Қысқа мерзімді сабақ жоспары
-
Қазақ тілі 1 сабақ 8 бөлім Тақырып:«Mенің досым»
Күні
Мұғалімнің аты- жөні Сагидуллаева З.З.
5-сынып
Қатысқандар
қатыспағандар 0
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары
О6 оқылым стратегияларын қолдану жалпы мазмұнын түсіну үшін оқу , нақты ақпаратты табу үшін оқу.
5Ж5. Оқылым мен тыңдалым материалдары бойынша негізгі ақпараттарды сақтай отырып, жинақы мәтін жазу.
Сабақ мақсаттары
Барлық оқушы орындай алады:
Мәтін мазмұнын түсінеді.
Оқушылардың көпшілігі орындай алады: мәтіннен нақты ақпаратты табады.
Кейбір оқушылар орындай алады:
Негізгі ақпаратты сақтай отырып, мәтін жазады.
Тілдік мақсат
Оқушылар орындай алады:
Жалпы мазмұнын түсіну үшін оқиды , нақты ақпаратты табады.
Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер:екі дос, жауынгер,
жау, қолбасы, ұрыс, өзен.
Диалог \құруға шығарма жазуға арналған пайдалы тіркестер менің досым , адал дос, әділ дос, шынайы дос.
Талқылауға арналған сұрақтар
1.Достық неден туындайды?
2.Aдал дос қандай болады?
3.Досыңның ең жақсы қасиеттерін ата
4.Дос туралы қандай мақал мәтелдерді білесің?
Құндылықтарға баулу
Адамгершілік құндылық
Пәнаралық байланыс
Әдебиет
Алдыңғы оқу
1.Дос дегенді қалай түсінесің?
2.Дос қандай болу керек?
Уақыт
Жоспарланған жаттығу түрлері
Қалыптастырушы бағалау
Ресурстар
Сабақ басы
3 минут
2 минут
1-әрекет. Ұжымдық жұмыс.«Достық сағаты» ойсергегі арқылы сыныпқа жағымды ахуал туғызу.
2-әрекет. Топқа бөлу:түрлі түсті кубиктер арқылы оқушыларды 3 топқа бөлу.
Үлестірме қағаздар
Сабақ ортасы
5 минут
3-әрекет.Ұжымдық жұмыс. «Ой қозғау» әдісі
«Қимас досың сұраса, қимасыңды бересің» дегенді қалай түсінесіңдер? (мағынасын ашу)
Мадақ, қошемет сөздер арқылы бағалау
6 минут
Бағалау критерийі: Мәтін мазмұнын түсінеді, тапсырмаларды орындайды.
4-әрекет. Топтық жұмыс:
« Екі дос » әңгімесі беріледі.
Оқылым алдында:
Осы мәтінде кездестіремін деген 5 сөзді жазады.
Оқу кезінде
Жалпы мәтіннің мазмұнын түсіну үшін оқу. Тірек сөздерді бөліп көрсетіңіз. Әңгімені оқығанда не туралы ойладыңыз?
Оқығаннан кейін.
Мәтін туралы сіздің пікіріз қандай?
Мәтінді мақал-мәтелдермен тұжырымдаңыз.
Дескриптор:
-
5 сөз жазады;
-
мәтін мазмұнын түсіну үшін оқиды;
-
тірек сөздерді көрсетеді;
-
мақал-мәтелмен тұжырымдайды;
«Бас бармақ» әдісі бойынша бір-бірін бағалайды.
Оқулық
15 минут
5-әрекет. Топтық жұмыс:
« Қос жазба » әдісі Адал дос, Амал досқа сипаттаме бергізу.
«Бас бармақ» әдісі бойынша бір-бірін бағалайды.
А3 қағазы
2 минут
6-әрекет. Сергіту сәті «Ренжістім, достастым»
-«Ренжістім» дегенде бір-біріне арқаларыңмен бұрыласыңдар. «Достастым деген бұйрық берілгенде бір-бірлеріңе қарама-қарсы бұрыласыңдар.. (3 рет қайталау)
Пікір алмасу:
-
Сендерге татуласу ұнады ма?
-
Не сезіндіңдер?
-
Сендерге ренжіскен ұнады ма?
-
Не сезіндіңдер?
Сабақ соңы
10 минут
Бағалау критерийі: Мәтін бойынша өз ойларын еркін жеткізіп, мәтін жазады.
7-әрекет. Жеке жұмыс: «Менің досым» деген тақырыпта жинақы мәтін жазу.
Дескрипторы:
-
мәтін жазады;
-
нақты тұжырым жасайды;
-
7-8 сөйлем жазады;
8-әрекет
«Дейін, кейін» әдісі арқылы сабақта нені меңгергені туралы айтады.
