|
САБАҚ: Қазақ әдебиеті |
Мектеп: Т.Рысқұлов атындағы мектеп-лицейі |
|||||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: Сабденова З |
|||||||
|
С
Бөлімнің атауы: |
Қатысқан оқушылар саны: Отбасы құндылықтары |
Қатыспағандар: |
||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Марат Қабанбай өмірі |
|||||||
|
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары |
5.1.2.1.Әдеби шығарманың тақырыбы мен идеясын анықтау |
|||||||
|
Сабақ мақсаттары |
Әдеби шығарманың тақырыбы мен идеясын анықтау |
|||||||
|
Кейіпкерлерді шынайы өмірмен салыстырып бағалау |
||||||||
|
Көркем шығармалардан шағын көлемді үзінділерді мәнерлеп оқып,жатқа айтады |
||||||||
|
Бағалау критерийі |
-Өз ойын еркін айта алады -Түрлі мәліметтер келтіреді -Кейіпкерлерге мінездеме бере алады |
|||||||
|
Тілдік мақсат |
Пәнге қатысты сөздік қормен терминдер: Марат ақын ,халықтың әл-ауқаты,үстем таптар өкілі,т.б. Талқылауға арналған сұрақтар: - Марат Қабанбай кім? -Ақын жайлы не білесіңдер? -Зар заман ақыны дегенді қалай түсінесіңдер? |
|||||||
|
Құндылықтарды дарыту |
Тіл құндылығын сақтау,тілдің мәртебесін жоғарылату <<Тілге құрмет-елге құрмет>>екендігін сезінуге жетелеу.Рухани жаңғыру аясында адамгершілік құндылықтарды білу |
|||||||
|
АКТ қолдану дағдылары |
Электрондық оқулық,жаңа технологиялық ақпараттар |
|||||||
|
Пәнаралық байланыс |
Қазақ тілі,өзін-өзі тану,сурет |
|||||||
|
Алдыңғы оқу |
Құпия кеңес |
|||||||
|
|
||||||||
|
Жоспарланатын уақыт |
Жоспар бойынша орындалуы тиіс іс-әрекеттер |
Ресурстар |
||||||
|
Сабақтың басы 5 минут Ортасы 20 минут 10 минут Үйге тапсырма |
1.Күнделікті шаралар: а)Оқушылармен сәлемдесу ә)Жағымды ахуал қалыптастыру Үй тапсырмасын сұрау:<<Миға шабуыл>>әдісі.Өтілген тақырып бойынша сұрақтар беру арқылы пысықтау. -Бердібек Соқпақбаев туралы не білесіңдер? -Ақынның қай шығармасы ұнайды? -Ақын қай жылдары өмір сүрді? ҚБ:<<Жарайсың>>,<<Жақсы>>,<<Керемет>> мадақтау сөздерін айту. Бөлім бойынша сұрақтарға жауап беру. <<Зымыран сұрақтар>>әдісі - Марат Қабанбай кім? -Ақын жайлы не білесіңдер? -Зар заман ақыны дегенді қалай түсінесіңдер? ҚБ:<<Жарайсың>>,<<Жақсы>>,<<Керемет>> мадақтау сөздерін айту. Электронды оқулықтан Марат Қабанбайға қатысты әңгімені тыңдап,әдебиеттің тегі мен түрін ажыратып,өзіндік пікір айтады «Тірек мәтін»әдісін пайдалана отырып,ақынның өмірбаянын оқып,талқылайды Оқушылар Марат Қабанбай туралы білгендерін оқып талқылайды ҚБ:<<Жарайсың>>,<<Жақсы>>,<<Керемет>> мадақтау сөздерін айту. Мұғалім ақынның қысқаша өмірбаянымен таныстырып,оқушыларға <<Бауыр>> әңгімесін оқытады Оқушылар түсінбеген сөздердің мағынасын табу үшін сөздік қолданады және шығарманың мазмұнын ашады << Бауыр>> әңгімесін оқу ҚБ:<<Жарайсың>>,<<Жақсы>>,<<Керемет>> мадақтау сөздерін айту. |
Смайликтер Стикерлер Смайликтер Стикерлер |
||||||
|
Сабақтың соңы 5 минут |
Кері байланыс::«Бас бармақ» Оқушылардың бас бармақтарын көрсету арқылы сіз түсіндіргенді олардың ұғу деңгейін тексеріңіз. Бас бармақ жоғарыға қарап тұрса = Мен түсінемін. Бас бармақ көлденең тұрса = Мен түсінгендеймін. Бас бармақ төмен қарап тұрса = Мен түсінбедім |
стикер |
||||||
|
|
||||||||
|
Саралау – Сіз оқушыларға көбірек қолдау көрсету үшін не істейсіз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырма беруді көздеп отырсыз? |
Бағалау – Оқушылардың ақпаратты қаншалықты меңгергенін қалай тексересіз? |
Пәнаралық байланыс Қауіпсіздік ережелері АКТ-мен
байланыс |
||||||
|
Рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары жүзеге асырымды болды ма? Бүгін оқушылар нені үйренді? Сыныптағы оқу атмосферасы қандай болды? Дифференциацияны жүзеге асыру қолымнан келді ме? Мен жоспарланған уақытымды ұстандым ба? Мен жоспарыма қандай өзгерістер енгіздім және неліктен? |
|
|
|
|
|
|||
|
|
|
|
|
|
||||
|
Қорытынды бағалау Ең жақсы өткен екі нәрсе(оқыту мен оқуға қарсы) 1: 2: Қандай екі нәрсе сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (сабақ беру және оқытуға қатысты)? 1: 2: |
||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Марат Қабанбай өмірі
