|
Білім беру ұйымының атауы |
|
||||||||||||||||||||
|
Пәні: |
Математика |
||||||||||||||||||||
|
Бөлім: |
Сәулет.Ауызша көбейту және бөлу. |
||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
||||||||||||||||||||
|
Күні: |
|
||||||||||||||||||||
|
Сынып: |
3 |
|
|||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№72 сабақ.32х2, 320х2, 32х20 түріндегі көбейту тәсілдері |
||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
3.1.2.7 кестеден тыс мынадай жағдайларда: 32∙2, 320∙6, 32∙20 түрінде көбейту тәсілдерін ауызша көбейтуді орындау |
||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Ауызша көбейту тәсілдерін үйренеді |
||||||||||||||||||||
|
Құндылықтар Желтоқсан айы: Бірлік және ынтымақ |
Сабақ құндылығы: ЖАСАМПАЗДЫҚ ЖӘНЕ ЖАҢАШЫЛДЫҚ Апта дәйексөзі: Ынтымақ-бұзылмайтын қорған |
||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі// Уақыты 30минут |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||
|
Сабақ тың басы 3минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 25 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 5минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуалды жақсарту
Өткенді пысықтау Үй тапсырмасы 7-тапсырма Мүмкін болатын тәсілдердің бірімен есепте. 5*(20г+80г)=5*100г=500г 2*(30г+20г)=2*50г=100г (50л+10л)*8=60л*8=480л 7кг*(5+4)=7кг*9=63кг (7м+2м)*30=9м*30=270м 100*(8мм+1мм)=100*9мм=900мм (40см+10см)6=50см*6=300см 8м*(40+30)=8м*70=560м (70мм+30мм)*2=100мм*2=200мм Жаңа тақырып ФС тапсырмасы Құндылық мақсаты: Қарапайым өлшеулер жүргізу, практикалық есептерді шешуге арналған құралдармен жұмыс жасай алу 1-тапсырма Есепте
Топтық жұмыс 2-тапсырма Орында және түсіндір Үлгі: А) (300+6)*2=30*2+6*2= 60+12=72 36*2=30*2+6*2=60+12=72
ЕҚБ Ә) Ауызша түсіндіре отырып есепте 23*2=46 24*2=68 13*3=39 230*2=460 340*2=680 130*3=390 23*20=460 34*20=680 13*30=390 24*2=48 240*2=480 24*20=480
Топтық жұмыс 3-тапсырма Есептерді шығар. 1айда-20 к. Мүсін, 3қ. Құмыра 3айда-? Бұйым (20+3)*3=20*3+3*3=60+9=69 Ж: Барлығы 69 бұйым жасап шығарды
Ә)3 бригадада-21 адамнан 2бригадада-21 адамнан Барлығы-? Адам 3*21+2*21=63+42=105 Ж: 105 адам жұмыс істеді
Сергіту сәті
4-тапсырма Кестені қолдана отырып,тура теңдіктер мен теңсіздіктер құрастыр. 373 373 900-527=120+253 600 600 300*2+450+150 64 135 32*2<45*3 300 80 900/3>540/8
ЕҚБ 5-тапсырма Есепте (6+4)*8=10*8=80 (80+20)*6=100*6=600 (5+2)*60=5*60+2*60=300+120=420 (30+4)*8=70*8=560
(9+1)*70=10*70=700 (40+30)*4=70*4=280 (30+50)*4=80*4=320 (20+60)*9=80*9=720
8-тапсырма Өрнектерді баған түрінде жазып, оларды есепте Үлгі: 456 +235
691
Үй тапсырмасы 6-тапсырма Әр өонектің шығарылу тәсілін тап. (9+1)*40=10*40=400 (2+5)*30=2*30+5*30=60+150=210 (20+40)*6=60*6=360 (50+40)*8=50*8+40*8=400+320=720 (6+4)*7=10*7=70 (20+30)*8=50*8=400
Кері байланыс
|
Мақсаты: Бір-біріне құрмет сезімін ояту Амандасады
Үй тапсырмасын тексертеді
Тапсырмалар ды орындайды
Кестені толтырады
Тапсырманы орындайды
Жеке жұмыс жасайды
Есептерді шығарады
Жаттығу жасайды
Тапсырманы орындайды
Есептеу жүргізеді
Баған түрінде есептейді
Үй тапсырмасын алады
Кері байланыс береді
|
Мақтап, мадақтап отыру
ҚБ: « Әуе шарлары » әдісі
Дескриптор: Мүмкін болатын тәсілдердің бірімен есептейді-1б
Тамаша!
Дескриптор: Кестедегі есептеулерді орындайды-1б
Кереметсіңдер!
Дескриптор: Орындай отырып түсіндіреді-1б
Тамаша!
Керемет екен!
Дескриптор: Есептерді шығарады-1б
Тамаша!
ДескриптоР: Кестені қолдана отырып,тура теңдіктер мен теңсіздіктер құрастырады-1б
Тамаша!
