Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Жақын арада сайт әкімшілігі сізбен хабарласады
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
Математика ҚМЖ 2-сынып 4-тоқсан
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 4.А.Бөлім. Есептердің тиімді тәсілдері |
Мектеп Мұғалім: Қатысқандар саны: |
||||||||||||||||||||||||||
Күні: |
Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||||||||||||||
Сынып: 2 Сабақ 115-116 |
|
|
|||||||||||||||||||||||||
Сабақ тақырыбы: |
Тиімді есептеу |
||||||||||||||||||||||||||
Осысабақтақолжеткізілетіноқумақсаттары (оқубағдарламасына сілтемеу) |
Математикалық моделдеудің көмегімен есептер шығару |
||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың мақсаты |
Сұрақтарға зерттеу нәтижесінде мәліметтерді жинау, жүйелеу, кестеге салу, пиктограмма немесе диаграммалар құру арқылы жауап беру; |
||||||||||||||||||||||||||
Жетістік критерийлері |
|
||||||||||||||||||||||||||
Тілдік мақсаттар |
Теңдеу Жай теңдеу Күрделі теңдеу |
||||||||||||||||||||||||||
Құндылықтарды дарыту |
сыйластық жауапкершілік |
||||||||||||||||||||||||||
Пәнаралық байланыстар |
Қазақтілі, дүниетану |
||||||||||||||||||||||||||
Алдыңғы меңгерілген білім |
Жай және күрделі теңдеулерді шығара алады. |
||||||||||||||||||||||||||
Сабақтыңбарысы |
|||||||||||||||||||||||||||
Сабақ кезеңі |
Педагог әрекеті |
Оқушы әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||
Басы |
Ұйымдастыру кезеңі. Психологиялық дайындық Математика сырлары
, |
Сұрақ-жауап бойынша өткен сабақты қайталау
Математикалық диктант 33+7, 84+6, 56-6, 64+6, 55+5, 76-6, 98-9, 73+8, 92-2 |
Оқушылар сабаққа қатысу белсенділігіне қарай ынталандыру мақсатында қалыптастырушы бағалау жүйесі бойынша бағаланады |
Тапсырма орындауға қажетті ресурстар, оқулық, презентация |
|||||||||||||||||||||||
Ортасы |
Қызығушылықты ояту. «Бізде не бар?» ойыны Мұғалім кемпірқосақ түстерін атайды, балалар сол түстерге байланысты парталарының үстінде не барын санайды. Жасыл түс дегенде –Неше қалам бар? Қызыл түс- Неше кітап бар? Кейін шыққан нәтижеге байланысты диаграмма құрастырады. Шыққан нәтижеге сүйеніп, теңдеу құрастыру. Бүгінгі сабақтың тақырыбы:Нәтижелерді тексеру және көрсету. Сабақтың мақсаты: Сұрақтарға зерттеу нәтижесінде мәліметтерді жинау, жүйелеу, кестеге салу, пиктограмма немесе диаграммалар құру арқылы жауап беру; Жетістік критерийлері:
Бүгінгі сабақтан күтілетін нәтижелер:
«Ой қозғау». Не ортақ? Қандай айырмашылығы бар? Сандарды екі топқа
топтастыра отыра салыстыру үшін Венн диаграммасын
құрастыру.
Жұп сандар, тақ сандар.
|
Бір таңбалы сандар , екі таңбалы сандар
Тақтамен жұмыс. 1. Математикалық диктант. 2.Есепті шығару.
Топтық жұмыс. Есептерді теңдеу арқылы шығарып, нәтижесін диаграмма арқылы көрсет
І – топ Қалды - 1009қап ұн 1009+х=1706 Х=1706-1009 Х= 697______ 1009+697=1706 1706=1706
399+х=548 Х=548-399 Х= 149______ 399+149=548 548=548
8*5+х=63 40+х=63 Х= 63-40 Х=23______ 8*5+23=63 63=63 4-топ Болды -248 кг күріш Сатылды-? кг күріш Қалды- 108 кг күріш
248-х = 108 X=248-108 X=140 248-140 =108 108 =108 Әр топ өз тапсырмасын теңдеу ретінде орындап, диаграммасын құрады. №1. Сандарды жуы ондыққа дейін толықтыр. 89, 67, 58, 29, 78, 99, 59, 57 №2. А) Есептеу тәсілін түсіндір. ә) Есепте. Тақтаға 5 оқушы шақырылады. . Есепті шығар. Математика үйірмесіне 34 оқушы қатысады. Олардың 18-і ер бала, ал қалғандары қыздар. Үйірмеге қатысатын қатысатын қыздардың ер балалардан нешеуі артық |
Оқушылар сабаққа қатысу белсенділігіне қарай ынталандыру мақсатында қалыптастырушы бағалау жүйесі бойынша бағаланады |
Тапсырма орындауға қажетті ресурстар, оқулық, презентация |
|||||||||||||||||||||||
Соңы |
Қорытынды. Не үйреніп,не білдік?
