|
Пән: Дүниетану Орта мерзімді жоспар бөлімі: Уақыт Күні: 12.11.18 Сынып: 3 Б |
Мектеп:С.Бердіқұлов Мұғалімнің аты-жөні: Джамболатова Р.А Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақ тақырыбы |
Менің ататегім қайдан бастау алады? |
||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
3.1.1.2 әулет шежіресін құрастыру. 3.3.1.2 тарих және мәдениет ескерткіштерін сақтау маңыздылығын түсіндіру |
||||
|
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар: рудың ендігі жалғасы өздері екенін жете түсінеді;шежіренің не екенін біледі; Көптеген оқушылар: өзінің шежіресін құрастырады; Кейбір оқушылар: шежіреніи білудің қажеттілігі туралы пікірлерін дәлелдейді; өзінің атасы немесе арғы атасы жайында әңгіме құрастырады.. |
||||
|
Бағалау критерийлері |
Отбасы мүшелерінің арасындағы сыйластық маңызын түсіндіре алады. Шежіре деген ұғымды түсіне алады. Өз шежіресін құрастырып, айта алады алады. |
||||
|
Тілдік мақсаттар |
Пәнге тән лексика мен терминология: Отбасы,туыс,шежіре,жеті ата Талқыланатын
мәселелер: |
||||
|
Құндылықтарды дарыту |
Өмір бойы білім |
||||
|
Пәнаралық байланыстар |
Әдебиет |
||||
|
АКТ қолдану дағдылары |
|
||||
|
Ресурстар |
жұмыс дәптері, қалам мен түрлі түсті қарындаш, стикер,., постер, т.б |
||||
|
Бастапқы білім |
|
||||
|
Сабақтың барысы |
|||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
|||
|
Сабақтың басы 5 минут Жаңа сабақ 30 минут |
Мұғалім: Мынаны ойға ал Осы мен кіммін? Қай жердемін? Қайда барамын? – Бүгінгі сабағымыз не жайында болмақ, қалай ойлайсыңдар? Сабақ соңында біз нені білуіміз керек? Нені үйренуіміз керек? Оқу мақсатын таныстыру Күтілетін нәтижені анықтау
Сабақтың соңында қандай
мақсаттарға жетуіміз керек екенін, анықтайық: Оқулықтағы бірінші азат жолды оқу. Оқулықтағы мәтінді соңына дейін оқу.
«Бармақ көрсету»
стратегиясы: тапсырманы түсіндіргеннен
кейін оқушылардың тапсырманы түсініп-түсінбегенін анықтау үшін
мынадай қадамдарды жасау ұсынылады: кім
тапсырманы түсінсе немесе тапсырманы түсіндіре
алса, бас бармақты жоғары Ал енді шежіремен жұмыс жасауды бастаймыз. Оқушылар тапсырмалардың бірін таңдап алып,дәптерде жұмыс істейді. Саралау жүргізіледі. Жұптық жұмыс. Сен өзіңнің жеті атаңды білесің бе?деген сұрақ қою арқылы сұхбат жүргізу. Дескриптор: сұхбат жүргізіп,жауап береді. Мұғалім: Шежірені білу дегеніміз – тек
қана саған дейін өмір сүрген ата-бабаларыңның есімдерін білу емес,
шежірені білу – ата-бабаның рухы алдындағы және болашақ ұрпақ
алдындағы жауапкершілік. Өз отбасыңның тарихын біле отырып, сен тек
қана еліміздің |
Сұраққа жауап берген оқушыны мадақтау,толықтыру жасау, тиімді кері байланыс орнату. |
|||
|
Сабақтың соңы 5минут |
Рефлексия. «Мен маған дейін өмір сүрген
адамдар сияқты Сабақтың соңында өзіңнің көңіл
күйіңе баға бер. Үйге тапсырма:Өз атаң немесе арғы атаң жайлы әңгіме құрастыр. |
Тапсырманы орындаған оқушыны мадақтау,толықтыру жасау, тиімді кері байланыс орнату. |
|||
|
Саралау –оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? |
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы |
|||
|
Дәптермен жұмыста саралау жүргізіледі |
Бағалау критерий арқылы,мадақтау |
|
|||
|
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары /оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? |
Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз. |
||||
|
|
|||||
|
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? |
|||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Менің ататегім қайдан бастау алады?
