«Жұлдыз» ортаңғы тобының ұйымдастырылған ашық
оқу қызметінің технологиялық картасы
Күні: 13.01.2020 ж.
Білім беру саласы: Таным
Ұйымдастырылған ашық оқу қызметінің түрі: Қарапайым математика
Тақырыбы: «5 санымен таныстыру»
Мақсаты: Балаларды 5 санымен таныстыру. Ойыншықтар арқылы есеп шығартып,ойлау кабілетін арттыру. Бірден 5-ке дейінгі сандарды тура және кері санау. Сан қатарындағы алдыңғы және келесі санның орнын білуді үйрету. Есте сақтау қабілеттерін дамыту,
Әдіс - тәсілдер: сұрақ-жауап, ойын,санамақтар.
Қолданылатын көрнекі құралдар: сандар,ойыншықтар,математикалық плакаттар.
|
Оқу қызметінің кезеңдері |
Тәрбиешінің іс-әрекеттері |
Балалардың іс-әрекеті |
|
Мотивациялық- қозғаушылық |
Ұйымдастыру кезеңі. Қуанамын мен де, Қуанасың сен де. Қуанайық достарым Арайлап атқан күнге
|
Балалар шеңбер бойына тұрып орындайды. . |
|
Ұйымдастырушылық- ізденістік |
-Өткен ҰОҚ қандай санмен таныстық ? -Дұрыс 4 санымен. -Кәне кім 4- ке дейін санап береді? Есік қағылады. Осы кезде Маша келеді, қолында сыйлығы бар. Балалар амандасады. -Сыйлығын табыстайды. -Балалар рахмет айтады. Сыйлықты ашпай үстелге қоямын. -Балаларға 5 санын көрсетіп, қандай сан екенін сұраймын. Бәріңде балалар 5 санын жақсы біледі екенсіңдер. Бүгінгі ҰОҚ осы 5 санымен танысамыз. -Балаларға 5 – ке дейінгі сандарды көрсете отырып жолақшаға қоямын. -Енді осы санды кім ретімен санап береді? 1, 2, 3, 4, 5. ( 1 -2 балаға санатамын) -Балалар кім 5 –ке дейін санамақ айтады? -Бір үйде біз нешеуміз. -Кел санайық екеуміз. -Бас бармақ –атам. -Балалы үйрек –әжем. -Ортан терек –әкем. -Шылдыр шүмек –апам. -Кішкене бөбек –мен. -Бір үйде біз нешеуміз? -Бір үйде біз бесеуміз. |
Тәрбиешінің айтқандарын мұқият тыңдайды.
Балалар сұрақтарға жауап береді |
|
Рефлексиялық- түзету шілік |
-Ал,балалар бүгін біз қандай санды танып білдік? -5 санын үш тілде айтайықшы Топтардың қоржынындағы
жиналған асықтарды санап, жеңімпаз топты
анықтау,марапаттау. |
Берілген сұрақтарға жауап береді. -Бес -Пять -Файф |
Күтілетін нәтиже:
Біледі: 5 саны және цифрымен танысып білді.
Игереді: Сандарды дұрыс санауды игерді.
Меңгереді: «Мынау неше?»деген сұраққа дұрыс жауап беруді меңгерді.
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Математика негіздері: "5 санымен таныстыру"
Математика негіздері: "5 санымен таныстыру"
«Жұлдыз» ортаңғы тобының ұйымдастырылған ашық
оқу қызметінің технологиялық картасы
Күні: 13.01.2020 ж.
Білім беру саласы: Таным
Ұйымдастырылған ашық оқу қызметінің түрі: Қарапайым математика
Тақырыбы: «5 санымен таныстыру»
Мақсаты: Балаларды 5 санымен таныстыру. Ойыншықтар арқылы есеп шығартып,ойлау кабілетін арттыру. Бірден 5-ке дейінгі сандарды тура және кері санау. Сан қатарындағы алдыңғы және келесі санның орнын білуді үйрету. Есте сақтау қабілеттерін дамыту,
Әдіс - тәсілдер: сұрақ-жауап, ойын,санамақтар.
Қолданылатын көрнекі құралдар: сандар,ойыншықтар,математикалық плакаттар.
|
Оқу қызметінің кезеңдері |
Тәрбиешінің іс-әрекеттері |
Балалардың іс-әрекеті |
|
Мотивациялық- қозғаушылық |
Ұйымдастыру кезеңі. Қуанамын мен де, Қуанасың сен де. Қуанайық достарым Арайлап атқан күнге
|
Балалар шеңбер бойына тұрып орындайды. . |
|
Ұйымдастырушылық- ізденістік |
-Өткен ҰОҚ қандай санмен таныстық ? -Дұрыс 4 санымен. -Кәне кім 4- ке дейін санап береді? Есік қағылады. Осы кезде Маша келеді, қолында сыйлығы бар. Балалар амандасады. -Сыйлығын табыстайды. -Балалар рахмет айтады. Сыйлықты ашпай үстелге қоямын. -Балаларға 5 санын көрсетіп, қандай сан екенін сұраймын. Бәріңде балалар 5 санын жақсы біледі екенсіңдер. Бүгінгі ҰОҚ осы 5 санымен танысамыз. -Балаларға 5 – ке дейінгі сандарды көрсете отырып жолақшаға қоямын. -Енді осы санды кім ретімен санап береді? 1, 2, 3, 4, 5. ( 1 -2 балаға санатамын) -Балалар кім 5 –ке дейін санамақ айтады? -Бір үйде біз нешеуміз. -Кел санайық екеуміз. -Бас бармақ –атам. -Балалы үйрек –әжем. -Ортан терек –әкем. -Шылдыр шүмек –апам. -Кішкене бөбек –мен. -Бір үйде біз нешеуміз? -Бір үйде біз бесеуміз. |
Тәрбиешінің айтқандарын мұқият тыңдайды.
Балалар сұрақтарға жауап береді |
|
Рефлексиялық- түзету шілік |
-Ал,балалар бүгін біз қандай санды танып білдік? -5 санын үш тілде айтайықшы Топтардың қоржынындағы
жиналған асықтарды санап, жеңімпаз топты
анықтау,марапаттау. |
Берілген сұрақтарға жауап береді. -Бес -Пять -Файф |
Күтілетін нәтиже:
Біледі: 5 саны және цифрымен танысып білді.
Игереді: Сандарды дұрыс санауды игерді.
Меңгереді: «Мынау неше?»деген сұраққа дұрыс жауап беруді меңгерді.
шағым қалдыра аласыз













