Пән: математикалық өлең
есеп
|
Мектеп:№36
|
Күні:.17.09.2018ж
|
Мұғалімнің аты-жөні: Құбай
Ә
|
Сынып: 2
Г
|
Қатысқандар
саны:
Қатыспағандар
саны:
|
Сабақтың
тақырыбы
|
Математикалық өлең
есеп. «Бәрін бірге ойлап
қой»
|
Оқу
мақсаты
|
Оқушылардың
логикалық ойлау қабілетін
дамыту
|
Сабақтың
мақсаттары
|
Оқушылардың барлығы мынаны
орындай алады: Оқулықта берілген және қосымша
тапсырмаларды орындайды. Жазба жұмыс жасайды. Сұраққа жауап
береді.
Оқушылардың көбісі мынаны
орындай алады:
Топтық жұмысты брлесе
орындайды.Өз бетінше жұмыс жасайды. Сұраққа жауап береді. Қосымша
үлестірме ресурстармен жұмыс
жасайды.
Оқушылардың кейбіреуі
мынаны орындай алады:
Оқулықтан тыс
берілген қосымша тапсырмалады орындайды, тақырып бойынша қосымша
мәліметтер мен дәлелдер келтіре
алады.
|
Бағалау
критерийлері
|
Есептердің түріне байланысты
оларды шығару тәсілдерін
таңдайды
|
Тілдік мақсат
|
Жаңа тақырып
аясындағы керекті тілдік қорлары дамиды. Екі таңбалы сандарды
естіп, сөйлегенде, жазғанда қолдана алады.
Сұрақтарға жауап бергенде,
оқулықтағы зерттеулер мен тапсырмаларды орындағанда тірек сөздерді
қолданады.
Екі таңбалы сандарды
естігенде, сөйлегенде
қолданады.
|
Құндылықтарды
дарыту
|
Жауапкершілік, сыйластық, өзара
түсіністік, жанашырлық, қамқорлық
жасай білуқұндылықтарды қалыптастыру.
|
Алдыңғы
білім
|
Қарапайым есептерді шығару
дағдылары бар.
|
Сабақ барысы
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері
|
Сабақтағы
жоспарланған іс-әрекет
|
Ресурстар
|
Сабақтың
басы
|
Психологиялық ахуал
қалыптастыру:
«Қызыл гүлім-ай»
би
|
Тапсырманы орындаған
әр балаға конфеттер беріп
отырамын.
|
Сабақтың ортасы
|
Мағынаны
тану
Жаңа білімді
түсіндіру
Сен суретте қандай суретті
көріп тұрсың?
Қандай сандар
жазылған?
Өлең
есеп. «Қосу»
Дүкеннен кеп сабын
алдым,
Оның және қабын
алдым.
Екі дәптер, бір
қарындаш,
Тіс ысқышты тағы да
алдым.
Есептеші, Сонда
бәрі,
Қанша болды, Қолда
бары?
Жауабы:
Алты.
«Торғай
нешеу?»
Талдан ұшып топ
торғай,
Емес бірақ көп
торғай.
Алдында оның
бастаушы,
Артында төртеу
қостаушы.
Және тағы
қарасақ,
Қайта оны
санасақ,
Соңында біреу қап
келеді,
Алдында төртеу топ
келеді,
Үшеуі қатар
жарысқан,
Түзіліп үшеу
қалыспан.
Ойың жүйрік болса
егер,
Торғай нешеу
есепкер?
Жауабы: Бес
торғай.
|
Ресурстар:
• 4 ватман
қағаз;
• әрбір топқа арналған түсті
таяқшалар топтамасы;
• әрбір оқушыға арналып файлға
салынған
парақтар.
|
Сабақтың
соңы
|
|
|
Саралау – оқушыларға қалай
көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға
қандай міндет қоюды жоспарлап
отырсыз?
|
Бағалау –
оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді
жоспарлайсыз?
|
Денсаулық және қауіпсіздік
техникасының сақталуы
|
Қиналатын
оқушылардың қасына барып, оқушыларға жетекші сұрақтар қою немесе
бағыт беру арқылы көмек көрсету. Өзіндік жұмысты орындау барысында
мысалдардың шешімін жылдам орындаған қабілеті жоғары оқушыларға
жеке тапсырманы ұсыну.
|
Мадақтау айту, смайлк беру
арқылы бағалау. Жауаптары мен жасаған жұмыстарын бақылау арқылы
бағалау. Өзін-өзі бағалауды
ұйымдастыру.
|
Сергіту сәттерін
өткізу.
|