|
|
Тараз қаласы №52 бастауыш мектебі Сынып жетекшісі: Алагозова Баян Султановна Пәні: Қазақ тілі Сынып: 3 «Ә» |
||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Мәтіннің құрылымы 4-8жаттығулар |
||||||||||||||||||||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
Мәтін құрылымын түсіну, мәтінді бөліктері бойынша құрай білу, сурет бойынша жұмыс жасай білу, берілген жоспар бойынша мәтін құрап үйрену. |
||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаттары |
Барлығы: Жаңа білімді меңгереді. Көбі: Тақырыпты түсініп, тыңдап, жетекші сұрақтар арқылы талқылайды. Кейбірі: Алған білімді өмірде қолдана алады. |
||||||||||||||||||||||||||
|
Жетістік критерийлері |
Берілген тапсырмалар бойынша мәтін құрылымын ретке келтіре алады. Нақты сөйлеу арқылы, мәселені түсінгенін көрсете алады. |
||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтарды дарыту |
Оқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу. |
||||||||||||||||||||||||||
|
Пәнаралық байланыс |
Әдебиеттік оқу, дүниетану, математика |
||||||||||||||||||||||||||
|
Сабаққа қажетті ресурстар: |
Тақырыпқа сай көрнекі суреттер, қима қағаздар, проектор, маркер, бағлау парақшасы. |
||||||||||||||||||||||||||
|
АКТ қолдану дағдылары |
слайд. |
||||||||||||||||||||||||||
|
Тілдік құзыреттілік |
мәтін- ешкі- теке- түлкі- құмыра- |
||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ барысы |
|||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||
|
Ұйымдастыру кезеңі: 3 мин |
Сәлемдесу. Сабақтың күнделікті сабақтан ерекшелігін айту. Табиғат дыбыстарын тыңдату. Ширатуға сұрақтар қою. 1. Мәтінге ат қою дегеніміз не? 2. Тақырып дегеніміз не? 3. Мәтіндегі негізгі ой нені білдіреді? Топқа бөлу.
І. Ашық буын
ІІ. Тұйық буын
ІІІ. Бітеу буын
Топтарды бағалау "лүпіл" жинау арқылы жүргізіледі. Әр топты тапсырманы орындауына қарай жүрекшелермен белгілеймін. |
слайд, аудиодыбыс (аудиодыбыстан күз мезгілінің дыбысын естірту)
пішіндер салынған топ аттары
о |
|||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру 2 минут |
Бүгінгі сабақтың ережесін құрамыз. Әр топ гүл күлтелеріне өздері таңдаған сөздерді жабыстырады.
|
"Алтын ереже"
Алтын ереже
|
|||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 9 минут
|
І-бөлім Постер Әр топқа қыз, қаз бен балапан, көлшіктің суреттері бейнеленген қима қағаздар беріледі.
ІІ-бөлім "Тату достар" Суретке қарап, суреттің көмегімен «Түлкі мен ешкі» тақырыбында мәтін құра Сурет реті бойынша сөйлемдерді көшіріп жаз |
әр түрлі қима суреттер
|
|||||||||||||||||||||||||
|
Сергіту сәті 1 минут |
«Бірге қозғал» қимыл-қозғалыс жаттығуы
|
Сергіту сәтіне арналған аудиожазба
|
|||||||||||||||||||||||||
|
Аяқталуы 10 минут
Қызықты тапсырма 10 минут
Сабақтың соңы 5 минут
|
ІІІ-бөлім "Көз бен сөз" "Түлкі мен ешкі" ертегісін айтуға дайындал 1. суреттер мен сойлемдер арқылы 2. суреттердің көмегімен 3. есіңде қалғаны бойынша
ІҮ-бөлім "Ойлан, тап!" "Түлкі мен құмыра " мәтінін оқу. Сөйлемдердегі сұрау сөздерінің көмегімен тірек сөздерді тауып жаз.
Тірек сөздер: құмыра, түлкі, құмыраның іші, суға батырды, суға батты.
"Қорытынды" Тірек сөздерді пайдаланып, ертегінің мазмұнын айтып бер.
Рефлексия Оқуды бағалау (білім)
Оқыту үшін бағалау (білік) Смайликтерді бүгінгі күн жазылған парақшаға жабыстырады суретіне жабыстырады.
|
Кеменің желкенін үш түрлі бояуды пайдалана отырып бояп, сабақты бағалайды.
