Қысқа мерзімді жоспар. Қазақ тілі пәні
|
Бөлім: |
Тағам және сусын |
|
|
Педагогтің аты-жөні: |
№3 ЖОББМ қазақ тілі мен әдебиеті пәнінің мұғалімі Байзакова Айкерим Бакытовна |
|
|
Күні: |
15 сәуір 2022 жыл |
|
|
Сынып: 4 «Б» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Мен алма жеймін. |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
1.1.4.1. Мұғалімнің көмегімен тыңдалған материал не туралы екенін түсіну; 1.5.1.2. Сөйлеу барысында жіктік/көптік жалғауларын мұғалімнің көмегі/үлгісі бойынша қолдану; 1.5.2.1. Әріп пен дыбысты ажырата білу, дыбыстардың дыбысталу ерекшелігін ескере отырып, сөздерді дұрыс жазу. |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар орындай алады: Мәтінді тыңдайды; тыңдалған мәтін бойынша сұрақтарға жауап береді; жаңа сөздерді анықтайды. Оқушылардың көпшілігі орындай алады: Тыңдалған мәтін бойынша үлгіні пайдаланып, сөйлем құрайды; өз пікірін білдіреді. Кейбір оқушылар орындай алады: Тыңдаған мәтіндегі ақпаратқа баға береді; жаңа сөздерді дұрыс жазуда сыныптастарының жіберген қателерін талдайды. |
|
|
Тілдік мақсат |
Оқушылар орындай алады: Мәтін бойынша сұрақтарға сенімді, еркін жауап береді. Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер: же, жеймін, жемеймін. Диалог құруға, шығарма жазуға арналған пайдалы тіркестер: алма жеймін, алмұрт жемеймін. |
|
|
Бағалау критерийлері |
Тыңдалған мәтіннің негізгі мазмұны бойынша сұрақтарға жауап береді, жаңа сөздерді анықтайды. Тақырыпқа байланысты жіктік, көптік жалғауларын үлгі бойынша қолданады. |
|
|
Ойлау дағдысының деңгейлері |
Білу, түсіну, қолдану. |
|
|
|
|
|
Сабақтың барысы
|
Сабақ кезеңі/ уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||
|
Сабақ-тың басы. |
Ұйымдастыру кезеңі. Сыныптың сабаққа дайындығын тексеріп, түгелдеу. Сыныпта жағымды ахуал қалыптастыру. |
Мұғаліммен амандасып, сабаққа дайындалады. |
«Жарайсың!», «Керемет!», «Тамаша!» деген секілді сөздермен мадақтау. |
|
|||||
|
|
Қызығушылықты ояту.
«Миға шабуыл» әдісі. -Балалар, берілген суреттерді қандай топқа жатқызамыз? -Өздеріңе қандай жемістер таныс?
|
Оқушылар сұраққа жауап береді. Берілген суреттер бойынша сабақтың тақырыбын болжайды.
|
Мұғалімнің марапаты «Жарайсыңдар!» |
Оқулық, тақырыптық суреттер (алма, алмұрт, өрік, жүзім, шие суреттері) |
|||||
|
Сабақ-тың ортасы |
Сөздікпен жұмыс. -же -жеймін -жемеймін. Мәтінмен жұмыс. Оқушыларға тыңдалымға жемістер туралы мәтін ұсынылады. |
Жаңа сөздерді тыңдайды, айтады. Дескриптор:
|
«Бас бармақ»
|
Сөз көрнекіліктері, оқулық |
|||||
|
Білімленд платформасында берілген бейнеролик тамашаланады. |
Бейнероликте айтылатын жемісті анықтап, аудармасын береді. |
Мұғалімнің марапаты «Жарайсыңдар!» |
Білімленд |
||||||
|
Оқулықпен жұмыс. 1-тапсырма. 116-бет. Тапсырма шарты бойынша ауызша орындалады. Жемістерді оқып, үлгі бойынша айтады. |
Дескриптор:
|
Өзара бағалау.
Ө
Ж
Н
|
Түрлі пішіндегі қима қағаздар |
||||||
|
Дәптермен жұмыс. Жеміс атауларын көшіріп жазу. |
Оқушылар жұмыс дәптерлерінде берілген жеміс атауларын жазады. |
Мұғалімнің марапаты «Жарайсыңдар!» |
Жұмыс дәптерлері |
||||||
|
Ойнайық та ойлайық. Бейнероликтегі жемістерді атау. |
Білім алушылар бейнероликте берілген жемістерді атап, білімдерін тексереді. |
Сенім білдіру. Мадақтау. |
Интербелсенді тақта. |
||||||
|
Сергіту сәті. «Жемістер» биі |
Оқушылар интербелсенді тақта арқылы әуенді тыңдап, би қимылдарын қайталайды. |
|
Интербелсенді тақта. |
||||||
|
|
|
|
|
||||||
|
Сабақ соңы. |
Рефлексия.
|
Оқушылар смайликтің бірін таңдау арқылы сабақ соңындағы көңіл-күйлерін көрсетеді. |
|
Стикерлер
|
|||||
|
|
|||||||||
|
|||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Мен алма жеймін. 1-сынып.
Мен алма жеймін. 1-сынып.
