№77,78
Сынып: 3Б Күні:
Сабақтың тақырыбы: Менің мектебім.Менің сыныбым
Сабақтың мақсаты:
Білімділік: Сабақ үстінде мұғалім пайдаланған үйренім сөздер мен сөйленім үлгілерін түсініп, соған лайық жауап беріп, әрекет жасай білу. Сөздердің жуан (а) – жіңішке (ә) әуезін ажырата білу.
Тәрбиелік: Оқушылардың сабаққа, қазақ тілі пәніне қызығушылығын арттыру.
Дамытушылық: Оқушылардың ой-өрісін, тілін дамыту.
Көрнекілігі: суреттер: мектеп, сынып, тақта, бор, орындық, үстел.
Сабақтың барысы:
I. Ұйымдастыру кезеңі.
а) сәлемдесу
ә) кезекші сұрақтар
- Сыныпта кім кезекші?
- Сыныпта кім жоқ?
- Бүгін неше сабақ бар?
- Қазір қандай сабақ?
- Сабаққа не керек?
ІІ. Сабақтың мақсатын, барысын түсіндіру.
ІІІ. Суретпен жұмыс. Сұрақ – жауап.
1.Мұғалім сұрақ қояды, оқушылар жауап береді.
2.«Мен саған, сен маған» ойыны.
1 оқушы сұрақ қояды, 2 оқушы жауап береді.
-Мынау не?
-Бұл – мектеп.
-Мектеп неше қабатты?
-Мектеп үш қабатты.
-Мектептің жанында нелер өсіп тұр?
- Мектептің жанында ағаштар өсіп тұр.
-Мектептің жанында не бар?
-Спорт алаңы бар.
ІҮ. Айтылым. 1-тапсырма.
Сұрақтарға жауап бер.
а) жалпы, жеке-жеке
б) жұптық жұмыс
- Сенің атың кім?
- Фамилияң кім?
- Сен қайда барасың?
- Нешінші сыныпта оқисың?
- Мектеп неше қабатты?
- Мектебің қандай?
Ү. Оқылым. 2-тапсырма.
1. өздік жұмыс: оқу, аудару.
2. өлеңді мәнерлеп оқу сайысы.
ҮІ. Жазылым. Өздік жұмыс. 3-тапсырма.
Күн атауларын, уақыт өлшемдерін еске түсіру арқылы жазылым әрекетінде орындату.
ҮІІ. Көмекші есімдерді еске түсіру.
(Үстінде, ішінде, қасында, алдында)
Сергіту сәті.
Қағаз, қалам
Қолға алам.
Мектепке барам.
Оқушы болам,
Тәртіпті болам,
Әдепті болам,
Білімді болам.
Ал, енді анам мақтан!
ҮІІІ. Дауысты А-Ә дыбыстарын айтылуы мен жазылуын айырту мақсатында тапсырмалар орындату:
1. А-Ә дыбыстарының айтылымын және мағынасын меңгеру ( Сөздердің жуан – жіңішке әуезін ажырата білу
Ал «возьми» - Әл «сила»
Сал «положи» - Сәл «чуть - чуть»
Сан «число» - Сән «мода»
Сат «продай» - Сәт «удача»
Ар «честь» - Әр «каждый»
2.«Кім көп біледі?» сөздік ойыны.
3.Өздік жұмысы. Жазылым. 5-тапсырма.
ІХ. «Иә, жоқ» сөздерін меңгерту мақсатында сұрақ – жауап арқылы 6- тапсырманы орындату.
Х. Қорытындылау.
1. сұрақ – жауап.
2. А-Ә дыбыс. мысал келтіру.
3. 2-тапсырма. Өлеңді оқу.
4. көмекші есімдерді атау, сөйлем құрау.
ХІ. 4 тапсырма.
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Менің мектебім.Менің сыныбым.
Менің мектебім.Менің сыныбым.
№77,78
Сынып: 3Б Күні:
Сабақтың тақырыбы: Менің мектебім.Менің сыныбым
Сабақтың мақсаты:
Білімділік: Сабақ үстінде мұғалім пайдаланған үйренім сөздер мен сөйленім үлгілерін түсініп, соған лайық жауап беріп, әрекет жасай білу. Сөздердің жуан (а) – жіңішке (ә) әуезін ажырата білу.
Тәрбиелік: Оқушылардың сабаққа, қазақ тілі пәніне қызығушылығын арттыру.
Дамытушылық: Оқушылардың ой-өрісін, тілін дамыту.
Көрнекілігі: суреттер: мектеп, сынып, тақта, бор, орындық, үстел.
Сабақтың барысы:
I. Ұйымдастыру кезеңі.
а) сәлемдесу
ә) кезекші сұрақтар
- Сыныпта кім кезекші?
- Сыныпта кім жоқ?
- Бүгін неше сабақ бар?
- Қазір қандай сабақ?
- Сабаққа не керек?
ІІ. Сабақтың мақсатын, барысын түсіндіру.
ІІІ. Суретпен жұмыс. Сұрақ – жауап.
1.Мұғалім сұрақ қояды, оқушылар жауап береді.
2.«Мен саған, сен маған» ойыны.
1 оқушы сұрақ қояды, 2 оқушы жауап береді.
-Мынау не?
-Бұл – мектеп.
-Мектеп неше қабатты?
-Мектеп үш қабатты.
-Мектептің жанында нелер өсіп тұр?
- Мектептің жанында ағаштар өсіп тұр.
-Мектептің жанында не бар?
-Спорт алаңы бар.
ІҮ. Айтылым. 1-тапсырма.
Сұрақтарға жауап бер.
а) жалпы, жеке-жеке
б) жұптық жұмыс
- Сенің атың кім?
- Фамилияң кім?
- Сен қайда барасың?
- Нешінші сыныпта оқисың?
- Мектеп неше қабатты?
- Мектебің қандай?
Ү. Оқылым. 2-тапсырма.
1. өздік жұмыс: оқу, аудару.
2. өлеңді мәнерлеп оқу сайысы.
ҮІ. Жазылым. Өздік жұмыс. 3-тапсырма.
Күн атауларын, уақыт өлшемдерін еске түсіру арқылы жазылым әрекетінде орындату.
ҮІІ. Көмекші есімдерді еске түсіру.
(Үстінде, ішінде, қасында, алдында)
Сергіту сәті.
Қағаз, қалам
Қолға алам.
Мектепке барам.
Оқушы болам,
Тәртіпті болам,
Әдепті болам,
Білімді болам.
Ал, енді анам мақтан!
ҮІІІ. Дауысты А-Ә дыбыстарын айтылуы мен жазылуын айырту мақсатында тапсырмалар орындату:
1. А-Ә дыбыстарының айтылымын және мағынасын меңгеру ( Сөздердің жуан – жіңішке әуезін ажырата білу
Ал «возьми» - Әл «сила»
Сал «положи» - Сәл «чуть - чуть»
Сан «число» - Сән «мода»
Сат «продай» - Сәт «удача»
Ар «честь» - Әр «каждый»
2.«Кім көп біледі?» сөздік ойыны.
3.Өздік жұмысы. Жазылым. 5-тапсырма.
ІХ. «Иә, жоқ» сөздерін меңгерту мақсатында сұрақ – жауап арқылы 6- тапсырманы орындату.
Х. Қорытындылау.
1. сұрақ – жауап.
2. А-Ә дыбыс. мысал келтіру.
3. 2-тапсырма. Өлеңді оқу.
4. көмекші есімдерді атау, сөйлем құрау.
ХІ. 4 тапсырма.
шағым қалдыра аласыз