Смайликтер, күн жазылған парақша |
|||||||||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Мәтіннің құрылымы 3 сынып
Мәтіннің құрылымы 3 сынып
|
|
Тараз қаласы №52 бастауыш мектебі Сынып жетекшісі: Алагозова Баян Султановна Пәні: Қазақ тілі Сынып: 3 «Ә» |
||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Мәтіннің құрылымы 4-8жаттығулар |
||||||||||||||||||||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
Мәтін құрылымын түсіну, мәтінді бөліктері бойынша құрай білу, сурет бойынша жұмыс жасай білу, берілген жоспар бойынша мәтін құрап үйрену. |
||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаттары |
Барлығы: Жаңа білімді меңгереді. Көбі: Тақырыпты түсініп, тыңдап, жетекші сұрақтар арқылы талқылайды. Кейбірі: Алған білімді өмірде қолдана алады. |
||||||||||||||||||||||||||
|
Жетістік критерийлері |
Берілген тапсырмалар бойынша мәтін құрылымын ретке келтіре алады. Нақты сөйлеу арқылы, мәселені түсінгенін көрсете алады. |
||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтарды дарыту |
Оқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу. |
||||||||||||||||||||||||||
|
Пәнаралық байланыс |
Әдебиеттік оқу, дүниетану, математика |
||||||||||||||||||||||||||
|
Сабаққа қажетті ресурстар: |
Тақырыпқа сай көрнекі суреттер, қима қағаздар, проектор, маркер, бағлау парақшасы. |
||||||||||||||||||||||||||
|
АКТ қолдану дағдылары |
слайд. |
||||||||||||||||||||||||||
|
Тілдік құзыреттілік |
мәтін- ешкі- теке- түлкі- құмыра- |
||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ барысы |
|||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||
|
Ұйымдастыру кезеңі: 3 мин |
Сәлемдесу. Сабақтың күнделікті сабақтан ерекшелігін айту. Табиғат дыбыстарын тыңдату. Ширатуға сұрақтар қою. 1. Мәтінге ат қою дегеніміз не? 2. Тақырып дегеніміз не? 3. Мәтіндегі негізгі ой нені білдіреді? Топқа бөлу.
І. Ашық буын
ІІ. Тұйық буын
ІІІ. Бітеу буын
Топтарды бағалау "лүпіл" жинау арқылы жүргізіледі. Әр топты тапсырманы орындауына қарай жүрекшелермен белгілеймін. |
слайд, аудиодыбыс (аудиодыбыстан күз мезгілінің дыбысын естірту)
пішіндер салынған топ аттары
о |
|||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру 2 минут |
Бүгінгі сабақтың ережесін құрамыз. Әр топ гүл күлтелеріне өздері таңдаған сөздерді жабыстырады.
|
"Алтын ереже"
Алтын ереже
|
|||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 9 минут
|
І-бөлім Постер Әр топқа қыз, қаз бен балапан, көлшіктің суреттері бейнеленген қима қағаздар беріледі.
ІІ-бөлім "Тату достар" Суретке қарап, суреттің көмегімен «Түлкі мен ешкі» тақырыбында мәтін құра Сурет реті бойынша сөйлемдерді көшіріп жаз |
әр түрлі қима суреттер
|
|||||||||||||||||||||||||
|
Сергіту сәті 1 минут |
«Бірге қозғал» қимыл-қозғалыс жаттығуы
|
Сергіту сәтіне арналған аудиожазба
|
|||||||||||||||||||||||||
|
Аяқталуы 10 минут
Қызықты тапсырма 10 минут
Сабақтың соңы 5 минут
|
ІІІ-бөлім "Көз бен сөз" "Түлкі мен ешкі" ертегісін айтуға дайындал 1. суреттер мен сойлемдер арқылы 2. суреттердің көмегімен 3. есіңде қалғаны бойынша
ІҮ-бөлім "Ойлан, тап!" "Түлкі мен құмыра " мәтінін оқу. Сөйлемдердегі сұрау сөздерінің көмегімен тірек сөздерді тауып жаз.
Тірек сөздер: құмыра, түлкі, құмыраның іші, суға батырды, суға батты.
"Қорытынды" Тірек сөздерді пайдаланып, ертегінің мазмұнын айтып бер.
Рефлексия Оқуды бағалау (білім)
Оқыту үшін бағалау (білік) Смайликтерді бүгінгі күн жазылған парақшаға жабыстырады суретіне жабыстырады.
|
Кеменің желкенін үш түрлі бояуды пайдалана отырып бояп, сабақты бағалайды.
Смайликтер, күн жазылған парақша |
|||||||||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз























