|
Пән: Математика
|
Мектеп: Жәңгір хан атындағы ЖОББМ |
|
|||||
|
Күні: 13.12 |
Мұғалімнің аты-жөні: Джумагалиева Б.Е |
|
|||||
|
Сынып: 3 б |
Қатысқандар саны: 14 Қатыспағандар саны: 0 |
|
|||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Өтілген материалды бекіту |
|
|||||
|
Оқу мақсаты |
Өткен материалды қайталау арқылы оларды есеп шығаруда қолданады,жаңа есептер құрастырады,есептерді өздігімен және топпен шығарады. |
|
|||||
|
Сабақтың мақсаттары |
Оқушылар жазбаша көбейту бөлуді қайталауға арналған есептерді шығара алады.Ақыл – ойын, ой – өрісін, танымдық қабілеттері,логикалық ойлауы дамиды. |
|
|||||
|
Бағалау критерийлері |
Білім алушылар: Барлық оқушылар: есеп шығарады, көбейту кестесін біледі. |
|
|||||
|
Тілдік мақсат |
Сұраққа жауап беруде, оқулықтағы тапсырманы орындауда тірек сөздерді пайдаланады. Тіктөртбұрыш –RесtапqIе- прямоугольник Шаршы – Squаrе- квадрат Үшбұрыш – ТriапqІе- треугольник |
|
|||||
|
Құндылықтарды дарыту |
Уақытты үнемдей білуге тәрбиелеу |
|
|||||
|
Алдыңғы білімдер |
Есептер шығару. |
|
|||||
|
Сабақ барысы |
|
||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
|
||||
|
Сабақтың басы |
І.Ұйымдастыру :1.Сәлемдесу 2.Оқушыларды түгелдеу. 3. Көңіл –қүйді көтеру. Бір, екі, үш
4.Топқа бөлу. Геометриялық фигурамен топқа бөлінеді. Шаршы. Тіктөртбұрыш. Үшбұрыш. ІІ Назарларын жаңа сабаққа аудару. –Қыс мезгілі туралы әңгімелесу. 1. «Қызығушылықты ояту» «Қар лақтыру» ойыны (көбейту,бөлу кестесі) «Ой шақыру» Әр топ өзінің геометриялық фигурасын мадақтайды.(Фигуралар беріледі.Фигураны атау.Қабырғаларының ұзындығын табу. Периметрін табу.Қасиеттерін атау) Геометриялық фигуралар Тіктөртбұрыш - прямоугольник- RесtапqIе Шаршы - квадрат- Squаrе Үшбұрыш -треугольник- ТriапqІе |
Шаршы. Тіктөртбұрыш. Үшбұрыш. Доп Шаршы. Тіктөртбұрыш. Үшбұрыш |
|
||||
|
Сабақтың ортасы |
Бейнефильм « Антарктидаға саяхат» Оқулықпен жұмыс. Тақта алдында жұмыс.№1 А) 9 қағаз қыстырғыш-72 тг. 6 қағаз қыстырғыш-? тг. Ш: 72/9=8 6*8=48 Ж: 48 тг. Ә) 8қап-56 кг. ? қап-21 кг. Ш: 56/8= 7 21/7=3 Ж: 3 кг. №2 Топпен жұмыс «Ақылдас,топтас,талқыла» І топ. А) 54/9= 6 Ш : 6 үлесі дайындалды. ІІ топ. Ә) 42 м.кв /7=6 м.кв. Ш: 1 өнімге 6 м.кв. ІІІ топ. Б) 36м /4= 9м. 9*9м = 81м сым бар.
