Қысқа мерзімді жоспар
|
Ұзақ мерзімді жоcпар: Таулар сыры |
Мектеп: № 56 гимназия Мұғалімнің аты-жөні: |
|
Күні: 12.10 Сыныбы: 6 -сынып |
Оқушылар саны: Қатысқандар: Қатыспағандар: |
|
|
|
|
Сабақтың тақырыбы |
«Мен таулықпын» өлеңі |
|
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары |
6.2.5.1- коммуникативтік жағдаят бойынша диалогке қатысушылар өзара түсінісіп, ойларын толықтырып отыру; 6.5.1.3- реттік сан есімдерді жазба, ауызша жұмыстарда орынды қолдану. |
|
Сабақтың мақсаттары |
Барлық оқушылар: реттік сан есімдерді жазба жұмыстарында қолдана алады. Оқушылардың көпшілігі:коммуникативтік жағдаяттарға түсе алады. Кейбірі: диалогке қатысып, пікірталаста тез және дұрыс шешім қабылдай біледі. |
|
Бағалау критерийлері |
|
|
Тілдік мақсаттар |
Тілдік дағдылар. Оқушылар айтылым дағдысын меңгеріп, тау туралы түсініктері қалыптасады. Тірек сөздер мен сөз тіркестері: таудан жаратылғам, тау ұлымын |
|
Құндылыққа бағытталған мақсаттар |
Туған жерін құрметтеуге,қастерлеуге, табиғатты бағалауға баулу |
|
Пәнаралық байланыс |
Жаратылыстану, математика |
|
АКТ қолдану дағдылары |
Әдістемелік құрал, компьютер,смартфон |
Жоспар
|
Жоспарланатын уақыт |
Жоспар бойынша орындалуы тиіс іс-әрекеттер |
Дерек көз дер |
||||
|
Сабақтың басы 10 минут
Сабақтың ортасы 25 минут
Сабақтың соңы 5 минут |
Ұйымдастыру. Психологиялық ахуалды қалыптастыру. "Бұзық телефон" әдісі. Мұғалім «биік тау» деген сөзді бір оқушының құлағына сыбырлайды. Ол келесі оқушыға айтады. Соңғы оқушы бұл сөзді жариялап, сол сөз тіркесін қатыстырып, достарына өз тілегін айтады. Топқа бөлу. «Бинго» әдісі. 1-топ. "Алатау" тобы 2-топ "Гималай" тобы 3-топ "Қарқаралы" тобы Үй тапсырмасы. Сын есім ережесін жатқа сұрау “Ыстық орындық” әдісі. 1.Мұқағали Мақатаев туралы тұсаукесер көрсетіп, ақынның шығармашылығы туралы әңгімелеу 2.«Мен таулықпын» өлеңін тыңдату, оқушыларға мәнерлеп оқыту. 2-тапсырма. Мен таулықпын, таудан жаратылғам, тау ұлымын деген сөз тіркестерінде кім туралы айтылған? Қалай ойлайсыңдар, неліктен автор өзін таулықпын дейді? 5-тапсырма. Төмендегі өлең жолдарының мағынасын ашыңдар. Тау ұлымын, Тау-менің дәу бесігім, Мен оның әуресімін, сәулесімін.
Сабақ мазмұнына байланысты берілген
тест тапсырмаларын орындаңыз.Тест тапсырмалары 10 сұрақтан тұрады.
