Қысқа мерзімді сабақ жоспары
|
Сабақ: 1 |
Мектеп: Т. Рысқұлов орта мектебі |
|
Күні: 1. 09. 2016ж |
Мұғалімнің аты: Алимкулова Гульмира |
|
Сынып: 1 «В» |
Ортақ тақырыбы: Өзім туралы |
|
Бөлім:Мектеп және мектеп қоғамдастығы |
Сабақтың тақырыбы: Мен кіммін? |
|
|
Пәні: Дүниетану |
|
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары |
1.1.1.6. өзін мектеп оқушысы және сынып ұжымының мүшесі ретінде сипаттау 1.1.2.3. мектептегі тәртіп ережелерін сақтау маңыздылығын түсіндіру |
|||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушы орындай алады: |
|||||||||||||||||||||||||
|
Өзін мектеп оқушысы екенін сезінеді |
||||||||||||||||||||||||||
|
Оқушылардың көпшілігі орындай алады: |
||||||||||||||||||||||||||
|
Мектеп ережесін сақтау керектігін түсінеді |
||||||||||||||||||||||||||
|
Кейбір оқушылар орындай алады: |
||||||||||||||||||||||||||
|
Мектептегі тәртіп ережелерінің маңыздылығын түсінеді |
||||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийлері |
|
|||||||||||||||||||||||||
|
Тілдік мақсат |
|
|||||||||||||||||||||||||
|
- басқаларды тыңдап,диалогқа қатыса отыра үйдегі және мектептегі өмір туралы айта алады; - тақырыптар бойынша сөздік қорын дамытады. |
||||||||||||||||||||||||||
|
Сыныптағы диалог/жазылым үшін сай келетін тіл стилі: жазбаша,ауызша |
||||||||||||||||||||||||||
|
Түйінді сөздер мен сөз тіркестері: Есімі – аты – name Адам-человек- human |
||||||||||||||||||||||||||
|
Талқылауға арналған сұрақтар: Сенің аты-жөнің кім;
|
||||||||||||||||||||||||||
|
Не себепті......деп ойлайсыз? Мектепке не үшін келдің? Мектепте қандай ережелер бар? Біз ол ережелерді не үшін ұстанамыз? Оқушы қандай болу керек? |
||||||||||||||||||||||||||
|
Алдынғы оқу: |
Оқушылар,ата-аналар,балабақша,ақпарат құралдарынан алған білімдері арқылы пәнінің мақсаты мен ерекшеліктерін ашудағы алғашқы сатысымен таныс. Баланың отбасы мүшелері, достары, туыстары, өзі жақсы көретін ойыншығы,өзіне ұнайтын іс-әрекет түрлері туралы білімі болады. |
|||||||||||||||||||||||||
|
Жоспар |
||||||||||||||||||||||||||
|
Жоспарланған уақыт есебі |
Жоспарланған жаттығу түрлері |
Дескриптор |
Бағалау |
ресурстар
|
||||||||||||||||||||||
|
Басы |
Психологиялық дайындық Қуан шаттан алақай Қуанатын күн келді Қайырлы таң Қайырлы күн Күліп шықты күн бүгін!! Енді жұп болып түрамыз:Алақанмен алақан амандасады Иықпен иық амандасады,арқамен арқа,аяқпен аяқ,құлақпен құлақ,мұрынмен мұрын сәлемдеседі. -Ендеше көңіл күйіміз көтерілді ме? (Ұ)Балалар шеңбер құрып отырады. Әрбір бала кезектесіп өзі туралы хабарлайды:
1-топ 2-топ |
|
|
|
||||||||||||||||||||||
|
Ортасы |
1-тапсырма. Жұптық жұмыс. Оқушыға қатысты заттың тұсына «+» белгісін қойыңыз.Оқушыға керекті тағы бір заттың суретін салыңыз.
2-тапсырма. Топтық жұмыс Суретке мұқият қараңыз. Оқушылардың іс-әрекеттерін әңгімелеңіз.
Сіз сыныптастарыңызбен нені бірлесе орындайсыз? Мысал келтіре отырып әңгімелеңіз. 3-тапсырма Ұжымдық жұмыс. Суреттегі қай балалардың әрекетін дұрыс деп санайсың? Белгілеңіз және түсіндіріңіз. Мектептегі тәртіп туралы не айталасыз?
