|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Математика |
|||||
|
Бөлім: |
Сәулет.Ауызша көбейту және бөлу. |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
3 |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№73 сабақ.32х2, 320х2, 32х20 түріндегі көбейту тәсілдері |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
3.1.2.7 кестеден тыс мынадай жағдайларда: 32∙2, 320∙6, 32∙20 түрінде көбейту тәсілдерін ауызша көбейтуді орындау |
|||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Ауызша көбейту тәсілдерін үйренеді |
|||||
|
Құндылықтар Желтоқсан айы: Бірлік және ынтымақ |
Сабақ құндылығы: ЖАСАМПАЗДЫҚ ЖӘНЕ ЖАҢАШЫЛДЫҚ Апта дәйексөзі: Ынтымақ-бұзылмайтын қорған |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// Уақыты 30минут |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 3минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 25 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 5минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуалды жақсарту
Өткенді пысықтау Үй тапсырмасы 6-тапсырма Әр өрнектің шығарылу тәсілін тап. (9+1)*40=10*40=400 (2+5)*30=2*30+5*30=60+150=210 (20+40)*6=60*6=360 (50+40)*8=50*8+40*8=400+320=720 (6+4)*7=10*7=70 (20+30)*8=50*8=400 Жаңа тақырып ФС тапсырмасы 1-тапсырма Есепте.Шыққан жауаптарды өсу ретімен орналастыр. Сонда сен субұрқақ алғаш рет қай елде пайда болғанын білесің 23*10=230 М 120*3=360 Ы 130*3=390 С 210*3=630 Ы 22*30=660 Р Жауабы: МЫСЫР Бірлескен жұмыс ЕБҚ және ЕҚБ 2-тапсырма Тиімді тәсілмен есепте Үлгі: 13*3=(10*3)+(3*3)=30*9=39 (5+2)*60=7*60=420 (31+19)*20=50*20=1000 Топтық жұмыс 3-тапсырма Есептерді шығар А)Әр сорғы-210 л/ сағ 2 сорғы-?л (210+210)*2=840л (2сағ) Ж: 2с ағаттың ішінде екі сорғы 840л су айдайды. Ә) 2қатар-120шамнан 3қатар-210 шамнан Барлығы-?шам 120*2+210*3=870шам Ж: Барлығы 870 шам қолданылды. Сергіту сәті
4-тапсырма Есепте «Бәйге» ойыны 31*2=62 11*90=990 11*7=77 210*4=840 21*40=840 220*4=880 110*3=330 11*30=330 120*3=360 330*3=990 33*30=990 11*40=440 Құндылық мақсаты: Қарапайым өлшеулер жүргізу, практикалық есептерді шешуге арналған құралдармен жұмыс жасай алу 5-тапсырма Қабырғалары 2 см мен 4 см және 1см мен 7см болатындай тіктөртбұрыштар сал. Осы тіктөртбұрыштардың периметрін әртүрлі тәсілмен есептеп шығар
Р=(а+в)*2
Р=(4+2)*2=12см 2-тәсіл Р=а*2+в*2 Р=4*2+2*2=12см 2) 1-тәсіл Р=(а+в)*2 Р+(7+2)*2=16см 2-тәсіл Р=а*2+в*2 Р=7*2+1*2=16см Жұптық жұмыс 6-тапсырма Есепті шығар Әр топта-10б, 20 ересек адам 9 топта-? Адам (10+20)*9=270 адам Ж: 270 адам саяхатқа барады 8-тапсырма Кестені пайдаланып, тура теңдік пен теңсіздіктер құрастыр. 50 50 200:4=450-400 300 300 100*3=900:3 440 420 207+233>70*6 350 80 900-550>400:5 9-тапсырма Теңдік тура болатындай етіп жақшалар мен арифметикалық амалдар таңбасын қойып шық. 10 10 (5+5)*(5+5)=100 25 25 (5*5)+(5*5)=50 25 10 (5*5)*(5+5)=250 10 50 (5+5)*5-5=45 Үй тапсырмасы 7-тапсырма Амалдардың орындалу тәртібін анықтап, оларды шығар 1 2 (309-59):50=5 2 1 3 1000:(56+44):2=5 50*7+(406-400)=356 210:30+5*(280-260)=107 500:(907-807)=5 (667-67):100*4=24 540:9+(540+90)=690 (667+330:10)+231=931 Кері байланыс
|
Мақсаты: Бір-біріне құрмет сезімін ояту Амандасады Үй тапсырмасын тексертеді Тапсырмалар ды орындайды Ақпаратпен танысады Жеке жұмыс жасайды Есептерді шығарады Жаттығу жасайды Тапсырманы орындайды Периметрді табады Есепті жұппен шығарады Кестемен жұмыс жасайды Тапсырманы орындайды Үй тапсырмасын алады Кері байланыс береді |
Мақтап, мадақтап отыру ҚБ: «Бәйге » әдісі
Дескриптор: Әр өрнектің шығарылу тәсілін тауып, шығарады-1б Тамаша! Дескриптор: Есептеп, шыққан жауаптарды өсу ретімен орналастырады-1б Субұрқақ алғаш рет қай елде пайда болғанын біледі-1б Кереметсіңдер!
