|
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: Есептерді электронды кестелердің көмегімен шешу Күні: 10.11.2017 ж. Мұғалімнің аты-жөні: Сынып: 7 Қатысқандар: Қатыспағандар: - |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Мәтіндік процессордағы кестелер |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары оқу бағдарламасына сілтеме |
7.2.2.1. Мәтіндік процессордағы кесте элементтерін форматтау |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
- Мәтіндік процессорда кесте элементтерін құру. - Мәтіндік процессордағы кесте элементтерін форматтау. - Мәтіндік процессордағы кесте элементтерін редакциялау. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийі |
- Мәтіндік процессормен кесте элементтерін құрады. - Мәтіндік процессордағы кестені элементтерін форматтайды. - Мәтіндік процессордағы кесте элементтерін редакциялайды. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Тілдік мақсаттар |
Кестелерді, пішім, форматтау, баған, жол, ұяшық 1.
Кесте дегеніміз не? Оларды не үшін қолданады? 5. Компьютерде кесте құруға мүмкіндік беретін қандай бағдарламаларды білеміз? |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылыққа баулу |
- Сабақ барысында басқаның айтқанын зейін қойып тыңдау. - Шығармашылық және сыни тұрғысынан ойлау. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәнаралық байланыс |
Математика, сызу |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Тақырып бойынша алдыңғы білім |
MS Word мәтіндік редакторы Сабақ кестесі, WortPad |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 5 минут |
Топтарға бөлу. «Қағаз қиындылары» Мәтін жазылған қағаз қиындылары бойынша тараылып, оны құрастыру арқылы топтасады Оқушылар сағат тілі бойынша бір-біріне жақсы тілектер айтады. |
Қима қағаз |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 30 минут |
Миға шабуыл 1.Жалпы біз мектепте кандай кестелерді кездестірдік? 2. Қандай ақпаратты кесте түрінде ұсынған ыңғайлы? Кесте (таблица, table) —бағандар мен жолдарда реттеліп берілетін ақпарат. Кесте бағандар мен жолдардан тұрады. Жолдар дегеніміз көлденең орналасқан түзулер. Бағандар дегеніміз тігінен орналасқан түзулер. Кестелермен жұмыс жасау бізге мәліметтерді жүйелеуге, керекті ақпаратты оңай іздеп табуға мүмкіндік береді. Компьютерде кестелік мәліметтерді құрастыратын, өңдейтін бағдарламалар көп. Мұндай бағдарламалар қатарына, кестелік мәліметтерді құрастыруға MS WORD мәтіндік редакторын пайдаланылады. Редактор көмегімен кестелік мәліметтердің кез келген түрін жасауға болады. Сонымен қатар кестедегі сандық мәліметтерді өңдейтін MS Excel бағдарламасы бар. Біз сендермен мәтіндік редакторда кесте құру жолдарымен танысамыз. «Ойлан жұптас бөліс» әдісі бойынша оқушылар оқулықта берілген мәтінді оқып шығады. Содан кейін әр топ өзіне берілген сұраққа жауап жазып, түсіндіреді. «Жолдар» тобына Мәтіндік редакторда қалай кесте құрылады?
Ұяшықтарды қосу, өшіру және
біріктіру? Оқушылар тақырыпқа байланысты өздерін түсіну деңгейін білдіру үшін смайликтер жабыстыру Қ. Өзін-өзі бағалау
2. «Температураны өлшеу» әдісі. Практикалық жұмыс. № 2 тапсырма
Қ. Өзін –өзі бағалау
«Жетістік баспалдағы» әдісі 3-тапсырма 1. Бес күн ішіндегі өз режімдерің бойынша кесте құрыңыз және оны редакциялаңыз (направление текста, суреттерді кірістіру арқылы)
Қ. Өзін-өзі бағалау |
Оқулық Жұппен жұмыс Топтық жұмыс
Компьютерде жұптық жұмыс
Компьютерде жеке жұмыс
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 5 минут |
«Екі жұлдыз бір тілек» әдісі
|
Стикер
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Саралау – Сіз қандай тəсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз басқаларға қарағанда қабілетті оқушыларға қандай тапсырмалар бересіз? |
Бағалау – Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз? |
Денсаулық жəне қауіпсіздік техникасын сақтау |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың өн бойында мақсатқа жетудегі, дарынды оқушыларға сараланған тапсырмалар беру |
Қалыптастырушы бағалау |
АКТны қолдану барысында қауіпсіздік техникасын сақтау |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Мәтіндік процессордағы кестелер
Мәтіндік процессордағы кестелер
|
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: Есептерді электронды кестелердің көмегімен шешу Күні: 10.11.2017 ж. Мұғалімнің аты-жөні: Сынып: 7 Қатысқандар: Қатыспағандар: - |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Мәтіндік процессордағы кестелер |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары оқу бағдарламасына сілтеме |
7.2.2.1. Мәтіндік процессордағы кесте элементтерін форматтау |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
- Мәтіндік процессорда кесте элементтерін құру. - Мәтіндік процессордағы кесте элементтерін форматтау. - Мәтіндік процессордағы кесте элементтерін редакциялау. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийі |
- Мәтіндік процессормен кесте элементтерін құрады. - Мәтіндік процессордағы кестені элементтерін форматтайды. - Мәтіндік процессордағы кесте элементтерін редакциялайды. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Тілдік мақсаттар |
Кестелерді, пішім, форматтау, баған, жол, ұяшық 1.
