|
Сабақ: математика |
Мектеп: 10 |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Есептер шығару |
|
|
Күні:09.03.2021 |
Мұғалімнің аты: Аманова М.И |
|
|
Сынып: 2 «А» |
Қатысқандар: |
Қатыспағандар: |
|
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары |
2.5.1.4. Санды бірнеше есе арттыру/кемітуге; еселік салыстыруға берілген есептерді талдау жəне шығару; кері есептерді құрастыру жəне салыстыру. 2.5.1.7. 2 амалмен орындалатын есептерді (санды бірнеше есе арттыру/кемітуге; еселік салыстыруға берілген жай есептердің түрлі комбинациялары) модельдеу жəне шығару. |
||
|
Сабақ мақсаты |
Есептерге сызба таңдап оларды екі амалмен шығатындай етіп толықтырады және шығарады; |
||
|
Тапсырмаларды топтық , жеке, жұптық жұмыстарда бірлесіп орындай алады; |
|||
|
Оқулықтан тыс тапсырмаларды өз бетінше орындап тұжырым жасайды; |
|||
|
Бағалау критерийлері |
1. Санды бірнеше есе арттыру/кемітуге; еселік салыстыруға берілген есептерді талдайды, шығарады; 2. 2 амалмен орындалатын есептерді модельдеуді жəне шығаруды біледі;. |
||
|
Тілдік мақсат |
Есептер шығару -Вывод отчетов - Reports output; |
||
|
Түйінді сөздер мен сөз тіркестері: Тірек сөздердің айтылуын , есте сақтау дағдысын қалыптастыру; тірек сөздерді сабақ барысында қайталату. |
|||
|
Талқылауға арналған сұрақтар: 1. Сұлбаларды
пайдаланып, есептің шартын құрастыра аласың ба? |
|||
|
Алдыңғы оқу |
Есептер шығару |
||
|
Ишара |
Жасыл-түсіндім; Сары – сыныптасымның көмегімен түсіндім; Қызыл- көмек қажет, түсінбедім. |
||
|
Жоспар |
|||
|
Жоспарланған уақыт есебі |
Жоспарланған жаттығу түрлері |
ресурстар |
|
|
Басы |
Психологиялық дайындық: Бір, екі, үш Сынып іші тып- тыныш. Жалқаулықты тастаймыз, Біз сабақты бастаймыз. Үй жұмысын тексеру. 65-19= 46 90-58=32 76-19=57 29+48=77 45+16=61 17+56=73 12+87=99 39+28=67 51-39=12 Өткенді пысықтау. Ауызша есептеулер. Сұрақ қою арқылы жаңа сабақтың тақырыбын ашу. Берілген мәтіні бар. Оған сәйкес шартын құрастырамыз. Шешуін тауып, жауабын жазамыз. Балалар, бұл не деп ойлайсыңдар? Есептер шығару Білім алушылар сабақтың мақсатымен танысады. « Ертегі - халық қазынасы» ортақ тақырыпқа сәйкес сұрақтар қою. Қандай ертегі түрлері бар? (қиял- ғажайып, тұрмыс- салт, жануарлар туралы) |
Суреттер |
|
|
Ортасы |
