|
Пәні: сауат ашу |
Мектеп: №83 А. Байтұрсынов атындағы ж о м |
|||||
|
Күні:14.11.2017 |
Мұғалімнің есімі: Кадирова Баян Қатысқандар саны: 25 Қатыспағандар саны: _____ |
|||||
|
СЫНЫП:1 «А» |
|
|||||
|
Сабақ тақырыбы: |
Менің достарым Дд әрпі мен дыбысы. |
|||||
|
Сабақ негізделген оқу мақсаты (мақсаттары) |
1.1.9.1.сөздегі дыбыс түрлерін(дауысты,дауыссыз,жуан және жіңішке)ажырату және дұрыс дыбыстау. 1.1.9.2.дыбыстардың мағына ажыратушылық қізметін түсіну. |
|||||
|
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар: Сөздегі дыбыс түрлерін дұрыс дыбыстайды. |
|||||
|
Оқушылардың басым бөлігі: Дауысты және дауыссыз дыбыстарды ажыратады, дұрыс оқиды,жазады. |
||||||
|
Кейбір оқушылар: Әріптерден буын,буындардан сөз құрастырады,оқиды,жазады. |
||||||
|
Бағалау критерийлері |
1.Оқулықтағы сөздерді дұрыс буындап оқиды. 2.Дауыстарды дұрыс ажырата алады 3.Дұрыс және көркем жазады. |
|||||
|
Ойлау дағдылары |
Білу, түсіну, қолдану |
|||||
|
Тілдік мақсат |
Оқушылар не істей алады: Оқи алады,жаза алады,буындарға ажырата алады |
|||||
|
Негізгі сөздер мен тіркестер: Дыбыс, әріп, дауысты, дауыссыз |
||||||
|
Сыныптағы диалог/жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер: Оқушылармен сұрақ жауып |
||||||
|
Талқылауға арналған тармақтар: Суретпен жұмыс 55-бет |
||||||
|
Сіз неліктен ... екенін айта аласыз ба? |
||||||
|
Жазылым бойынша ұсыныстар: Жазу дәптермен жұмыс. Дд әріпін жазу |
||||||
|
Құндылықтарды дарыту |
Оқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу |
|||||
|
Алдыңғы оқу |
Менің отбасым және достарым. |
|||||
|
ЖОСПАР |
||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
||||
|
Басталуы |
Сабақ психологиялық ахуалды жақсартудан басталады. Оқушылар шаттық шеңберін құрап,жанындағы оқушыға оның жақсы жағын айтады. Оқушыларды топқа дыбыс түрлері бойынша біріктіріп аламын.Дисктен өлеңді тыңдап, «Интервью» әдісінен қолданамын. -Бұл өлең бе, әлде әңгіме ме? -суретте кімдерді көріп тұрсын? -олар кімдердің достары екен? -олар қай жерде ойнайды? Дд дыбысы мен әріпін айтылуы мен жазылуын түсіндіремін. -Д дыбысы дауысты ма? Оқулықпен жұмыс 2-тапсырманы тізбектеп оқытамын. -сөзде қанша буын бар? -қанша дауысты дыбыс бар? «Жалғасын тап» әдісі 55-беттегі 2-тапсырма. «Шапалақтау» әдісі арқылы оқушыларда тыңдау дағдыларын қалыптастырамын. |
Слайд
Оқулық
|
||||
|
Ортасы |
Жазу дәптерлеріне Дд әріпін жазады.Дұрыс және көркем жазған оқушыларға смайликтер жабыстырамын. Сергіту сәті. Музыкаға сай қимыл жасау. «Доп лақтыру» әдісінен пайдаланып жаңа сабақты пысықтаймын.Д дыбысымен басталатын сөздерді айту.
Сабақ барысында оқушыларды ЖАРАЙСЫН, БӘРЕКЕЛДІ деп кері байланыс беремін. |
Доп |
||||
|
Аяқталуы |
Кері байланыс «Бағдаршам» әдісі Түрлі түсті стикерлерді білім ағашына жабыстырады. Жасыл-білдім Сары-сұрағым бар Қызыл-түсінбедім |
стикерлер |
||||
|
ҚОСЫМША АҚПАРАТ |
||||||
|
Қосымша тапсырма (Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз?) |
Бағалау (оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз?) |
Пәнаралық байланыс. (Қауіпсіздік және еңбекті қорғау ережелері. АКТ-мен байланыс. Құндылықтардағы байланыс) |
||||
|
«Интервью» әдісі арқылы Д дыбысына сөздер айтып, дыбыстық талдау жасатамын |
ЖАРАЙСЫН, БӘРЕКЕЛДІ «Бағдаршам» әдісі «Шапалақтау» әдісі |
Дүниетану Бейнелеу математика Слайдтар |
||||
|
Сабақ бойынша рефлекция Сабақ мақсатта-ры/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба?оқушылардың барлығы ОМ қол жеткіздіме?жеткіз- бесе неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме?сабақтың уақыттық кезең дері сақталды ма?сабақ жоспары нан қандай ауытқу лар болды, неліктен? |
Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз.Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз?