Бейнефильм «Пингвин тіршілігі» Сергіту сәті «Пингвин» Тақтамен жұмыс. №3 Есепті шығар. Өрік-9кг х3 кг. Құлпынай- 12 кг х 3кг. Барлығы- ? дорба қант. Ш: 9*3 + 12* 3 = 27+ 36= 63 Ж : 63 кг қант. Бейнефильм «Сноубординг» Топтық жұмыс постер қорғау. І топ. ІІ топ. ІІІ топ. 1 км-495м=505м 6ц-305кг=295кг 1кг+ 312г=1312кг 3дм5см-15см=20см 1т- 5ц26кг=474кг 250кг+5ц=750кг Өзіндік жұмыс. №4 Берілген кесіснділердің үштен бір бөлігіне тең кесінді сыз. АВ= 6см/3=2см СD=9см/3=3см ЕF =12см/3=4см |
Интерактив тақта Оқулық
Интерактив тақта
Интерактив тақта
Әр топқа үлестірмелі парақ, фломастер
Сызғыш, қарындаш
. |
|
||||
|
Сабақтың соңы |
«Қай топ жылдам?» жарыс №5 Өрнек құрастыру ,мәнін табу. ІІІ. Сабақты қорытындылау. - Бүгінгі сабақ бойынша сұрақтарың бар ма? - Сабақта қандай білім,біліктерді қайталадық? ІV. Бағалау Екі жұлдыз,бір тілек әдісімен бағалау. V. Үйге тапсырма. №2 в) г) №3 ә) – 130бет.
|
|
|
||||
|
Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? |
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?
|
Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы |
|
||||
|
Қиналатын оқушылардың қасына барып, оқушыларға жетекші сұрақтар қою немесе бағыт беру арқылы көмек көрсету. Оқушыларға өзін-өзі бағалауды жұмыс дәптерінде берілген суреттер арқылы жасауды ұсыну. |
Мадақтау айту, смайл беру арқылы бағалау. Жауаптары мен жасаған жұмыстарын бақылау арқылы бағалау. Өзін-өзі бағалауды ұйымдастыру.
|
Сергіту сәттерін өткізу. Белсенді тақтаны 5 минут қана пайдалануды жоспарлаймын |
|
||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
"Математикадан өтілген материалды бекіту" 3 сынып
"Математикадан өтілген материалды бекіту" 3 сынып
|
Пән: Математика
|
Мектеп: Жәңгір хан атындағы ЖОББМ |
|
|||||
|
Күні: 13.12 |
Мұғалімнің аты-жөні: Джумагалиева Б.Е |
|
|||||
|
Сынып: 3 б |
Қатысқандар саны: 14 Қатыспағандар саны: 0 |
|
|||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Өтілген материалды бекіту |
|
|||||
|
Оқу мақсаты |
Өткен материалды қайталау арқылы оларды есеп шығаруда қолданады,жаңа есептер құрастырады,есептерді өздігімен және топпен шығарады. |
|
|||||
|
Сабақтың мақсаттары |
Оқушылар жазбаша көбейту бөлуді қайталауға арналған есептерді шығара алады.Ақыл – ойын, ой – өрісін, танымдық қабілеттері,логикалық ойлауы дамиды. |
|
|||||
|
Бағалау критерийлері |
Білім алушылар: Барлық оқушылар: есеп шығарады, көбейту кестесін біледі. |
|
|||||
|
Тілдік мақсат |
Сұраққа жауап беруде, оқулықтағы тапсырманы орындауда тірек сөздерді пайдаланады. Тіктөртбұрыш –RесtапqIе- прямоугольник Шаршы – Squаrе- квадрат Үшбұрыш – ТriапqІе- треугольник |
|
|||||
|
Құндылықтарды дарыту |
Уақытты үнемдей білуге тәрбиелеу |
|
|||||
|
Алдыңғы білімдер |
Есептер шығару. |
|
|||||
