Бекітемін:__________ Қысқа мерзімді сабақ жоспары 9-сабақ
|
Бөлім: |
3-бөлім: Адамгершілік - асыл қасиет |
|||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің тегі, аты, әкесінің аты: К.М.Хамзина |
||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: 06.02.25 |
||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 5 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
« Менің атым Қожа» хикаяты . Дайындықсыз келген бір күн |
|||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
5. 1. 3. 1 көркем шығармадағы кейіпкерлер портреті мен іс-әрекеті арқылы образын ашу; |
|||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Көркем шығармадағы кейіпкерлер портреті мен іс-әрекеті арқылы образын аша алады. |
|||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтарға баулу |
Құндылық: бірлік және ынтымақ -қоғамдағы әлеуметтік нормаларды, ережелерді білу және түсіну; -сенімді қарым-қатынас орнату және сыныпта жағымды ахуалды сақтай білу; Құндылық: әділдік және жауапкершілік -оқу тапсырмасын орындауда табандылық таныту; -басқаға көмектесуге, мейірімділік танытуға дайын болу; Құндылық: жасампаздық және жаңашылдық -тапсырмаларға шығармашылықпен қарай білу, өз шешімдері мен идеяларын ұсына білу; |
|||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басталуы 5 минут Сабақтың ортасы 5 минут 7 минут 8 минут 5 минут Сабақтың соңы 5 минут |
Ұйымдастыру кезеңі Оқушылардың сабаққа қатысуын бақылау. Сабақтың тақырыбы, оқу мақсаты, бағалау критерийі айтылады. Тақырыптық ақпарат Портрет – бұл адамды бейнелеу. Портретте адамның ұзына бойы, отырған қалпы немесе бет - пішіні ғана бейнеленуі мүмкін. Осы көріністің бәрі - портрет деп аталады. Жазушы адам портретін жасау үшін, оны оқушыларына жеткізіп беру үшін теңеу, эпитет, метафора тағы басқа бейнелеу құралдарын қолданады. Жазушы шығармаға қатысушылардың сыртқы портретімен қатар ішкі портретін – мінезін, құлқын, наным-сенімін, дүниеге көзқарасын суреттейді. Әдебиетте мұны мінездеу дейді. 1-тапсырма «Графикалық органайзер» әдісі арқылы берілген үзінділер бойынша шығарма кейіпкерлерін сәйкестендіріп, кейіпкерлердің көркем бейнесін аш.
ЕББҚ оқушыға тапсырма «Сәйкестендіру кестесі» Кейіпкерлердің іс-әрекеті арқылы образды сәйкестендір.
2-тапсырма Шығармадағы басты кейіпкер Қожаның портретін сипаттайтын сөз тіркестері мен сөйлемдерді тауып жаз. Шығарма негізінде кейіпкердің маңызды үш іс-әрекетін анықта
Ықтимал жауап
9-тапсырма (оқулықтан) «Сенің адамгершілігіңе бар бала екеніңе сенгенмін, Қожа!» деген тақырыпта шығармадағы тентек Қожаға хат жазыңдар. Қорытындылау Төмендегі сұрақтарды негізге ала отырып, ойыңызды төрт сөйлеммен жеткізіңіз. - «Сенім» деген сөзді қалай түсінесіз? - Сіздің ойыңызша, Қожаға сенім артуға бола ма? Бірінші сөйлем: «Менің ойымша,…» Екінші сөйлем: «Себебі, мен оны былай түсіндіремін…» Үшінші сөйлем: «Оны мен мына фактілермен, мысалдармен дәлелдей аламын…» Соңғы сөйлем: «Осыған байланысты мен мынадай қорытындыға келдім…»
Үйге тапсырма: 106-б.,7-тапсырма Рефлексия
|
Психологиялық
ахуал «Өкпені еріту»
жаттығуы
«Графикалық органайзер» әдісі арқылы берілген үзінділер бойынша шығарма кейіпкерлерін сәйкестендіреді. Кейіпкерлердің көркем бейнесін ашады.
Кейіпкерлердің іс-әрекеті арқылы образды сәйкестендір.