Келесі сабақта қандай жұмыс түрімен жұмыс жасау |
Кері байланыс кестені толтыру арқылы жасау:
|
|
Пән:Математика 4.А.Бөлім. Есептердің тиімді тәсілдері Күні Сынып: 2 Сабақ 117- 118 |
Мектеп: Мұғалімнің аты-жөні: Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
||||
Сабақ тақырыбы |
Өрнектегі амалдарды орындау реті |
||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
2.2.1.1 сандық және әріптік өрнектерді (көбейтінді, бөлінді)/ теңдік және теңсіздіктерді құру, оқу, жазу және тану |
||||
Сабақ мақсаттары |
|
||||
Бағалау критерийлері |
Әріпті өрнекті айра біледі, әріпті өрнектің мәнін табады. |
||||
Тілдік мақсаттар
|
Әріпті өрнек |
||||
Құндылықтарды дарыту
|
Топтық жұмыс барысында өзара жауапкершілік, сыйластық, өзара түсіністік құндылықтары қалыптасады. |
||||
Пәнаралық байланыстар |
Тірек сөздерді қолдану арқылы қазақ тілі ағылшын тілі орыс тілі пәндерімен байланыс орнады. |
||||
АКТ қолдану дағдылары |
АКТ – мен байланыс, тренажёр http://shkolnayastrana.ucoz.uo
|
||||
Бастапқы білім
|
Оқушылар күнделікті өмірдегі тәжірибесіне сүйенеді |
||||
Сабақ барысы |
|||||
Сабақ кезеңі |
Педагог әрекеті |
Оқушы әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Басы |
Психологиялық дайындық Қол алысып, қәне, біз, Достасайық бәріміз. Айтарым бар сендерге, Тез тұрыңдар шеңберге. Қандай жақсы бір тұру, Достарменен бір жүру! Қандай жақсы дос болу!
|
ОМ таныстыру
(Ұ,Т) Оқушыларға тапсырмасы бар кеспеқағаздар таратып беру. «Өткен аптада кітапханаға 75 оқушы, ал осы аптада кітапханаға а - ға кем оқушы келді. Кітапханаға осы аптада қанша оқушы келді?» Әр топқа өрнек жазуды ұсыну. (75-a) Бұл өрнектің мәнін қалай табуға болады? Оқушылар жауап беруге қиналады. Себебі, а - ның мәні белгісіз. - а - ның орнына қандай санды қоюға болады?. Топта а-ның мәнін тауып көріңдер. - Барлық өрнектерден нені байқадыңдар? (бірінші сан үнемі тұрақты болып, екінші сан өзгеріп отырды). а - ның мәні 76 болуы мүмкін бе? -Жауабын кім түсіндіреді?
- Ауызша
есептеу. |
Оқушылар сабаққа қатысу белсенділігіне қарай ынталандыру мақсатында қалыптастырушы бағалау жүйесі бойынша бағаланады |
Тапсырма орындауға қажетті ресурстар, оқулық, презентация |
|
Ортасы |
(Т) Жарыста блиц турнирі.Есепті талқылау. Өрнек құрастыр Спорт жарысына 14 қыз бала және а ұл бала қатысты спорт жарысына қанша бала қатысты Хоккей турниріне 1команда 15 2оманда d шайба соқты. Екі команда қанша шайба соқты? Жауабы: А (14+a)+14 Ә. 15-b. Б.с+3 Ереже Санды өрнектер сандардан құралады.Әріпті өрнектер әріптен құралады.
|
(Ж) Қар қиыршықтары Қар қиыршықтары өрнектерді әртүрлі тәсілмен оқы. Өрнек болмайтын жазуды тап.Өрнектің мәнін тап Жауабын өзара тексер. Өрнектер: 82-48; c + n; 100 -36; 28+34-18; 61+a; 61-28+35 Санды өрнектердің мәні: 34,64,44. (Ж) Шығарып көр Қайратта а марка, ал Сәкенде в марка бар. а + в, а - в а=60, в= 36 Жауабы: 60+36=96 60-36=24 Өрнек дегеніміз сандар мен әріптер амалдар таңбасымен байланысқан жазу (Т) Есеп Оқушылар екі есеп сызбасын қарастырып олардың шарттарын салыстырады. Есептің шешуін ламинатталған қағазға шығарады. Жауабы: А. 49+a Ә. (49+a) +49 а= 6 Деңгейлік тапсырмалар. І деңгей Теңдіктер тура болатындай жақшалар қой.
450 ₸ - Сатып алу Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде пәніңізді белгілеп, керек материалды алып сабағыңызға қолдана аласыз |