Материалдар / Математика ҚМЖ 4-сынып Есептеудің және есептерді шығарудың тиімді тәсілдері.
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Математика ҚМЖ 4-сынып Есептеудің және есептерді шығарудың тиімді тәсілдері.

Материал туралы қысқаша түсінік
мұғалімге арналған қмж
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
24 Сәуір 2021
3996
15 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Тексерді:---------------------------------


Бөлім:

4(В) - бөлім. ЕСЕПТЕР. Ортақ тақырып: «Ғарышқа саяхат»

Педагогтің аты-жөні

А.Н.Бекходжаева

Күні:

21.04.21

Сынып:

Қатысушылар саны: 24

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Есептеудің және есептерді шығарудың тиімді тәсілдері. / Жұлдыздар

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

4.5.1.7 үш-төрт амалмен шығарылатын есептерді модельдеу және түрлі әдіспен шығару, ең тиімді әдісті анықтау;


Сабақтың мақсаты

үш-төрт амалмен шығарылатын есептерді модельдеуді біледі.

үш-төрт амалмен шығарылатын есептерді түрлі әдіспен шығарады.

үш-төрт амалмен шығарылатын есептерді шығарудың ең тиімді әдісін анықтай алады .


Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі/

уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

15 мин

1.«Зейінін шоғырландыру» .Сұрақ-жауап әдісі.

1.Жұлдыз деген сөз қай тілден енген?

2.Қандай жұлдыздарды білесің?

3.Жұлдыздарды қандай ғылым зерттейді?

1 тапсырма. «Миға шабуыл».

ә) Түрлі тәсілмен есепте.«Миға шабуыл» тәсілі.

225:(3·5)=225:15=15

225:3:5=75:5=15

225: 5:3 =45:5=15

б) Бөлгішті бір таңбалы екі санның көбейтіндісіне алмастырып, бөлуді орындайды.

360:72= 360:(8·9)=360:8:9=45:9=5

360:72= 360:(8·9)=360:9:8 =40:8=5

2 тапсырма.


Дескриптор:

1.Сабақтың мақсатын айқындайды;

2.Есептерді тиімді тәсілмен шығарады;

3.Қай тәсілдің тиімді екенін анықтайды.




Сұрақ-жауап әдісі арқылы диалогқа түседі.








Есептерді үлгі бойынша орындайды.










Оқушылар бірінші тәсілдің тиімді екенін анықтайды.















ҚБ: 1-10 балдық жүйе














ҚБ: 1-10 балдық жүйе



Психологиялық ахуал.


Алдыңғы білімді еске түсіру тапсырмалары.






Online Mektep платформасы









Оқылым, жазылым тапсырмалары.





Сабақтың ортасы

16 мин

Өзіндік жұмыс. №3 тапсырма.

Бір кітапта 60 бет, екіншісінде 96 бет бар. Егер күніне 6 беттен оқитын болса, осы екі кітапты қанша күнде оқып шығуға болады?

Шешуі: 1-тәсіл (60+96):6=26

2-тәсіл 60:6+96:6=26

Жауабы: 26күн

Дескриптор:

1.Есептеудің тиімді тәсілін анықтайды.

2.Есепті тиімді тәсілмен шығарады.


4 тапсырма.

Арман есепті әртүрлі тәсілмен шығарды. Мектепті жөндеу жұмысына бірдей құтыдағы 90 кг ақ және 180 кг көк сыр әкелінді. Ақ сыр 18 құты болды. Қанша құты көк сыр сатып алынды?

 1-тәсіл:   1) 90 : 18 = 5 (кг) – бір құтыда.
    2) 180 : 5 = 36 (қ.)

2-тәсіл:    1) 180 : 90 = 2 (есе) – ақ сырға қарағанда көк сыр

неше есе артық әкелінді?
   2) 18 ∙ 2 = 36 (құты)

  180 : х = 90 : 18

180:x=5

x=180:5

x=36

Жауабы: 36 құты көк сыр сатып алынды.

Дескриптор:

1. Ең тиімді әдісті анықтайды;

2.Есептерді тиімді тәсілмен шығарады;

3.Теңдеу құрайды.




Саралау тәсілі «Тапсырма» арқылы.

Кейбір оқушыға қосымша сұрақтар беріледі.






Есептің шартына байланысты теңдеу құрады.









ҚБ: 1-10 балдық жүйе.






Өзін-өзі бағалау







Оқылым, жазылым тапсырмалары.






Соңы

7мин

«Сен зерттеушісің» Өзіндік жұмыс №8 тапсырма.

Суретте бейнеленген әр дөңгелекке 1-ден 12-ге дейінгі сандар жазылуы тиіс. Бір түзудің бойында орналасқан кез келген төрт санның қосындысы 26-ға тең болу керек.

Дескриптор:

1.Нұсқаларды ұсынады;

2.Сандарды орналастырады.

Әр оқушы өз нұсқаларын ұсынып, оны қорғайды.



ҚБ: 1-10 балдық жүйе



















Оқылым, жазылым тапсырмалары.






Кері байланыс

2мин






Үйге тапсырма

«Кері байланыс күнделігі»

1.Мен сабақтың тақырыбын-----------------------түсіндім.

2.Оны ---------------------------орындай аламын.

3.Мен ---------------------------------түсінбедім.

4.Маған ең қиыны-----------------------------болды.



9 тапсырма.


Оқушылар алдын ала берілген кері байланыс күнделігін толтырады.



Рефлексия

1.Сабақ мақсатына жетті.

2.Сабақтағы әдістер тиімді болды.

3.Оқушылар есептеудің тиімді тәсілдерін анықтады.

4.Тиімді тәсілдер арқылы есептерді шығарды.










































Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!