Кесте дегеніміз не? Оларды не үшін қолданады? 5. Компьютерде кесте құруға мүмкіндік беретін қандай бағдарламаларды білеміз? |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылыққа баулу |
- Сабақ барысында басқаның айтқанын зейін қойып тыңдау. - Шығармашылық және сыни тұрғысынан ойлау. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәнаралық байланыс |
Математика, сызу |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Тақырып бойынша алдыңғы білім |
MS Word мәтіндік редакторы Сабақ кестесі, WortPad |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 5 минут |
Топтарға бөлу. «Қағаз қиындылары» Мәтін жазылған қағаз қиындылары бойынша тараылып, оны құрастыру арқылы топтасады Оқушылар сағат тілі бойынша бір-біріне жақсы тілектер айтады. |
Қима қағаз |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 30 минут |
Миға шабуыл 1.Жалпы біз мектепте кандай кестелерді кездестірдік? 2. Қандай ақпаратты кесте түрінде ұсынған ыңғайлы? Кесте (таблица, table) —бағандар мен жолдарда реттеліп берілетін ақпарат. Кесте бағандар мен жолдардан тұрады. Жолдар дегеніміз көлденең орналасқан түзулер. Бағандар дегеніміз тігінен орналасқан түзулер. Кестелермен жұмыс жасау бізге мәліметтерді жүйелеуге, керекті ақпаратты оңай іздеп табуға мүмкіндік береді. Компьютерде кестелік мәліметтерді құрастыратын, өңдейтін бағдарламалар көп. Мұндай бағдарламалар қатарына, кестелік мәліметтерді құрастыруға MS WORD мәтіндік редакторын пайдаланылады. Редактор көмегімен кестелік мәліметтердің кез келген түрін жасауға болады. Сонымен қатар кестедегі сандық мәліметтерді өңдейтін MS Excel бағдарламасы бар. Біз сендермен мәтіндік редакторда кесте құру жолдарымен танысамыз. «Ойлан жұптас бөліс» әдісі бойынша оқушылар оқулықта берілген мәтінді оқып шығады. Содан кейін әр топ өзіне берілген сұраққа жауап жазып, түсіндіреді. «Жолдар» тобына Мәтіндік редакторда қалай кесте құрылады?
Ұяшықтарды қосу, өшіру және
біріктіру? Оқушылар тақырыпқа байланысты өздерін түсіну деңгейін білдіру үшін смайликтер жабыстыру Қ. Өзін-өзі бағалау
2. «Температураны өлшеу» әдісі. Практикалық жұмыс. № 2 тапсырма
Қ. Өзін –өзі бағалау
«Жетістік баспалдағы» әдісі 3-тапсырма 1. Бес күн ішіндегі өз режімдерің бойынша кесте құрыңыз және оны редакциялаңыз (направление текста, суреттерді кірістіру арқылы)
Қ. Өзін-өзі бағалау |
Оқулық Жұппен жұмыс Топтық жұмыс
Компьютерде жұптық жұмыс
Компьютерде жеке жұмыс
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 5 минут |
«Екі жұлдыз бір тілек» әдісі
|
Стикер
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Саралау – Сіз қандай тəсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз басқаларға қарағанда қабілетті оқушыларға қандай тапсырмалар бересіз? |
Бағалау – Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз? |
Денсаулық жəне қауіпсіздік техникасын сақтау |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың өн бойында мақсатқа жетудегі, дарынды оқушыларға сараланған тапсырмалар беру |
Қалыптастырушы бағалау |
АКТны қолдану барысында қауіпсіздік техникасын сақтау |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз






