Марат Қабанбай өмірі
|
САБАҚ: Қазақ әдебиеті |
Мектеп: Т.Рысқұлов атындағы мектеп-лицейі |
|||||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: Сабденова З |
|||||||
|
С
Бөлімнің атауы: |
Қатысқан оқушылар саны: Отбасы құндылықтары |
Қатыспағандар: |
||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Марат Қабанбай өмірі |
|||||||
|
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары |
5.1.2.1.Әдеби шығарманың тақырыбы мен идеясын анықтау |
|||||||
|
Сабақ мақсаттары |
Әдеби шығарманың тақырыбы мен идеясын анықтау |
|||||||
|
Кейіпкерлерді шынайы өмірмен салыстырып бағалау |
||||||||
|
Көркем шығармалардан шағын көлемді үзінділерді мәнерлеп оқып,жатқа айтады |
||||||||
|
Бағалау критерийі |
-Өз ойын еркін айта алады -Түрлі мәліметтер келтіреді -Кейіпкерлерге мінездеме бере алады |
|||||||
|
Тілдік мақсат |
Пәнге қатысты сөздік қормен терминдер: Марат ақын ,халықтың әл-ауқаты,үстем таптар өкілі,т.б. Талқылауға арналған сұрақтар: - Марат Қабанбай кім? -Ақын жайлы не білесіңдер? -Зар заман ақыны дегенді қалай түсінесіңдер? |
|||||||
|
Құндылықтарды дарыту |
Тіл құндылығын сақтау,тілдің мәртебесін жоғарылату <<Тілге құрмет-елге құрмет>>екендігін сезінуге жетелеу.Рухани жаңғыру аясында адамгершілік құндылықтарды білу |
|||||||
|
АКТ қолдану дағдылары |
Электрондық оқулық,жаңа технологиялық ақпараттар |
|||||||
|
Пәнаралық байланыс |
Қазақ тілі,өзін-өзі тану,сурет |
|||||||
|
Алдыңғы оқу |
Құпия кеңес |
|||||||
|
|
||||||||
|
Жоспарланатын уақыт |
Жоспар бойынша орындалуы тиіс іс-әрекеттер |
Ресурстар |
||||||
|
Сабақтың басы 5 минут Ортасы 20 минут 10 минут Үйге тапсырма |
1.Күнделікті шаралар: а)Оқушылармен сәлемдесу ә)Жағымды ахуал қалыптастыру Үй тапсырмасын сұрау:<<Миға шабуыл>>әдісі.Өтілген тақырып бойынша сұрақтар беру арқылы пысықтау. -Бердібек Соқпақбаев туралы не білесіңдер? -Ақынның қай шығармасы ұнайды? -Ақын қай жылдары өмір сүрді? ҚБ:<<Жарайсың>>,<<Жақсы>>,<<Керемет>> мадақтау сөздерін айту. Бөлім бойынша сұрақтарға жауап беру. <<Зымыран сұрақтар>>әдісі - Марат Қабанбай кім? -Ақын жайлы не білесіңдер? -Зар заман ақыны дегенді қалай түсінесіңдер? ҚБ:<<Жарайсың>>,<<Жақсы>>,<<Керемет>> мадақтау сөздерін айту. Электронды оқулықтан Марат Қабанбайға қатысты әңгімені тыңдап,әдебиеттің тегі мен түрін ажыратып,өзіндік пікір айтады «Тірек мәтін»әдісін пайдалана отырып,ақынның өмірбаянын оқып,талқылайды Оқушылар Марат Қабанбай туралы білгендерін оқып талқылайды ҚБ:<<Жарайсың>>,<<Жақсы>>,<<Керемет>> мадақтау сөздерін айту. Мұғалім ақынның қысқаша өмірбаянымен таныстырып,оқушыларға <<Бауыр>> әңгімесін оқытады Оқушылар түсінбеген сөздердің мағынасын табу үшін сөздік қолданады және шығарманың мазмұнын ашады << Бауыр>> әңгімесін оқу ҚБ:<<Жарайсың>>,<<Жақсы>>,<<Керемет>> мадақтау сөздерін айту. |
Смайликтер Стикерлер Смайликтер Стикерлер |
||||||
|
Сабақтың соңы 5 минут |
Кері байланыс::«Бас бармақ» Оқушылардың бас бармақтарын көрсету арқылы сіз түсіндіргенді олардың ұғу деңгейін тексеріңіз. Бас бармақ жоғарыға қарап тұрса = Мен түсінемін. Бас бармақ көлденең тұрса = Мен түсінгендеймін. Бас бармақ төмен қарап тұрса = Мен түсінбедім |
стикер |
||||||
|
|
||||||||
|
Саралау – Сіз оқушыларға көбірек қолдау көрсету үшін не істейсіз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырма беруді көздеп отырсыз? |
Бағалау – Оқушылардың ақпаратты қаншалықты меңгергенін қалай тексересіз? |
Пәнаралық байланыс Қауіпсіздік ережелері АКТ-мен
байланыс |
||||||
|
Рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары жүзеге асырымды болды ма? Бүгін оқушылар нені үйренді? Сыныптағы оқу атмосферасы қандай болды? Дифференциацияны жүзеге асыру қолымнан келді ме? Мен жоспарланған уақытымды ұстандым ба? Мен жоспарыма қандай өзгерістер енгіздім және неліктен? |
|
|
|
|
|
|||
|
|
|
|
|
|
||||
|
Қорытынды бағалау Ең жақсы өткен екі нәрсе(оқыту мен оқуға қарсы) 1: 2: Қандай екі нәрсе сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (сабақ беру және оқытуға қатысты)? 1: 2: |
||||||||
шағым қалдыра аласыз
ынып:
5