4-тапсырма. Жұптық жұмыс. Суреттерге мұқият қараңыз. Оқушылардың іс-әрекеттерін сипаттап айтыңыз.
|
-оқушыға қажетті затты анықтайды -оқушыға қажетті заттың суретін салады -сурет бойынша әңгімелейді -сыныптастарымен қарым-қатынасы туралы айтады - сурет бойынша жағымды/жағымыз әрекеттерді ажыратады - мектеп ережесі туралы ой бөліседі
-Суреттегі оқушылардың іс-әрекеттерін сипаттайды -Сипатталған әрекеттерге қатысты көзқарасын білдіреді |
Жұптар бірін бірі бағалайды.
жақсы
өте жақсы Топтағы топ басшысы бағалайды
қанағаттанар
жақсы
жақсы Мұғалімнің бағалауы:
Жақсы
Қанағаттанарлық Жұптағы оқушылар бірін –бірі бағалайды |
Сюжетті сурет Түрлі-түсті қалам Сюжетті сурет Интербелсенді тақта
|
||||||||||||||||||||||
|
Соңы |
Сабақты қорытындылау Қожа бірінші сабаққа кешігіп қалды.Ол не істерін білмей ойланып отыр. Қожаға қандай кеңес берер едіңіз? Жұпта талқылаңыз.
“ФИШБОУН” “әдісі себеп себеп
фактілер фактілер Сыныптағы оқушыларды бағалау Кері байланыс. «Мен үшін бүгінгі сабақ…»
беріледі, олар үш бағыт бойынша өз жұмысы бойынша қажет сөздің астын сызу керек. |
-кейіпкердің іс-әрекетіне қатысты ой бөліседі -кейіпкерге мектеп ережесін негізге ала отырып,кеңес береді |
жақсы
өте жақсы
|
Интербелсенді тақта
смайликтер |
||||||||||||||||||||||
|
Қосымша мәліметтер |
||||||||||||||||||||||||||
|
Саралау-оқушыға мейлінше қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілетті оқушыға тапсырманы қалай түрлендіресіз? Әбір жеке оқушының қабілеттерін ескере отырып қосымша тапсырма беремін. Мысалы, қосымша карточкалар, диалогтік сұрақтар. |
Бағалау – оқушы білімін тексеруді қалай жоспарлайсыз? Топтық жұмыс кезінде топтар бірін-бірі бағалайды Жұптық жұмыс кезінде жұптар бірін-бірі бағалайды Сыныптық жұмыс кезінде оқушы өзін-өзі бағалайды Кері байланыс кезінде Түсінбедім, сұрағым бар, түсіндім смайликтері арқылы жүргізіледі. |
Пәнаралық байланыс – денсаулық және қауіпсіздік, АКТмен байланыс. Құндылықтармен байланыс (тәрбие элементі) Өзін-өзі тану пәнімен байланыс орнату. Интербелсенді тақта Сыйластыққа, достыққа тәрбиелеу. Ынтымақтастықта жұмыс істеу, көмек көрсету. Адал, шыншыл болуға баулу. Ережелерді ұстануға дағдыландыру. |
|
Рефлексия Сабақтың мақсаты мен оқу мақсаттары орындалды ма? Бүгін оқушылар не үйренді? Сабақ қалай өтті, қандай деңгейде өтті? Жоспарланған саралау жақсы іске асты ма ? (тапсырмалар сәйкес болды ма?) Уақытты қалай пайдаландым? Жоспарыма қандай өзгеріс енгіздім және неге? |
Өз сабағыңызды талдау үшін осы бос орынды пайдаланыңыз. Сол жақта берілген сұрақтарға жауап беріңіз. |
|
Қорытынды бағалау Ең жақсы өткен екі нәрсені атап көрсетіңіз (оқыту мен оқуға қатысты) 1. 2. Қандай екі нәрсе немесе тапсырма сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (оқыту мен оқуға қатысты)? 1. 2. Осы сабақтың барысында келесі сабағыма қажет болуы мүмкін барлық сынып немесе жекелеген оқушылар туралы қандай ақпарат білдім? 1. 2. |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Мен кіммін?
Мен кіммін?
