|
Тексерілді: |
Күні: 22.11.2016ж |
||||||
|
Пәні:Математика |
Сынып:1 «А» |
||||||
|
Cабақтың тақырыбы: Қосудың ауыстырымдылық қасиеті |
|||||||
|
Пәнаралық байланыс: дүниетану,әдебиеттік оқу, бейнелеу өнері |
|||||||
|
Тірек сөздер:
|
Өткен сабақпен байланысы: Қосу кестесіне байланысты ауызша амалдар орындау. «Кубизм» әдісін қолдану. |
Бағалау: Кері байланыс «Білім құлпы» |
Ресурстар: оқулық , дәптер, суреттер, қыстырғыштар |
||||
|
Сабақтың әдісі:СТО, «Сәйкестендіру», «Кубизм» |
|||||||
|
Осы сабақта қол жеткізетін оқу мақсаты:
|
|||||||
|
Сабақтың мақсаты:
|
|||||||
|
Тілдік мақсат: 10-ға дейінгі сандарды тура және кері ретпен санау 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 |
|||||||
|
Алдыңғы оқу:
|
|||||||
|
Күтілетін нәтиже:
өзгермейтінін біледі; |
|||||||
|
Сабақтың кезеңдері Уақыты |
Жұмыстың түрі |
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
||||
|
Ұйымдастыру кезеңі |
- Топқа бөлу - Оқушылардың сабаққа толық әзірліктерін қадағалау. - Сыныпта жағымды психологиялық ахуал қалыптастыру. Біздер тату баламыз, Өсіп алға барамыз. Есептерді шығарып, Біз білімді боламыз -Назарларын сабаққа аудару |
Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастырып,геометриялық фигуралар арқылы 5 топқа бөлемін. 1топ – Тіктөртбұрыш 2топ – Бесбұрыш 3топ – Үшбұрыш 4топ – Шаршы 5топ – Дөңгелек Бүгінгі сабақта біз білім кілтімен құлпыларды ашамыз, ол үшін сабақ барысында білім алуға көмектесетін оқу құралдарын жинап отырамыз. |
Оқушылардың белсенділігі артады, Оқушылар қораптан әр түрлі фигураларды алып, әрқайсысы өз топтарына барып отырады. |
||||
|
Алдыңғы оқу Жаңа сабақ Мағынаны тану |
«Кубизм» әдісі
Оқулықпен жұмыс және дәптермен жұмыс кезектесе жүргізіледі:
Топтық жұмыс Дәптердегі 86беттегі тапсырманы топқа ұсынамын
Оқулықпен жұмыс
1.Дәптермен жұмыс |
Мен әр топқа өрнектер жазылған текшені лақтыру арқылы алдыңғы оқуды еске түсіреміз Барлық топ айтып болғаннан кейін, мен оларға -Осы өрнектерден қандай ұқсастық байқадыңдар? -Олар неге ұқсас? -Олардың мәні өзгерді ме? -Неліктен мәні өзгерген жоқ деген сұрақтарды қоямын Жаңа сабақ тақырыбын қайталау Оқулықтаға суреттерге қарап, қорытынды жасау. Қыстырғыштарды пайдалана отырып оқушыларға қосылғыштардың орнын ауыстырып және олар ауысқаны мен мәні өзгермейтінін түсіндіру. Оқушыларға сұрақ қою Қосылғыштардың орнын ауыстыруға бола ма? Олар ауысқанымен неге мәні өзгермейді? Ережемен толық таныстыру. Топтарға өрнек жазылған класстер таратамын. Әр топқа 2өрнектен беремін. Проектордан текшелердің суреті шығады. оқушылар бірдей фигуралар алу үшін сары текшелерге қанша көк текшелер қосу керек екенін анықтайды. Сәйкестендіруге берілген тапсырманы орындау. Бірінші бағандағы өрнектердің мәнін тауып, екінші бағанда сол өрнекке ұқсас өрнек бар ма анықтап, болса сызық арқылы қосады |
