Сынып: 3 Пәні: Қазақ тілі
Күні: Пән мұғалімі: Казбекова З.К.
|
Сабақ тақырыбы |
Мәтін түрлері |
|||||||
|
Осы сабақтағы оқу мақсаттары
|
3.2.4.1 өз бетінше мəтіннің тақырыбын жəне мұғалімнің көмегімен негізгі ойды анықтау; 3.3.6.1 бас əріп пен кіші əріптің биіктігі мен мөлшерін сақтап көлбеу, үзбей жəне біркелкі жазу, жазу қарқынын жеделдету; 3.2.1.1 тірек сөздер/көмекші сөздер арқылы мəтін түрлерін (əңгімелеу, сипаттау, пайымдау) жəне оның құрылымдық бөліктерін анықтау; 3.1.3.1 түрлі жағдаяттағы (қоғамдық ортада) қатысымдық əрекеттерде өз сөзін жүйелі түрде жоспарлап, тілдік нормаларды сақтап сөйлеу |
|||||||
|
Сабақ мақсаты |
Барлық оқушылар орындай алады: Тыңдалған мəтін бойынша қойылған сұрақтарға жауап беріп, мəтіннің түрлері мен құрылымдық бөліктерін анықтай алады. |
|||||||
|
Оқушылардың көпшілігі орындай алады: Диалогке қатысады; мұғалімнің көмегімен негізгі ойды анықтай алады. |
||||||||
|
Кейбір оқушылар: Берілген тақырып бойынша ой қорыту жасай алады. |
||||||||
|
Әдіс-тәсілі: |
Топтық, жұптық, жеке жұмыс |
|||||||
|
Бағалау криетрийлері |
Мәтіннің мазмұнына қатысты өз ойын айтады және негіздейді |
|||||||
|
Тілдік мақсат:
|
Пәндік лексика және терминдер Диалог/жазылымға қажетті сөз тіркестер Мәтін дегеніміз не? |
|||||||
|
Құндылықтар дарыту |
Оқуға, білімге деген қызығушылығын арттырып, еңбекке баулу. Жеке және топта жұмыс жасай алу, ынтымақтастық. |
|||||||
|
Пәнаралық байланыс |
Дүниетану,көркем еңбек |
|||||||
|
Қауіпсіздік ережелері |
Топтық жұмыс барысында топ ережесін сақтау. |
|||||||
|
Бұған дейін меңгерілген білім |
Мәтін түрлері. |
|||||||
|
Жоспар |
||||||||
|
Жоспарланған уақыт есебі |
Оқу мақсатын таныстыру Күтілетін нәтижені анықтау Жаңа топ құру «Жалаулар» арқылы топқа бөлінеді. Оқушыларды қалаған жалауларын алып, 1,2,3 топтарға бөлініп отырады. Ширату тапсырмасы. Миға шабуыл: «ия, жоқ» әдісі 1. Мәтін дегеніміз ...
есеп |
Ресурс |
Бағалау |
Саралау |
||||
|
Сабақтың басы
1-тапсырма |
1-топ-Әңгімелеу мәтінін құрастыру./кітап,оқу,табиғат/ 2-топ-Сипаттау мәтінін құрастыру./күн, аспан, көкмайса/ 3-топ-Пайымдау мәтінін құрастыру /оқиды, айтады, кызығады/ Дескрипторы: -Оз топтарында тірек сөздермен мәтін құрастыра алады; -Мәтінге сай сұрақтарын кояды;
. |
|
|
|
||||
|
Сабақтың ортасы 2-тапсырма
|
Дескрипторы:
|
Оқулық
|
Бармақ арқылы |
|||||
|
3- тапсырма |
|
|
|
|
||||
|
Соңы 36-40 минут |
Рефлексия сұрақтары: -Сендерге осы сабақта не ұнады? - Не қиындық тудырды? -Не қызық болды? Бұрын нені білмейтін едіңдер? Үйге тапсырма |
|
|
|
||||
|
Рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары қолжетімді болды ма? Бүгін оқушылар нені үйренді? ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------ Оқыту ортасы қандай болды? Сабақ қандай деңгейде өтті? Оқушыларға дифференциация сәтті болды ма? |
||||||||
|
Қорытынды бағалау |
||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Мәтін түрлері
Мәтін түрлері
Сынып: 3 Пәні: Қазақ тілі
Күні: Пән мұғалімі: Казбекова З.К.
