Тақырып бойынша 15 материал табылды

Мәтінді форматтау (қаріп, абзац, тізімдер)

Материал туралы қысқаша түсінік
Оқу мақсаты Веб-парақшасында мәтінді форматтау тегтері ( абзац, қаріп, сырғымалы жолдар жасау) Сабақ мақсаты web-парақшасын құрастыру кезінде HTML тілінің негізгі тегтерін қолдану
Материалдың қысқаша нұсқасы
Page 1

Пәні: Информатика Мұғалімнің аты жөні: Бекен Ж.Б.

Уақыты: Сынып: 9 «А» Оқушылар саны: 12

Ұзақ мерзімді
жоспардағы бөлім
Web-жобалау

Сабақ тақырыбы Мәтінді форматтау (қаріп, абзац, тізімдер)
Алдын ала білу
керек
- оқушылар html-парақшасының құрылымын және
html- тілінің негізгі тегтерін біледі
- оқушылар веб парақшасын құрады
- оқушылар веб парақшасында фонның, мәтіннің
түстерін өзгертеалады
Оқу мақсаты Веб-парақшасында мәтінді форматтау тегтері ( абзац,
қаріп, сырғымалы жолдар жасау)
Сабақ мақсаты web-парақшасын құрастыру кезінде HTML тілінің
негізгі тегтерін қолдану
Бағалау
критерийлері
web парақшасын құрастыру үшін html тілінің
тэгтерін қолдану.
Тэг көмегімен мәтіннің қарпін, абзац, көлемін
белгілеу. Сырғымалы жолдар жасау.
Тілдік мақсаты  Зертеу жұмысы кезінде тындау дағдыларын
қалыптастыру
 Ағылшын тілінде сәйкес терминалогияларды
қолдану
Құндылықтарын
саралау
- Бағдарламаны үйрету арқылы оқушылардың
танымдық, біліктілік қабілеттерін дамыту;
- Оқушылардың компьютерлік сауаттылығын дамыта
отырып, кәсіби маман болып қалыптасуына ықпал
жасау
Пән аралық
байланыс
пән кезен
Ағылшын тілі

Сабақ барысында өз веб
парақшасын құрастыру кезінде
Html тілінде тегтер қолдану
Дифференциация Қийын сұрақ Жеңіл сұрақ
1. HTML қалай
пайда болды?
2. HTML тілінің
1. Гипермәтін деген
не?
2. Тег дегеніміз не?


Page 2

атқаратын қызметі
қандай?


АКТ қолдану
дағдылары
 Жаңа тақырып өткен кезде, оқушылардың
алғашқы білімін анықтау кезінде –ғаламтор
ресурстарын қолдану
Денсаулық және
қауіпсіздік
ережелерін сақтау
 компьютермен жабдықталған кабинетте
жұмыс ережелерін сақтау
 ДК жұмыс жасау
кезінде тайменеджмент сақтау
Сабақ барысы
Сабақтын
жоспарланған
бөлімдеті
Сыныптағы жоспарланған іс шаралар

Ресурста
р
Сабақтын
басына
3 мин


Түйінді идея:
1.Ұйымдастыру.
Оқушылармен амандасу.
Сыныпта ынтымақтастық атмосферасын
қалыптастыру.
Сабақтың түйінді идеясымен таныстыру.
Презента
ция

Слайд 1

«Білу ғана аз, сол білгенінді істе қолдана
білу керек»
И.Г. Гете
Слайд 2
Үй
тапсырмасын
тексеру.
7 мин


2. «Қарлы кесек»
1. Гипермәтін деген не?
2. HTML қалай пайда болды?
3. Web –беттерді қандай программалар
көмегімен жасауға болады?
4. HTML тілінде web – бетті қайда құруға
болады?
5. Тег дегеніміз не? Олардың түрлері?
6. Web құжат деген не?
7. Web құжаттың негізгі бөлігі?
8. Сайттың жоспарлау кезендері?
9. Web сайттың түстерін қалай белгілейміз?
10. Түсің қандай тегпен белгілеймыз?
11. Өмірде сайтты қайда, не үшін
қолданамыз?
Тапсырма 1 «Үй тапсырманы бекіту»
Оnline интерактивті тапсырманы орындаңыз
http://learningapps.org/138127
Сұрақ: Бүгінгі сабақта Web құжатымызға не
өзгеріс енгіземіз деп ойлайсындар ?
Осы тапсырмада қандай танымайтын тегтерді
Слайд 3













