Күні: 14.09.2021
Білім беру саласы: Қатынас
Ұйымдастырылған оқу қызметі: Сөйлеуді дамыту
Тақырыбы: «Менің ойыншығым».
Мақсаты: Ойыншықтардың атын дұрыс атауға үйрету. Балалардың сөздік қорларын байыту.
Сөздік жұмыс: ойыншықтар,машиналар,қуыршақтар,ыдыс-аяқтар.
Қолданылатын көрнекі құралдар: ағаштан жасалған машина, пластмассадан жасалған қуыршақ, ыдыс- аяқ.
|
Әрекет кезендері |
Педагогтың іс-әрекеті |
Балалардың іс-әрекеті |
|
Мотивациялық қозғаушылық |
Балаларға үш түрлі материалдан жасалған ойыншықтар көрсетеді. Олар: ағаштан жасалған машина, пластмассадан жасалған қуыршақ, ыдыс-аяқ |
Балалар ойыншықтардың аттарын атайды, олардың неден жасалғанын айтады. |
|
Іздену-ұйымдастырушылық |
Балаларды топтағы ойыншықтармен таныстыру.Олардан қандай ойыншықтар ұнайтынын жеке- жеке сұрау. Ойын баланың ойын ұштайды. -Кез келген бала ойыншықпен ойнау барысында, яғни ойы ұшталады, дамиды. Мысалы: бала ойыншығының түріне, түсіне, оның неден жасалғанына назарын аударады, оны ұстайды, көреді.. Мазмұнды-рөлді ойын: «Ойыншықтар дүкені» Мақсаты: балаларды мамандыққа баулу, яғни дүкенші болуға ынталандыру және сыпайы сөйлеуге үйрету. Ойын шарты: балалар ішінен бірі сатушы, ал қалғандары алушылар болады. Әңгіме құрау: «Менің ойыншығым». Сергіту сәті. Орнымыздан тұрамыз, Мойнымызды бұрамыз. Қолымызды көтеріп, Саусақты ашып-жұмамыз. |
-Иә, ойыншықты қолыма алып, онымен ойнауға болады деп ойланамын.
«Дүкенге» кіріп, сатушы мен сатып алушы бір-бірімен міндетті түрде амандасады. Содан кейін сатып алушы өз ұсынысын айтады, ал сатушы ойыншықтың бағасын айтады. «Дүкенші» ойыншықтың сапасын, оның неден жасалғанын сатып алушыға түсіндіреді.
Балалар сергіту сәтін қимыл-қозғалыстар арқылы орындайды. |
|
Рефлексивті- коррекциялаушы |
-Жақсы, ойыншықтарды қалай ұстау керек? -Иә, дұрыс айтасыңдар, ал топта жүргенде таласпай бірге ойнауымыз керек. Себебі: топтың ойыншығы бәрімізге ортақ екен. |
-Ойыншықтарды сындыруға, жыртуға болмайды. Ұқыпты ұстау керек. |
Күтілетін нәтиже:
Біледі: ойыншықтардың жасалу жолдарын білу;
Игереді: ойыншықтармен ұқыпты ойнауды;
Меңгереді: ойыншықтар туралы көбірек тақпақтарды біледі.
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Менің ойыншығым
Менің ойыншығым
Күні: 14.09.2021
Білім беру саласы: Қатынас
Ұйымдастырылған оқу қызметі: Сөйлеуді дамыту
Тақырыбы: «Менің ойыншығым».
Мақсаты: Ойыншықтардың атын дұрыс атауға үйрету. Балалардың сөздік қорларын байыту.
Сөздік жұмыс: ойыншықтар,машиналар,қуыршақтар,ыдыс-аяқтар.
Қолданылатын көрнекі құралдар: ағаштан жасалған машина, пластмассадан жасалған қуыршақ, ыдыс- аяқ.
|
Әрекет кезендері |
Педагогтың іс-әрекеті |
Балалардың іс-әрекеті |
|
Мотивациялық қозғаушылық |
Балаларға үш түрлі материалдан жасалған ойыншықтар көрсетеді. Олар: ағаштан жасалған машина, пластмассадан жасалған қуыршақ, ыдыс-аяқ |
Балалар ойыншықтардың аттарын атайды, олардың неден жасалғанын айтады. |
|
Іздену-ұйымдастырушылық |
Балаларды топтағы ойыншықтармен таныстыру.Олардан қандай ойыншықтар ұнайтынын жеке- жеке сұрау. Ойын баланың ойын ұштайды. -Кез келген бала ойыншықпен ойнау барысында, яғни ойы ұшталады, дамиды. Мысалы: бала ойыншығының түріне, түсіне, оның неден жасалғанына назарын аударады, оны ұстайды, көреді.. Мазмұнды-рөлді ойын: «Ойыншықтар дүкені» Мақсаты: балаларды мамандыққа баулу, яғни дүкенші болуға ынталандыру және сыпайы сөйлеуге үйрету. Ойын шарты: балалар ішінен бірі сатушы, ал қалғандары алушылар болады. Әңгіме құрау: «Менің ойыншығым». Сергіту сәті. Орнымыздан тұрамыз, Мойнымызды бұрамыз. Қолымызды көтеріп, Саусақты ашып-жұмамыз. |
-Иә, ойыншықты қолыма алып, онымен ойнауға болады деп ойланамын.
«Дүкенге» кіріп, сатушы мен сатып алушы бір-бірімен міндетті түрде амандасады. Содан кейін сатып алушы өз ұсынысын айтады, ал сатушы ойыншықтың бағасын айтады. «Дүкенші» ойыншықтың сапасын, оның неден жасалғанын сатып алушыға түсіндіреді.
Балалар сергіту сәтін қимыл-қозғалыстар арқылы орындайды. |
|
Рефлексивті- коррекциялаушы |
-Жақсы, ойыншықтарды қалай ұстау керек? -Иә, дұрыс айтасыңдар, ал топта жүргенде таласпай бірге ойнауымыз керек. Себебі: топтың ойыншығы бәрімізге ортақ екен. |
-Ойыншықтарды сындыруға, жыртуға болмайды. Ұқыпты ұстау керек. |
Күтілетін нәтиже:
Біледі: ойыншықтардың жасалу жолдарын білу;
Игереді: ойыншықтармен ұқыпты ойнауды;
Меңгереді: ойыншықтар туралы көбірек тақпақтарды біледі.
шағым қалдыра аласыз













