|
Қысқа мерзімді жоспардың тарауы: |
Мектеп: №13 орта мектеп |
|
|
Пәні:Математика |
Мұғалімнің аты-жөні:Абданбаева Э.Т |
|
|
Күні: |
Қатысқандар: |
|
|
Сынып: 1 |
Қатыспағандар: |
|
|
Сабақтың тақырыбы |
1.2. Сандармен амалдар орындау |
|
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары |
1.1.2.3. Қосудың ауыстырымдылық қасиеті. |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар: Қосудың ауыстырымдылық қасиетін атайды Көптеген оқушылар: Қосудың ауыстырымдылық қасиетін қолданады. Кейбір оқушылар:Қосудың ауыстырымдылық қасиеттерін түсіндіреді. |
|
|
Ойлау дағдыларының деңгейлері |
Білу,түсіну,қолдану. |
|
|
Бағалау критерийі |
Қосудың ауыстырымдылық қасиетін дәлелдейді. Қосудың ауыстырымдылық қасиетін пайдаланады. |
|
|
Тілдік мақсаттар |
Ауыстырымдылық Ауыстырымдылық қасиет. Қосудың ауыстырымдылық қасиеті дегеніміз не? Қосудың орны ауысқанымен мәні өзгере ме? |
|
|
Құндылықтарға баулу |
Бір - бірін тындау.Қарым қатынас жасау.Өмір бойы білім алу. |
|
|
Пәнаралық байланыс |
Сауат ашу,Дүниетану |
|
|
АҚТ қолдану дағдылары |
Интерактивті тақта |
|
|
Бастапқы білім |
Қосудың компонентын біледі. |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
|
Дереккөздері, ресурстар |
|
Сабақтың басы |
Оқушылармен сәлемдесу. Оқушыларды түгендеу. Ширату. Шеңбер бойымен тұрған оқушылар бір-бір лерінің қолынан ұстап, бүгінгі күнге сәттілік тілейді. «Мозайка» құрастырып схеманы құру бойынша 2 топқа бөлінеді 1-топ: «Қосу» 2-топ: «Азайту» тобы деп бөлемін. |
|
|
Сабақтың ортасы |
1.Тапсырма«Кім
жылдам?» ойыны арқылы
балықтардың жұбын тауып сызықпен қосыңыз. Қосудың ауыстырымдылық қасиетін негізінде балық жұбын анықтайды. 2. Тапсырма «Көршіңмен сырлас» әдісі бойынша шығарып көр.Жұппен жұмыс а)2+7=7+2=ә)2+8=8+2=б)1+9=9+1= в)1+8=8+1=г)2+6=6+2=ғ)4+6=6+4= А)3+6=6+3=е)1+7=7+1=ж)3+5=5+3= 3.Тапсырма «Ойлан тап» ойыны арқылы шешуін тап. 1.4+2=6 2+…=6 3+6=9 6+…= 9 2. 5+3= …. 7+2= ….
3. Сергіту сәті: 4.Тапсырма: “ Ойлан,
тап!” ойын арқылы суреттерге қарап, қорытынды
жа |
Смайликтер арқылы бағалау. |
|
Сабақтың соңы |
Кері байланыс Қолымнан бәрі келеді. Бәрін үлгердім, бірақ. Қолымнан ештеңе келмейді. |
|
|
Саралау – Сіз оқушыларға қандай тәсілмен көмектесесіз? Сіз басқаларға қарағанда қабілетті оқушыларға қандай тапсырмалар бересіз? |
Бағалау – Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз? |
Пәнаралық байланыстар. Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау. Ақпараттық-коммуникациялық технологияларды қолдану |
|
|
|
Кері байланыс «Смайликтермен бағалау»
|
Сыныпта денсаулық және қауіпсіздік ережесі сақталған.
