Онлайн сабақтың жоспары (синхронды оқыту)
(№130бұйрық 7-қосымша)
|
Мұғалімнің аты-жөні |
Капышова Эльмира Темиржановна |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
23.11.2020ж |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: |
7А |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бөлім: |
XVIII ғасырдағы Қазақстанның мәдениеті |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы Пр. 15-16 |
XVIII ғасырдағы қазақтардың материалдық мәдениеті. Зерттеу сұрағы: Қазақтың ұлттық қолданбалы өнерінің бірегейлігі неде? |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
7.2.2.4 қолданбалы өнердің жетістіктерін бағалау |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Оқушы: Қазақ халқының қолданбалы өнері туралы түсінік қалыптастырады; Қазақ халқының қолданбалы өнер түрлерін (металдан, ағаштан т.б.) ажырата алады. Қазақ халқының қолданбалы өнеріне баға береді |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі |
Мұғалімнің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы |
Салеметсің бе, Бүгінгі өтетін XVIII ғасырдағы Қазақстанның мәдениеті Сенің меңгеретінің: Қазақтың ұлттық қолданбалы өнерінің бірегейлігі неде? |
«Адамгершілік – амандасудан басталады»
|
Оқушының оқу жетістігін жақсарту және қызығушылығын арттыру үшін сабақ бойы ауызша кері байланыс беріледі.
Дескрип тор бойынша бағаланады.
Қ.Б «Бес бармақ тәсілі»
|
Көрсетілім
8(7)-Қазақстан тарихы оқулығы, «Атамұра», 2018 50-55 беттер
Бейнежаз ба сілтемесі
Көрсетілім
8(7)-Қазақстан тарихы оқулығы, «Атамұра», 2018 50-55. беттер
Көрсетілім
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы |
Мұғалім: Ой шақыру мақсатында сабақтың тақырыбын ашу үшін суреттер көрсетеді
«XVIII ғасырдағы мәдениеті » атты бейнефильм арқылы ашу
Оқушыларды осы сабақта басты зерттелетін мәселеге ойларын шоғырландыруға назар аударылады. Оқушылардың болжам жауаптары арқылы зерттелетін мәселе анықталады. Мәтінмен жұмыс:
Оқушылаға мәтінмен жұмыс жасау және бейнежазбаны көруді ұсынады.
XVIII ғасырдағы Киіз басу және кілем тоқу өнерінің ортақ ерекшеліктері туралы ауызша баяндайды.
Мұғалім оқушыға тақырып бойынша оқу тапсырмаларын орындау қадамдарын түсіндіреді.
|
Суреттер арқылы қазақ халқының материалдық мәдинетінің өміршеңдігін түсінеді
Мұғалімнің ауызша хабарламасын тыңдайды. Бейнежазбаны көреді, тыңдайды, түсінеді.
Оқушы тақырып бойынша оқу тапсырмаларын орындау жолдарын тыңдайды, оқудықта берілген тақырыпқа назар аудара отырып, тапсырманы орындайды..
Тапсырма: XVIII ғасырдағы қолданбалы өнердің жетістіктері бойынша кестені толтырыңыз.
Дескриптор Білім алушы: -Кәсіп түрлерін атайды; -қандай шикізат пайдаланған жазады; - Қандай бұйымдар дайындағанын көрсетеді
Тапсырма: XVIII ғасырдағы зергерлік және ұсталық өнер мен тері өндеу туралы сипаттап сұраққа жауап береді;
Дескриптор Білім алушы: -Ұста, ершілер туралы сипаттама жазады. -Зергерлік, тері өңдеу әдістерін сиапттап жазады.
Т Кілем тоқу Ерекшелігі
Киіз басу Ерекшелігі апсырма:X
Ортақ VIII ғасырдағы Киіз басу және кілем тоқу өнерінің ортақ ерекшеліктерін сипаттап анықтап болжам жасайды;
Дескриптор Білім алушы: - Киіз басу және кілем тоқу ерекшеліктерін жазады; -Киіз басу және кілем тоқудың ортақ айырмашылықтарын анықтап болжам жасайды;
4.«Сәйкестендіру» әдісі. Тапсырма: XVIII ғасырдағы ұлттық ою- өнердің түрлері бойынша сәйкестендіріп кестені толтырыңыз.(кестеде бөліміне өз болжамыңызды жазыңыз)
Дескриптор Білім алушы: -ұлттық ою- өрнектердің түрлерін сипаттап жазады;
ЖИ арқылы жасау
ЖИ арқылы жасау
Бөлісу 1 - айлық Материал тарифі-96% жеңілдік 00 05 00 ҚМЖ
Ашық сабақ
Тәрбие сағаты
Презентация
БЖБ, ТЖБ тесттер
Көрнекіліктер
Балабақшаға арнарлған құжаттар
Мақала, Эссе
Дидактикалық ойындар
және тағы басқа 400 000 материал
Барлық 400 000 материалдарды шексіз жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз 1 990 ₸ 49 000₸ 1 айға қосылу Материалға шағымдану Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз Жариялаған: Капышова Эльмира Шағым жылдам қаралу үшін барынша толық ақпарат жіберіңіз
Тақырып бойынша 31 материал табылды
Материалдық мәдениетМатериал туралы қысқаша түсінік
Сабақ жоспары
Материалдың қысқаша нұсқасы Онлайн сабақтың жоспары (синхронды оқыту) (№130бұйрық 7-қосымша)
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||

















