Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Жақын арада сайт әкімшілігі сізбен хабарласады
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
Математика
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады
2-сынып Математика 1-тоқсан 32сағат
Мұғалімнің аты-жөні: |
|
||||||
Пән/Сынып: |
Математика 2-сынып |
||||||
Күні: |
|
||||||
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: |
Екі таңбалы сандар |
||||||
Сабақтың тақырыбы:№ 1 |
0-ден 10-ға дейінгі сандар. 11-ден 20-ға дейінгі сандар.Толық ондықтар.100 саны. |
|
|||||
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты |
2.1.1.1 100-ге дейінгі сандардың құрылу жолын түсіну; 100 көлеміндегі сандарды тура және кері санау; олардың натурал сандар қатарындағы орнын анықтау |
|
|||||
Оқу мақсаты: |
Барлық оқушылар: 20 көлеміндегі сандар, толық ондықтар, 100 санын біледі, тура және кері санай алады. Көптеген оқушылар: натурал сандар қатарындағы орнын талдап салыстырады. Кейбір оқушылар: Екі таңбалы сандар ондықтар және бірліктер разрядынан тұратыны туралы қорытынды жасайды. |
|
|||||
Саралап оқыту тапсырмалары |
|
||||||
Ұжымдық жұмыс Жаңа тақырыптың түсіндірілуі Тапсырманы ұсыну және дұрыс жауапты ұсыну арқылы үйрету |
Жеке жұмыс Тапсырманы ұсыну, оқушылар өз бетімен орындауы |
||||||
Уақыты |
Кезеңдері |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
3минут |
Басы |
Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру: «Сан құра» әдісі. Берілген цифрлардан аталған сандарды құра. -2 ондықтан тұратын санды құр. -5 жүздіктен тұратын санды құр. -1 ондық 7 бірліктен тұратын санды құр. -1 ондық 9 бірліктен тұратын санды құр. тсс Оқу материалын жариялау: «Ой қозғау» әдісі. -Мен қандай сандарды құруды тапсырдым? -20-ға дейін тура және кері сана. -Толық ондықтар дегенді қалай түсінесің? -Толық ондықтармен кері сана. -100 қандай сан? -Ендеше бүгінгі сабағымыздың тақырыбы қандай болады? |
Цифрлардан аталған сандарды құрады. |
ҚБ: 1-10 балдық жүйе. ҚБ: 1-10 балдық жүйе. |
Бірнеше 10 көлеміндегі цифрлар |
|
|
25 минут |
Ортасы |
(Ұ) 1- тапсырма «Өз пікіріңді айт» әдісі арқылы жүзеге асады. А) Балалар екі командаға бөлінді. Бірінші командадағы балалар 12, 14, 16, 18, 20 нөмірлерін тақты. Қандай заңдылықты байқадың? Ал егер екінші командадағы балалардың нөмірлері 11 мен 20 арасындағы сандар болса, онда олардың нөмірлері қандай болатынын айт. Сергіту сәті Біз бір үйде нешеуміз? Кел санайық ,екеуміз. Бас бармағым - атам, Балан үйрек-апам. Ортан терек –әкем, Шылдыр шүмек анам. Кішкентай бөбек - мен. Біз бір үйде нешеуміз? Біз бұл үйде бесеуміз. (Д) 2- тапсырма «Орындап көр» әдісі арқылы жүзеге асады. А) Есепті шығар. Спорт жарысына 20 ұл және 30 қыз қатысты. Жарысқа барлығы неше бала қатысты? |
Оқушы тапсырмаларды түсініп оқиды, орындайды. А)1-командада: 11,13,15,17,19. Жұп және тақ сандар. Дескриптор: -Екінші командадағы нөмірлерді анықтайды. -Заңдылықты анықтайды Өлеңді дауыстап айтып, сергіту жаттығуларын жасайды. А)Есепті шығарады. Ш: 20+30=50 Ж: Жарысқа барлығы 50 бала қатысты. |
|
|
|
|
5 минут |
бекіту |
4-тапсырма Салыстыр:
|
Сандарды салыстырады. Дескриптор: - Есепті шығарады. -Сандарды салыстырады |
ҚБ: 1-10 балдық жүйе |
Оқулық, дәптер қалам |
|
|
2минут |
Кері байланыс |
Кері байланыс: «Жетістік баспалдағы» әдісі бойынша өтеді. |
|
|
|
|
Мұғалімнің аты-жөні: |
|
||||||
Пән/Сынып: |
Математика 2-сынып |
||||||
Күні: |
|
||||||
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: |
Екі таңбалы сандар |