Әр топтан 1оқушы алдына түскен өрнекті оқып, оның мәнін тауып, компоненттерін атап шығады. Оқушылар 2+6;6+2 4+3;3+4 5+4;4+5 деген өрнектер ұқсас; Себебі олардың мәні бір; Олардың тек орындары ауысты; деп жауап береді Оқушылардың оқулыққа назар аударады Тақтаға кезекпен өрнектерді жазып , олардың қасиетін түсінеді Оқушылар шамасы келгенше жауап береді Қосылғыштардың орнын ауыстыруға болады; Себебі, бұл жерде қосудың ауыстырымдылық қасиеті орнайды. Оқушылар өрнектердің мәнін тауып, тез шығаруда қосудың қай қасиеті оңай екенін айтады. Оқушылар қанша көк текше керек екенін анықтайды. Сәйкестендіруді орындайды. Ұқсас өрнектерді тауып, сызықпен қосады. |
||||
|
Сергіту сәті: «Ой толғау» Рефлексия: |
Видеоролик көрсету арқылы сергіту сәтін жүргізу «Көңілді күн»
2.Дәптермен жұмыс Үш тілділік стратегиясын қолдану Оқушыларға сұрақтар қою «Білім кілті» |
Қимылдарды көрсету. Өрнектердің мәнін тауып, оларға ұқсас өрнектерді тауып атап шығу Сан – цифр – digital 1.Қосу амалының компоненттерін ата? 2. Қосылғыштардың орнын ауыстыруға бола ма? 3. Қосылғыштардың орнын ауыстырғанда нәтижесі өзгере ме? Тақтаға құлпылардың суреті салынған плакатты ілемін. Оқушыларға білім кілтін таратып беремін. Осы тақырып бойынша білім құлпын аша алдыма соны анықтаймын. |
Қимыл қозғалыс жаттығуын жасайды. Оқушылар өрнектің мәнін тауып, орындары ауысып жазылған өрнектерді тауып айтады. Оқушылар сұраққа жауап береді. Рефлексия арқылы оқушы негізгі ойды түйіндейді. Оқушылардың ой пікірлері тыңдаймын. |
||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Математика ашық сабақ "Қосудың ауыстырымдылық қасиеті "
Математика ашық сабақ "Қосудың ауыстырымдылық қасиеті "
|
Тексерілді: |
Күні: 22.11.2016ж |
||||||
|
Пәні:Математика |
Сынып:1 «А» |
||||||
|
Cабақтың тақырыбы: Қосудың ауыстырымдылық қасиеті |
|||||||
|
Пәнаралық байланыс: дүниетану,әдебиеттік оқу, бейнелеу өнері |
|||||||
|
Тірек сөздер:
|
Өткен сабақпен байланысы: Қосу кестесіне байланысты ауызша амалдар орындау. «Кубизм» әдісін қолдану. |
Бағалау: Кері байланыс «Білім құлпы» |
Ресурстар: оқулық , дәптер, суреттер, қыстырғыштар |
||||
|
Сабақтың әдісі:СТО, «Сәйкестендіру», «Кубизм» |
|||||||
|
Осы сабақта қол жеткізетін оқу мақсаты:
|
|||||||
|
Сабақтың мақсаты:
|
|||||||
|
Тілдік мақсат: 10-ға дейінгі сандарды тура және кері ретпен санау 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 |
|||||||
|
Алдыңғы оқу:
|
|||||||
|
Күтілетін нәтиже:
өзгермейтінін біледі; |
|||||||
|
Сабақтың кезеңдері Уақыты |
Жұмыстың түрі |
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
||||
|
Ұйымдастыру кезеңі |
- Топқа бөлу - Оқушылардың сабаққа толық әзірліктерін қадағалау. - Сыныпта жағымды психологиялық ахуал қалыптастыру. Біздер тату баламыз, Өсіп алға барамыз. Есептерді шығарып, Біз білімді боламыз -Назарларын сабаққа аудару |
Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастырып,геометриялық фигуралар арқылы 5 топқа бөлемін. 1топ – Тіктөртбұрыш 2топ – Бесбұрыш 3топ – Үшбұрыш 4топ – Шаршы 5топ – Дөңгелек Бүгінгі сабақта біз білім кілтімен құлпыларды ашамыз, ол үшін сабақ барысында білім алуға көмектесетін оқу құралдарын жинап отырамыз. |