Слайд 4
Компьют
ер


Page 3

байқадыңыз?
Мағынаны
ашу.
3 мин

3. Сабақ тақырыбына жетелеу
- Слайдта көрсетілген сүретерге мұқият қарап
сабақ тақырыбын ашып көрейік???
/Оқу мақсаты, бағалау критерийлерімен
таныстырылады./
web-парақшасын құрастыру кезінде HTML
тілінің негізгі тегтерін қолдану
Слайд 5
Сабақтын
ортасы
10 минут















12 минут




4. Оқулықпен жұмыс Мұғалім жұпқа бөліп,
мәтінді форматтау тегтерді оқулықтан тауып,
мағынасын түсіндіру тапсырмасын береді
<font> тегінің көмегімен біз мәтіннің қарпін,
көлемін, түсін fase, size, color атритуттар
арқылы белгілейміз.
<Hi>, </Hi> белгісі алты түрлі сатыдағы
символдар мөлшерін таңдау мүмкіндігін
береді
Абзац енгізу үшін <P>, </p> тегтері
қолданылады.
Қарайтылған әріптерді пайдалану үшін
мәтінді <B>, </b> тегтердің ортасына аламыз,
Көлбеу (курсив) әріптер үшін <I>,</i>
<MARQUEE>, </MARQUEE> тегтері браузер
терезесінде жолдың бір шетінен екінші шетіне
жылжып отыратын «сырғымалы жол»
жасайды және оның мынадай параметрлері
болады:
ALIGN BGCOLOR, DIREKTION,
HEIGHT, LOOP, SCRLLAMMAUNT,
SCROLLDELLAY
5.Практикалық жұмысы
Оқушылар құрастырып жатқан Web
парақшасында мәтінді форматтайды. Өзіндік
жұмыс.
Бір бірін бағалау
Дискрипторлар
- web парақшасын құрастыру үшін html
тілінің тэгтерін дұрыс қолдану
- Қорытынды парақшалары дұрыс шығу,
ашылуы
- web парақшасын құрастыру кезеніңде
толық аяқталуы
Оқушылар дайын болған сайттарын көрсетеді.




Слайд 6



Слайд 7












Компьют
ер


Page 4

Оқушылармен ой-пікір алмасып , мұғалімнен
кері байланыс алады.
Сабақтын соңы
5 мин
Рефлексия.
1. Сабақты саған бәрінен не ұнады?
2. Сен нені үйрендің?
3. Оқытудың қай бөлігі сен үшін тиімді
болды?
4. Егер дәл осы сабақ басқа сабақта
өткізілетін болса, нені өзгертер едің?
Слайд 8

Сабақ бойынша рефлексия
Cабақтын мақсаты/оқу мақсаттары
шынайы болды ма?
Оқу мақсатына барлық оқушылар
жеттіме?
Жоқ болған жағдайда не себепті?
Сабақтын дифференциациясы
дұрыс өтілді ме?
Сабақ жоспарынан не және неге
күту керек еді?

Жалпы баға
Сабақтын қандай екі кезені жақсы өтті (оқыту мен оқуды ойлау керек)?
1:
2:
Сабақты жақсартуға не көмектесе алады (оқыту мен оқуды ойлау
керек)?
1:
2:
Сабақ туралы не білдім немесе немесе кейбір оқушылардын жетістіктері
/қиындықтары. Келесі сабақта назарды неге аудару керек?



1. Гипермәтін деген не?
2. HTML қалай пайда болды?
3. Web –беттерді қандай программалар көмегімен жасауға болады?
4. HTML тілінде web – бетті қайда құруға болады?
5. Тег дегеніміз не? Олардың түрлері?
6. Web құжат деген не?
11. Web құжаттың негізгі бөлігі?
7. Сайттың жоспарлау кезендері?
8. Web сайттың түстерін қалай белгілейміз?
9. Түсің қандай тегпен белгілеймыз?


Page 5
























































10.Өмірде сайтты қайда, не үшін қолданамыз?


Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Файл форматы:
pdf
14.05.2021
2308
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курстар тізімі