|
|||||
|
ҚОРЫТЫНДЫ БАҒАМДАУ Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1. __________________________________________________________________________ 2. __________________________________________________________________________ Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1. __________________________________________________________________________ 2. __________________________________________________________________________ Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім? ___________________________________________________________________________ ___________________________________________________________________________ |
||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
"Менің достарым. Д дыбысы мен әрпі" 1сынып
"Менің достарым. Д дыбысы мен әрпі" 1сынып
|
Пәні: сауат ашу |
Мектеп: №83 А. Байтұрсынов атындағы ж о м |
|||||
|
Күні:14.11.2017 |
Мұғалімнің есімі: Кадирова Баян Қатысқандар саны: 25 Қатыспағандар саны: _____ |
|||||
|
СЫНЫП:1 «А» |
|
|||||
|
Сабақ тақырыбы: |
Менің достарым Дд әрпі мен дыбысы. |
|||||
|
Сабақ негізделген оқу мақсаты (мақсаттары) |
1.1.9.1.сөздегі дыбыс түрлерін(дауысты,дауыссыз,жуан және жіңішке)ажырату және дұрыс дыбыстау. 1.1.9.2.дыбыстардың мағына ажыратушылық қізметін түсіну. |
|||||
|
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар: Сөздегі дыбыс түрлерін дұрыс дыбыстайды. |
|||||
|
Оқушылардың басым бөлігі: Дауысты және дауыссыз дыбыстарды ажыратады, дұрыс оқиды,жазады. |
||||||
|
Кейбір оқушылар: Әріптерден буын,буындардан сөз құрастырады,оқиды,жазады. |
||||||
|
Бағалау критерийлері |
1.Оқулықтағы сөздерді дұрыс буындап оқиды. 2.Дауыстарды дұрыс ажырата алады 3.Дұрыс және көркем жазады. |
|||||
|
Ойлау дағдылары |
Білу, түсіну, қолдану |
|||||
|
Тілдік мақсат |
Оқушылар не істей алады: Оқи алады,жаза алады,буындарға ажырата алады |
|||||
|
Негізгі сөздер мен тіркестер: Дыбыс, әріп, дауысты, дауыссыз |
||||||
|
Сыныптағы диалог/жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер: Оқушылармен сұрақ жауып |
||||||
|
Талқылауға арналған тармақтар: Суретпен жұмыс 55-бет |
||||||
|
Сіз неліктен ... екенін айта аласыз ба? |
||||||
|
Жазылым бойынша ұсыныстар: Жазу дәптермен жұмыс. Дд әріпін жазу |
||||||
|
Құндылықтарды дарыту |
Оқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу |
|||||
|
Алдыңғы оқу |
Менің отбасым және достарым. |
|||||
|
ЖОСПАР |
||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
||||
|
Басталуы |
Сабақ психологиялық ахуалды жақсартудан басталады. Оқушылар шаттық шеңберін құрап,жанындағы оқушыға оның жақсы жағын айтады. Оқушыларды топқа дыбыс түрлері бойынша біріктіріп аламын.Дисктен өлеңді тыңдап, «Интервью» әдісінен қолданамын. -Бұл өлең бе, әлде әңгіме ме? -суретте кімдерді көріп тұрсын? -олар кімдердің достары екен? -олар қай жерде ойнайды? Дд дыбысы мен әріпін айтылуы мен жазылуын түсіндіремін. -Д дыбысы дауысты ма? Оқулықпен жұмыс 2-тапсырманы тізбектеп оқытамын. -сөзде қанша буын бар? -қанша дауысты дыбыс бар? «Жалғасын тап» әдісі 55-беттегі 2-тапсырма. «Шапалақтау» әдісі арқылы оқушыларда тыңдау дағдыларын қалыптастырамын. |
Слайд
Оқулық
|
||||
|
Ортасы |
Жазу дәптерлеріне Дд әріпін жазады.Дұрыс және көркем жазған оқушыларға смайликтер жабыстырамын. Сергіту сәті. Музыкаға сай қимыл жасау. «Доп лақтыру» әдісінен пайдаланып жаңа сабақты пысықтаймын.Д дыбысымен басталатын сөздерді айту.
Сабақ барысында оқушыларды ЖАРАЙСЫН, БӘРЕКЕЛДІ деп кері байланыс беремін. |
Доп |
||||
|
Аяқталуы |
Кері байланыс «Бағдаршам» әдісі Түрлі түсті стикерлерді білім ағашына жабыстырады. Жасыл-білдім Сары-сұрағым бар Қызыл-түсінбедім |
стикерлер |
||||
|
ҚОСЫМША АҚПАРАТ |
||||||
|
Қосымша тапсырма (Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз?) |
Бағалау (оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз?) |
Пәнаралық байланыс. (Қауіпсіздік және еңбекті қорғау ережелері. АКТ-мен байланыс. Құндылықтардағы байланыс) |
||||
|
«Интервью» әдісі арқылы Д дыбысына сөздер айтып, дыбыстық талдау жасатамын |
ЖАРАЙСЫН, БӘРЕКЕЛДІ «Бағдаршам» әдісі «Шапалақтау» әдісі |
Дүниетану Бейнелеу математика Слайдтар |
||||
|
Сабақ бойынша рефлекция Сабақ мақсатта-ры/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба?оқушылардың барлығы ОМ қол жеткіздіме?жеткіз- бесе неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме?сабақтың уақыттық кезең дері сақталды ма?сабақ жоспары нан қандай ауытқу лар болды, неліктен? |
Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз.Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз?
|
|||||
|
ҚОРЫТЫНДЫ БАҒАМДАУ Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1. __________________________________________________________________________ 2. __________________________________________________________________________ Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1. __________________________________________________________________________ 2. __________________________________________________________________________ Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім? ___________________________________________________________________________ ___________________________________________________________________________ |
||||||
шағым қалдыра аласыз