Жауап беру уақытына шектеу қойылмаған.Тестілеуден қайта өту
мүмкіндігі бар. A) баскиім B) бұлт C) ақ мата D) қария «Мен таулықпын» өлеңіндегі тау ненің символы екенін көрсетіңіз. A) сабырдың B) байлықтың C) өрліктің D) қырағылықтың
Берілген жолдардағы түн
мезгілін меңзейтін сөздерді белгілеңіз. A) қара тұман B) алғашқы сәуле C) маған келіп D) маған шашып
Берілген жолда ақынның не
айтпақ болғанын белгілеңіз. A) мазасыз, соғыс кезеңін білдіру B) қайсар рухты екенін таныту C) күрескерлігін білдіру D) беймезгіл уақытта дүниеге келгенін білдіру |
смартфон https://bilimland.kz/kk/courses/qazaq-adebieti/5-synyp/lesson/muqahali-maqataev-men-taulyqpyn-olengi |
||||
|
Рефлексия Үй тапсырмасы |
Кері байланыс. «Бағдаршам» әдісі. Өлеңнен үзінді жаттау (36-37-беттегі) |
|
||||
|
Қосымша ақпарат |
|
|||||
|
Дифференциация – Сіз оқушыларға көбірек қолдау көрсету үшін не істейсіз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырма беруді көздеп отырсыз? |
Бағалау – Оқушылардың ақпаратты қаншалықты меңгергенін қалай тексересіз? |
Пәнаралық байланыс Қауіпсіздік ережелері АКТ-мен байланыс |
||||
|
Дифференциацияны берілетін тапсырма, күтілетін нәтиже, қолдау көрсету, бөлінетін уақыт, қолданылатын дереккөздер арқылы жүзеге асыруға болады. Дифференциация сабақтың кез келген бөлімінде қолданылады. |
Кері байланыс, қолпаштау |
Өзін-өзі тану пәнімен байланыстырылады. Оқушы бойында ынтымақтастық, құрмет дағдылары қалыптасады. |
||||
|
Ойлану Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары жүзеге асырымды болды ма? Бүгін оқушылар нені үйренді? Сыныптағы оқу атмосферасы қандай болды? Дифференциацияны жүзеге асыру қолымнан келді ме? Мен жоспарланған уақытымды ұстандым ба? Мен жоспарыма қандай өзгерістер енгіздім және неліктен? |
Төменде берілген бөлімді осы сабақ туралы ойларыңызды жазу үшін пайдаланыңыз. Сол жақ бағанда берілген сабағыңызға қатысты ең маңызды сұрақтарға жауап беріңіз. |
|
||||
|
|
|
|||||
|
Жалпы баға Сәтті өткен екі нәрсені атап көрсетіңіз (сабақ беру және оқытуға қатысты)? 1: 2: Қандай екі нәрсе сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (сабақ беру және оқытуға қатысты)? 1: 2: Осы сабақ барысында сынып немесе жеке оқушылар туралы менің келесі сабағыма дайындалу үшін қажет болуы мүмкін қандай ақпарат алдым? |
|
|||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
"Мен таулықпын"сабақ жоспары 6 сынып
"Мен таулықпын"сабақ жоспары 6 сынып
Қысқа мерзімді жоспар
|
Ұзақ мерзімді жоcпар: Таулар сыры |
Мектеп: № 56 гимназия Мұғалімнің аты-жөні: |
|
Күні: 12.10 Сыныбы: 6 -сынып |
Оқушылар саны: Қатысқандар: Қатыспағандар: |
|
|
|
|
Сабақтың тақырыбы |
«Мен таулықпын» өлеңі |
|
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары |
6.2.5.1- коммуникативтік жағдаят бойынша диалогке қатысушылар өзара түсінісіп, ойларын толықтырып отыру; 6.5.1.3- реттік сан есімдерді жазба, ауызша жұмыстарда орынды қолдану. |
|
Сабақтың мақсаттары |
Барлық оқушылар: реттік сан есімдерді жазба жұмыстарында қолдана алады. Оқушылардың көпшілігі:коммуникативтік жағдаяттарға түсе алады. Кейбірі: диалогке қатысып, пікірталаста тез және дұрыс шешім қабылдай біледі. |
|
Бағалау критерийлері |
|
|
Тілдік мақсаттар |
Тілдік дағдылар. Оқушылар айтылым дағдысын меңгеріп, тау туралы түсініктері қалыптасады. Тірек сөздер мен сөз тіркестері: таудан жаратылғам, тау ұлымын |
|
Құндылыққа бағытталған мақсаттар |
Туған жерін құрметтеуге,қастерлеуге, табиғатты бағалауға баулу |
|
Пәнаралық байланыс |
Жаратылыстану, математика |
|
АКТ қолдану дағдылары |
Әдістемелік құрал, компьютер,смартфон |
Жоспар
|
Жоспарланатын уақыт |
Жоспар бойынша орындалуы тиіс іс-әрекеттер |
Дерек көз дер |
||||
|
Сабақтың басы 10 минут
Сабақтың ортасы 25 минут
Сабақтың соңы 5 минут |
Ұйымдастыру. Психологиялық ахуалды қалыптастыру. "Бұзық телефон" әдісі. Мұғалім «биік тау» деген сөзді бір оқушының құлағына сыбырлайды. Ол келесі оқушыға айтады. Соңғы оқушы бұл сөзді жариялап, сол сөз тіркесін қатыстырып, достарына өз тілегін айтады. Топқа бөлу. «Бинго» әдісі. 1-топ. "Алатау" тобы 2-топ "Гималай" тобы 3-топ "Қарқаралы" тобы Үй тапсырмасы. Сын есім ережесін жатқа сұрау “Ыстық орындық” әдісі. 1.Мұқағали Мақатаев туралы тұсаукесер көрсетіп, ақынның шығармашылығы туралы әңгімелеу 2.«Мен таулықпын» өлеңін тыңдату, оқушыларға мәнерлеп оқыту. 2-тапсырма. Мен таулықпын, таудан жаратылғам, тау ұлымын деген сөз тіркестерінде кім туралы айтылған? Қалай ойлайсыңдар, неліктен автор өзін таулықпын дейді? 5-тапсырма. Төмендегі өлең жолдарының мағынасын ашыңдар. Тау ұлымын, Тау-менің дәу бесігім, Мен оның әуресімін, сәулесімін.