Қысқа мерзімді сабақ жоспары
|
Сабақ: 1 |
Мектеп: Т. Рысқұлов орта мектебі |
|
Күні: 1. 09. 2016ж |
Мұғалімнің аты: Алимкулова Гульмира |
|
Сынып: 1 «В» |
Ортақ тақырыбы: Өзім туралы |
|
Бөлім:Мектеп және мектеп қоғамдастығы |
Сабақтың тақырыбы: Мен кіммін? |
|
|
Пәні: Дүниетану |
|
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары |
1.1.1.6. өзін мектеп оқушысы және сынып ұжымының мүшесі ретінде сипаттау 1.1.2.3. мектептегі тәртіп ережелерін сақтау маңыздылығын түсіндіру |
|||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушы орындай алады: |
|||||||||||||||||||||||||
|
Өзін мектеп оқушысы екенін сезінеді |
||||||||||||||||||||||||||
|
Оқушылардың көпшілігі орындай алады: |
||||||||||||||||||||||||||
|
Мектеп ережесін сақтау керектігін түсінеді |
||||||||||||||||||||||||||
|
Кейбір оқушылар орындай алады: |
||||||||||||||||||||||||||
|
Мектептегі тәртіп ережелерінің маңыздылығын түсінеді |
||||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийлері |
|
|||||||||||||||||||||||||
|
Тілдік мақсат |
|
|||||||||||||||||||||||||
|
- басқаларды тыңдап,диалогқа қатыса отыра үйдегі және мектептегі өмір туралы айта алады; - тақырыптар бойынша сөздік қорын дамытады. |
||||||||||||||||||||||||||
|
Сыныптағы диалог/жазылым үшін сай келетін тіл стилі: жазбаша,ауызша |
||||||||||||||||||||||||||
|
Түйінді сөздер мен сөз тіркестері: Есімі – аты – name Адам-человек- human |
||||||||||||||||||||||||||
|
Талқылауға арналған сұрақтар: Сенің аты-жөнің кім;
|
||||||||||||||||||||||||||
|
Не себепті......деп ойлайсыз? Мектепке не үшін келдің? Мектепте қандай ережелер бар? Біз ол ережелерді не үшін ұстанамыз? Оқушы қандай болу керек? |
||||||||||||||||||||||||||
|
Алдынғы оқу: |
Оқушылар,ата-аналар,балабақша,ақпарат құралдарынан алған білімдері арқылы пәнінің мақсаты мен ерекшеліктерін ашудағы алғашқы сатысымен таныс. Баланың отбасы мүшелері, достары, туыстары, өзі жақсы көретін ойыншығы,өзіне ұнайтын іс-әрекет түрлері туралы білімі болады. |
|||||||||||||||||||||||||
|
Жоспар |
||||||||||||||||||||||||||
|
Жоспарланған уақыт есебі |
Жоспарланған жаттығу түрлері |
Дескриптор |
Бағалау |
ресурстар
|
||||||||||||||||||||||
|
Басы |
Психологиялық дайындық Қуан шаттан алақай Қуанатын күн келді Қайырлы таң Қайырлы күн Күліп шықты күн бүгін!! Енді жұп болып түрамыз:Алақанмен алақан амандасады Иықпен иық амандасады,арқамен арқа,аяқпен аяқ,құлақпен құлақ,мұрынмен мұрын сәлемдеседі. -Ендеше көңіл күйіміз көтерілді ме? (Ұ)Балалар шеңбер құрып отырады. Әрбір бала кезектесіп өзі туралы хабарлайды:
1-топ 2-топ |
|
|
|
||||||||||||||||||||||
|
Ортасы |
1-тапсырма. Жұптық жұмыс. Оқушыға қатысты заттың тұсына «+» белгісін қойыңыз.Оқушыға керекті тағы бір заттың суретін салыңыз.
2-тапсырма. Топтық жұмыс Суретке мұқият қараңыз. Оқушылардың іс-әрекеттерін әңгімелеңіз.
Сіз сыныптастарыңызбен нені бірлесе орындайсыз? Мысал келтіре отырып әңгімелеңіз. 3-тапсырма Ұжымдық жұмыс. Суреттегі қай балалардың әрекетін дұрыс деп санайсың? Белгілеңіз және түсіндіріңіз. Мектептегі тәртіп туралы не айталасыз?
