Материалдар / Математика пәні 2 сынып ҚМЖ

Математика пәні 2 сынып ҚМЖ

Материал туралы қысқаша түсінік
есеп шығару жолдарымен таныстыру
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
11 Мамыр 2021
541
0 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады



Пән: Математика

Мектеп: №10

Ортақ тақырып: Өзім туралы

Мұғалімнің аты: Аманова М.И

Бөлімі: Екі таңбалы сандар

Күні:

Сынып: 2 «А»

Қатысқандар:

Қатыспағандар:

Сабақ тақырыбы

Натурал сандар және 0 саны. 0-ден 10-ға дейінгі сандар. 11-ден 20-ға дейінгі сандар. Толық ондықтар. 100 саны

Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары

2.1.1.1 100-ге дейінгі сандардың құрылу жолын түсіну, 100 көлеміндегі сандарды тура және кері санау, натурал сандар қатарындағы орнын анықтау

Сабақ мақсаттары

- 100 ге дейінгі сандардың құрылу жолын түсіндіру

- 100 көлеміндегі сандарды тура және кері ретпен санау

- натурал сандар қатарындағы орнын анықтау

- разрядтық бірліктерге жіктеу

Бағалау критерийлері

  1. 100-ге дейінгі сандардың құрылу жолын айқындайды,20-ға дейінгі сандарды өсу және кему ретпен санайды, жазады.

  2. Есептің шартын құрады, шешімін тауып, жауабын жазады;

  3. Өрнектердің мәнін тауып, дұрыстығын дәлелдейді.

  4. Сандарды салыстырады, разрядтық бірліктерге жіктейді;

Тілдік мақсат

Екі таңбалы сандардың разрядтарын атау, екі таңбалы санға сипаттама беру

Түйінді сөздер мен сөз тіркестері:

Бірліктер

Ондықтар

Разрядтар

Есептеу

тура ретте есептеу

кері ретте есептеу

артық

кем

Талқылауға арналған сұрақтар:

1. 1-ден 20-ға дейінгі сандарды тура және кері ретпен санай аласың ба?

2. Тақ сандар дегеніміз қандай сан?

3. Жұп сандар дегеніміз қандай сан?

Құндылықтарды дарыту

Бірлік сақтауға,бірлесе еңбектенуге, өздігінен білім алуға дағдыландыру.

Пәнаралық байланыс

Дене шынықтыру(сандарды ретімен орналастыру, сергіту сәті), әдебиетті оқу(шартты есепті оқу)

АКТ қолдану дағдылары

Интернет желісінен Bilim land kz,Іmektep сайттарынан материалдарды қолдану арқылы бала бойында АКТ дағдыларын қалыптастыру

Бастапқы білім

Екі таңбалы сандарды біледі, тура және кері ретпен санайды, салыстырады.

Жоспар

Жоспарланған уақыт есебі


ресурстар


Сабақтың басы


Психологиялық ахуал қалыптастыру.

Қолымызды қысайық,

Бестік баға алайық.

Басқа білім толтырып,

Үйге қуанып қайтайық.

«Мозайка» әдісі арқылы топқа бөлу

1-топ «Қосу»

2-топ «Азайту»

3-топ «Көбейту»

4-топ «Бөлу»

Амал таңбаларының суреттері жасырын қойылады, Әр оқушы бір-бірден жасырын қағазды алады. Сурет бойынша топқа бөлінеді.

Оқу мақсатын хабарлау

Балалар, бүгін біз сендермен 0-ден 100-ге дейінгі сандарды оқимыз, жазамыз, тура және кері ретпен санауды, салыстыруды үйренеміз

Алдыңғы білімді еске түсіру (ұжымда)

«Сұрақ жауап» әдісі арқылы

1. Екі таңбалы сандарды атай аласың ба?

2. Ең кіші екі таңбалы санды ата.

3. Ең үлкен екі таңбалы санды ата.

4. 58 санының алдында қандай екі таңбалы сан тұрады?

5. 42 мен 44 сандарының арасында қандай екітаңбалы сан тұрады?

6. Нөлмен аяқталатын екі таңбалы сандарды ата.