Керемет! Дескриптор: Есептерді шығарады-1б Өз бетінше тапсырма орындай алады-1б Тамаша!
Керемет екен! Дескриптор: Тез есептей алады-1б Тамаша! ДескриптоР: Қабырғалары 2 см мен 4 см және 1см мен 7см болатындай тіктөртбұрыштар салады-1б Осы тіктөртбұрыштардың периметрін әртүрлі тәсілмен есептеп шығарады-1б Тамаша! Дескриптор: Есепті шығарады-1б Дескриптор: Кестені пайдаланып, тура теңдік пен теңсіздіктер құрастырады-1б
Дескриптор: Теңдік тура болатындай етіп жақшалар мен арифметикалық амалдар таңбасын қойып шығады-1б
«Әлеуметтік желі» әдісі |
Суреттер Оқу құралдары Жұмыс дәптері Жұмыс дәптері Оқулық Қимылдар Суреттер Сызба Оқулық Кесте
Оқулық Жұмыс дәптері Оқулық Кері байланыс тақтасы |
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
математика 73 сабақ 32х2, 320х2, 32х20 түріндегі көбейту тәсілдері 3 сынып
математика 73 сабақ 32х2, 320х2, 32х20 түріндегі көбейту тәсілдері 3 сынып
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Математика |
|||||
|
Бөлім: |
Сәулет.Ауызша көбейту және бөлу. |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
3 |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№73 сабақ.32х2, 320х2, 32х20 түріндегі көбейту тәсілдері |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
3.1.2.7 кестеден тыс мынадай жағдайларда: 32∙2, 320∙6, 32∙20 түрінде көбейту тәсілдерін ауызша көбейтуді орындау |
|||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Ауызша көбейту тәсілдерін үйренеді |
|||||
|
Құндылықтар Желтоқсан айы: Бірлік және ынтымақ |
Сабақ құндылығы: ЖАСАМПАЗДЫҚ ЖӘНЕ ЖАҢАШЫЛДЫҚ Апта дәйексөзі: Ынтымақ-бұзылмайтын қорған |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// Уақыты 30минут |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 3минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 25 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 5минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуалды жақсарту
Өткенді пысықтау Үй тапсырмасы 6-тапсырма Әр өрнектің шығарылу тәсілін тап. (9+1)*40=10*40=400 (2+5)*30=2*30+5*30=60+150=210 (20+40)*6=60*6=360 (50+40)*8=50*8+40*8=400+320=720 (6+4)*7=10*7=70 (20+30)*8=50*8=400 Жаңа тақырып ФС тапсырмасы 1-тапсырма Есепте.Шыққан жауаптарды өсу ретімен орналастыр. Сонда сен субұрқақ алғаш рет қай елде пайда болғанын білесің 23*10=230 М 120*3=360 Ы 130*3=390 С 210*3=630 Ы 22*30=660 Р Жауабы: МЫСЫР Бірлескен жұмыс ЕБҚ және ЕҚБ 2-тапсырма Тиімді тәсілмен есепте Үлгі: 13*3=(10*3)+(3*3)=30*9=39 (5+2)*60=7*60=420 (31+19)*20=50*20=1000 Топтық жұмыс 3-тапсырма Есептерді шығар А)Әр сорғы-210 л/ сағ 2 сорғы-?л (210+210)*2=840л (2сағ) Ж: 2с ағаттың ішінде екі сорғы 840л су айдайды. Ә) 2қатар-120шамнан 3қатар-210 шамнан Барлығы-?шам 120*2+210*3=870шам Ж: Барлығы 870 шам қолданылды. Сергіту сәті