4-тапсырма. Жұптық жұмыс. Суреттерге мұқият қараңыз. Оқушылардың іс-әрекеттерін сипаттап айтыңыз.
|
-оқушыға қажетті затты анықтайды -оқушыға қажетті заттың суретін салады -сурет бойынша әңгімелейді -сыныптастарымен қарым-қатынасы туралы айтады - сурет бойынша жағымды/жағымыз әрекеттерді ажыратады - мектеп ережесі туралы ой бөліседі
-Суреттегі оқушылардың іс-әрекеттерін сипаттайды -Сипатталған әрекеттерге қатысты көзқарасын білдіреді |
Жұптар бірін бірі бағалайды.
жақсы
өте жақсы Топтағы топ басшысы бағалайды
қанағаттанар
жақсы
жақсы Мұғалімнің бағалауы:
Жақсы
Қанағаттанарлық Жұптағы оқушылар бірін –бірі бағалайды |
Сюжетті сурет Түрлі-түсті қалам Сюжетті сурет Интербелсенді тақта
|
||||||||||||||||||||||
|
Соңы |
Сабақты қорытындылау Қожа бірінші сабаққа кешігіп қалды.Ол не істерін білмей ойланып отыр. Қожаға қандай кеңес берер едіңіз? Жұпта талқылаңыз.
“ФИШБОУН” “әдісі себеп себеп
фактілер фактілер Сыныптағы оқушыларды бағалау Кері байланыс. «Мен үшін бүгінгі сабақ…»
беріледі, олар үш бағыт бойынша өз жұмысы бойынша қажет сөздің астын сызу керек. |
-кейіпкердің іс-әрекетіне қатысты ой бөліседі -кейіпкерге мектеп ережесін негізге ала отырып,кеңес береді |
жақсы
өте жақсы
|
Интербелсенді тақта
смайликтер |
||||||||||||||||||||||
|
Қосымша мәліметтер |
||||||||||||||||||||||||||
|
Саралау-оқушыға мейлінше қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілетті оқушыға тапсырманы қалай түрлендіресіз? Әбір жеке оқушының қабілеттерін ескере отырып қосымша тапсырма беремін. Мысалы, қосымша карточкалар, диалогтік сұрақтар. |
Бағалау – оқушы білімін тексеруді қалай жоспарлайсыз? Топтық жұмыс кезінде топтар бірін-бірі бағалайды Жұптық жұмыс кезінде жұптар бірін-бірі бағалайды Сыныптық жұмыс кезінде оқушы өзін-өзі бағалайды Кері байланыс кезінде Түсінбедім, сұрағым бар, түсіндім смайликтері арқылы жүргізіледі. |
Пәнаралық байланыс – денсаулық және қауіпсіздік, АКТмен байланыс. Құндылықтармен байланыс (тәрбие элементі) Өзін-өзі тану пәнімен байланыс орнату. Интербелсенді тақта Сыйластыққа, достыққа тәрбиелеу. Ынтымақтастықта жұмыс істеу, көмек көрсету. Адал, шыншыл болуға баулу. Ережелерді ұстануға дағдыландыру. |
|
Рефлексия Сабақтың мақсаты мен оқу мақсаттары орындалды ма? Бүгін оқушылар не үйренді? Сабақ қалай өтті, қандай деңгейде өтті? Жоспарланған саралау жақсы іске асты ма ? (тапсырмалар сәйкес болды ма?) Уақытты қалай пайдаландым? Жоспарыма қандай өзгеріс енгіздім және неге? |
Өз сабағыңызды талдау үшін осы бос орынды пайдаланыңыз. Сол жақта берілген сұрақтарға жауап беріңіз. |
|
Қорытынды бағалау Ең жақсы өткен екі нәрсені атап көрсетіңіз (оқыту мен оқуға қатысты) 1. 2. Қандай екі нәрсе немесе тапсырма сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (оқыту мен оқуға қатысты)? 1. 2. Осы сабақтың барысында келесі сабағыма қажет болуы мүмкін барлық сынып немесе жекелеген оқушылар туралы қандай ақпарат білдім? 1. 2. |
|
шағым қалдыра аласыз



