Дәптермен жұмыс 9 наурыз, Сынып жұмысы, Көркем жазу 2 есеп: ТЖ «Есепті шығар» Суреттерді және сұлбаларды пайдаланып,өзара кері үш есеп құрастыр. 1-топ Сөреде-9 кітап Қорапта-?, 2 есе артық Шешуі:9*2=18 Жауабы:18 кітап. 2-топ Сөреде-?, 2 есе кем Қорапта-18 кітап Шешуі:18:2=9 Жауабы:9 кітап. 3-топ Сөреде-9 кітап Қорапта-18 } ? есе артық,? есе кем Шешуі:18:9=2 Жауабы:2 есе артық, 2 есе кем. Дескриптор: 1. Есептің қысқаша шартын жаза алады. 2. Есепті шешу амалын таңдайды және шешуін санды өрнек түрінде жаза алады. 3. Есепті шешу жолдарын түсіндіре алады. ҚБ «Бағдаршам» Сергіту сәті Орнымыздан тұрамыз, Қолды алға созамыз. Бір отырып, бір тұрып, Орнымызға қонамыз. 3 есеп: Жұппен жұмыс. «Есеп құрастыр» Орыс ертегілері-10 кітап Қазақ ертегілері-?, 2 есе артық }? кітап Шешуі:(10*2)+10=30 1) 10*2=20 2) 10+20=30 Жауабы:барлығы 30 кітап. Дескриптор: 1. Сұлбаларды пайдаланып, екі амалмен шығатын есеп құрастыра алады. 2. Өрнек құрастыра алады. 3. Есептің мәнін талдайды, шығара алады. ҚБ «Бағдаршам» 5 мысал: «Өзіңді сынап көр» әдісі. Жеке жұмыс.Тиімді тәсілмен есепте. 1. 45+38+5+2=45+5+38+2=90 2. 6+27+14+3=6+14+27+3=70 3. 17+6+34+3=17+3+6+34=60 Дескриптор: 1.Сандардың қосындысынан толық ондық шығатындай топтай алады. 2.Санды өрнектің мәнін таба алады. ҚБ «Бағдаршам» ТЕСТ алу. (А,В,С деңгейдегі оқушыларға жеке тапсырма беру) Шығармашылық тапсырма: «Әрбір шам қай электр қосқышпен жұмыс істейді?» |
Оқулық Сызбалар, суреттер
Іс-қимылмен көрсетеді
|
|
|
Соңы |
Үй тапсырмасы: 75-бет, № 3 Кері байланыс: «Білім ағашы» |
«Білім ағашы» парақшасы, стикер |
|
|
|
|||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Математика пәні 2 сынып ашық сабақ тақырыбы Есептер шығару
Математика пәні 2 сынып ашық сабақ тақырыбы Есептер шығару
|
Сабақ: математика |
Мектеп: 10 |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Есептер шығару |
|
|
Күні:09.03.2021 |
Мұғалімнің аты: Аманова М.И |
|
|
Сынып: 2 «А» |
Қатысқандар: |
Қатыспағандар: |
|
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары |
2.5.1.4. Санды бірнеше есе арттыру/кемітуге; еселік салыстыруға берілген есептерді талдау жəне шығару; кері есептерді құрастыру жəне салыстыру. 2.5.1.7. 2 амалмен орындалатын есептерді (санды бірнеше есе арттыру/кемітуге; еселік салыстыруға берілген жай есептердің түрлі комбинациялары) модельдеу жəне шығару. |
||
|
Сабақ мақсаты |
Есептерге сызба таңдап оларды екі амалмен шығатындай етіп толықтырады және шығарады; |
||
|
Тапсырмаларды топтық , жеке, жұптық жұмыстарда бірлесіп орындай алады; |
|||
|
Оқулықтан тыс тапсырмаларды өз бетінше орындап тұжырым жасайды; |
|||
|
Бағалау критерийлері |
1. Санды бірнеше есе арттыру/кемітуге; еселік салыстыруға берілген есептерді талдайды, шығарады; 2. 2 амалмен орындалатын есептерді модельдеуді жəне шығаруды біледі;. |
||
|
Тілдік мақсат |
Есептер шығару -Вывод отчетов - Reports output; |
||
|
Түйінді сөздер мен сөз тіркестері: Тірек сөздердің айтылуын , есте сақтау дағдысын қалыптастыру; тірек сөздерді сабақ барысында қайталату. |
