Сабақ жоспары
План урока
The lesson plan
Күні/Дата/Date:23.01.2019ж
Сынып/Класс/Class: 4 «А»
Пәні/ Предмет/subject:Математика
Сабақтың тақырыбы/Тема урока/Lesson topic: Көбейту және бөлу 537*48, 5776: 48
Мақсаты/Цели/Objectives:
Білімділік/Образовательная/Educational:
537·48, 5776: 48 түріндегі
мысалдарды шығаруды, сәйкес қалдықпен бөлуді
үйрету;
Дамытушылық/Развивающая/Developing:
Есептер
мен тапсырмаларды орындау барысында тез есептеуге қалыптастыру,
есте сақтау қабілеттері мен логикалық ойлауын
дамыту;
Тәрбиелік/Воспитывющая/Educated:
Ізденіп
көп оқуға, білімділікке тәрбиелеу
Сабақтың типі/Тип урока/Type of lesson:Игерген білімді бақылау сабағы.
Әдіс-тәсілдері/Методы/Methods: Түсіндіру, сұрақ-жауап, көрнекілік көрсету арқылы түсіндіру,жарыс.
Көрнекілік/Оборудование/Equipment: Көбейту кестесі.
Жоспар:
І. Ұйымдастыру кезеңі
ІІ. Үй тапсырмасымен тексеру
ІІІ. Өтілген сабақты пысықтау.
ІҮ. Қорытындылау, бағалау.
Ү. Үйге тапсырма.
Сабақтың барысы:
Ұйымдастыру кезеңі:
а) Сәлемдесу , оқушыларды түгендеу.
ә) Сабаққа әзірлігін тексеру, оқу құралдарын дайындау.
Психологиялық ахуал: «Жылы алақан» тренингі
Үй тапсырмасын тексеру:
«Допты қағып ал» әдісі арқылы көбейту кестесін сұрау
Жаңа сабақ.
Сабақ мақсатымен таныстыру.
Оқушыларға жазбаша көбейту мен бөлу‚ яғни баған түріндегі көбейту мен бөлуді.
Толымсыз көбейтінді, толымсыз бөлінгіш туралы білімдерін толықтыру
3. Бөлуді орында және оны тексер
19722 : 57=346 32428 : 67=484 24388 : 52=469
10788 : 29=372 30192 : 48=629 29640 : 65=456
Тақтамен жұмыс
4. Қалдықпен бөлуді орында:
19739 : 57=346 (қ.17)
32416 : 67=483 (қ. 55)
24312 : 52=467 (қ. 28)
Сергіту сәті: «Сыныпта кім бар?» ойыны
5. Бірінші трактор 9 сағат, екіншісі 7 сағат жер жыртты. Сағат сайын жұмсалу нормасы бірдей болғанда бірінші трактор жанармайды екіншіден 14 л артық жұмсады. Әр трактор бір сағатта қанша жанармай жұмсаған? Әр трактор барлығы қанша жанармай жұмсаған? Екі трактор барлығы қанша жанармай жұмсаған?
1
.трактор-9 сағ 14 л артық -?
л
1.трактор-7 сағ -? Л ? л
1)14: (9–7)=7 (л) – бір сағатта жұмсалды
2) 9×7+7×7=63+49=112 (л) – барлығы
Ж: 1 сағатта 7 литрден, 1–трактор 63 л, ал 2–трактор 49 л, барлығы 2 трактор 112 литр май жұмсады

Солтүстік Қазақстан облысында К-704-4Р атты тракторлар заводы 2016 жылы жұмыс жасай бастады. Бұл завод Ресей елімен бірлесіп «Батыр СК» деп аталған мықты тракторларды жасап шығаруда.
6. Саяжайға отырғызу үшін бағалары бірдей 15 өрік және 23 алма көшеті сатып алынды.Олар үшін барлығы 4560 теңге ақша төленді. Көшеттердің әрбір түріне қанша ақша төленген?
1) 4560: (15+23)=120 (тг) – әр көшет бағасы
2) 15×120=1800 (тг) – өрік көшеттеріне
3) 23×120=2760(тг) – алма көшеттеріне
Жауабы: Өрік көшетіне 1800 тг,Алма көшетіне 2760 тг
Саяжай-дача-country house
9. Тез есептеп үйрен:
(300 х 3 : 30 х 150 – 1500) + 2009 5009
(40 х 30 + 110 + 30 х 3 ) : 7 – 200 + 3115 3115
Сабақты қорыту: Біз не білдік? Талқылау.
Оқушы білімі мен белсенділігін бағалау.
