-
Пәні:
Логопедиялық сабақ
Дефектологтің аты-жөні:
Инкербаева Марал
Күні:
Сынып: 8
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны:
Сабақтың тақырыбы:
Менің ауылым, менің қалам
Сабақтың мақсаты:
-
Сабақтың кезеңі/уақыты
Педагогтің әрекеті
Оқушының әрекеті
Бағалау
Ресурстар
Сабақтың басы
Сәлемдесуден кейін мұғалім оқушыларға өткен сабақ бойынша сұрақтар қояды
Айналайын балғындар,
Алға бағыт алғандар.
Сабағымыз басталды,
Кіруге қоңырау соғылды.
Алға қойып мақсатты,
Тілеймін сендерге сәттілік
Жаңа сабақ
Үй тапсырмасын тексеру : «Қазақстан –менің Отаным» мазмұндау.
Сыныпты суреттер арқылы екі топқа бөлу: қала, ауыл
.
Оқулық
Сюжетті суреттер
.
Ойын шарты: Үстел үстіне екі жәшік қойып ,ішіне тарақ,кітап,қалам,алма,бор, дәптер, кітап,өшірігіш салады. Ойыншы бір затты алып,сипаттайды.Қарсы топ жасырып отырған затты табады.
Жәшік
Ойынға қажетті заттар
Сабақтың ортасы
Бір топқа –ауыл, екінші топқа-қала тіршілігіне қатысты суреттер беріледі. Әр топ өзіне берілген сурет бойынша әңгімелейді.Бағалау: қол шапалақ
Мәтінді оқыту, түсіну
Оқушылар оқулықтағы негізгі тақырыппен танысады.
Әркімнің туып –өскен ауылы немесе қаласы бар. Біз оны туған жер , атамекен деп атаймыз.
-Мен ауылда тұрамын. Ауылым өзен жағасында орналасқан. Жаз айында өзенге шомылып, күнге қыздырынамын. Біздің ауылымызда мал бағады, егін егеді, жеміс-жидек өсіреді. Оның өнімдерін қалаға жеткізеді.
- Мен қалада туып өстім. Мұнда әдемі биік үйлер, кең де көрікті көшелер бар. Қалада оқу орындары, театрлар мен мұражайлар жұмыс істейді. Сондай-ақ қаламызда киім фабрикасы, автомәшине шығаратын үлкен зауыт бар. Сүтті дүкеннен сатып аламыз.
басбармақ арқылыСергіту жаттығуы.
Оқулық пен жұмыс (38-беттегі мәтінді оқу)
Шағын елді мекеннің табиғатын, тарихы мен мәдентетін өлкетану ғылымы зерттейді. Әр ауылдың немесе қаланың өз тарихын әйгілейтін мәдени орындары бар. Олар сол жердің тарихи, мәдени өмірін көрсетеді.
Өлкетану мұражайы – бұл сол өлкенің тарихи жәдігерлері мен табиғат байлығын, мәдениеті мен әдебиетін жинақтайтын орын. Оны сен әр қаладан , әр өлкеден кезіктіре аласың.
Қалаған бір тақырыпта экскурсия өткізуге дайындал.
1. Менің қаламды (ауылымды) танытатын мәдени орындар.
2. Менің қаламның (ауылымның ) атын шығарған адамдар.
3. Қаланың (ауылдың ) тарихи атауы.
« Қара жәшік» ойыны.
Ойын шарты: Үстел үстіне екі жәшік қойып ,ішіне тарақ,кітап,қалам,алма,бор, дәптер, кітап,өшірігіш салады. Ойыншы бір затты алып,сипаттайды.
.
.
Жұмыс дәптері
Сабақтың соңы
. Жұмыс дәптері Ауыл адамдары қала халқына қандай тағам түрлерін береді ? Ал қала халқы қандай өнімдер береді ?
Қала-
Ауыл-
№4. «Менің ауылым» немесе «Менің қалам» деген тақырыпта 5-6 сөйлемнен тұратын эссе жаз.
№5. Нысанаға дәл тигіз.
Сабақтағы жұмысыңды бағала.
