Пән:Күні:Сынып:Мұғалім: | Математика 29.01.2019ж2 «Ә»Серикбаева А. |
Сабақтың такырыбы: | Көбейтудің ауыстырымдылық қасиеті |
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары | 2.1.2.2 - көбейту және бөлу - өзара кері амалдар екенін түсіну, көбейту және бөлу амалдарының компоненттері арасындағы байланысты анықтау |
Сабақ мақсаттары | Барлық оқушылар : көбейту және бөлу өзара кері амалдар екенін түсінедіОқушылардың басым бөлігі : көбейту және бөлу амалдарының компоненттерін ажыратады Кейбір оқушылар: Компоненеттер арасындағы байланыстарды ажыратады |
Бағалау критерийлері | Көбейтуді бірдей қосылғыштардың түрінде жазып көрсетедіКөбейту және бөлу амалдарының компоненттері арасындағы байланысты анықтайды |
Ойлау дағдыларының деңгейі | Білу, түсіну, қолдану
|
Құндылықтарды дарыту | Жұптық жұмыста-өзара сыйластық, ынтымақтастық, бір-бірін құрметтеу,адамгершілік, бағалауда –шыншылдық, Бір-бірімен қарым қатынасқа түсе отырып, басқалардың пікірлерін тыңдауға,өз ойын басқалардың пікірлерін тыңдауға, өз пікірін ашық айтуға дағдыланады. |
Пәнаралық байланыс | Жаратылыстану, дүниетану |
АКТ қолдану дағдылары | Аудиожазба , таныстырылым
|
Алдынғы оқу | Көбейту мен бөлудің арасындағы байланысты біледі |
Сабақтың жоспарлаған кезеңдері | Сабақ барысы : | Бағалау түрлері |
Сабақтың басы. Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру5минут
| Ұйымдастыру кезеңі 2 минутТоптарға бөлу. «Қағаз қиындылары»Бірнеше құттықтау қағаздарын топ құрамындағы оқушылар саны бойынша беске, алтыға жыртып, оларды араластырып, оқушыларға таратып беру керек. Оқушылар қиықтарды құрастырып бүтін сурет шығарады. Сол арқылы топтарға бөлінеді.
Психологиялық ахуал қалыптастыру: 3 минут«Өзі туралы кластер» тренинг Оқушылар танысу үшін өздері туралы кластерлер құрастыруы керек. Олар парақтың ортасындағы шеңберге өз есімдерін жазып, одан таралатын шеңберлерге өздерінің өмірінде маңызы бар бес негізгі рөлін жазады. Мысалы: Жанұяның еркесі, адал дос т.б |
Топтық жмыс
«Қағаз қиындылары»
«Өзі туралы кластер» |
Сабақтың ортасы27 минут
| Мен көбейту мен бөлудің өзара кері амалдар екенін білетін боламын№1Тапсырмасы: -Суретке қарап, оған берілген жазбаны түсіндірДескриптор:-Суретке қарап, оған беілген жазбаны түсіндіреді№2 Тапсырамасы-Көбейту мен бөлуге өзара байланысты теңдіктер құрастырДескриптор-Көбейту мен бөлуге өзара байланысты теңдіктер құрастырады3.Тапсырмасы .-Есептер бойынша өрнектер жаз-Оларды шығар және шығарДескриптор -Есептер бойынша өрнектер жазады-Оларды шығар және шығарады№4 Тапсырмасы-Өрнектер құрастырып, олардың мәнін тапДескриптор-Өрнектер құрастырады, олардың мәнін табады |
Оқулық,
|
|
|
Ұжымдық жұмыс
Жекелей жұмыс
|
Сергіту сәті2 минут | Сергіту сәті "Көңілді күн"
| видеожазба |
Аяқталуы Сабақты бекітуминут
| Көбейту кестесін пысықтауСұрақ-жауап | Топтық жұмыс |
Үй тапсырмасы | 27-бет,5 есеп |
|
Бағалау | Смайликтер , Басбармақ |
|
Дифференциация-қолдау көрсету. Деңгейлік тапсырма беру
| Бағалау-қалыптастырушы бағалау
| Пәнаралық байланысДенешынықтыру, математика
|
Рефлексия
|