|||
|
Талқылауға арналған сұрақтар: 1. Сұлбаларды
пайдаланып, есептің шартын құрастыра аласың ба? |
|||
|
Алдыңғы оқу |
Есептер шығару |
||
|
Ишара |
Жасыл-түсіндім; Сары – сыныптасымның көмегімен түсіндім; Қызыл- көмек қажет, түсінбедім. |
||
|
Жоспар |
|||
|
Жоспарланған уақыт есебі |
Жоспарланған жаттығу түрлері |
ресурстар |
|
|
Басы |
Психологиялық дайындық: Бір, екі, үш Сынып іші тып- тыныш. Жалқаулықты тастаймыз, Біз сабақты бастаймыз. Үй жұмысын тексеру. 65-19= 46 90-58=32 76-19=57 29+48=77 45+16=61 17+56=73 12+87=99 39+28=67 51-39=12 Өткенді пысықтау. Ауызша есептеулер. Сұрақ қою арқылы жаңа сабақтың тақырыбын ашу. Берілген мәтіні бар. Оған сәйкес шартын құрастырамыз. Шешуін тауып, жауабын жазамыз. Балалар, бұл не деп ойлайсыңдар? Есептер шығару Білім алушылар сабақтың мақсатымен танысады. « Ертегі - халық қазынасы» ортақ тақырыпқа сәйкес сұрақтар қою. Қандай ертегі түрлері бар? (қиял- ғажайып, тұрмыс- салт, жануарлар туралы) |
Суреттер |
|
|
Ортасы |
Дәптермен жұмыс 9 наурыз, Сынып жұмысы, Көркем жазу 2 есеп: ТЖ «Есепті шығар» Суреттерді және сұлбаларды пайдаланып,өзара кері үш есеп құрастыр. 1-топ Сөреде-9 кітап Қорапта-?, 2 есе артық Шешуі:9*2=18 Жауабы:18 кітап. 2-топ Сөреде-?, 2 есе кем Қорапта-18 кітап Шешуі:18:2=9 Жауабы:9 кітап. 3-топ Сөреде-9 кітап Қорапта-18 } ? есе артық,? есе кем Шешуі:18:9=2 Жауабы:2 есе артық, 2 есе кем. Дескриптор: 1. Есептің қысқаша шартын жаза алады. 2. Есепті шешу амалын таңдайды және шешуін санды өрнек түрінде жаза алады. 3. Есепті шешу жолдарын түсіндіре алады. ҚБ «Бағдаршам» Сергіту сәті Орнымыздан тұрамыз, Қолды алға созамыз. Бір отырып, бір тұрып, Орнымызға қонамыз. 3 есеп: Жұппен жұмыс. «Есеп құрастыр» Орыс ертегілері-10 кітап Қазақ ертегілері-?, 2 есе артық }? кітап Шешуі:(10*2)+10=30 1) 10*2=20 2) 10+20=30 Жауабы:барлығы 30 кітап. Дескриптор: 1. Сұлбаларды пайдаланып, екі амалмен шығатын есеп құрастыра алады. 2. Өрнек құрастыра алады. 3. Есептің мәнін талдайды, шығара алады. ҚБ «Бағдаршам» 5 мысал: «Өзіңді сынап көр» әдісі. Жеке жұмыс.Тиімді тәсілмен есепте. 1. 45+38+5+2=45+5+38+2=90 2. 6+27+14+3=6+14+27+3=70 3. 17+6+34+3=17+3+6+34=60 Дескриптор: 1.Сандардың қосындысынан толық ондық шығатындай топтай алады. 2.Санды өрнектің мәнін таба алады. ҚБ «Бағдаршам» ТЕСТ алу. (А,В,С деңгейдегі оқушыларға жеке тапсырма беру) Шығармашылық тапсырма: «Әрбір шам қай электр қосқышпен жұмыс істейді?» |
Оқулық Сызбалар, суреттер
Іс-қимылмен көрсетеді
|
|
|
Соңы |
Үй тапсырмасы: 75-бет, № 3 Кері байланыс: «Білім ағашы» |
«Білім ағашы» парақшасы, стикер |
|
|
|
|||
шағым қалдыра аласыз