||||||
Сабақтың тақырыбы:№ 2 |
21-ден 100-ге дейінгі сандар |
|
|||||
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты |
2.1.1.2.Екі таңбалы сандарды оқу, жазу жəне салыстыру |
|
|||||
Оқу мақсаты: |
|
|
|||||
Саралап оқыту тапсырмалары |
|
||||||
Ұжымдық жұмыс Жаңа тақырыптың түсіндірілуі Тапсырманы ұсыну және дұрыс жауапты ұсыну арқылы үйрету |
Жеке жұмыс Тапсырманы ұсыну, оқушылар өз бетімен орындауы |
||||||
Уақыты |
Кезеңдері |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
3минут |
Басы |
Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру. Оқу материалын жариялау: «Көршісін ата» әдісі. -12 санының көршілерін ата. -17 бірліктен тұратын санның көршілері қай сан? -7 бірліктен тұратын санның көршілері қай сан? тсс «Ой қозғау» әдісі. -Мен қандай сандарды құруды тапсырдым? -20-дан бастап кері сана. -Толық ондықтармен тура сана. -100 қандай сан? -Ендеше бүгінгі сабағымыздың тақырыбы қандай болады? |
Аталған сандардың тікелей алдында және тікелей кейін тұрған сандарды атайды. |
ҚБ: 1-10 балдық жүйе |
Бірнеше 10 көлеміндегі цифрлар |
|
|
25 минут |
Ортасы |
(Ұ) 1- тапсырма «Есепті шығар» әдісі арқылы жүзеге асады. А) Екі қабаттан тұратын мектепте 30 кабинет бар. 10 кабинет бірінші қабатта орналасқан. Екінші қабатта неше кабинет бар? Сергіту сәті Біз бір үйде нешеуміз? Кел санайық ,екеуміз. Бас бармағым - атам, Балан үйрек-апам. Ортан терек –әкем, Шылдыр шүмек анам. Кішкентай бөбек - мен. Біз бір үйде нешеуміз? Біз бұл үйде бесеуміз. (Д) 2- тапсырма «Өз пікіріңді айт» әдісі арқылы жүзеге асады. А) Сандардың моделін қарастыр. Сен 20-ға дейінгі екі таңбалы сандарды және толық ондықтарды білесің. Енді қалған екі таңбалы сандармен таныс бол. |
Оқушы тапсырмаларды түсініп оқиды, есепті шығарады. Ш: 30-10=20 Ж: ЕКінші қабатта 20 кабинет орналасқан. Дескриптор: -Есептің шартын, шешу жолын, табады. -Жауабын шығарады Өлеңді дауыстап айтып, сергіту жаттығуларын жасайды. А)Екітаңбалы сандарды атайды. Ә) Жасырылған сандарды атайды |
ҚБ: 1-10 балдық жүйе. ҚБ: 1-10 балдық жүйе. |
Оқулық, дәптер қалам |
|
|
5 минут |
бекіту |
5-тапсырма «Жасырылған санды тап» ойыны: Үш фишка алып, онымен кестедегі кез келген сандарды жап. |
Сыныптағы оқушылар жасырылған сандарды атасын. Дескриптор: - Екі таңалы сандарды атайды. -Сандар кестесінен жасырылған санды атайды |
ҚБ: 1-10 балдық жүйе |
Оқулық, дәптер қалам |
|
|
2минут |
Кері байланыс |
Кері байланыс: «Жетістік баспалдағы» әдісі бойынша өтеді. |
|
|
|
|
Мұғалімнің аты-жөні: |
|
||||||
Пән/Сынып: |
Математика 2-сынып |
||||||
Күні: |
|
||||||
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: |
Екі таңбалы сандар |
||||||
Сабақтың тақырыбы:№3 |
Екі таңбалы сандардың ондық құрамы. |
|
|||||
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты |
2.5.2.1.Екі таңбалы сандардың графикалық моделін құру, разрядтық кестені қолдану |
|
|||||
Оқу мақсаты: |
Барлық оқушылар: екі таңбалы сандарды графикалық моделін құра алады, разрядтық кестені қолдана алады. Көптеген оқушылар: сандарды разрядтық қосылғыштардың қосындысымен ауыстыру жолын көрсетеді. Кейбір оқушылар: екі таңбалы сандар ондықтар және бірліктер разрядынан тұратыны туралы қорытынды жасайды. |
|
|||||
Саралап оқыту тапсырмалары |
|
||||||
Ұжымдық жұмыс Жаңа тақырыптың түсіндірілуі Тапсырманы ұсыну және дұрыс жауапты ұсыну арқылы үйрету |
Жеке жұмыс Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде пәніңізді белгілеп, керек материалды алып сабағыңызға қолдана аласыз |