4-тапсырма Есепте «Бәйге» ойыны 31*2=62 11*90=990 11*7=77 210*4=840 21*40=840 220*4=880 110*3=330 11*30=330 120*3=360 330*3=990 33*30=990 11*40=440 Құндылық мақсаты: Қарапайым өлшеулер жүргізу, практикалық есептерді шешуге арналған құралдармен жұмыс жасай алу 5-тапсырма Қабырғалары 2 см мен 4 см және 1см мен 7см болатындай тіктөртбұрыштар сал. Осы тіктөртбұрыштардың периметрін әртүрлі тәсілмен есептеп шығар
Р=(а+в)*2
Р=(4+2)*2=12см 2-тәсіл Р=а*2+в*2 Р=4*2+2*2=12см 2) 1-тәсіл Р=(а+в)*2 Р+(7+2)*2=16см 2-тәсіл Р=а*2+в*2 Р=7*2+1*2=16см Жұптық жұмыс 6-тапсырма Есепті шығар Әр топта-10б, 20 ересек адам 9 топта-? Адам (10+20)*9=270 адам Ж: 270 адам саяхатқа барады 8-тапсырма Кестені пайдаланып, тура теңдік пен теңсіздіктер құрастыр. 50 50 200:4=450-400 300 300 100*3=900:3 440 420 207+233>70*6 350 80 900-550>400:5 9-тапсырма Теңдік тура болатындай етіп жақшалар мен арифметикалық амалдар таңбасын қойып шық. 10 10 (5+5)*(5+5)=100 25 25 (5*5)+(5*5)=50 25 10 (5*5)*(5+5)=250 10 50 (5+5)*5-5=45 Үй тапсырмасы 7-тапсырма Амалдардың орындалу тәртібін анықтап, оларды шығар 1 2 (309-59):50=5 2 1 3 1000:(56+44):2=5 50*7+(406-400)=356 210:30+5*(280-260)=107 500:(907-807)=5 (667-67):100*4=24 540:9+(540+90)=690 (667+330:10)+231=931 Кері байланыс
|
Мақсаты: Бір-біріне құрмет сезімін ояту Амандасады Үй тапсырмасын тексертеді Тапсырмалар ды орындайды Ақпаратпен танысады Жеке жұмыс жасайды Есептерді шығарады Жаттығу жасайды Тапсырманы орындайды Периметрді табады Есепті жұппен шығарады Кестемен жұмыс жасайды Тапсырманы орындайды Үй тапсырмасын алады Кері байланыс береді |
Мақтап, мадақтап отыру ҚБ: «Бәйге » әдісі
Дескриптор: Әр өрнектің шығарылу тәсілін тауып, шығарады-1б Тамаша! Дескриптор: Есептеп, шыққан жауаптарды өсу ретімен орналастырады-1б Субұрқақ алғаш рет қай елде пайда болғанын біледі-1б Кереметсіңдер!
Керемет! Дескриптор: Есептерді шығарады-1б Өз бетінше тапсырма орындай алады-1б Тамаша!
Керемет екен! Дескриптор: Тез есептей алады-1б Тамаша! ДескриптоР: Қабырғалары 2 см мен 4 см және 1см мен 7см болатындай тіктөртбұрыштар салады-1б Осы тіктөртбұрыштардың периметрін әртүрлі тәсілмен есептеп шығарады-1б Тамаша! Дескриптор: Есепті шығарады-1б Дескриптор: Кестені пайдаланып, тура теңдік пен теңсіздіктер құрастырады-1б
Дескриптор: Теңдік тура болатындай етіп жақшалар мен арифметикалық амалдар таңбасын қойып шығады-1б
«Әлеуметтік желі» әдісі |
Суреттер Оқу құралдары Жұмыс дәптері Жұмыс дәптері Оқулық Қимылдар Суреттер Сызба Оқулық Кесте
Оқулық Жұмыс дәптері Оқулық Кері байланыс тақтасы |
||
шағым қалдыра аласыз


