Шығармадағы басты кейіпкер, Қожаның портретін сипаттайтын сөз тіркестері мен сөйлемдерді тауып жазады. Шығарма негізінде кейіпкердің маңызды үш іс-әрекетін анықтайды.
«Сенің адамгершілігіңе бар бала екеніңе сенгенмін, Қожа!» деген тақырыпта шығармадағы тентек Қожаға хат жазады.
Сұрақтарды негізге ала отырып, ойын төрт сөйлеммен жеткізіңіз.
|
Талқылау кезінде оқушылардың айтылған пікірлері мен көзқарастары ауызша мадақтау арқылы бағаланып, сабақтың келесі кезеңінде белсенді қатысуына ынталандыра ды Жарайсың! Керемет
шешім! Мұндай ойлы пікірлерді ешқашан естімеппін!
Берілген бұлт, ағаш, күн суреттері арқылы бағалау
Дескриптор: Білім алушы -шығармадағы кейіпкердің портреті мен іс-әрекетін анықтайды, - кейіпкерлердің іс-әрекетін сәйкестендіреді
Дескриптор: Білім алушы
-кейіпкер портретіне қатысты сөз тіркестері мен сөйлемдерді тауып жазады; -маңызды үш әрекетін анықтайды.
Дескриптор: Білім алушы -тақырып туралы өз ойын жазады; -тақырыпты түсіну сөйлемін жазады; -өз көзқарасына шығармадан дәлелдер келтіре алады; тақырып бойынша қорытынды жасайды.
|
Оқулық Қазақ әдебиеті «Атамұра» баспасы 2018 ж
ОҚЫТУ ДАҒЫ ЖАҢА ӘДІС-ТӘСІЛДЕР ҚОРЖЫНЫНАН ЕСБОСЫН НАҒИША ҚОЖАҚ ҚЫЗЫ
Қалыптас тырушы бағалау тапсырма лары 5-сынып
|
||||||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
"Менің атым Қожа" хикаяты. Дайындықсыз келген күн
"Менің атым Қожа" хикаяты. Дайындықсыз келген күн
Бекітемін:__________ Қысқа мерзімді сабақ жоспары 9-сабақ
|
Бөлім: |
3-бөлім: Адамгершілік - асыл қасиет |
|||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің тегі, аты, әкесінің аты: К.М.Хамзина |
||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: 06.02.25 |
||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 5 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
« Менің атым Қожа» хикаяты . Дайындықсыз келген бір күн |
|||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
5. 1. 3. 1 көркем шығармадағы кейіпкерлер портреті мен іс-әрекеті арқылы образын ашу; |
|||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Көркем шығармадағы кейіпкерлер портреті мен іс-әрекеті арқылы образын аша алады. |
|||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтарға баулу |
Құндылық: бірлік және ынтымақ -қоғамдағы әлеуметтік нормаларды, ережелерді білу және түсіну; -сенімді қарым-қатынас орнату және сыныпта жағымды ахуалды сақтай білу; Құндылық: әділдік және жауапкершілік -оқу тапсырмасын орындауда табандылық таныту; -басқаға көмектесуге, мейірімділік танытуға дайын болу; Құндылық: жасампаздық және жаңашылдық -тапсырмаларға шығармашылықпен қарай білу, өз шешімдері мен идеяларын ұсына білу; |
|||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басталуы 5 минут Сабақтың ортасы 5 минут 7 минут 8 минут 5 минут Сабақтың соңы 5 минут |
Ұйымдастыру кезеңі Оқушылардың сабаққа қатысуын бақылау. Сабақтың тақырыбы, оқу мақсаты, бағалау критерийі айтылады. Тақырыптық ақпарат Портрет – бұл адамды бейнелеу. Портретте адамның ұзына бойы, отырған қалпы немесе бет - пішіні ғана бейнеленуі мүмкін. Осы көріністің бәрі - портрет деп аталады. Жазушы адам портретін жасау үшін, оны оқушыларына жеткізіп беру үшін теңеу, эпитет, метафора тағы басқа бейнелеу құралдарын қолданады. Жазушы шығармаға қатысушылардың сыртқы портретімен қатар ішкі портретін – мінезін, құлқын, наным-сенімін, дүниеге көзқарасын суреттейді. Әдебиетте мұны мінездеу дейді. 1-тапсырма «Графикалық органайзер» әдісі арқылы берілген үзінділер бойынша шығарма кейіпкерлерін сәйкестендіріп, кейіпкерлердің көркем бейнесін аш.
