Қысқа мерзімді жоспар
|
Пән:Математика Ұзақ мерізімді жоспар бөлімі: Математикалық моделдеу Күні: Сынып:1-сынып |
Мектеп: Өндіріс орта мектебі Мұғалімнің аты-жөні: Сеилханова Ж.С. Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ тақырыбы |
Сандарды салыстыру |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
1.5.2.3 Сандардың қосындысы мен айырмасын , сандарды салыстыру(артық/кем), көрші сандарды, сандық аралықтарды, сандар қатарын көрсету үшін сан сәулесін қолдану. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар: Сандарды қосу, алуды, салыстыруды (артық/кем), көрші сандарды, сандық аралықтарды, сандар тізбегін көрсету үшін сандық сәулені қолданады. Көптеген оқушылар: Сандарды қосу, алуды, салысыруда көршілес сандарды сандық сәуледе салыстырады. Кейбір оқушылар: Сандық сәулені пайдаланып сандарды қосу, алу, салыстыру таңбаларын қолданып мысалдар құрайды. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийлері |
Сандарды қосу, алуды, салыстыруды(артық/кем), көрші сандарды, сандық арқылы, сандар тізбегін көрсету үшін сандық сәулені пайдаланады, |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Тілдік мақсаттар |
Оқушылар орындай алады: Сандарды қосу, алуды, салыстыруды(артық/кем), көрші сандарды, сандық арқылы, сандар тізбегін көрсету үшін сандық сәуледе пайдалана алады. Пәнге тән лексика мен терминология: Өз пікірін және ұсынылған математикалық білімді және математикалық терминологияны («теңдік», «қосу», «азайту» және т.б.) қолдану. Диалог пен жазу үшін пайдалы сөздер мен тіркестер:
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтарды дарыту
|
Шығармашылық және сын тұрғысыннан ойлау. Жауапкершілік.Өмір бойы оқуға дайын болу. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәнаралық байланыстар |
Сауат ашу, көркем еңбек, дүниетану |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
АКТ қолдану дағдылары
|
https://yandex.kz/images/search?pos=5&img_url=https%3A%2F%2Fds04.infourok.ru%2Fuploads%2Fex%2F023d%2F00010024-bb3e3bcf%2Fimg2.jpg&text=шаттық+шеңбері+суреті&rpt=simage&lr=29498&noreask=1 |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бастапқы білім
|
Күнделікті өмірде заттарды санап қолданады. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ барысы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы
|
1.Ұйымдастыру кезеңі:«Шеңберде тұрып» санамақ айту. |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
5 минут |
Кел санайық санамақ, Саусақтарды
даралап. «Дұрыс сана» әдісін оқу мақсатын жариялауда қолданамын. -Сандарды тура және кері ретпен санайды. -Өз қатарында отырған оқушы санын санап айтады. -Соңғы партадан бастап санағанда кім бесінші,кім үшінші отырғанын айдады. |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 10 минут 10 минут 3 минут 10 минут |
(Ұ) 1-тапсырма «Кім жылдам» әдісі арқылы жүзеге асады. Сандық сәулеге 1-ден 10-ға дейінгі сандарды орналастыр, сәуледегі ең үлкен сан ең кіші саннан қанша артық екенін тап.
Дескриптор:
ҚБ: «Фигуралар» әдісі. Шеңбер: Сандық сәуледе сандарды анықтап, оқыса, жазса Шаршы: Сандық сәуледе сандарды анықтап, оқуда және жазуда қиналса Үшбұрыш: Сандық сәуледе сандарды анықтауда, оқуда және жазуда көмек қажет етсе. Саралаудың «Қарқын» әдісін қолданамын. Қарқыны баяу оқушыларға қосымша уақыт беріледі. Қарқыны жылдам оқушыларға тапсырма беріледі. Он көлеміндегі сандардың заңдылығын сақтап жалғастырып жаз. 1,3,5... 10,8, 6... (Ж) 2- тапсырма «Мен меңгердім» байқап көру әдісін қолданамын. Сандардың қалып қойған көршілерін жаз , алдыңғы және кейінгі сандарды салыстыр. 5...7 10...9 9...8 1...10 2...6 7...3 2...4 8...5 1...2 4...6 5...3 8...5 Дескриптор: 1.Сандық сәуле көмегімен көршілес сандарды анықтайды. 2. Алдыңғы және кейінгі сандарды салыстырады.
ҚБ: «Жетон» әдісі: Жасыл түс –қалып қойған сандарды жазса және алдыңғы сан мен кейінгі сандарды салыстырса . Сары түс- қалып қойған сандарды жазса және алдыңғы сан мен кейінгі сандарды салыстырудан қиналса . Қызыл түс- қалып қойған сандарды жазуда және алдыңғы сан мен кейінгі сандарды салыстыруда көмек қажет етсе. Саралаудың «Диалог және қолдау көрсету» әдісін қолданамын. Көмек қажет ететін оқушыларға жетелеуші сұрақтар қойылады. -Сандық сәуледегі ең бірінші сан қалай аталады? - 9 неше таңбалы санға жатады? Кейбір оқушыларға ашық сұрақтар қойылады.
Сергіту сәтті: https://youtu.be/fwdrbm7Elt4?t=23 (Д) 3- тапсырма: «Сәйкестендір» әдісі арқылы жүргізіледі. Суреттерге қарай отырып мәндері 10-ға тең болатындай заттарды бір-бірімен сәйкестендір, өрнек түрінде жаз.
Дескриптор:
ҚБ: «Түсті қарындаштар» әдісі арқылы Жасыл қарындаш-Заттарды 10 саны шығатындай жұптастырып, өрнек түрінде жазса Сары қарындаш-Заттарды 10 саны шығатындай жұптастырып, өрнек түрінде жазуда қиналса; Қызыл қарындаш-Заттарды 10 саны шығатындай жұптастыруда және өрнек түрінде жазуда қиналса. Саралаудың «дереккөз» әдісін қоланамын. Кейбір оқушыларға тапсырма беремін Берілген сандарды сандық сәулеге кему ретімен орналастыр. 2,8,4,6,10
|
ЖИ арқылы жасау
ЖИ арқылы жасау
Бөлісу 1 - айлық Материал тарифі-96% жеңілдік 00 05 00 ҚМЖ
Ашық сабақ
Тәрбие сағаты
Презентация
БЖБ, ТЖБ тесттер
Көрнекіліктер
Балабақшаға арнарлған құжаттар
Мақала, Эссе
Дидактикалық ойындар
және тағы басқа 400 000 материал
Барлық 400 000 материалдарды шексіз жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз 1 990 ₸ 49 000₸ 1 айға қосылу Материалға шағымдану Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз Жариялаған: Сеилханова Жанат СейтжановнаШағым жылдам қаралу үшін барынша толық ақпарат жіберіңіз математика. "Математикалық моделдеу" 1-сынып
Тақырып бойынша 11 материал табылды
математика. "Математикалық моделдеу" 1-сыныпМатериал туралы қысқаша түсінік
оқушыларға сандардың қосындысы мен айырмасын , сандарды салыстыру(артық/кем), көрші сандарды, сандық аралықтарды, сандар қатарын табуды бауулып, есте сақтау мақсатында тапсырмалар беру
Материалдың қысқаша нұсқасы Қысқа мерзімді жоспар
| |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||