|
|
|
Сабақтың рефлексиясы |
|||
|
Сабақтың мақсаттары/оқу мақсаттары қолжетімді болды ма? ОМ барлық оқушылар қол жеткізді ме? Менің дайындаған дифференциациям жүзеге асты ма? Уақытты ұтымды пайдана алдым ба? Сабақ жоспарынан ауытқушылықтар болды ма? Неліктен? |
Төмендегі орынды өз сабағыңызға рефлексия жүргізу үшін пайдаланыңыз. Сол жақ бағанда берілген сұрақтардың ішінен Сіздің сабағыңызға қатысы бар ең маңызды сұрақтарға жауап беріңіздер? |
||
|
Желкенді қайық. |
|||
|
Жалпы бағалау |
|||
|
Сабақтың қандай екі аспектісі сәтті өтті (оқу туралы да, оқыту туралы да ойланыңыз)? 1: 2: |
|||
|
Қандай екі жағдайда сабақтың тиімділігі арта түсер еді (оқу туралы да, оқыту туралы да ойланыңыз)? 1: 2: |
|||
|
Сабақ барысында келесі сабаққа дайындалуда ескеретіндей сынып туралы немесе жеке оқушы туралы қандай да бір қажетті ақпарат алдым ба? |
|||
|
|
|||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
математика "Сандармен амалдарды орындау"
математика "Сандармен амалдарды орындау"
|
Қысқа мерзімді жоспардың тарауы: |
Мектеп: №13 орта мектеп |
|
|
Пәні:Математика |
Мұғалімнің аты-жөні:Абданбаева Э.Т |
|
|
Күні: |
Қатысқандар: |
|
|
Сынып: 1 |
Қатыспағандар: |
|
|
Сабақтың тақырыбы |
1.2. Сандармен амалдар орындау |
|
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары |
1.1.2.3. Қосудың ауыстырымдылық қасиеті. |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар: Қосудың ауыстырымдылық қасиетін атайды Көптеген оқушылар: Қосудың ауыстырымдылық қасиетін қолданады. Кейбір оқушылар:Қосудың ауыстырымдылық қасиеттерін түсіндіреді. |
|
|
Ойлау дағдыларының деңгейлері |
Білу,түсіну,қолдану. |
|
|
Бағалау критерийі |
Қосудың ауыстырымдылық қасиетін дәлелдейді. Қосудың ауыстырымдылық қасиетін пайдаланады. |
|
|
Тілдік мақсаттар |
Ауыстырымдылық Ауыстырымдылық қасиет. Қосудың ауыстырымдылық қасиеті дегеніміз не? Қосудың орны ауысқанымен мәні өзгере ме? |
|
|
Құндылықтарға баулу |
Бір - бірін тындау.Қарым қатынас жасау.Өмір бойы білім алу. |
|
|
Пәнаралық байланыс |
Сауат ашу,Дүниетану |
|
|
АҚТ қолдану дағдылары |
Интерактивті тақта |
|
|
Бастапқы білім |
Қосудың компонентын біледі. |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
|
Дереккөздері, ресурстар |
|
Сабақтың басы |
Оқушылармен сәлемдесу. Оқушыларды түгендеу. Ширату. Шеңбер бойымен тұрған оқушылар бір-бір лерінің қолынан ұстап, бүгінгі күнге сәттілік тілейді. «Мозайка» құрастырып схеманы құру бойынша 2 топқа бөлінеді 1-топ: «Қосу» 2-топ: «Азайту» тобы деп бөлемін. |
|
|
Сабақтың ортасы |
1.Тапсырма«Кім
жылдам?» ойыны арқылы
балықтардың жұбын тауып сызықпен қосыңыз. Қосудың ауыстырымдылық қасиетін негізінде балық жұбын анықтайды. 2. Тапсырма «Көршіңмен сырлас» әдісі бойынша шығарып көр.Жұппен жұмыс а)2+7=7+2=ә)2+8=8+2=б)1+9=9+1= в)1+8=8+1=г)2+6=6+2=ғ)4+6=6+4= А)3+6=6+3=е)1+7=7+1=ж)3+5=5+3= 3.Тапсырма «Ойлан тап» ойыны арқылы шешуін тап. 1.4+2=6 2+…=6 3+6=9 6+…= 9 2. 5+3= …. 7+2= ….
3. Сергіту сәті: 4.Тапсырма: “ Ойлан,
тап!” ойын арқылы суреттерге қарап, қорытынды
жа |
Смайликтер арқылы бағалау. |
|
Сабақтың соңы |
Кері байланыс Қолымнан бәрі келеді. Бәрін үлгердім, бірақ. Қолымнан ештеңе келмейді. |
|
|
Саралау – Сіз оқушыларға қандай тәсілмен көмектесесіз? Сіз басқаларға қарағанда қабілетті оқушыларға қандай тапсырмалар бересіз? |
Бағалау – Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз? |
Пәнаралық байланыстар. Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау. Ақпараттық-коммуникациялық технологияларды қолдану |
|
|
|
Кері байланыс «Смайликтермен бағалау»
|
Сыныпта денсаулық және қауіпсіздік ережесі сақталған.
|
|
|
Сабақтың рефлексиясы |
|||
|
Сабақтың мақсаттары/оқу мақсаттары қолжетімді болды ма? ОМ барлық оқушылар қол жеткізді ме? Менің дайындаған дифференциациям жүзеге асты ма? Уақытты ұтымды пайдана алдым ба? Сабақ жоспарынан ауытқушылықтар болды ма? Неліктен? |
Төмендегі орынды өз сабағыңызға рефлексия жүргізу үшін пайдаланыңыз. Сол жақ бағанда берілген сұрақтардың ішінен Сіздің сабағыңызға қатысы бар ең маңызды сұрақтарға жауап беріңіздер? |
||
|
Желкенді қайық. |
|||
|
Жалпы бағалау |
|||
|
Сабақтың қандай екі аспектісі сәтті өтті (оқу туралы да, оқыту туралы да ойланыңыз)? 1: 2: |
|||
|
Қандай екі жағдайда сабақтың тиімділігі арта түсер еді (оқу туралы да, оқыту туралы да ойланыңыз)? 1: 2: |
|||
|
Сабақ барысында келесі сабаққа дайындалуда ескеретіндей сынып туралы немесе жеке оқушы туралы қандай да бір қажетті ақпарат алдым ба? |
|||
|
|
|||
шағым қалдыра аласыз
