Түсінбедім Сұрағым бар Түсіндім

Үйге тапсырма: №7 есеп
Сынып жетекші_______________
Сабақ жоспары
План урока
The lesson plan
Күні/Дата/Date:23.01.2019ж
Сынып/Класс/Class: 4 «А»
Пәні/ Предмет/subject:Қазақ тілі
Сабақтың тақырыбы/Тема урока/Lesson topic: Етістік
Мақсаты/Цели/Objectives:
Білімділік/Образовательная/Educational:
Етістік туралы берілген
ұғымды кеңейту, етістіктің негізгі лексикалық мағынасы мен қызметін
меңгерту.
Дамытушылық/Развивающая/Developing:
Сөйлеу барысында
етістіктерді мағынасына сай дұрыс жасай білу дағдыларын
дамыту.
Тәрбиелік/Воспитывющая/Educated:
адамгершілікке,
білімділікке баулу.
Сабақтың типі/Тип урока/Type of lesson:аралас
Әдіс-тәсілдері/Методы/Methods: Түсіндіру, сұрақ-жауап, көрнекілік көрсету арқылы түсіндіру.
Көрнекілік/Оборудование/Equipment: кесте, қима қағаздар, электрондық оқулық.
Жоспар:
І. Ұйымдастыру кезеңі
ІІ. Үй тапсырмасымен тексеру
ІІІ. Жаңа білімді түсіндіру
ІҮ. Жаңа білімді пысықтау,бекіту
Ү. Қорытынды
ҮІ. Үй тапсырмасын беру
Сабақтың
барысы:
І. Ұйымдастыру
кезеңі:
А) Сынып оқушыларын
түгелдеу.
Ә) үй тапсырмасын тексеру. Оқу, талдау,
тиянақтау.
5
«Т»
Тәртіп
Талап
Тазалық
Тыныштық
Татулық
ІІ. Ой
ашар:
1. «Ортадағы қалам»
әдісі:
Қазақ тілінде қанша септік
бар?
Сөз
таптары.............
Зат есім.......... сұрақтарын
ата.
Етістік.............. сұрақтары
қандай?
Сын есім.........
сұрақтары
Сан есім..........
сұрақтары
Сөз таптары бойынша алған білімдерін
тиянақтау.
СӨЗ ТАБЫНЫҢ
АТАУЫ
Беретін
мағынасы
Қандай сұраққа жауап
береді?
Тұлғасына қарай түрлері (негізгі,
туынды)
Құрамына қарай түрлері (дара,
күрделі)
Іс - әрекеттің жүзеге асу - аспауына қарай
түрлері (болымды, болымсыз)
( Мысал келтіре отырып, толық талдау
жасату.)
«4 сурет 1
сөз» әдісі арқылы тақырыпты
ашу
Сабағымыздың негізгі мақсаты: етістік
түрлеріне берілген ұғымды кеңейту. Етістіктің түрлерін, оның қандай
сұрақтарға жауап беретінін, қай сөйлем мүшесінің қызметін
атқаратынын білу
1. Электронды оқулықпен жұмыс. Толық
түсінік.
2. Суретпен жұмыс: әр оқушы суретке сай
сөйлемдер құрап, етістіктің сөйлемдегі атқаратын қызметі туралы
түсінік береді.
ІІІ. Қызығушылығын
арттыру:
1.«Затқа қимыл жасат» ойыны. Суреттер (доп,
ара, қайық, құс, кітап, жұлдыз... т.
б.).
Доп-мяч-ball, ара-пчела-Вее,
кітап-книга-book
2. Көп нүктенің орнына керекті етістікті
қойып жаз. Оның етістіктің қай түрі екенін
айт.
|
1 -
топ. |
2 -
топ. |
3 -
топ |
Көп нүктенің орнына қойылған сөздер,
етістіктің қай түріне
жатады.
- Бұл тапсырма қандай
сөздер?
- Тыйым
сөздер..
Жаттығулар
орындату.
46 - жаттығу. Топта талдап, пікірлерін
жеткізу.
47 - жаттығуды талдау, дара етістіктерді
күрделі етістікке айналдыр.
Сергіту сәті
«Жаңбыр тамшылары»
ойыны
48 - жаттығу. Туынды етістіктерді сөз
құрамына талда.
49 - жаттығу.
Тақтада
орындау. Етістік қай сөйлем мүшесінің қызметін
атқарып тұр?
50 - жаттығу. Әр топ әңгіме құрайды. «Кім
жылдам?» ойыны.
Рефлекция
1. Етістік дегеніміз
не?
2. Қандай сұраққа жауап
береді?
3. Ол қай сөйлем мүшесінің қызметін
атқарады?
4. Етістіктің түрлерін
ата.
5. Басқа сөз таптарынан етістік жасауға бола
ма?
6. Болса оларды қалай
атаймыз?
7 Туынды етістікке мысал
келтір.