Дескриптор: Өрнектерді баған түрінде жазып, оларды есептейді-1б
«Әуе шарлары» әдісі |
Суреттер
Оқу құралдары
Жұмыс дәптері
Қимылдар
Суреттер
Сызба
Оқулық
Кесте
Оқулық
Заттар
Суреттер
Кері байланыс тақтасы |
|||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Математика 72 сабақ 32х2, 320х2, 32х20 түріндегі көбейту тәсілдері 3 сынып
Математика 72 сабақ 32х2, 320х2, 32х20 түріндегі көбейту тәсілдері 3 сынып
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
||||||||||||||||||||
|
Пәні: |
Математика |
||||||||||||||||||||
|
Бөлім: |
Сәулет.Ауызша көбейту және бөлу. |
||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
||||||||||||||||||||
|
Күні: |
|
||||||||||||||||||||
|
Сынып: |
3 |
|
|||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№72 сабақ.32х2, 320х2, 32х20 түріндегі көбейту тәсілдері |
||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
3.1.2.7 кестеден тыс мынадай жағдайларда: 32∙2, 320∙6, 32∙20 түрінде көбейту тәсілдерін ауызша көбейтуді орындау |
||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Ауызша көбейту тәсілдерін үйренеді |
||||||||||||||||||||
|
Құндылықтар Желтоқсан айы: Бірлік және ынтымақ |
Сабақ құндылығы: ЖАСАМПАЗДЫҚ ЖӘНЕ ЖАҢАШЫЛДЫҚ Апта дәйексөзі: Ынтымақ-бұзылмайтын қорған |
||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі// Уақыты 30минут |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||
|
Сабақ тың басы 3минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 25 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 5минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуалды жақсарту
Өткенді пысықтау Үй тапсырмасы 7-тапсырма Мүмкін болатын тәсілдердің бірімен есепте. 5*(20г+80г)=5*100г=500г 2*(30г+20г)=2*50г=100г (50л+10л)*8=60л*8=480л 7кг*(5+4)=7кг*9=63кг (7м+2м)*30=9м*30=270м 100*(8мм+1мм)=100*9мм=900мм (40см+10см)6=50см*6=300см 8м*(40+30)=8м*70=560м (70мм+30мм)*2=100мм*2=200мм Жаңа тақырып ФС тапсырмасы Құндылық мақсаты: Қарапайым өлшеулер жүргізу, практикалық есептерді шешуге арналған құралдармен жұмыс жасай алу 1-тапсырма Есепте
Топтық жұмыс 2-тапсырма Орында және түсіндір Үлгі: А) (300+6)*2=30*2+6*2= 60+12=72 36*2=30*2+6*2=60+12=72
ЕҚБ Ә) Ауызша түсіндіре отырып есепте 23*2=46 24*2=68 13*3=39 230*2=460 340*2=680 130*3=390 23*20=460 34*20=680 13*30=390 24*2=48 240*2=480 24*20=480
Топтық жұмыс 3-тапсырма Есептерді шығар. 1айда-20 к. Мүсін, 3қ. Құмыра 3айда-? Бұйым (20+3)*3=20*3+3*3=60+9=69 Ж: Барлығы 69 бұйым жасап шығарды
Ә)3 бригадада-21 адамнан 2бригадада-21 адамнан Барлығы-? Адам 3*21+2*21=63+42=105 Ж: 105 адам жұмыс істеді
Сергіту сәті
4-тапсырма Кестені қолдана отырып,тура теңдіктер мен теңсіздіктер құрастыр. 373 373 900-527=120+253 600 600 300*2+450+150 64 135 32*2<45*3 300 80 900/3>540/8
ЕҚБ 5-тапсырма Есепте (6+4)*8=10*8=80 (80+20)*6=100*6=600 (5+2)*60=5*60+2*60=300+120=420 (30+4)*8=70*8=560
(9+1)*70=10*70=700 (40+30)*4=70*4=280 (30+50)*4=80*4=320 (20+60)*9=80*9=720
8-тапсырма Өрнектерді баған түрінде жазып, оларды есепте Үлгі: 456 +235
691
Үй тапсырмасы 6-тапсырма Әр өонектің шығарылу тәсілін тап. (9+1)*40=10*40=400 (2+5)*30=2*30+5*30=60+150=210 (20+40)*6=60*6=360 (50+40)*8=50*8+40*8=400+320=720 (6+4)*7=10*7=70 (20+30)*8=50*8=400
Кері байланыс
|
Мақсаты: Бір-біріне құрмет сезімін ояту Амандасады
Үй тапсырмасын тексертеді
Тапсырмалар ды орындайды
Кестені толтырады
Тапсырманы орындайды
Жеке жұмыс жасайды
Есептерді шығарады
Жаттығу жасайды
Тапсырманы орындайды
Есептеу жүргізеді
Баған түрінде есептейді
Үй тапсырмасын алады
Кері байланыс береді
|
Мақтап, мадақтап отыру
ҚБ: « Әуе шарлары » әдісі
Дескриптор: Мүмкін болатын тәсілдердің бірімен есептейді-1б
Тамаша!
Дескриптор: Кестедегі есептеулерді орындайды-1б
Кереметсіңдер!
Дескриптор: Орындай отырып түсіндіреді-1б
Тамаша!
Керемет екен!
Дескриптор: Есептерді шығарады-1б
Тамаша!
ДескриптоР: Кестені қолдана отырып,тура теңдіктер мен теңсіздіктер құрастырады-1б
Тамаша!
Дескриптор: Өрнектерді баған түрінде жазып, оларды есептейді-1б
«Әуе шарлары» әдісі |
Суреттер
Оқу құралдары
Жұмыс дәптері
Қимылдар
Суреттер
Сызба
Оқулық
Кесте
Оқулық
Заттар
Суреттер
Кері байланыс тақтасы |
|||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз



















