Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Жақын арада сайт әкімшілігі сізбен хабарласады
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
МАТЕМАТИКА 2-СЫНЫП 37 САБАҚ
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады
Білім беру ұйымының атауы |
|
|
Бөлім |
Екі таңбалы сандарды қосу және азайту. Жүздіктер. Есептер. |
|
Педагог |
|
|
Күні |
|
|
Қатысқандар: |
Қатыспағандар: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
37-САБАҚ Екі таңбалы сандарды разрядтан аттамай жазбаша қосу және азайту |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары: |
2.1.2.8. 34 + 23, 57 – 23, 45 ± 19, 47 + 33, 80 – 47, 100 – 35 жағдайларында екі таңбалы сандарды қосу және азайту алгоритмдерін қолдану. |
|
Сабақтың мақсаты: |
Разрядтан аттамай екі таңбалы сандарды қосу және азайту алгоритмін есептеулерде қолдану. 34 + 23, 57 – 23 жағдайында екі таңбалы сандарды қосу, азайту алгоритмін өз сөзімен түсіндіру. |
|
Бағалау критерийі |
- разрядтан аттамай екі таңбалы сандарды қосу алгоритмін есептеулерде қолданады; - разрядтан аттамай екі таңбалы сандарды азайту алгоритмін есептеулерде қолданады; -34 + 23 жағдайында екі таңбалы сандарды қосу алгоритмін өз сөзімен түсіндіреді; -57 – 23 жағдайында екі таңбалы сандарды азайту алгоритмін өз сөзімен түсіндіреді; |
|
Сабақтың барысы |
Сабақтың кезеңі |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс |
Ұйымдастыру 2 минут |
Психологиялық дайындық. Оқимыз, үйренеміз, жалықпаймыз, Білімнің шыңына біз шарықтаймыз!» «Қалпақ» ойыны арқылы оқушылардың белсенді болуын қалыптастырамыз. |
Оқушылар дөңгелене тұрып айнала жүреді, мұғалім кез келген оқушының басына қалпақ кигізіп, қосу мен азайтуға есептеулер айтады. |
ҚБ Өзара бағалау |
«Қалпақ» ойыны ресурстары |
Өзін-өзі тексеру 1 минут |
Үй тапсырмасы тексеріледі. «Plickers» әдісімен жұмыстар тексеріледі. |
Қарындаштың ұзындығы 15 см тең. |
ҚБ Мұғалімнің түсініктеме бере отырып бағалауы |
Гаджет Дәптерлеріне мөр белгісі қойылады. |
Өткен білімді еске түсіру 5 минут |
«Өрмекшінің өрмегі» әдісін қолданып, шамалар туралы білімдерін қайталайды. 1 дм = ? см 10 дм = ? см 10 дм = ? м 100 см = ? м 1 ц = ? кг 3 дм = ? см 40 дм = ? см 20 дм = ? м 200 см = ? м 5 ц = ? кг |
Оқушылар саусақтарына өрмек жіпті орай тұрып, шамаларды түрлендіріп сұрақтарға жауап береді. |
ҚБ «Бірін-бірі бағалау» |
Өрмек жіп |
Жаңа білім 25 минут Жаңа тақырыпқа берілген тапсырмалар |
Жаңа сабақтың тақырыбы мен оқу мақсаты хабарланады: Екі таңбалы сандарды разрядтан аттамай қосуды және азайтуды үйренеміз. Белсенді оқытудың Түсіндіру және сипаттау тәсілі: Бұрынғы жұмысқа немесе әдіске негіздеп нақты, жақсы құрылымдалған түсініктеме беру; Мұғалім екі таңбалы сандарды қосу мен азайтудың әртүрлі ауызша тәсілдерін салыстыруға сүйеніп, амалдарды разрядтар бойынша орындау тиімді деген қорытынды жасауға оқушыларды бағыттайды. |
Оқушылар екі таңбалы сандарды қосу мен азайту алгоритмдерінің ұқсастығы мен айырмашылығын тағайындауға және есептеу дағдыларына машықтанады. |
ҚБ Салыстырмалы түрде мұғалімнің бағалауы |
Оқулық 74-бет 1-тапсырма |