Сабақ мазмұнына байланысты берілген
тест тапсырмаларын орындаңыз.Тест тапсырмалары 10 сұрақтан тұрады.
Жауап беру уақытына шектеу қойылмаған.Тестілеуден қайта өту
мүмкіндігі бар. A) баскиім B) бұлт C) ақ мата D) қария «Мен таулықпын» өлеңіндегі тау ненің символы екенін көрсетіңіз. A) сабырдың B) байлықтың C) өрліктің D) қырағылықтың
Берілген жолдардағы түн
мезгілін меңзейтін сөздерді белгілеңіз. A) қара тұман B) алғашқы сәуле C) маған келіп D) маған шашып
Берілген жолда ақынның не
айтпақ болғанын белгілеңіз. A) мазасыз, соғыс кезеңін білдіру B) қайсар рухты екенін таныту C) күрескерлігін білдіру D) беймезгіл уақытта дүниеге келгенін білдіру |
смартфон https://bilimland.kz/kk/courses/qazaq-adebieti/5-synyp/lesson/muqahali-maqataev-men-taulyqpyn-olengi |
||||
|
Рефлексия Үй тапсырмасы |
Кері байланыс. «Бағдаршам» әдісі. Өлеңнен үзінді жаттау (36-37-беттегі) |
|
||||
|
Қосымша ақпарат |
|
|||||
|
Дифференциация – Сіз оқушыларға көбірек қолдау көрсету үшін не істейсіз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырма беруді көздеп отырсыз? |
Бағалау – Оқушылардың ақпаратты қаншалықты меңгергенін қалай тексересіз? |
Пәнаралық байланыс Қауіпсіздік ережелері АКТ-мен байланыс |
||||
|
Дифференциацияны берілетін тапсырма, күтілетін нәтиже, қолдау көрсету, бөлінетін уақыт, қолданылатын дереккөздер арқылы жүзеге асыруға болады. Дифференциация сабақтың кез келген бөлімінде қолданылады. |
Кері байланыс, қолпаштау |
Өзін-өзі тану пәнімен байланыстырылады. Оқушы бойында ынтымақтастық, құрмет дағдылары қалыптасады. |
||||
|
Ойлану Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары жүзеге асырымды болды ма? Бүгін оқушылар нені үйренді? Сыныптағы оқу атмосферасы қандай болды? Дифференциацияны жүзеге асыру қолымнан келді ме? Мен жоспарланған уақытымды ұстандым ба? Мен жоспарыма қандай өзгерістер енгіздім және неліктен? |
Төменде берілген бөлімді осы сабақ туралы ойларыңызды жазу үшін пайдаланыңыз. Сол жақ бағанда берілген сабағыңызға қатысты ең маңызды сұрақтарға жауап беріңіз. |
|
||||
|
|
|
|||||
|
Жалпы баға Сәтті өткен екі нәрсені атап көрсетіңіз (сабақ беру және оқытуға қатысты)? 1: 2: Қандай екі нәрсе сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (сабақ беру және оқытуға қатысты)? 1: 2: Осы сабақ барысында сынып немесе жеке оқушылар туралы менің келесі сабағыма дайындалу үшін қажет болуы мүмкін қандай ақпарат алдым? |
|
|||||
шағым қалдыра аласыз













