Мәтінді есептерді екі айнымалысы бар сызықтық теңдеулер жүйелері арқылы шығару

Тақырып бойынша 31 материал табылды

Мәтінді есептерді екі айнымалысы бар сызықтық теңдеулер жүйелері арқылы шығару

Материал туралы қысқаша түсінік
Мәтінді есептерді екі айнымалысы бар сызықтық теңдеулер жүйелері арқылы шығару
Материалдың қысқаша нұсқасы

Бекітемін:

«Қысқа мерзімді сабақ жоспары №33

Сабақтың тақырыбы: Мәтінді есептерді екі айнымалысы бар сызықтық теңдеулер жүйелері арқылы шығару

Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:

Екі айнымалысы бар сызықтық теңдеулер және олардың жүйелері

Педагогтің аты-жөні:


Күні:


Сыныбы: 6 «Ә»

Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

Мәтінді есептерді екі айнымалысы бар сызықтық теңдеулер жүйелері арқылы шығару

Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты:

6.5.1.7

мәтінді есептерді сызықтық теңдеулер жүйелерін құру арқылы шешу;

Сабақтың мақсаты:

мәтінді есептерді сызықтық теңдеулер жүйелерін құру арқылы шешу;

-Теңдеулер жүйелерін  қосу  тәсілімен шығарады;

-Екі aйнымaлысы бaр сызықтық теңдеулер жүйесінің шешім        реттелген сaндaр жұбы болaтынын aнықтaйды;

-Мәтінді есептерді екі aйнымaлысы бaр сызықтық теңдеулер жүйелері aрқылы шығарады


Сабақтың барысы:

Сабақ кезеңі/Уақыты

Педагогтің іс-әрекеті:

Оқушының іс-әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Ұйысдастыру кезеңі

5минут

I.Ұйымдастыру кезеңі.

Сәлемдесу, түгелдеу, сабаққа дайындықтарын тексеру.

Сабақты жағымды ахуалдан бастау.

Үй тапсырмасын тексеру: Тақтада тапсырма дұрыс жауабымен көрсетіліп тұрады.

Шаттық шеңберін құрып «Өзіңе тілегенді,өзгеге тіле»! әдісі арқылы бір-біріне тілек айтып,жақсы көңіл күй сыйлайды.


«Мадақтау сөз» әдісіарқылы бағалайды: «Жарайсың! Жақсы! Өте жақсы! Талпын!»


Оқулық, оқу құрал жабдықтары, тақта, бор

Сабақтың басы: 10 минут

Жаңа сабақты қысқаша түсіндіру


Оқушылар жаңа сабақты слайдқа қарап түсінеді. Көмек керек болса, мұғалімнің көмегіне жүгінеді


оқушылардың

сабаққа қатысу белсенділігіне қарай «Мадақтау сөздері» әдісі арқылы бірін-бірі бағалайды. Жарайсың!, Керемет!, Жақсы!, Талпын!,.


Тақта;

Слайд;

Оқу құралдары;

«Математика», 6-сынып, 2-бөлім



Сабақтың ортасы

25 минут

1-тапсырма

Оқушы екі санды ойлады. Бұл сандардың айырмашылығы 8. Үш еселенген бірінші Сан екінші саннан 5 есе өскен 4-тен аз. Оқушы қандай сандарды ойлады?

2-тапсырма

Тіктөртбұрыштың ұзындығы енінен 3 см артық. Периметрі 22 см. тіктөртбұрыштың ұзындығы мен Шири табыңыз

Дескриптор.

Оқушылар:

-теңдеулер жүйесін шешудің әдісін таңдайды;

Жүйенің шешімін табады;

жүйесінің шешімдері болатындай сандар жұбын табады.

Тақта;

Слайд;

Оқу құралдары;

«Математика», 6-сынып, 2-бөлім



3-тапсырма


Екі ауылдың арақашықтығы 54 км бір-біріне қарай бір уақытта екі велосипедші шықты. 2 сағаттан кейін олар кездесті. Бірінші велосипедшінің кездесу нүктесіне дейінгі жол екінші велосипедшінің жолынан 1,25 есе ұзын. Бірінші және екінші велосипедшінің жылдамдығын табыңыз


4-тапырма


Екі бидонда 28 литр сұйықтық бар. Егер сіз бірінші бидоннан екінші 2 литр сұйықтыққа құйсаңыз, онда екі бидондағы сұйықтық көлемі тең болады. Бастапқыда әр бидонда қанша литр сұйықтық болды?

Дескриптор.

Оқушылар:

- Теңдеулердің сол және оң жақтарын мүшелеп қосады:

- берілген теңдеулер жүйесімен мәндес жүйені жазады;

- теңдеулерді қосу арқылы бір айнымалысы бар теңдеу алады;

1-ші айнымалыны табады;

-екінші аййнымалыны табады;

Жауабын жазады

Тақта;

Слайд;

Оқу құралдары;

«Математика», 6-сынып, 2-бөлім


Өзіндік жұмыс карточкалары


5тапсырма

Екі санның қосындысы 28, ал олардың айырмашылығы 14. Бұл сандарды табыңыз.

Шешім: бірінші Сан болсын - х; екінші-у, содан кейін

У=7

6-тапсырма

Жеті альбом мен екі дәптер бірге 555 тг тұрады., ал бес альбом мен үш дәптердің құны 475 тг. Бір альбом қанша тұрады және бір дәптер қанша тұрады?

Бағалау критерийлері: Тапсырманың шарты бойынша тиісті белгілерді қолданады; - Есептің шартына сәйкес математикалық модель жасайды; - Теңдеулер жүйесін шешеді; - Дұрыс жауап табады.

Тақта;

Слайд;

Оқу құралдары;

«Математика», 6-сынып, 2-бөлім


Өзіндік жұмыс карточкалары

Сабақтың соңы

5минут

Сабақты қорытындылау:

«Жалғасын тап» әдісі арқылы сабақты қорытындылаймын:

Үйге тапсырма беру: №

Оқушыларға «Білім сандығы» кері байланыс парағы таратылады. Оқушылар өздері белгілейді.

Мақсаты: Өз ойын айтып, сабақты бекіту, қорытындылау.


Жалпы сыныпта оқушының жинаған ұпайы мен белсенділігіне қарай мұғалім 1-10 балл аралығындай балл қояды

Тақта;

Слайд;

Оқу құралдары;







Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Файл форматы:
docx
15.04.2024
121
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Жариялаған:
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курстар тізімі