Үйге тапсырма: Менің ауылым. Менің қалам
. Сабақтан алған әсерлерін стикерге жазып, жаб Үйге тапсырма: Менің ауылым. Менің қалам мәтінді оқу ыстырады
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Менің ауылым
Менің ауылым
-
Пәні:
Логопедиялық сабақ
Дефектологтің аты-жөні:
Инкербаева Марал
Күні:
Сынып: 8
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны:
Сабақтың тақырыбы:
Менің ауылым, менің қалам
Сабақтың мақсаты:
-
Сабақтың кезеңі/уақыты
Педагогтің әрекеті
Оқушының әрекеті
Бағалау
Ресурстар
Сабақтың басы
Сәлемдесуден кейін мұғалім оқушыларға өткен сабақ бойынша сұрақтар қояды
Айналайын балғындар,
Алға бағыт алғандар.
Сабағымыз басталды,
Кіруге қоңырау соғылды.
Алға қойып мақсатты,
Тілеймін сендерге сәттілік
Жаңа сабақ
Үй тапсырмасын тексеру : «Қазақстан –менің Отаным» мазмұндау.
Сыныпты суреттер арқылы екі топқа бөлу: қала, ауыл
.
Оқулық
Сюжетті суреттер
.
Ойын шарты: Үстел үстіне екі жәшік қойып ,ішіне тарақ,кітап,қалам,алма,бор, дәптер, кітап,өшірігіш салады. Ойыншы бір затты алып,сипаттайды.Қарсы топ жасырып отырған затты табады.
Жәшік
Ойынға қажетті заттар
Сабақтың ортасы
Бір топқа –ауыл, екінші топқа-қала тіршілігіне қатысты суреттер беріледі. Әр топ өзіне берілген сурет бойынша әңгімелейді.Бағалау: қол шапалақ
Мәтінді оқыту, түсіну
Оқушылар оқулықтағы негізгі тақырыппен танысады.
Әркімнің туып –өскен ауылы немесе қаласы бар. Біз оны туған жер , атамекен деп атаймыз.
-Мен ауылда тұрамын. Ауылым өзен жағасында орналасқан. Жаз айында өзенге шомылып, күнге қыздырынамын. Біздің ауылымызда мал бағады, егін егеді, жеміс-жидек өсіреді. Оның өнімдерін қалаға жеткізеді.
- Мен қалада туып өстім. Мұнда әдемі биік үйлер, кең де көрікті көшелер бар. Қалада оқу орындары, театрлар мен мұражайлар жұмыс істейді. Сондай-ақ қаламызда киім фабрикасы, автомәшине шығаратын үлкен зауыт бар. Сүтті дүкеннен сатып аламыз.
басбармақ арқылыСергіту жаттығуы.
Оқулық пен жұмыс (38-беттегі мәтінді оқу)
Шағын елді мекеннің табиғатын, тарихы мен мәдентетін өлкетану ғылымы зерттейді. Әр ауылдың немесе қаланың өз тарихын әйгілейтін мәдени орындары бар. Олар сол жердің тарихи, мәдени өмірін көрсетеді.
Өлкетану мұражайы – бұл сол өлкенің тарихи жәдігерлері мен табиғат байлығын, мәдениеті мен әдебиетін жинақтайтын орын. Оны сен әр қаладан , әр өлкеден кезіктіре аласың.
Қалаған бір тақырыпта экскурсия өткізуге дайындал.
1. Менің қаламды (ауылымды) танытатын мәдени орындар.
2. Менің қаламның (ауылымның ) атын шығарған адамдар.
3. Қаланың (ауылдың ) тарихи атауы.
« Қара жәшік» ойыны.
Ойын шарты: Үстел үстіне екі жәшік қойып ,ішіне тарақ,кітап,қалам,алма,бор, дәптер, кітап,өшірігіш салады. Ойыншы бір затты алып,сипаттайды.
.
.
Жұмыс дәптері
Сабақтың соңы
. Жұмыс дәптері Ауыл адамдары қала халқына қандай тағам түрлерін береді ? Ал қала халқы қандай өнімдер береді ?
Қала-
Ауыл-
№4. «Менің ауылым» немесе «Менің қалам» деген тақырыпта 5-6 сөйлемнен тұратын эссе жаз.
№5. Нысанаға дәл тигіз.
Сабақтағы жұмысыңды бағала.
Үйге тапсырма: Менің ауылым. Менің қалам
. Сабақтан алған әсерлерін стикерге жазып, жаб Үйге тапсырма: Менің ауылым. Менің қалам мәтінді оқу ыстырады
шағым қалдыра аласыз