-
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Mенің досым
Mенің досым
Қысқа мерзімді сабақ жоспары
-
Қазақ тілі 1 сабақ 8 бөлім Тақырып:«Mенің досым»
Күні
Мұғалімнің аты- жөні Сагидуллаева З.З.
5-сынып
Қатысқандар
қатыспағандар 0
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары
О6 оқылым стратегияларын қолдану жалпы мазмұнын түсіну үшін оқу , нақты ақпаратты табу үшін оқу.
5Ж5. Оқылым мен тыңдалым материалдары бойынша негізгі ақпараттарды сақтай отырып, жинақы мәтін жазу.
Сабақ мақсаттары
Барлық оқушы орындай алады:
Мәтін мазмұнын түсінеді.
Оқушылардың көпшілігі орындай алады: мәтіннен нақты ақпаратты табады.
Кейбір оқушылар орындай алады:
Негізгі ақпаратты сақтай отырып, мәтін жазады.
Тілдік мақсат
Оқушылар орындай алады:
Жалпы мазмұнын түсіну үшін оқиды , нақты ақпаратты табады.
Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер:екі дос, жауынгер,
жау, қолбасы, ұрыс, өзен.
Диалог \құруға шығарма жазуға арналған пайдалы тіркестер менің досым , адал дос, әділ дос, шынайы дос.
Талқылауға арналған сұрақтар
1.Достық неден туындайды?
2.Aдал дос қандай болады?
3.Досыңның ең жақсы қасиеттерін ата
4.Дос туралы қандай мақал мәтелдерді білесің?
Құндылықтарға баулу
Адамгершілік құндылық
Пәнаралық байланыс
Әдебиет
Алдыңғы оқу
1.Дос дегенді қалай түсінесің?
2.Дос қандай болу керек?
Уақыт
Жоспарланған жаттығу түрлері
Қалыптастырушы бағалау
Ресурстар
Сабақ басы
3 минут
2 минут
1-әрекет. Ұжымдық жұмыс.«Достық сағаты» ойсергегі арқылы сыныпқа жағымды ахуал туғызу.
2-әрекет. Топқа бөлу:түрлі түсті кубиктер арқылы оқушыларды 3 топқа бөлу.
Үлестірме қағаздар
Сабақ ортасы
5 минут
3-әрекет.Ұжымдық жұмыс. «Ой қозғау» әдісі
«Қимас досың сұраса, қимасыңды бересің» дегенді қалай түсінесіңдер? (мағынасын ашу)
Мадақ, қошемет сөздер арқылы бағалау
6 минут
Бағалау критерийі: Мәтін мазмұнын түсінеді, тапсырмаларды орындайды.
4-әрекет. Топтық жұмыс:
« Екі дос » әңгімесі беріледі.
Оқылым алдында:
Осы мәтінде кездестіремін деген 5 сөзді жазады.
Оқу кезінде
Жалпы мәтіннің мазмұнын түсіну үшін оқу. Тірек сөздерді бөліп көрсетіңіз. Әңгімені оқығанда не туралы ойладыңыз?
Оқығаннан кейін.
Мәтін туралы сіздің пікіріз қандай?
Мәтінді мақал-мәтелдермен тұжырымдаңыз.
Дескриптор:
-
5 сөз жазады;
-
мәтін мазмұнын түсіну үшін оқиды;
-
тірек сөздерді көрсетеді;
-
мақал-мәтелмен тұжырымдайды;
«Бас бармақ» әдісі бойынша бір-бірін бағалайды.
Оқулық
15 минут
5-әрекет. Топтық жұмыс:
« Қос жазба » әдісі Адал дос, Амал досқа сипаттаме бергізу.
«Бас бармақ» әдісі бойынша бір-бірін бағалайды.
А3 қағазы
2 минут
6-әрекет. Сергіту сәті «Ренжістім, достастым»
-«Ренжістім» дегенде бір-біріне арқаларыңмен бұрыласыңдар. «Достастым деген бұйрық берілгенде бір-бірлеріңе қарама-қарсы бұрыласыңдар.. (3 рет қайталау)
Пікір алмасу:
-
Сендерге татуласу ұнады ма?
-
Не сезіндіңдер?
-
Сендерге ренжіскен ұнады ма?
-
Не сезіндіңдер?
Сабақ соңы
10 минут
Бағалау критерийі: Мәтін бойынша өз ойларын еркін жеткізіп, мәтін жазады.
7-әрекет. Жеке жұмыс: «Менің досым» деген тақырыпта жинақы мәтін жазу.
Дескрипторы:
-
мәтін жазады;
-
нақты тұжырым жасайды;
-
7-8 сөйлем жазады;
8-әрекет
«Дейін, кейін» әдісі арқылы сабақта нені меңгергені туралы айтады.
-
шағым қалдыра аласыз













