|
Көктұма қазақ орта мектебі мектеп жасына дейінгі шағын орталығы бар коммуналдық мемлекеттік мекемесі |
|
|
Педагогтің аты-жөні |
Туечиева А А |
|
|
Қазақ тілі |
|
Бөлім: |
Менің мектебім |
|
Сабақтың тақырыбы |
Лепті сөйлем |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
2.3.7.1 Сөйлем түрлерін айтылу мақсатына қарай ажырату және сәйкес тыныс белгілерін қолдану (нүкте, сұрақ белгісі, леп белгісі) қолдану |
|
Сабақтың мақсаты |
Сөйлем түрлерін айтылу мақсатына қарай ажыратуды үйрену. Керекті тыныс белгілерін қолдануды үйрену. |
|
|
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар 1-10 балл |
|
Сабақтың басы 5 мин |
Ынтымақтастық кезегі Өткенді пысықтау Тапсырма №1 кеспе қағаз 1 - жаттығу: «Түсініп оқы»ҰЖ Кері байланыс: «Менің ойым»
|
Ширату жаттығуларын жасайды. Хабарлы сөйлемді сұраулы сөйлемге ауызша айналдыру Сабақ тақырыбын, мақсатын ашады. |
Дескриптор: 1.Сөйлем түрлеріне айналдырады Дескриптор: 1. Өлеңді мәнерлеп оқиды; 2. Өлеңдегі негізгі ойды анықтайды; 3.Өлеңге ат қояды; 4.Табиғаттың ерекшелігі туралы әңгімелейді;
|
Қима қағаз 1-балл 1-балл |
|
Сабақтың ортасы |
2-жаттығу «Постер қорғау» 3-жаттығу «Мәнерлеп оқы» ЖЖ
Дәптермен жұмыс 4-жаттығу Сергіту сәті
«Адасқан сөйлемдер» ТЖ |
- Мәтінді оқиды. -Сұрақтарға жауап береді. -Сөздердің айтылуы мен жазылуын салыстыра Өлеңді дауыстап айтып, сәйкес қимыл жасайды. Сөздердің мағынасын түсіндіреді. -Ережені оқиды.
Өлеңді көшіріп жазады
Үлестірілген сөйлемдерден мәтін құру |
Дескриптор: 1. Сурет бойынша әңгімелейді; 2.Топта табиғат туралы талқылау жүргізеді; 3. Әр топ суретке сүйеніп постер құрады, үлгіге қарап сипаттау мәтінін құрастырады;
Дескриптор: 1. Өлеңді мәнерлеп дауыс ырғағын дұрыс қолданып оқиды; 2 Жұпта қалақай өсімдігі туралы білетіндерін айтады; 3. Лепті сөйлемді табады, айтылу мақсатын анықтайды
Дескриптор: 1. Өлеңді мәнерлеп дауыс ырғағын дұрыс қолданып оқиды; 2.Жазу емілесін сақтап жазады
Дескриптор: 1.Мәтінді ретімен орналастырады |
Суреттер,А4 3 балл Оқулық, 2балл Дәптер 2 балл Қима қағаз 1 балл |
|
Сабақтың соңы |
Үй тапсырмасы: 101 -бет 5- жаттығу ереже жаттау |
|
Кері байланыс: «2 жұлдыз, бір тілек» |
|
|
Мектеп |
Көктұма қазақ орта мектебі мектеп жасына дейінгі шағын орталығы бар коммуналдық мемлекеттік мекемесі |
|
Мұғалімнің аты-жөні |
Туечиева А А |
|
Пән |
Математика |
|
Бөлім: |
Менің туған өлкем. Шамалар жəне олардың бірліктері |
|
Сабақтың тақырыбы |
Уақыт. Тəулік./Туған өлкемді зерттеймін |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
2.1.3.5. Циферблат бойынша уақытты анықтау |
|
Сабақтың мақсаты |
Сағат бойынша уақытты анықтауды,тәулікті үйрену . Күндіз бен түнгі сағатты ажырату |
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар 1-10 балл |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 5 мин |
Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру ширату жаттығуларын жасау арқылы жүреді. Өткенді пысықтау «Кім зерек?» ойыны. -Аталған уақытты жылдам сағат макетінен көрсету қажет. - Сағат 15.00 - Сағат 8.00 - Сағат 13.00 - Сағат 16.00 |
Ширату жаттығуларын жасайды. Уақытты көрсетеді. |
Дескриптор: 1.Ауызша айтылған сағатты сұлбадан көрсетеді |
Сағат сұлбасы 2 балл |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 15 мин |
Олай болса бүгінгі сабағымызда Уақыт Тәулік Сағат бойынша уақытты анықтауды,тәулікті үйрену . Күндіз бен түнгі сағатты ажырату Әңгіме: Уақыт не үшін қажет? Қандай сағаттар болады?
