Материалдар / Механикалық жұмыс және энергия. Mechanical work and energy
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Механикалық жұмыс және энергия. Mechanical work and energy

Материал туралы қысқаша түсінік
9.2.3.5 механикалық жұмысты аналитикалық және графиктік тәсілмен анықтау; 9.2.3.6 жұмыс пен энергияның байланысын түсіндіру
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
24 Ақпан 2021
763
0 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады


Бекітемін:22.01.2020 жыл

Оқу ісінің меңгерушісі: Л.Ғылымбаева


Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы

9.3А.Сақталу заңдары

Мектеп:М.Әуезов атындағы орта мектеп

Мұғалімнің аты-жөні:Мұсатай .Г.М

Пәні:Физика

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар:

Сыныбы:9

Күні: 22.01.2020 жыл

Сабақтың тақырыбы:

Topic

Механикалық жұмыс және энергия

Mechanical work and energy

Осы сабақта қол жеткізетін оқу мақсаттары:

(оқу бағдарламасына сілтеме)

9.2.3.5 механикалық жұмысты аналитикалық және графиктік тәсілмен анықтау;

9.2.3.6 жұмыс пен энергияның байланысын түсіндіру

Сабақтың мақсаты:

*механикалық жұмысты аналитикалық және графикалық тәсілмен анықтай алады

*жұмыс пен энергияның байланысын түсіндіре алады

*күш жұмысын есептеу формуласын біледі

Бағалау критерийлері:

Оқушылар:

- механикалық жұмысты аналитикалық және графикалық тәсілмен анықтай алады

- жұмыс пен энергияның байланысын түсіндіре алады

-күш жұмысын есептеу формуласын біледі

-өлшем бірлігін біледі

-есеп шығаруда формуланы қолдана алады

-есептеу жүргізеді

Тілдік мақсат

Пәнге қатысты лексика мен терминология:

Механикалық жұмыс-механическая работа-mechanical work

Энергия-энергия- energy

Биіктік-высотa-height

Күш-сила-force

Жүрілген жол - путь- distance

Құндылықты дарыту

Оқушылардың жеке жұмыс жасауымен қатар ұжымда жұмыс жасау дағдыларын қалыптастыру

Пәнаралық байланыс

Ағылшын,әдебиет

Алдыңғы білім

Реактивті қозғалыс

Сабақтың барысы

Lesson process

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері

Planned activities

Ресурстар

Resources

Сабақтың басы

Beginning

0-3 минут




Ұйымдастыру:

*Good afternoon,students

*How are you today?

*Who is absent today?

*Let’s start our lesson

Үй тапсырмасын сұрау

-Қандай қозғалысты реактивті деп атайды?

-Реактивті қозғалыс жылдамдығы қандай шамаларға тәуелді?

-Зымыран моделінің негізгі бөліктерін көрсетіңдер

Жауабы:1.жану камерасы

2.реактивті шүмек

3.сұйық отын

4.оттек

Бағалау: Жарайсың!.Керемет!.Өте жақсы!

You are super.Cood.Very good









Электронды оқулық

«Арман-ПВ» баспасы2019

Сабақтың ортасы

15 инут





Жаңа тақырыпты меңгеру:

Сабақтың мақсатымен таныстыру

А.Құнанбаев. «Әуелде бір суық мұз-ақыл зерек» өлеңінен үзінді оқу.

Сабақтың тақырыбын ашу.

Механикалық жұмыс және энергия

Видио көру арқылы сабақты түсінеді

Ғorce.Work and Energy

Ағылшын тілінде видио көрсетілім көре отырып оқушылар қорытынды жасайды.







https/W.W.W yotube com. Видио көрсетілім

10 минут

Есеп шығару.Problem solving

22-1 есеп.

Құрылысшы массасы 10 кг жәшікті еденнен 1м биіктікке көтеріп,биіктігін өзгертпей,1000см қашықтыққа орын ауыстырып еденге қаяды.Әр деңгейдегі ауырлық күшінің жұмысын және толық жұмысты анықтаңдар.

7 есеп.Массасы 50 кг жүк 10с ішінде еркін құлағанда,ауырлық күшінің жұсысы(g=10м/с2)

Дискрипторлар

Оқушылар

1.Есептің берілгенін жазады;

2.Өлшем бірліктерін ХБЖ-ға айландырады;

3.Ауырлық күшінің жұмысының формуласын біледі;

4.Толық жұмыстың формуласын біледі;

5.Есептеуді орындайды;

6.Жауабын жазады

Оқулық










Дискриптор арқылы бағалау

3минут

Топтық жұмыс

Сурет бойынша жетіспейтін мәндерді есептеңіз

1.Шкафты жылжыту үшін адам қандай жұмыс орындады?

2.Адам шкафты қаншалықты алысқа жылжытады?

3.Адам диванды жылжыту үшін қандай күш жұмсады?

Оқушының топты бағалауы


BILIM LAND

Жұмыс.Энергия

Сурет салынған

таратпа

Сабақтың соңы

Бекіту-loop activity

Оқушыларға сұрақ-жауап жазылған қағаздар таратылады.1 оқушы сұрақты оқиды.Сұраққа қолында жауабы бар оқушы I Have…..деп

жауап береді


Start

Механикалық жұмыс


энергия

Жұмыстың өлшем бірлігі


mechanical work

Күш жұмысының формуласы


A=Fscos α

energy


1Джоуль

finsh




Үй тапсырмасы-Homework

§22.№22-1

Таратпа кеспе

Рефлексия


«Қосу-алу-қызықты» әдісі

Қосу

алу

қызықты

«Қосу»-оң әсер еткен фактілерді,алған білімдері жайлы жазады.

«Алу»-қолымнан келмей жатыр немесе түсініксіз болып тұр деген ойлар жазады

«Қызықты»-өздеріне не қызықты болды соны жазады.

The lesson is over

Good bye!







Саралау-оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз?Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз?

Бағалау-оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?

Денсаулық және кауіпсіздік техникасының сақталуы


Сабақ барысында қолданатын тапсырмалар оқушылардың жас ерекшеліктерін ескеріп сараланған.


Сабақ барысында қалыптастырушы бағалауды пайдаланамын.Себебі қалыптастырушы бағалау арқылы оқушылардың пәнге деген қызығушылығын арттырып,білім деңгейін қадағалап, реттеуге мүмкіндік береді.

Оқушыларды мадақтау сөздер

смайликтер,дискрипторлар арқылы бағалаймын.

Кабинет тазалығын сақтау.

Оқушылардың столда дұрыс отыруын қадағалау.


Жалпы баға:

Сабақтың жақсы өткен екі аспектіі(оқыту туралы да,оқу туралы да ойланыңыз)?

Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім,келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?






1. Бекіту-loop activity Оқушылар белсенді қатысты.

2. Топтық жұмыс барысында оқушылар сурет бойынша

жетіспейтін мәндерді есептеңіз тапсырмасын шапшаңдықпен орындады.






770 ₸ - Сатып алу

Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!