Менің ататегім қайдан бастау алады?
|
Пән: Дүниетану Орта мерзімді жоспар бөлімі: Уақыт Күні: 12.11.18 Сынып: 3 Б |
Мектеп:С.Бердіқұлов Мұғалімнің аты-жөні: Джамболатова Р.А Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақ тақырыбы |
Менің ататегім қайдан бастау алады? |
||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
3.1.1.2 әулет шежіресін құрастыру. 3.3.1.2 тарих және мәдениет ескерткіштерін сақтау маңыздылығын түсіндіру |
||||
|
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар: рудың ендігі жалғасы өздері екенін жете түсінеді;шежіренің не екенін біледі; Көптеген оқушылар: өзінің шежіресін құрастырады; Кейбір оқушылар: шежіреніи білудің қажеттілігі туралы пікірлерін дәлелдейді; өзінің атасы немесе арғы атасы жайында әңгіме құрастырады.. |
||||
|
Бағалау критерийлері |
Отбасы мүшелерінің арасындағы сыйластық маңызын түсіндіре алады. Шежіре деген ұғымды түсіне алады. Өз шежіресін құрастырып, айта алады алады. |
||||
|
Тілдік мақсаттар |
Пәнге тән лексика мен терминология: Отбасы,туыс,шежіре,жеті ата Талқыланатын
мәселелер: |
||||
|
Құндылықтарды дарыту |
Өмір бойы білім |
||||
|
Пәнаралық байланыстар |
Әдебиет |
||||
|
АКТ қолдану дағдылары |
|
||||
|
Ресурстар |
жұмыс дәптері, қалам мен түрлі түсті қарындаш, стикер,., постер, т.б |
||||
|
Бастапқы білім |
|
||||
|
Сабақтың барысы |
|||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
|||
|
Сабақтың басы 5 минут Жаңа сабақ 30 минут |
Мұғалім: Мынаны ойға ал Осы мен кіммін? Қай жердемін? Қайда барамын? – Бүгінгі сабағымыз не жайында болмақ, қалай ойлайсыңдар? Сабақ соңында біз нені білуіміз керек? Нені үйренуіміз керек? Оқу мақсатын таныстыру Күтілетін нәтижені анықтау
Сабақтың соңында қандай
мақсаттарға жетуіміз керек екенін, анықтайық: Оқулықтағы бірінші азат жолды оқу. Оқулықтағы мәтінді соңына дейін оқу.
«Бармақ көрсету»
стратегиясы: тапсырманы түсіндіргеннен
кейін оқушылардың тапсырманы түсініп-түсінбегенін анықтау үшін
мынадай қадамдарды жасау ұсынылады: кім
тапсырманы түсінсе немесе тапсырманы түсіндіре
алса, бас бармақты жоғары Ал енді шежіремен жұмыс жасауды бастаймыз. Оқушылар тапсырмалардың бірін таңдап алып,дәптерде жұмыс істейді. Саралау жүргізіледі. Жұптық жұмыс. Сен өзіңнің жеті атаңды білесің бе?деген сұрақ қою арқылы сұхбат жүргізу. Дескриптор: сұхбат жүргізіп,жауап береді. Мұғалім: Шежірені білу дегеніміз – тек
қана саған дейін өмір сүрген ата-бабаларыңның есімдерін білу емес,
шежірені білу – ата-бабаның рухы алдындағы және болашақ ұрпақ
алдындағы жауапкершілік. Өз отбасыңның тарихын біле отырып, сен тек
қана еліміздің |
Сұраққа жауап берген оқушыны мадақтау,толықтыру жасау, тиімді кері байланыс орнату. |
|||
|
Сабақтың соңы 5минут |
Рефлексия. «Мен маған дейін өмір сүрген
адамдар сияқты Сабақтың соңында өзіңнің көңіл
күйіңе баға бер. Үйге тапсырма:Өз атаң немесе арғы атаң жайлы әңгіме құрастыр. |
Тапсырманы орындаған оқушыны мадақтау,толықтыру жасау, тиімді кері байланыс орнату. |
|||
|
Саралау –оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? |
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы |
|||
|
Дәптермен жұмыста саралау жүргізіледі |
Бағалау критерий арқылы,мадақтау |
|
|||
|
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары /оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? |
Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз. |
||||
|
|
|||||
|
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? |
|||||
шағым қалдыра аласыз