|
Сабақ тақырыбы |
Мәтін түрлері |
|||||||
|
Осы сабақтағы оқу мақсаттары
|
3.2.4.1 өз бетінше мəтіннің тақырыбын жəне мұғалімнің көмегімен негізгі ойды анықтау; 3.3.6.1 бас əріп пен кіші əріптің биіктігі мен мөлшерін сақтап көлбеу, үзбей жəне біркелкі жазу, жазу қарқынын жеделдету; 3.2.1.1 тірек сөздер/көмекші сөздер арқылы мəтін түрлерін (əңгімелеу, сипаттау, пайымдау) жəне оның құрылымдық бөліктерін анықтау; 3.1.3.1 түрлі жағдаяттағы (қоғамдық ортада) қатысымдық əрекеттерде өз сөзін жүйелі түрде жоспарлап, тілдік нормаларды сақтап сөйлеу |
|||||||
|
Сабақ мақсаты |
Барлық оқушылар орындай алады: Тыңдалған мəтін бойынша қойылған сұрақтарға жауап беріп, мəтіннің түрлері мен құрылымдық бөліктерін анықтай алады. |
|||||||
|
Оқушылардың көпшілігі орындай алады: Диалогке қатысады; мұғалімнің көмегімен негізгі ойды анықтай алады. |
||||||||
|
Кейбір оқушылар: Берілген тақырып бойынша ой қорыту жасай алады. |
||||||||
|
Әдіс-тәсілі: |
Топтық, жұптық, жеке жұмыс |
|||||||
|
Бағалау криетрийлері |
Мәтіннің мазмұнына қатысты өз ойын айтады және негіздейді |
|||||||
|
Тілдік мақсат:
|
Пәндік лексика және терминдер Диалог/жазылымға қажетті сөз тіркестер Мәтін дегеніміз не? |
|||||||
|
Құндылықтар дарыту |
Оқуға, білімге деген қызығушылығын арттырып, еңбекке баулу. Жеке және топта жұмыс жасай алу, ынтымақтастық. |
|||||||
|
Пәнаралық байланыс |
Дүниетану,көркем еңбек |
|||||||
|
Қауіпсіздік ережелері |
Топтық жұмыс барысында топ ережесін сақтау. |
|||||||
|
Бұған дейін меңгерілген білім |
Мәтін түрлері. |
|||||||
|
Жоспар |
||||||||
|
Жоспарланған уақыт есебі |
Оқу мақсатын таныстыру Күтілетін нәтижені анықтау Жаңа топ құру «Жалаулар» арқылы топқа бөлінеді. Оқушыларды қалаған жалауларын алып, 1,2,3 топтарға бөлініп отырады. Ширату тапсырмасы. Миға шабуыл: «ия, жоқ» әдісі 1. Мәтін дегеніміз ...
есеп |
Ресурс |
Бағалау |
Саралау |
||||
|
Сабақтың басы
1-тапсырма |
1-топ-Әңгімелеу мәтінін құрастыру./кітап,оқу,табиғат/ 2-топ-Сипаттау мәтінін құрастыру./күн, аспан, көкмайса/ 3-топ-Пайымдау мәтінін құрастыру /оқиды, айтады, кызығады/ Дескрипторы: -Оз топтарында тірек сөздермен мәтін құрастыра алады; -Мәтінге сай сұрақтарын кояды;
. |
|
|
|
||||
|
Сабақтың ортасы 2-тапсырма
|
Дескрипторы:
|
Оқулық
|
Бармақ арқылы |
|||||
|
3- тапсырма |
|
|
|
|
||||
|
Соңы 36-40 минут |
Рефлексия сұрақтары: -Сендерге осы сабақта не ұнады? - Не қиындық тудырды? -Не қызық болды? Бұрын нені білмейтін едіңдер? Үйге тапсырма |
|
|
|
||||
|
Рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары қолжетімді болды ма? Бүгін оқушылар нені үйренді? ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------ Оқыту ортасы қандай болды? Сабақ қандай деңгейде өтті? Оқушыларға дифференциация сәтті болды ма? |
||||||||
|
Қорытынды бағалау |
||||||||
шағым қалдыра аласыз















