Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Жақын арада сайт әкімшілігі сізбен хабарласады
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
Мәтін есептерді шығару.
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады
Қысқамерзімдіжоспар.
Ұзақмерзімдіжоспарбөлімі: 5.3A Мәтін есептер |
Мектеп: №57 И.Панфилов атындағы ЖББМ |
|||||
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні:Артукметов Жасур |
|||||
Сынып: 5 |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
Сабақтақырыбы |
||||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
5.5.2.5 бөлшектерге арифметикалық амалдар қолданып мәтін есептер шығару; |
|||||
Сабақ |
Оқушылар: - ондық бөлшектерге арифметикалық амалдар қолдана алады; - ондық бөлшектермен берілген мәтін есептерді шығару моделін құра алады; - ондық
бөлшектермен берілген мәтін есептерді шығаруда құрылған сандық
өрнектердің мәнін |
|||||
Бағалаукритерийлері |
Оқушылар:
|
|||||
Тілдікмақсаттар |
Оқушылар:
Пәнге тән лексика мен терминология:
Диалог пен жазу үшін пайдалы сөздер мен тіркестер:
|
|||||
Құндылықтарды |
Логикалық ойлау, есте сақтау, салыстыру және елестету қабілеттерін дамыту. Жұптық жұмыста – өзара сыйластық, ынтымастық, бір-бірін құрметтеу, адамгершілік, бағалауда – шыншылдық, жарқындылық. |
|||||
Пәнаралық байланыстар |
Пән ішілік байланыс: бейнелеу, технология, экономика және өмірмен байланыс(құрылыс). |
|||||
АКТ қолдану |
Қолданбалы прогр: Рower Point.Акт-ны қолдану, әртүрлі қолданбалы программалармен және оқу программаларымен жұмыс істеу дағдыларын қалыптастыру. |
|||||
Бастапқы білім |
Әріпті және санды өрнектермен жұмыс дағдылары, сандарға қолданылатын амалдар қасиеттерін біледі, есептің мәтіні бойынша математикалық моделін құра біледі. |
|||||
Сабақ барысы |
||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
||||
Сабақтың басы. 1-мин. 7-мин. 7-мин. 7–мин 9- мин |
1.Ұйымдастыру бөлімі: 1.1.Оқушылармен амандасу. 1.2.Сабаққа дайындау. 2. Үй тапсырмасын сұрау және тексеру. Ж:Тапсырма 1. Жұпқа бөлу. Жаңа тақырыпты өз беттерінше меңгеру. Мақсаты: Өткен материалды қайталау және
жаңа проблеманың Мұғалім қызметі:1. Ұзындық, масса, аудан, көлем және уақыт өлшем бірліктеріне қатысты өрнектүрлері жазылған үлестірме кеспелерді жұптау арқылы жұпқа бөлу. 2.Әр жұптан қолдарындағы өрнектерге сипаттама беріп, мәтін есеп құрастыруларын және олардан қандай проблема туындайтынын сұрау. Оқушы қызметі:1. Оқушылардың жауабын тыңдап, талқылау. 2.Әр жұптың үлестірмесіндегі өрнектен жаңа проблема туындауы, жұпта оқушылар өз жауаптарын тұжырымдайды. Бағалау:мәтін есеп құрастыруды білу және түсіну; 3. Сабақтың тақырыбын ашу. Ж: Тапсырма 2. Сабақтың тақырыбын.Оқу мақсаты менбағалау критерийлерін қалай анықтап, тұжырымдауға болады? Мақсаты:Сұрақ-жауап арқылы сабақтың тақырыбын ашу,оқу мақсаты менбағалау критерийлерін анықтау. Оқушы қызметі: Тыңдау. Сұрқтарға жауап беру. Оқу мақсаты менжетістік критерийлерін анықтауда талқылап, тұжырымдайды. Мұғалім қызметі: Сабақ тақырыбы, мақсаты және жетістік критерий-лерін таныстыруда оқушы тұжырымдарымен талқылайды. Сұрақ қою, оқушы жауабын тыңдау. Сабақ тақырыбы: Мәтін есептерді шығару Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсатымыз: 5.5.2.5 бөлшектерге арифметикалық амалдар қолданып мәтін есептер шығару Бағалау критерийлері:
Бағалау: Ондық бөлшектермен берілген мәтін есептерді шығаруда қол жеткізетін оқу мақсаты мен бағалау критерийллерін білу және түсіуді. Т: Тапсырма 3. Мақсаты:ондық бөлшектермен берілген мәтін есептерді құрастырудыжәне сұрақтар қоя білуді, белгілі және белгісіз шамаларды сипаттай отырып, мәтін есептердің шешімін түсіндіріп талдай алуды қалыптастыру. Мұғалім
қызметі: 1. Топқа бөлу. Үш топқа
тапсырма жазылған кеспе 2.Әр топптан өрнектерге сипаттама беріп, мәтін есеп құрастыруларын және оларды шешулерін сұрау. 3. Оқушылардың жауабын тыңдап, талқылау. Оқушы қызметі: 1. Әр топ үлестірмесіндегі өрнектерденмәтін есеп құрастыру және олардың шешу және есептердің шешімін түсіндіріп талдап, жауаптарын тұжырымдау. Бағалау:Мәтін есептер құрастыра білуін және шешімін түсіндіріп талдай алуын. Ө -Ж:Тапсырма 4. Мақсат:ондық бөлшектермен
берілген мәтін есептерді шығару дағды- Мұғалім қызметі: Тапсырманы түсіндіру:
Оқушы қызметі: Өз бетінше жұмыстанып, жұпта талқылау Бағалау:ондық бөлшектермен берілген мәтін есептерді шығаруда білімін қолдану. Жұптар бірін-бірі бағалайды. |
Презентация. Слайд 1-2.
