|
Білім беру ұйымының атауы |
Адамгершілік асыл қасиет |
|||||||||||||||||||||||||
|
Пәні: |
Қазақ әдебиеті |
|||||||||||||||||||||||||
|
Бөлім: |
«Адамгершілік-асыл қасиет» |
|||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
|
|||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 5 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Менің атым Қожа. Қожа – есті тентек. |
|||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
5.2.1.1-әдеби шығармадағы екі нәрсені салыстыра суреттеулер мен қарама-қарсы суреттеулерді табу. |
|||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Шығарма кейіпкерлерін шынайы өмірмен салыстыру; Шығарма эпизодынан салыстыра суреттеулер мен қарама-қарсы суреттеулерді табу, үзіндіден алған әсерін сипаттап, кейіпкерлерді шынайы өмірмен салыстыру; Кейіпкерлердің шынайы өмірмен байланысы жайлы көзқарасын мәтіннен дәлелдер келтіре отырып нақтылау, өз сөздерін тұжырымдап, бағасын беру. |
|||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі//уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||
|
Ұйымдастыру Өзін-өзі тексеру Өткен білімді еске түсіру Жаңа білім Бекіту Кері байланыс |
Ұйымдастыру кезеңі. Жағымды психологиялық ахуал қалыптастыру: Тренинг. «Жүректен- жүрекке» әдісімен оқушылар бір-біріне жүрекше шарлармен тілек айту арқылы сабаққа сәттілік тілейді. Топтарға біріктіру «Пазл» әдісімен топқа бөлінеді.
Үй тапсырмасын пысықтау «Бес қадам» әдісі арқылы кейіпкердің атына байланысты 5 іс-әрекет, 5 қасиет атап шығу қажет. Кейіпкерлер: Қожа, Сұлтан, Жанар, Майқанова т.б. Дескриптор:
1-тапсырма Топтық жұмыс «Сөзжұмбақ» ойыны
Дескриптор :
ВИДЕО КӨРСЕТУ bilimland.kz
Жұптық жұмыс 2-тапсырма Әңгімедегі кейіпкерлерді сызбаға орналастырып, олардың образын сипаттайық.
Дескриптор :
ЖЕКЕ ЖҰМЫС 3-тапсырма «1 тезис, 3 дәлел» әдісі. Кейіпкерлердің бойындағы қасиеттері мен әрекеттеріне талдау жасаңдар.Неліктен?
Дескриптор:
«Гугл тест»
1.«Менің атым Қожа» фильмі қай жылы шықты?
А. 1963 В. 1962 С. 1960 Д. 1961 2.Қожаны достары қалай мазақ қылатын еді? А. Сары Қожа В. Қара көже С. Қара Қожа Д.Сары торғай
3.Қожамен «жұлдызы жараспайтын» мұғалімнің есімі кім? А. Сабырова В.Мақашова С.Майқанова Д.Тайлақбаева 4. Біреуді біреуге атыстырып, от тастап жүретін қу, сабақ үстінде сыбырлап – сыпсыңдағыш.
Жанар
5. Мен сенің әкеңе қарыздыгер адаммын. Менің мойнымда оның тиыны емес, теңге емес, бақандай бір қарасы жүр. А.Әубәкір шал В.Сәйбек қарт С.Ахметов
|
Оқушылар бір-біріне тілектер айтады.
Суреттерді құрастыру арқылы топқа бөлінеді.
Білім алушылар себеттің ішінен кейіпкерді таңдап алып, соған мінездеме береді.
Оқушылар топпен сөзжұмба шешеді.
«Менің атым Қожа» шығармасындағы кейіпкерлер туралы видео көреді.
Оқушылар жұптаса отырып, кейіпкерлерді салыстыра , сипаттайды.
суреттеулерді табады; шығармадан кейіпкердің 1 әрекетіне 3 түрлі талдау жасап, кестеге орналастырады; Дәлелді пікір жазады.
Оқушылар телефон арқылы тестке жауап береді. бағаланады |
«Коментарий» әдісі арқылы
Өзін-өзі бағалау 1-5 балл Біліміңді толықтыо 6-8 жақсы 9-10 жарайсың
«Коментарий» әдісі арқылы
«Коментарий» әдісі арқылы
|
Жүрекше шарлар.