7.Бірдей екі цифрлардан тұратын екі таңбалы сандарды ата.

8. Сен күнделікті өмірде екі таңбалы сандарды қайда жерде кездестіресің?










Амал таңбаларының суреттері

Сабақтың ортасы


Жаңа сабақ.

Белсендіру.

«Кім жылдам? » әдісі.Ұжымдық жұмыс

1.Жазғы демалыста Әлия мен Сырым лагерьде демалды.Суретке қара және сұрақтарға жауап береді.

Суретте қандай сандарды көріп тұрсың?

Рисунок 2

ҚБ «Отшашу»

Дескриптор:

- суретке қарап сұраққа жауап береді;

- сандардағы ондықтар мен бірліктер санын атайды;

- сандарды өсу және кему ретімен санайды;


2. «Ұшақ» ұшыру әдісі. Топтық жұмыс.

Есепті шығар.

Спорт жарысына 20 ұл және 30 қыз қатысты. Жарысқа барлығы неше бала қатысты?

ҚБ Смайлик

Дескриптор:

- есептің шартын дұрыс құрады;

- шешуін табады;

- жауабын дұрыс жазады;

Сергіту сәті.

Геометриялық пішіндерді қимылмен жасау.


3. «Өзіңді сынап көр» әдісі. Жеке жұмыс.

1+3 6-6 40+10 60+40 80-20

10-7 4+5 10+80 70+20 50+30

10-8 9-7 10-3 100-60 90-60

ҚБ Басбармақ

Дескриптор:

- өрнектерді қатесіз жазады;

- өрнекті мәнін тез есептейді;

- өрнектің дұрыстығын дәлелдейді;


4.«Желпуіш» әдісі. Жұптық жұмыс.

18*16 1онд.5 бірл. *2онд. 12см*1дм 3см

20*17 1онд.4 бірл.*16 бірл. 2дм*19см

11*16 18 бірл.*1онд.8 бірл. 20см*1дм


ҚБ Бағдаршам

Дескриптор:

- өрнектерді дұрыс, қатесіз жазады;

- мәнін дұрыс тауып, салыстырады;

- разрядтық бірліктерге жіктейді;







Оқулық














Оқулық









Сергіту сәті

Tolekov.jimbo.com









Оқулық.










Оқулық



Сабақтың соңы


Кері байланыс

«Көңіл күй букеті» оқушылар стикерге өз ойларын жазып, гүл сабақтарына іледі.


Кері байланыс







Қосымша мәліметтер

Саралау-оқушыға мейлінше қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз?

Қабілетті оқушыға тапсырманы

қалай түрлендіресіз?

Бағалау – оқушы білімін тексеруді қалай жоспарлайсыз?


Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы

Саралаудың «Тапсырма» тәсілі

Екі таңбалы сандарды ондықтармен, бірліктермен сана және разрядтық бірліктерге жікте.

Барлығы: Екі таңбалы сандарды оқиды, жазады, атайды.

Көпшілігі: Екі таңбалы сандарды тура және кері ретпен санайды.

Кейбірі: Екі таңбалы сандарды разрядтық бірліктерге жіктейді.

«Басбармақ»,«Отшашу»,«Бағ-

даршам» арқылы бағалау.

Оқушыларды ынталандыруға, қызығушылығын арттыру мақсатында қолданамын.

Партада түзу отыру, сыныпта

қауіпсіздік ережелерін қатаң сақтау, тоқ көздерінен абай болуын қадағалау.

Сергіту сәтін жасау кезінде арақашықтықты сақтау.


Рефлексия

Сабақтың мақсаты мен оқу мақсаттары орындалды ма? Бүгін оқушылар не үйренді?

Сабақ қалай өтті, қандай деңгейде өтті?

Жоспарланған саралау жақсы іске асты ма ? (тапсырмалар сәйкес болды ма?)

Уақытты қалай пайдаландым?

Жоспарыма қандай өзгеріс енгіздім және неге?

Өз сабағыңызды талдау үшін осы бос орынды пайдаланыңыз. Сол жақта берілген сұрақтарға жауап беріңіз.

770 ₸ - Сатып алу

Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!