Қосымша №1.
. Презентация. Слайд 3-4. Қосымша №2. Презентация. Слайд 5. Презентация. Слайд 6-7. Қосымша №3 ( Тест мұғалім қалауымен қол-данбалы бағдар-ламалардың бірін пайдала-нып АКТ-да орындау) |
||||
Сабақтың ортасы 8-мин |
5.Тақырыпты бекіту тапсырмалары. (кері байланыс). Ө:4- тапсырма. Деңгейлік тапсырма. Мақсат:ондық бөлшектермен берілген мәтін есептерді шығарудақолайлы тәсілдеріді қолдану түсінігінің терең қалыптасқанын бағалау. Мұғалім қызметі: Тапсырманы түсіндіру. Есептер үш деңгейде. Өз қалауларымен орындау. Оқушы жұмыстарын қадағалап бақылау. Оқушы қызметі:Әрбір оқушы өз бетінше орындайды. Бағалау: Мұғалім бағалауы.Ондық бөлшектермен берілген мәтін есептерді шығара білуін және шешімін түсіндіріп талдай алу дағдыларының терең қалыптасқанын. |
Қосымша №4. Презентация. Слайд 8. |
||||
Сабақтың соңы 3-мин 2-мин 1-мин |
6. Рефлексия Мақсат:Кері байланыс орнату. Сабқты бекіту. Мұғалім қызметі: Сұрақтар беру және рефлексия жүргізу. Сабақты бекіту сұрақтары.( Ауызша). 1. Бүгінгі сабағымызда біз нені оқып білдік? 2. Бүгінгі сабағымызда біз қандай мақсатты оқып білдік? Оқушы қызметі: Сұрақтарға өз ойларын қорытып, толық жауап беру. 1.Сабақ соңында оқушылар рефлексия жүргізеді: - ондық бөлшектермен берілген мәтін есептерді шығаруда ________________________________________білдім. -ондық бөлшектермен берілген мәтін есептерді шығаруда ____________________________________________түсіндім. -ондық бөлшектермен берілген мәтін есептерді шығаруда ____________________________________________қолдандым - ондық бөлшектермен берілген мәтін есептерді шығаруда __________________________________________________талдай алдым. Бағалау: Мұғалім оқушылар жауабы мен жұмыстарын мадақтап бағалауы. 7.Үйге тапсырма. Мұғалім қызметі: Үйге тапсырма беру. |
Презентация. Слайд 9. Қосымша №5 Презентация. Слайд 10. |
||||
Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? |
Бағалау – оқушылардыңматериалдымеңгерудеңгейінқалайтексерудіжоспарлайсыз? |
Денсаулықжәнеқауіпсіздіктехникасыныңсақталуы |
||||
Саралау тапсырмалары оқушыларға жаңа тақырыпты меңгеру тапсырмаларынан кейін деңгейлеріне қарай беріледі.Өз қалаулары-мен орындайды. Сабақ басында қабілеті жоғары оқушыларды диалогка тарту, және сабақтың екінші бөлімінде деңгейлік тапсырмалармен жұмыстандыру. |
Бұл бөлімде оқушылардың сабақ барысында үйренгенін бағалау үшін қолданатын әдіс-тәсілдеріңізді жазасыз 1.Оқушылар өзін-өзі, өзара бірін - бірі бағалайды. 2.Мұғалім бағалауы. Оқушылар өзін өзі тексеру арқылы деңгейлік тапсырмаларды қаншалықты дұрыс орындай алғандығын анықтап, өзінің көрсетілген оқу мақсатына «жеткендігін» не «талпынатындығын» бағалайды. |
Сергіту сәттері мен белсенді іс-әрекет түр-лері. Көзге жаттығу жұмыстары. Осы сабақта қолданылатынҚауіпсіздік техникасы ережелерінің тармақтары. |
||||
С Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде пәніңізді белгілеп, керек материалды алып сабағыңызға қолдана аласыз |