Сурет қиындылары
Қадамдар , қима қағаздар
Слайд
|
||||||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Менің атым Қожа ашық сабақ жоспары
Менің атым Қожа ашық сабақ жоспары
|
Білім беру ұйымының атауы |
Адамгершілік асыл қасиет |
|||||||||||||||||||||||||
|
Пәні: |
Қазақ әдебиеті |
|||||||||||||||||||||||||
|
Бөлім: |
«Адамгершілік-асыл қасиет» |
|||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
|
|||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 5 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Менің атым Қожа. Қожа – есті тентек. |
|||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
5.2.1.1-әдеби шығармадағы екі нәрсені салыстыра суреттеулер мен қарама-қарсы суреттеулерді табу. |
|||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Шығарма кейіпкерлерін шынайы өмірмен салыстыру; Шығарма эпизодынан салыстыра суреттеулер мен қарама-қарсы суреттеулерді табу, үзіндіден алған әсерін сипаттап, кейіпкерлерді шынайы өмірмен салыстыру; Кейіпкерлердің шынайы өмірмен байланысы жайлы көзқарасын мәтіннен дәлелдер келтіре отырып нақтылау, өз сөздерін тұжырымдап, бағасын беру. |
|||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі//уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||
|
Ұйымдастыру Өзін-өзі тексеру Өткен білімді еске түсіру Жаңа білім Бекіту Кері байланыс |
Ұйымдастыру кезеңі. Жағымды психологиялық ахуал қалыптастыру: Тренинг. «Жүректен- жүрекке» әдісімен оқушылар бір-біріне жүрекше шарлармен тілек айту арқылы сабаққа сәттілік тілейді. Топтарға біріктіру «Пазл» әдісімен топқа бөлінеді.
Үй тапсырмасын пысықтау «Бес қадам» әдісі арқылы кейіпкердің атына байланысты 5 іс-әрекет, 5 қасиет атап шығу қажет. Кейіпкерлер: Қожа, Сұлтан, Жанар, Майқанова т.б. Дескриптор:
1-тапсырма Топтық жұмыс «Сөзжұмбақ» ойыны
Дескриптор :
ВИДЕО КӨРСЕТУ bilimland.kz
Жұптық жұмыс 2-тапсырма Әңгімедегі кейіпкерлерді сызбаға орналастырып, олардың образын сипаттайық.
Дескриптор :
ЖЕКЕ ЖҰМЫС 3-тапсырма «1 тезис, 3 дәлел» әдісі. Кейіпкерлердің бойындағы қасиеттері мен әрекеттеріне талдау жасаңдар.Неліктен?
Дескриптор:
«Гугл тест»
1.«Менің атым Қожа» фильмі қай жылы шықты?
А. 1963 В. 1962 С. 1960 Д. 1961 2.Қожаны достары қалай мазақ қылатын еді? А. Сары Қожа В. Қара көже С. Қара Қожа Д.Сары торғай
3.Қожамен «жұлдызы жараспайтын» мұғалімнің есімі кім? А. Сабырова В.Мақашова С.Майқанова Д.Тайлақбаева 4. Біреуді біреуге атыстырып, от тастап жүретін қу, сабақ үстінде сыбырлап – сыпсыңдағыш.
Жанар
5. Мен сенің әкеңе қарыздыгер адаммын. Менің мойнымда оның тиыны емес, теңге емес, бақандай бір қарасы жүр. А.Әубәкір шал В.Сәйбек қарт С.Ахметов
|
Оқушылар бір-біріне тілектер айтады.
Суреттерді құрастыру арқылы топқа бөлінеді.
Білім алушылар себеттің ішінен кейіпкерді таңдап алып, соған мінездеме береді.
Оқушылар топпен сөзжұмба шешеді.
«Менің атым Қожа» шығармасындағы кейіпкерлер туралы видео көреді.
Оқушылар жұптаса отырып, кейіпкерлерді салыстыра , сипаттайды.
суреттеулерді табады; шығармадан кейіпкердің 1 әрекетіне 3 түрлі талдау жасап, кестеге орналастырады; Дәлелді пікір жазады.
Оқушылар телефон арқылы тестке жауап береді. бағаланады |
«Коментарий» әдісі арқылы
Өзін-өзі бағалау 1-5 балл Біліміңді толықтыо 6-8 жақсы 9-10 жарайсың
«Коментарий» әдісі арқылы
«Коментарий» әдісі арқылы
|
Жүрекше шарлар.
Сурет қиындылары
Қадамдар , қима қағаздар
Слайд
|
||||||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз


