Қысқа мерзімді жоспар. Қазақ тілі пәні
|
Бөлім: |
Тағам және сусын |
|
|
Педагогтің аты-жөні: |
№3 ЖОББМ қазақ тілі мен әдебиеті пәнінің мұғалімі Байзакова Айкерим Бакытовна |
|
|
Күні: |
15 сәуір 2022 жыл |
|
|
Сынып: 4 «Б» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Мен алма жеймін. |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
1.1.4.1. Мұғалімнің көмегімен тыңдалған материал не туралы екенін түсіну; 1.5.1.2. Сөйлеу барысында жіктік/көптік жалғауларын мұғалімнің көмегі/үлгісі бойынша қолдану; 1.5.2.1. Әріп пен дыбысты ажырата білу, дыбыстардың дыбысталу ерекшелігін ескере отырып, сөздерді дұрыс жазу. |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар орындай алады: Мәтінді тыңдайды; тыңдалған мәтін бойынша сұрақтарға жауап береді; жаңа сөздерді анықтайды. Оқушылардың көпшілігі орындай алады: Тыңдалған мәтін бойынша үлгіні пайдаланып, сөйлем құрайды; өз пікірін білдіреді. Кейбір оқушылар орындай алады: Тыңдаған мәтіндегі ақпаратқа баға береді; жаңа сөздерді дұрыс жазуда сыныптастарының жіберген қателерін талдайды. |
|
|
Тілдік мақсат |
Оқушылар орындай алады: Мәтін бойынша сұрақтарға сенімді, еркін жауап береді. Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер: же, жеймін, жемеймін. Диалог құруға, шығарма жазуға арналған пайдалы тіркестер: алма жеймін, алмұрт жемеймін. |
|
|
Бағалау критерийлері |
Тыңдалған мәтіннің негізгі мазмұны бойынша сұрақтарға жауап береді, жаңа сөздерді анықтайды. Тақырыпқа байланысты жіктік, көптік жалғауларын үлгі бойынша қолданады. |
|
|
Ойлау дағдысының деңгейлері |
Білу, түсіну, қолдану. |
|
|
|
|
|
Сабақтың барысы
|
Сабақ кезеңі/ уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||
|
Сабақ-тың басы. |
Ұйымдастыру кезеңі. Сыныптың сабаққа дайындығын тексеріп, түгелдеу. Сыныпта жағымды ахуал қалыптастыру. |
Мұғаліммен амандасып, сабаққа дайындалады. |
«Жарайсың!», «Керемет!», «Тамаша!» деген секілді сөздермен мадақтау. |
|
|||||
|
|
Қызығушылықты ояту.
«Миға шабуыл» әдісі. -Балалар, берілген суреттерді қандай топқа жатқызамыз? -Өздеріңе қандай жемістер таныс?
|
Оқушылар сұраққа жауап береді. Берілген суреттер бойынша сабақтың тақырыбын болжайды.
|
Мұғалімнің марапаты «Жарайсыңдар!» |
Оқулық, тақырыптық суреттер (алма, алмұрт, өрік, жүзім, шие суреттері) |
|||||
|
Сабақ-тың ортасы |
Сөздікпен жұмыс. -же -жеймін -жемеймін. Мәтінмен жұмыс. Оқушыларға тыңдалымға жемістер туралы мәтін ұсынылады. |
Жаңа сөздерді тыңдайды, айтады. Дескриптор:
|
«Бас бармақ»
|
Сөз көрнекіліктері, оқулық |
|||||
|
Білімленд платформасында берілген бейнеролик тамашаланады. |
Бейнероликте айтылатын жемісті анықтап, аудармасын береді. |
Мұғалімнің марапаты «Жарайсыңдар!» |
Білімленд |
||||||
|
Оқулықпен жұмыс. 1-тапсырма. 116-бет. Тапсырма шарты бойынша ауызша орындалады. Жемістерді оқып, үлгі бойынша айтады. |
Дескриптор:
|
Өзара бағалау.
Ө
Ж
Н
|
Түрлі пішіндегі қима қағаздар |
||||||
|
Дәптермен жұмыс. Жеміс атауларын көшіріп жазу. |
Оқушылар жұмыс дәптерлерінде берілген жеміс атауларын жазады. |
Мұғалімнің марапаты «Жарайсыңдар!» |
Жұмыс дәптерлері |
||||||
|
Ойнайық та ойлайық. Бейнероликтегі жемістерді атау. |
Білім алушылар бейнероликте берілген жемістерді атап, білімдерін тексереді. |
Сенім білдіру. Мадақтау. |
Интербелсенді тақта. |
||||||
|
Сергіту сәті. «Жемістер» биі |
Оқушылар интербелсенді тақта арқылы әуенді тыңдап, би қимылдарын қайталайды. |
|
Интербелсенді тақта. |
||||||
|
|
|
|
|
||||||
|
Сабақ соңы. |
Рефлексия.
|
Оқушылар смайликтің бірін таңдау арқылы сабақ соңындағы көңіл-күйлерін көрсетеді. |
|
Стикерлер
|
|||||
|
|
|||||||||
|
|||||||||
шағым қалдыра аласыз


те
жақсы













