Тақырыбы: «Менің дене мүшелерім»
Уақыты:05.10.2020
Мақсаты:Балаларға дене мүшелері туралы айту, ажыратуға үйрету..
Білімділік: Адам дене мүшелерін, олардың атқаратын қызметтерін үйрету. .
Түзетушілік: Ұсақ моторикасын дамыту; фонематикалық қабылдауын жетілдіру; диафрагмалық тыныс алуын жетілдіру.
Тәрбиелік: Тазалыққа, ұқыптылыққа үйрету.
Көрнекілігі: айна, таратпа материалдар, суреттер, плакаттар, көңіл күйді анықтау фишкалары.
Әдісі: түсіндіру, сұрақ-жауап, ойын, еліктеу.
|
Сабақтың кезеңдері |
Дефектологтың іс-әрекеті |
Баланың іс-әрекеті |
|
Мотивациялық қозғаушылық Ұйымдастыру-шылық ізденістік Рефлексиялық түзетушілік |
І. Психологиялық дайындық.
Балалар, мынау кімдердің суреті? (Адамдардың) Адамдардың көңіл күйлері қандай екен? (күліп тұр, күлімсіреп тұр, жылап тұр, таңқалып тұр) - Эмоциямен жұмыс Сенің көңіл күйің қайсы адамның көңіл күйімен сәйкес, сол адамның суретін көрсетші. ІІ. Жаңа сабақ
-Балалар менің қолымдағы қорапта не бар екенін білесіңдер ме? -Бірге тамашалайық. Кел балалар күлейік, Күлкіменен тілейік. Күлкі көңіл ашады, Күліп өмір сүрейік. -Жарайды, бірге тамашалайық. -Балалар біз денеміздегі мүшелердің аттарын білеміз бе? Қорапта адамның дене мүшелері бар екен. Құрастырайық. ІII. «Дене мүшесін тап» ойыны IV. Сергіту сәті Сағаттың тіліндей Иіліп оңға бір. Сағаттың тіліндей Иіліп солға бір. Сағатқа карап ап, Жаттығу оңай-ақ! V. Қортынды. -Сендер нені құрадыңдар? -Сендердің денелерін және дене мүшелерін ауырмағандай не істеу керек? -Деніміз сау болу үшін тағы не істеу керек? Мадақтау. |
Сәлемдеседі. Сұраққа жауап береді. Көңіл күйіне сәйкес суретті көрсетеді. Суретпен жұмыс жасайды. Маманды тыңдайды. Балалар орындайды |
Күтілетін нәтиже:
|
Нені білу керек |
Дене мүшелерін |
|
Нені игереді |
Дене мүшелерінің атқаратын қызметін |
|
Нені біледі |
Дене мүшелерінің орнын |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
"Менің дене мүшелерім"
"Менің дене мүшелерім"
Тақырыбы: «Менің дене мүшелерім»
Уақыты:05.10.2020
Мақсаты:Балаларға дене мүшелері туралы айту, ажыратуға үйрету..
Білімділік: Адам дене мүшелерін, олардың атқаратын қызметтерін үйрету. .
Түзетушілік: Ұсақ моторикасын дамыту; фонематикалық қабылдауын жетілдіру; диафрагмалық тыныс алуын жетілдіру.
Тәрбиелік: Тазалыққа, ұқыптылыққа үйрету.
Көрнекілігі: айна, таратпа материалдар, суреттер, плакаттар, көңіл күйді анықтау фишкалары.
Әдісі: түсіндіру, сұрақ-жауап, ойын, еліктеу.
|
Сабақтың кезеңдері |
Дефектологтың іс-әрекеті |
Баланың іс-әрекеті |
|
Мотивациялық қозғаушылық Ұйымдастыру-шылық ізденістік Рефлексиялық түзетушілік |
І. Психологиялық дайындық.
Балалар, мынау кімдердің суреті? (Адамдардың) Адамдардың көңіл күйлері қандай екен? (күліп тұр, күлімсіреп тұр, жылап тұр, таңқалып тұр) - Эмоциямен жұмыс Сенің көңіл күйің қайсы адамның көңіл күйімен сәйкес, сол адамның суретін көрсетші. ІІ. Жаңа сабақ
-Балалар менің қолымдағы қорапта не бар екенін білесіңдер ме? -Бірге тамашалайық. Кел балалар күлейік, Күлкіменен тілейік. Күлкі көңіл ашады, Күліп өмір сүрейік. -Жарайды, бірге тамашалайық. -Балалар біз денеміздегі мүшелердің аттарын білеміз бе? Қорапта адамның дене мүшелері бар екен. Құрастырайық. ІII. «Дене мүшесін тап» ойыны IV. Сергіту сәті Сағаттың тіліндей Иіліп оңға бір. Сағаттың тіліндей Иіліп солға бір. Сағатқа карап ап, Жаттығу оңай-ақ! V. Қортынды. -Сендер нені құрадыңдар? -Сендердің денелерін және дене мүшелерін ауырмағандай не істеу керек? -Деніміз сау болу үшін тағы не істеу керек? Мадақтау. |
Сәлемдеседі. Сұраққа жауап береді. Көңіл күйіне сәйкес суретті көрсетеді. Суретпен жұмыс жасайды. Маманды тыңдайды. Балалар орындайды |
Күтілетін нәтиже:
|
Нені білу керек |
Дене мүшелерін |
|
Нені игереді |
Дене мүшелерінің атқаратын қызметін |
|
Нені біледі |
Дене мүшелерінің орнын |
шағым қалдыра аласыз