|
Сабақ барысы |
|
||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
|
||||
|
Сабақтың басы |
І.Ұйымдастыру :1.Сәлемдесу 2.Оқушыларды түгелдеу. 3. Көңіл –қүйді көтеру. Бір, екі, үш
4.Топқа бөлу. Геометриялық фигурамен топқа бөлінеді. Шаршы. Тіктөртбұрыш. Үшбұрыш. ІІ Назарларын жаңа сабаққа аудару. –Қыс мезгілі туралы әңгімелесу. 1. «Қызығушылықты ояту» «Қар лақтыру» ойыны (көбейту,бөлу кестесі) «Ой шақыру» Әр топ өзінің геометриялық фигурасын мадақтайды.(Фигуралар беріледі.Фигураны атау.Қабырғаларының ұзындығын табу. Периметрін табу.Қасиеттерін атау) Геометриялық фигуралар Тіктөртбұрыш - прямоугольник- RесtапqIе Шаршы - квадрат- Squаrе Үшбұрыш -треугольник- ТriапqІе |
Шаршы. Тіктөртбұрыш. Үшбұрыш. Доп Шаршы. Тіктөртбұрыш. Үшбұрыш |
|
||||
|
Сабақтың ортасы |
Бейнефильм « Антарктидаға саяхат» Оқулықпен жұмыс. Тақта алдында жұмыс.№1 А) 9 қағаз қыстырғыш-72 тг. 6 қағаз қыстырғыш-? тг. Ш: 72/9=8 6*8=48 Ж: 48 тг. Ә) 8қап-56 кг. ? қап-21 кг. Ш: 56/8= 7 21/7=3 Ж: 3 кг. №2 Топпен жұмыс «Ақылдас,топтас,талқыла» І топ. А) 54/9= 6 Ш : 6 үлесі дайындалды. ІІ топ. Ә) 42 м.кв /7=6 м.кв. Ш: 1 өнімге 6 м.кв. ІІІ топ. Б) 36м /4= 9м. 9*9м = 81м сым бар.
Бейнефильм «Пингвин тіршілігі» Сергіту сәті «Пингвин» Тақтамен жұмыс. №3 Есепті шығар. Өрік-9кг х3 кг. Құлпынай- 12 кг х 3кг. Барлығы- ? дорба қант. Ш: 9*3 + 12* 3 = 27+ 36= 63 Ж : 63 кг қант. Бейнефильм «Сноубординг» Топтық жұмыс постер қорғау. І топ. ІІ топ. ІІІ топ. 1 км-495м=505м 6ц-305кг=295кг 1кг+ 312г=1312кг 3дм5см-15см=20см 1т- 5ц26кг=474кг 250кг+5ц=750кг Өзіндік жұмыс. №4 Берілген кесіснділердің үштен бір бөлігіне тең кесінді сыз. АВ= 6см/3=2см СD=9см/3=3см ЕF =12см/3=4см |
Интерактив тақта Оқулық
Интерактив тақта
Интерактив тақта
Әр топқа үлестірмелі парақ, фломастер
Сызғыш, қарындаш
. |
|
||||
|
Сабақтың соңы |
«Қай топ жылдам?» жарыс №5 Өрнек құрастыру ,мәнін табу. ІІІ. Сабақты қорытындылау. - Бүгінгі сабақ бойынша сұрақтарың бар ма? - Сабақта қандай білім,біліктерді қайталадық? ІV. Бағалау Екі жұлдыз,бір тілек әдісімен бағалау. V. Үйге тапсырма. №2 в) г) №3 ә) – 130бет.
|
|
|
||||
|
Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? |
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?
|
Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы |
|
||||
|
Қиналатын оқушылардың қасына барып, оқушыларға жетекші сұрақтар қою немесе бағыт беру арқылы көмек көрсету. Оқушыларға өзін-өзі бағалауды жұмыс дәптерінде берілген суреттер арқылы жасауды ұсыну. |
Мадақтау айту, смайл беру арқылы бағалау. Жауаптары мен жасаған жұмыстарын бақылау арқылы бағалау. Өзін-өзі бағалауды ұйымдастыру.
|
Сергіту сәттерін өткізу. Белсенді тақтаны 5 минут қана пайдалануды жоспарлаймын |
|
||||
шағым қалдыра аласыз













