорбада бірнеше жеміс, көкөніс бөліктері бар. Бала көзі жабылып, дорбадағы заттың дәмін татып, оның қай жеміс екенін, дәмі, исі, формасы, түсі жайында ажырата баяндайды. «Менің атым Қожа» хикаяты бойынша «Сиқырлы қорап» әдісі арқылы шығарманың кейіпкерлеріне, оқиғаларына байланысты заттарды табады |
Талқылау кезінде оқушылардың айтылған пікірлері мен көзқарастары ауызша мадақтау арқылы бағаланып, сабақтың келесі кезеңінде белсенді қатысуына ынталандыра ды Жарайсың!
Керемет
шешім! Мұндай ойлы пікірлерді ешқашан естімеппін |
Оқулық Қазақ әдебиеті «Атамұра» баспасы 2017 ж |
||||||||||
|
Сабақтың ортасы |
ІІ. Жаңа білімді игерту 1-тапсырма. Оқушыларға «Бауыр» шығармасының басиапқы бөлігін жақсы меңгергенін білу үшін сұрақтар беріледі. Куиззис платформасы арқылы тестті орындайды. Сонымен қатар, қосымша сұрақтар беріледі |
Оқушылар «Менің атым Қожа» шығармасынан платформа арқылы сұрақтарды орындайды, қосымша сұрақтарға жауап береді |
ҚБ: Дескриптор арқылы бағалау
|
https://quizizz.com/admin/quiz/6043ae25c38c3200202af576/м
|
||||||||||
|
|
1-тапсырма. «Әдеби лото» әдісі Шығарманың сюжеттік дамуына талдау жасаңдар Шығарма авторы: Тегі, түрі: Тақырыбы: Идеясы Құрылымы Басталуы: Байланысуы: Дамуы: Шиеленісуі: Шарықтау шегі: Шешімі: Шығармадағы кейіпкерлер:
|
Шығарманы оқи отыра, сюжеттік дамуына талдау жасайды
|
ҚБ: Дескриптор арқылы бағалау
|
Презентация Поуер пойнт Қазақ әдебиеті Атамұра, 2017 |
||||||||||
|
|
3-тапсырма. Шығарманың мазмұны жайында ойыңды «ПОПС» формуласы бойынша түсіндір.
|
Шығарманың мазмұны жайында өз ойын «ПОПС» формуласы бойынша жазбаша түсіндіреді.
|
ҚБ: Дескриптор арқылы бағалау
|
Қазақ әдебиеті Атамұра, 2017 |
||||||||||
|
Сабақтың соңы |
Рефлексия «Алшы, тәйке, бүк,шік» әдісі Сабақты қорытындылау мақсатында оқушылардың сабаққа деген көзқарасын, рефлексиясын білу үшін қолданамын
Алшы - Сабақтан өзіңе пайдалы не алдың? Тәйке – Сабақта не қиын болды? Бүк – Сабақта нені басқаша өзгертуге болады деп ойлайсың? Шік – Бүгінгі сабақтан үйренгенің бойынша алда не істеймін деп ойлайсың?
Үй тапсырмасы: 6-тапсырма. |
Оқушылар бүгінгі сабақтың мақсаты мен тақырыбы бойынша өз ойын айту арқылы сабаққа қорытынды жсайды |
1-10 баллдық жүйе бойынша оқушылардың сабаққа қатысу белсенділігі бойынша бағаланады |
|
шағым қалдыра аласыз















