|
Ұзақ мерзімді 7.2 |
«Механикалық қозғалыс» |
||||||
|
Күні |
|
||||||
|
Сыныбы : 7 |
қатысқан саны: |
қатыспаған саны: |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Әртүрлі механикалық қозғалыстардың графиктері |
||||||
|
Оқу мақсаты |
7.2.1.5 – s-тің t-ға тәуелділік графигін тұрғызуда координаталар осьтерінде және кестелерде өлшем бірліктерін дұрыс белгілеу |
||||||
|
Сабақтың мақсаттары: |
Барлық оқушылар: s-тің t-ға тәуелділік графигін тұрғызады, қозғалыс теңдеуін біледі Оқушылардың басым бөлігі: s-тің t-ға тәуелділік графигін тұрғызуда, координаталар осьтерінде және кестелерде өлшем бірліктерін дұрыс белгілейді Кейбір оқушылар: s-тің t-ға тәуелділік графигін тұрғызуда координаталар осьтерінде және кестелерде өлшем бірліктерін дұрыс белгілеп есеп шығарады |
||||||
|
Бағалау критерийі |
|
||||||
|
Тілдік мақсаттар |
Пәнді оқыту мақсаты: Оқушылар орындай алады |
Тілді оқыту мақсаты: Оқушылар |
Пәндік лексика және терминология |
Диалогқа/жазуға қажетті сөз тіркестері |
|||
|
s-тің t-ға тәуелділік графигін тұрғызады |
s-тің t-ға тәуелділік графигін ауызша және жазбаша түрде сипаттай және жүйелей алады. |
График, координата, қозғалыс теңдеуі |
|
||||
|
Құндылықтарға баулу |
Жалпыға бірдей еңбек қоғамы. Логикалық ойлау, салыстыру, өздігінен қорытынды жасау дағдыларын дамыту, шығармашылық қызығушылық ояту. |
||||||
|
Пән аралық байланыс |
Математика |
||||||
|
Алдыңғы білім |
Жылдамдық, орын ауыстыру, уақыт шамаларына есеп шығарады |
||||||
|
Сабақ барысы |
|||||||
|
Сабақтың жосп-ған кезеңі |
Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері |
ресурстар |
|||||
|
Сабақтың басы 2 мин. Топқа бөлу 2 мин. 3 мин Жеке жұмыс 4 мин 7 мин 2 мин 3 мин 2 мин 8 мин 4 мин Жеке жұмыс Бағалау 2 мин 1 мин |
Ұйымдастыру
|
|
|||||
|
Топқа бөлу Геометриалық фигуралар арқылы топқа бөлінеді 1 топ. «Үшбұрыш» 2 топ. «Төртбұрыш» 3 топ. «Шеңбер» Әр топ басшысына бағалау парағы таратылады |
Әр түрлі фигуралар қыйындысы Интербелсенді такта дұрыс жауап Интербелсенді тақта Интербелсенді тақта Бейне жазба Интербелсенді тақта Интербелсенді тақта тест жауаптары |
||||||
|
1 тапсырма Өткен тақырыпты қайталау
Әр оқушыға сематикалық карта таратылыды «Мадақтау» . |
|||||||
|
|
|||||||
|
2-тапсырма Мағынаны тану Сұрақтар қою арқылы ой қозғау. Жетелеуші сұрақтар арқылы сабақтың тақырыбын ашу. 1. Қандай қозғалысты байқап тұрмыз? 2. Мына екі суреттің арасында қандай байланыс бар? 3. Графиктерімен жұмыс жасайды. 3- тапсырма
Әр топ бір бірін «Бармақ» әдісімен бағалайды Сергіту сәті: «Жұмыр қылыш» биі 4 –тапсырма Ашық сұрақтар Топтарға сұрақтар беру арқылы диалогқа түседі. 1.Бірқалыпты түзу сызықты қозғалатын дененің орын ауыстыруын оның қозғалыс жылдамдығы мен уақыт арқылы қалай өрнектеуге болады? 2.Орын ауыстыруды координаталар айырмасы арқылы қалай өрнектеуге болады? 3.Қозғалыс теңдеуі дегеніміз не? Әр топ бір бірін «Бағдаршам» әдісімен бағалайды
5 – тапсырма «Сиқырлы сөздер» Бірнеше сөздер беріледі. Сол сөздердің арасынан бүгінгі тақырыпқа қатысы жоқ сөзді тауып айтыңыздар. 1) афгрик 2)қысзутзүтыты 3)шәбі 4)пытқалыріб 5) ориндакато 6)бейкаліклұы Жауабы: график; түзусызықты; Әбіш; бірқалыпты; координата; Кекілбайұлы Мадақтау 6- тапсырма «Айналмалы бекет» әдісі қолданылады. 3 топқа деңгейлі 3 есеп беріп, топтардың топтаса жүріп орындауына мүмкіндік беру, жауаптарының дұрыстығын тексеру үшін шешуі жазылған парақты беру, дұрыс бұрыстығын қарап төмендегі фигуралар бойынша бағалайды. «Кім жылдам» Тест |
|||||||
|
Топ басшылары бағалап, бағалау парағын өткізеді |
|||||||
|
Кері байланыс (не үйрендім, не қиын болды, сұрақ.) |
|||||||
|
Үй тапсырмасы Жаттығу 2.2 1- есеп |
|||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
«Механикалық қозғалыс» 7 сынып