Үйге тапсырма
беру
Оқушы білімін бағалау. «Бас бармақ»
әдісі
Сынып жетекші_______________
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Математика 4 сынып "Көбейту және бөлу 567*34"
Сабақ жоспары
План урока
The lesson plan
Күні/Дата/Date:23.01.2019ж
Сынып/Класс/Class: 4 «А»
Пәні/ Предмет/subject:Математика
Сабақтың тақырыбы/Тема урока/Lesson topic: Көбейту және бөлу 537*48, 5776: 48
Мақсаты/Цели/Objectives:
Білімділік/Образовательная/Educational:
537·48, 5776: 48 түріндегі
мысалдарды шығаруды, сәйкес қалдықпен бөлуді
үйрету;
Дамытушылық/Развивающая/Developing:
Есептер
мен тапсырмаларды орындау барысында тез есептеуге қалыптастыру,
есте сақтау қабілеттері мен логикалық ойлауын
дамыту;
Тәрбиелік/Воспитывющая/Educated:
Ізденіп
көп оқуға, білімділікке тәрбиелеу
Сабақтың типі/Тип урока/Type of lesson:Игерген білімді бақылау сабағы.
Әдіс-тәсілдері/Методы/Methods: Түсіндіру, сұрақ-жауап, көрнекілік көрсету арқылы түсіндіру,жарыс.
Көрнекілік/Оборудование/Equipment: Көбейту кестесі.
Жоспар:
І. Ұйымдастыру кезеңі
ІІ. Үй тапсырмасымен тексеру
ІІІ. Өтілген сабақты пысықтау.
ІҮ. Қорытындылау, бағалау.
Ү. Үйге тапсырма.
Сабақтың барысы:
Ұйымдастыру кезеңі:
а) Сәлемдесу , оқушыларды түгендеу.
ә) Сабаққа әзірлігін тексеру, оқу құралдарын дайындау.
Психологиялық ахуал: «Жылы алақан» тренингі
Үй тапсырмасын тексеру:
«Допты қағып ал» әдісі арқылы көбейту кестесін сұрау
Жаңа сабақ.
Сабақ мақсатымен таныстыру.
Оқушыларға жазбаша көбейту мен бөлу‚ яғни баған түріндегі көбейту мен бөлуді.
Толымсыз көбейтінді, толымсыз бөлінгіш туралы білімдерін толықтыру
3. Бөлуді орында және оны тексер
19722 : 57=346 32428 : 67=484 24388 : 52=469
10788 : 29=372 30192 : 48=629 29640 : 65=456
Тақтамен жұмыс
4. Қалдықпен бөлуді орында:
19739 : 57=346 (қ.17)
32416 : 67=483 (қ. 55)
24312 : 52=467 (қ. 28)
Сергіту сәті: «Сыныпта кім бар?» ойыны
5. Бірінші трактор 9 сағат, екіншісі 7 сағат жер жыртты. Сағат сайын жұмсалу нормасы бірдей болғанда бірінші трактор жанармайды екіншіден 14 л артық жұмсады. Әр трактор бір сағатта қанша жанармай жұмсаған? Әр трактор барлығы қанша жанармай жұмсаған? Екі трактор барлығы қанша жанармай жұмсаған?
1
.трактор-9 сағ 14 л артық -?
л
1.трактор-7 сағ -? Л ? л
1)14: (9–7)=7 (л) – бір сағатта жұмсалды
2) 9×7+7×7=63+49=112 (л) – барлығы
Ж: 1 сағатта 7 литрден, 1–трактор 63 л, ал 2–трактор 49 л, барлығы 2 трактор 112 литр май жұмсады

Солтүстік Қазақстан облысында К-704-4Р атты тракторлар заводы 2016 жылы жұмыс жасай бастады. Бұл завод Ресей елімен бірлесіп «Батыр СК» деп аталған мықты тракторларды жасап шығаруда.
6. Саяжайға отырғызу үшін бағалары бірдей 15 өрік және 23 алма көшеті сатып алынды.Олар үшін барлығы 4560 теңге ақша төленді. Көшеттердің әрбір түріне қанша ақша төленген?
1) 4560: (15+23)=120 (тг) – әр көшет бағасы
2) 15×120=1800 (тг) – өрік көшеттеріне
3) 23×120=2760(тг) – алма көшеттеріне
Жауабы: Өрік көшетіне 1800 тг,Алма көшетіне 2760 тг
Саяжай-дача-country house
9. Тез есептеп үйрен:
(300 х 3 : 30 х 150 – 1500) + 2009 5009
(40 х 30 + 110 + 30 х 3 ) : 7 – 200 + 3115 3115
Сабақты қорыту: Біз не білдік? Талқылау.
Оқушы білімі мен белсенділігін бағалау.