Мұғалім 10 - кесте арқылы сандарды баған түрінде қосу мен азайтуды түсіндіре отырып, 2 - тапсырманы орындауды ұсынады. |
Ереже: Бірліктерді бірліктерге қосады, ондықтарды ондықтарға қосады. Ереже: Бірліктерден бірліктерді азайтады, ондықтардан ондықтарды азайтады. |
Дескриптор: -екі таңбалы сандарды қосу алгоритмін орындайды; 1 б -екі таңбалы сандарды азайту алгоритмін орындайды; 1 б - ұқсастығы мен айырмашылы ғын анықтайды; 1 б - сұрақтарға жауап беріп, қорытынды жасайды; 1 б (4 б) ҚБ «Өзін-өзі бағалау» |
10 – кесте
Оқулық 74-бет 2-тапсырма 75-бет 4 - тапсырма |
|
Сергіту сәті 1 минут |
Сергіту сәті. Мұғалім нейрожаттығуларды, саусақ жаттығуларын орындауды ұсынады. |
Саусақ жаттығуларын жасайды |
|
|
ЖҰПТЫҚ ЖҰМЫС Мұғалім 3-тапсырманы баған түрінде ұсынып, қосу мен азайту алгоритмін тұжырымдауды ұсынады. |
Жаңа білімдерін қолдана отырып, келесі өрнектердің мәнін есептейді. 52 + 16, 34 + 65, 25 см + 43 см |
ҚБ «Термометр» Дескриптор: - 52 + 16 өрнегінің мәнін есептейді; 1 б - 34 + 65 өрнегінің мәнін есептейді; 1 б - 25 см + 43 см өрнегінің мәнін есептейді; 1 б (3 б) |
Оқулық 74-бет 3-тапсырма Сортер ToySib |
|
ЖҰПТЫҚ ЖҰМЫС Мұғалім 5-тапсырманы орындау барысында жаңа білімді баған түрінде орындауды қолдануды ұсынады. |
5-тапсырмада жаңа білімін пайдалана отырып, мысалдарды баған түрінде есептейді. |
ҚБ «Термометр» Дескриптор: -56 – 24 өрнегінің мәнін есептейді; 1 б - 85 - 32 өрнегінің мәнін есептейді; 1 б - 69 дм – 27 дм өрнегінің мәнін есептейді; 1 б (3 б) |
Оқулық 75-бет 5-тапсырма Сортер ToySib |
|
Бекіту 10 мин |
Саралау тапсырмасының «Қорытынды» тәсілімен жұмыстар ұсынады. Барлық оқушылар бір тапсырманы орындаса да олардың нәтижелері әртүрлі болады. Мұғалім барлық оқушыларға бағытталған нұсқау береді. 6-тапсырма. Қосындыны табуға берілген есептің шешу білігін жетілдіреді.
8-тапсырмада 1, 9, 6 және 3 цифрларын бір рет қана пайдаланып, ең үлкен (96) және ең кіші (13) екі таңбалы сандарын жазуды, осы екі санның айырмасын баған түрінде жазуды ұсынады. 96 – 13
|
6-тапсырмада қосындыны табуға берілген есепті шығарады. 32+11=43 (оқушы) Оқушылар өздерінің мықты және әлсіз тұстарына қарай жауап береді. Оқушылар өздерінің әрқайсысынан не күтілетінін түсінеді. 8-тапсырмада 1, 9, 6 және 3 сандарын пайдаланып, ең үлкен және ең кіші екі таңбалы сандар жазады. Осы екі санның айырмасының мәнін баған түрінде жазып есептейді. 96-13=83 |
ҚБ «Сканер» |
Тақта мен бор, оқулық пен дәптер 75-бет 6-тапсырма 1,9,6,3 санды карточкалар |
Кері байланыс 1 минут |
Мұғалім сыныптағы 4 бұрыштың қалағанына баруды ұсынады. Бұрыштарда 25% 50% 75% 100% деп жазылып қойылған. Бұл пайыздар оқушының өзін қанша пайызға бағалайтынын білдіреді. Үй жұмысына 75-бет 7-тапсырма баған түрінде жазып есептеу түсіндіріліп беріледі. |
Өзін-өзі бағалайды. |
ҚБ «Бұрыш» Мұғалімнің оқушылармен кері байланысы. «Мадақтама». Тапсырмаларды белсенді орындаған, орындауда талпынған, өз ойларын жеткізген балалар еңбегі және ұтымды жауаптарымен, ойлау дағдыларымен ерекшеленген балалар еңбегі мадақталады. |
А4 парақтар 25% 50% 75% 100% |
Рефлексия |
-Оқу мақсатына жете алдық па? -Қай әдіс тиімді болды? -Қай тапсырма оқушы қызығушылығын арттырды? т/б |
|
|
|