«Механикалық қозғалыс» 7 сынып
|
Ұзақ мерзімді 7.2 |
«Механикалық қозғалыс» |
||||||
|
Күні |
|
||||||
|
Сыныбы : 7 |
қатысқан саны: |
қатыспаған саны: |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Әртүрлі механикалық қозғалыстардың графиктері |
||||||
|
Оқу мақсаты |
7.2.1.5 – s-тің t-ға тәуелділік графигін тұрғызуда координаталар осьтерінде және кестелерде өлшем бірліктерін дұрыс белгілеу |
||||||
|
Сабақтың мақсаттары: |
Барлық оқушылар: s-тің t-ға тәуелділік графигін тұрғызады, қозғалыс теңдеуін біледі Оқушылардың басым бөлігі: s-тің t-ға тәуелділік графигін тұрғызуда, координаталар осьтерінде және кестелерде өлшем бірліктерін дұрыс белгілейді Кейбір оқушылар: s-тің t-ға тәуелділік графигін тұрғызуда координаталар осьтерінде және кестелерде өлшем бірліктерін дұрыс белгілеп есеп шығарады |
||||||
|
Бағалау критерийі |
|
||||||
|
Тілдік мақсаттар |
Пәнді оқыту мақсаты: Оқушылар орындай алады |
Тілді оқыту мақсаты: Оқушылар |
Пәндік лексика және терминология |
Диалогқа/жазуға қажетті сөз тіркестері |
|||
|
s-тің t-ға тәуелділік графигін тұрғызады |
s-тің t-ға тәуелділік графигін ауызша және жазбаша түрде сипаттай және жүйелей алады. |
График, координата, қозғалыс теңдеуі |
|
||||
|
Құндылықтарға баулу |
Жалпыға бірдей еңбек қоғамы. Логикалық ойлау, салыстыру, өздігінен қорытынды жасау дағдыларын дамыту, шығармашылық қызығушылық ояту. |
||||||
|
Пән аралық байланыс |
Математика |
||||||
|
Алдыңғы білім |
Жылдамдық, орын ауыстыру, уақыт шамаларына есеп шығарады |
||||||
|
Сабақ барысы |
|||||||
|
Сабақтың жосп-ған кезеңі |
Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері |
ресурстар |
|||||
|
Сабақтың басы 2 мин. Топқа бөлу 2 мин. 3 мин Жеке жұмыс 4 мин 7 мин 2 мин 3 мин 2 мин 8 мин 4 мин Жеке жұмыс Бағалау 2 мин 1 мин |
Ұйымдастыру
|
|
|||||
|
Топқа бөлу Геометриалық фигуралар арқылы топқа бөлінеді 1 топ. «Үшбұрыш» 2 топ. «Төртбұрыш» 3 топ. «Шеңбер» Әр топ басшысына бағалау парағы таратылады |
Әр түрлі фигуралар қыйындысы Интербелсенді такта дұрыс жауап Интербелсенді тақта Интербелсенді тақта Бейне жазба Интербелсенді тақта Интербелсенді тақта тест жауаптары |
||||||
|
1 тапсырма Өткен тақырыпты қайталау
Әр оқушыға сематикалық карта таратылыды «Мадақтау» . |
|||||||
|
|
|||||||
|
2-тапсырма Мағынаны тану Сұрақтар қою арқылы ой қозғау. Жетелеуші сұрақтар арқылы сабақтың тақырыбын ашу. 1. Қандай қозғалысты байқап тұрмыз? 2. Мына екі суреттің арасында қандай байланыс бар? 3. Графиктерімен жұмыс жасайды. 3- тапсырма
Әр топ бір бірін «Бармақ» әдісімен бағалайды Сергіту сәті: «Жұмыр қылыш» биі 4 –тапсырма Ашық сұрақтар Топтарға сұрақтар беру арқылы диалогқа түседі. 1.Бірқалыпты түзу сызықты қозғалатын дененің орын ауыстыруын оның қозғалыс жылдамдығы мен уақыт арқылы қалай өрнектеуге болады? 2.Орын ауыстыруды координаталар айырмасы арқылы қалай өрнектеуге болады? 3.Қозғалыс теңдеуі дегеніміз не? Әр топ бір бірін «Бағдаршам» әдісімен бағалайды
5 – тапсырма «Сиқырлы сөздер» Бірнеше сөздер беріледі. Сол сөздердің арасынан бүгінгі тақырыпқа қатысы жоқ сөзді тауып айтыңыздар. 1) афгрик 2)қысзутзүтыты 3)шәбі 4)пытқалыріб 5) ориндакато 6)бейкаліклұы Жауабы: график; түзусызықты; Әбіш; бірқалыпты; координата; Кекілбайұлы Мадақтау 6- тапсырма «Айналмалы бекет» әдісі қолданылады. 3 топқа деңгейлі 3 есеп беріп, топтардың топтаса жүріп орындауына мүмкіндік беру, жауаптарының дұрыстығын тексеру үшін шешуі жазылған парақты беру, дұрыс бұрыстығын қарап төмендегі фигуралар бойынша бағалайды. «Кім жылдам» Тест |
|||||||
|
Топ басшылары бағалап, бағалау парағын өткізеді |
|||||||
|
Кері байланыс (не үйрендім, не қиын болды, сұрақ.) |
|||||||
|
Үй тапсырмасы Жаттығу 2.2 1- есеп |
|||||||
шағым қалдыра аласыз