Түсінбедім Сұрағым бар Түсіндім

Үйге тапсырма: №7 есеп
Сынып жетекші_______________
Сабақ жоспары
План урока
The lesson plan
Күні/Дата/Date:23.01.2019ж
Сынып/Класс/Class: 4 «А»
Пәні/ Предмет/subject:Қазақ тілі
Сабақтың тақырыбы/Тема урока/Lesson topic: Етістік
Мақсаты/Цели/Objectives:
Білімділік/Образовательная/Educational:
Етістік туралы берілген
ұғымды кеңейту, етістіктің негізгі лексикалық мағынасы мен қызметін
меңгерту.
Дамытушылық/Развивающая/Developing:
Сөйлеу барысында
етістіктерді мағынасына сай дұрыс жасай білу дағдыларын
дамыту.
Тәрбиелік/Воспитывющая/Educated:
адамгершілікке,
білімділікке баулу.
Сабақтың типі/Тип урока/Type of lesson:аралас
Әдіс-тәсілдері/Методы/Methods: Түсіндіру, сұрақ-жауап, көрнекілік көрсету арқылы түсіндіру.
Көрнекілік/Оборудование/Equipment: кесте, қима қағаздар, электрондық оқулық.
Жоспар:
І. Ұйымдастыру кезеңі
ІІ. Үй тапсырмасымен тексеру
ІІІ. Жаңа білімді түсіндіру
ІҮ. Жаңа білімді пысықтау,бекіту
Ү. Қорытынды
ҮІ. Үй тапсырмасын беру
Сабақтың
барысы:
І. Ұйымдастыру
кезеңі:
А) Сынып оқушыларын
түгелдеу.
Ә) үй тапсырмасын тексеру. Оқу, талдау,
тиянақтау.
5
«Т»
Тәртіп
Талап
Тазалық
Тыныштық
Татулық
ІІ. Ой
ашар:
1. «Ортадағы қалам»
әдісі:
Қазақ тілінде қанша септік
бар?
Сөз
таптары.............
Зат есім.......... сұрақтарын
ата.
Етістік.............. сұрақтары
қандай?
Сын есім.........
сұрақтары
Сан есім..........
сұрақтары
Сөз таптары бойынша алған білімдерін
тиянақтау.
СӨЗ ТАБЫНЫҢ
АТАУЫ
Беретін
мағынасы
Қандай сұраққа жауап
береді?
Тұлғасына қарай түрлері (негізгі,
туынды)
Құрамына қарай түрлері (дара,
күрделі)
Іс - әрекеттің жүзеге асу - аспауына қарай
түрлері (болымды, болымсыз)
( Мысал келтіре отырып, толық талдау
жасату.)
«4 сурет 1
сөз» әдісі арқылы тақырыпты
ашу
Сабағымыздың негізгі мақсаты: етістік
түрлеріне берілген ұғымды кеңейту. Етістіктің түрлерін, оның қандай
сұрақтарға жауап беретінін, қай сөйлем мүшесінің қызметін
атқаратынын білу
1. Электронды оқулықпен жұмыс. Толық
түсінік.
2. Суретпен жұмыс: әр оқушы суретке сай
сөйлемдер құрап, етістіктің сөйлемдегі атқаратын қызметі туралы
түсінік береді.
ІІІ. Қызығушылығын
арттыру:
1.«Затқа қимыл жасат» ойыны. Суреттер (доп,
ара, қайық, құс, кітап, жұлдыз... т.
б.).
Доп-мяч-ball, ара-пчела-Вее,
кітап-книга-book
2. Көп нүктенің орнына керекті етістікті
қойып жаз. Оның етістіктің қай түрі екенін
айт.
|
1 -
топ. |
2 -
топ. |
3 -
топ |
Көп нүктенің орнына қойылған сөздер,
етістіктің қай түріне
жатады.
- Бұл тапсырма қандай
сөздер?
- Тыйым
сөздер..
Жаттығулар
орындату.
46 - жаттығу. Топта талдап, пікірлерін
жеткізу.
47 - жаттығуды талдау, дара етістіктерді
күрделі етістікке айналдыр.
Сергіту сәті
«Жаңбыр тамшылары»
ойыны
48 - жаттығу. Туынды етістіктерді сөз
құрамына талда.
49 - жаттығу.
Тақтада
орындау. Етістік қай сөйлем мүшесінің қызметін
атқарып тұр?
50 - жаттығу. Әр топ әңгіме құрайды. «Кім
жылдам?» ойыны.
Рефлекция
1. Етістік дегеніміз
не?
2. Қандай сұраққа жауап
береді?
3. Ол қай сөйлем мүшесінің қызметін
атқарады?
4. Етістіктің түрлерін
ата.
5. Басқа сөз таптарынан етістік жасауға бола
ма?
6. Болса оларды қалай
атаймыз?
7 Туынды етістікке мысал
келтір.
Үйге тапсырма
беру
Оқушы білімін бағалау. «Бас бармақ»
әдісі
Сынып жетекші_______________
шағым қалдыра аласыз