ЕББҚ оқушыға тапсырма «Сәйкестендіру кестесі» Кейіпкерлердің іс-әрекеті арқылы образды сәйкестендір.
2-тапсырма Шығармадағы басты кейіпкер Қожаның портретін сипаттайтын сөз тіркестері мен сөйлемдерді тауып жаз. Шығарма негізінде кейіпкердің маңызды үш іс-әрекетін анықта
Ықтимал жауап
9-тапсырма (оқулықтан) «Сенің адамгершілігіңе бар бала екеніңе сенгенмін, Қожа!» деген тақырыпта шығармадағы тентек Қожаға хат жазыңдар. Қорытындылау Төмендегі сұрақтарды негізге ала отырып, ойыңызды төрт сөйлеммен жеткізіңіз. - «Сенім» деген сөзді қалай түсінесіз? - Сіздің ойыңызша, Қожаға сенім артуға бола ма? Бірінші сөйлем: «Менің ойымша,…» Екінші сөйлем: «Себебі, мен оны былай түсіндіремін…» Үшінші сөйлем: «Оны мен мына фактілермен, мысалдармен дәлелдей аламын…» Соңғы сөйлем: «Осыған байланысты мен мынадай қорытындыға келдім…»
Үйге тапсырма: 106-б.,7-тапсырма Рефлексия
|
Психологиялық
ахуал «Өкпені еріту»
жаттығуы
«Графикалық органайзер» әдісі арқылы берілген үзінділер бойынша шығарма кейіпкерлерін сәйкестендіреді. Кейіпкерлердің көркем бейнесін ашады.
Кейіпкерлердің іс-әрекеті арқылы образды сәйкестендір.
Шығармадағы басты кейіпкер, Қожаның портретін сипаттайтын сөз тіркестері мен сөйлемдерді тауып жазады. Шығарма негізінде кейіпкердің маңызды үш іс-әрекетін анықтайды.
«Сенің адамгершілігіңе бар бала екеніңе сенгенмін, Қожа!» деген тақырыпта шығармадағы тентек Қожаға хат жазады.
Сұрақтарды негізге ала отырып, ойын төрт сөйлеммен жеткізіңіз.
|
Талқылау кезінде оқушылардың айтылған пікірлері мен көзқарастары ауызша мадақтау арқылы бағаланып, сабақтың келесі кезеңінде белсенді қатысуына ынталандыра ды Жарайсың! Керемет
шешім! Мұндай ойлы пікірлерді ешқашан естімеппін!
Берілген бұлт, ағаш, күн суреттері арқылы бағалау
Дескриптор: Білім алушы -шығармадағы кейіпкердің портреті мен іс-әрекетін анықтайды, - кейіпкерлердің іс-әрекетін сәйкестендіреді
Дескриптор: Білім алушы
-кейіпкер портретіне қатысты сөз тіркестері мен сөйлемдерді тауып жазады; -маңызды үш әрекетін анықтайды.
Дескриптор: Білім алушы -тақырып туралы өз ойын жазады; -тақырыпты түсіну сөйлемін жазады; -өз көзқарасына шығармадан дәлелдер келтіре алады; тақырып бойынша қорытынды жасайды.
|
Оқулық Қазақ әдебиеті «Атамұра» баспасы 2018 ж
ОҚЫТУ ДАҒЫ ЖАҢА ӘДІС-ТӘСІЛДЕР ҚОРЖЫНЫНАН ЕСБОСЫН НАҒИША ҚОЖАҚ ҚЫЗЫ
Қалыптас тырушы бағалау тапсырма лары 5-сынып
|
||||||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз



