Оқушылардың белсенділігі артады, Оқушылар қораптан әр түрлі фигураларды алып, әрқайсысы өз топтарына барып отырады. |
||||
|
Алдыңғы оқу Жаңа сабақ Мағынаны тану |
«Кубизм» әдісі
Оқулықпен жұмыс және дәптермен жұмыс кезектесе жүргізіледі:
Топтық жұмыс Дәптердегі 86беттегі тапсырманы топқа ұсынамын
Оқулықпен жұмыс
1.Дәптермен жұмыс |
Мен әр топқа өрнектер жазылған текшені лақтыру арқылы алдыңғы оқуды еске түсіреміз Барлық топ айтып болғаннан кейін, мен оларға -Осы өрнектерден қандай ұқсастық байқадыңдар? -Олар неге ұқсас? -Олардың мәні өзгерді ме? -Неліктен мәні өзгерген жоқ деген сұрақтарды қоямын Жаңа сабақ тақырыбын қайталау Оқулықтаға суреттерге қарап, қорытынды жасау. Қыстырғыштарды пайдалана отырып оқушыларға қосылғыштардың орнын ауыстырып және олар ауысқаны мен мәні өзгермейтінін түсіндіру. Оқушыларға сұрақ қою Қосылғыштардың орнын ауыстыруға бола ма? Олар ауысқанымен неге мәні өзгермейді? Ережемен толық таныстыру. Топтарға өрнек жазылған класстер таратамын. Әр топқа 2өрнектен беремін. Проектордан текшелердің суреті шығады. оқушылар бірдей фигуралар алу үшін сары текшелерге қанша көк текшелер қосу керек екенін анықтайды. Сәйкестендіруге берілген тапсырманы орындау. Бірінші бағандағы өрнектердің мәнін тауып, екінші бағанда сол өрнекке ұқсас өрнек бар ма анықтап, болса сызық арқылы қосады |
Әр топтан 1оқушы алдына түскен өрнекті оқып, оның мәнін тауып, компоненттерін атап шығады. Оқушылар 2+6;6+2 4+3;3+4 5+4;4+5 деген өрнектер ұқсас; Себебі олардың мәні бір; Олардың тек орындары ауысты; деп жауап береді Оқушылардың оқулыққа назар аударады Тақтаға кезекпен өрнектерді жазып , олардың қасиетін түсінеді Оқушылар шамасы келгенше жауап береді Қосылғыштардың орнын ауыстыруға болады; Себебі, бұл жерде қосудың ауыстырымдылық қасиеті орнайды. Оқушылар өрнектердің мәнін тауып, тез шығаруда қосудың қай қасиеті оңай екенін айтады. Оқушылар қанша көк текше керек екенін анықтайды. Сәйкестендіруді орындайды. Ұқсас өрнектерді тауып, сызықпен қосады. |
||||
|
Сергіту сәті: «Ой толғау» Рефлексия: |
Видеоролик көрсету арқылы сергіту сәтін жүргізу «Көңілді күн»
2.Дәптермен жұмыс Үш тілділік стратегиясын қолдану Оқушыларға сұрақтар қою «Білім кілті» |
Қимылдарды көрсету. Өрнектердің мәнін тауып, оларға ұқсас өрнектерді тауып атап шығу Сан – цифр – digital 1.Қосу амалының компоненттерін ата? 2. Қосылғыштардың орнын ауыстыруға бола ма? 3. Қосылғыштардың орнын ауыстырғанда нәтижесі өзгере ме? Тақтаға құлпылардың суреті салынған плакатты ілемін. Оқушыларға білім кілтін таратып беремін. Осы тақырып бойынша білім құлпын аша алдыма соны анықтаймын. |
Қимыл қозғалыс жаттығуын жасайды. Оқушылар өрнектің мәнін тауып, орындары ауысып жазылған өрнектерді тауып айтады. Оқушылар сұраққа жауап береді. Рефлексия арқылы оқушы негізгі ойды түйіндейді. Оқушылардың ой пікірлері тыңдаймын. |
||||
шағым қалдыра аласыз