Жұптық №2 «Кім зерек» әдісі арқылы жүзеге асады. А) Өзің тұратын аймақта жылдың әртүрлі мезгілінде Күннің қай уақытта шығатынын білесің бе? Аспанда ай қай уақытта көрінеді? Қораз қай уақытта шақырады?
№3 Теңдіктерді толықтыр. «Бинго» әдісі Әр қатарға ауызша айтуды ұсынамын
Сергіту сәті Дәптермен жұмыс №4- «Есептеп көр» әдісі жұппен жүзеге асады.
Логикалық тапсырма 1-есеп. Медет сабаққа 1 сағат 10 минут жұмсады. Медет сабақты қанша минут оқыды? 2-есеп. Ауылдағы әжесіне Үміт 1 сағат 40 минут жүрді, ал үйге кері ол 100 минутта қайтты. Қай жолға Үміт көбірек уақыт жұмсады? |
Сұраққа жауап береді
- Теңдіктерді толықтырады. 100-7=93 3+7=100 48+2=50 90-83=7 100-5=95 95+5=100 88+9=97 50-8=42 Сергіту жаттығуын жасайды. А) Жұптасып салыстырады, дәптерге жазады. 5дм1см *5дм 20сағ.*1тәул. 15сағ*1тәул 2тәул.*48сағ. 1сағ20мин*1сағ.25мин 2тәул.*3тәул. Ә) өрнектің мәнін тақтаға жазады 8дм8см + 30см=8дм38см 3сағ20мин -20мин= 3сағ 1тәул. -24сағ =0сағ 1м -50см =50см 1-есеп Медет сабақты 70 минут оқыды. 2-есеп Үміт тең уақыт жұмсады. |
Дескриптор: - Суреттерге қарап, уақыттарды белгілейді.
Дескриптор: - Теңдіктерді толықтырады. Дескриптор: - Есепті салыстырады
ЖИ арқылы жасау
ЖИ арқылы жасау
Бөлісу 1 - айлық Материал тарифі-96% жеңілдік 00 05 00 ҚМЖ
Ашық сабақ
Тәрбие сағаты
Презентация
БЖБ, ТЖБ тесттер
Көрнекіліктер
Балабақшаға арнарлған құжаттар
Мақала, Эссе
Дидактикалық ойындар
және тағы басқа 400 000 материал
Барлық 400 000 материалдарды шексіз жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз 1 990 ₸ 49 000₸ 1 айға қосылу Материалға шағымдану Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз Жариялаған: Уразбаева Шынар МырзахановнаШағым жылдам қаралу үшін барынша толық ақпарат жіберіңіз Математика
Тақырып бойынша 31 материал табылды
МатематикаМатериал туралы қысқаша түсінік
ункционалдық сауаттылық тұжырымдамасына негізделген анағүрлым танымал халықаралық бағалау зерттемелерінің бірі Экономикалық ынтимақтастық және даму ұйымының (ЭЫДҰ) қолдауымен өткізетін 15 жастағы оқушылардың оқу жетістіктерін бағалаудың халықаралық бағдарламасы (Programmer for international Student Assessment - PISA) болып табылады.
Материалдың қысқаша нұсқасы
Сабақтың барысы
Сабақтың барысы
|













