Сабақ жоспары
|
Сабақ: Менің отбасым |
Мектеп:Арықбалық орта мектебі. |
|||||||||||||
|
Күні: |
Мұғалімнің есімі: Саликова Ж.К. |
|||||||||||||
|
СЫНЫП: 3 |
Қатысқандар саны: 12 |
Қатыспағандар саны: 0 |
||||||||||||
|
Сабаққа негізделген оқу мақсаты(мақсаттары) |
Тындалым:1.1.4.1 мұғалімнің көмегімен тыңдаған материалдың кім/не туралы екенін түсіну. Айтылым:1.2.2.1 сурет бойынша 2-3 сөйлеммен өз ойын білдіру. Жазылым: 1.4.4.1 бас әріптер мен кіші әріптерді санитарлық-гигиеналық талаптарға сәйкес бір-бірімен дұрыс байланыстырып, анық, айқын жазу. |
|||||||||||||
|
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар: |
|||||||||||||
|
|
|
|||||||||||||
|
|
Оқушылардың басым бөлігі: |
|||||||||||||
|
|
|
|||||||||||||
|
|
Кейбір оқушылар: |
|||||||||||||
|
|
|
|||||||||||||
|
Тілдік мақсат |
Оқушылар:
|
|||||||||||||
|
Негізгі сөздер мен тіркестер: |
||||||||||||||
|
Әже, ата, әке, ана, аға, әпке, іні, қарындас, сіңлі Менің атам, менің әжем, менің әкем, менің анам |
||||||||||||||
|
Алдыңғы оқу |
Қарындаш, қалам, дәптер, күнделік, оқушы |
|||||||||||||
|
Жоспар |
||||||||||||||
|
Жоспар-ланған уақыт |
Жоспарланған жаттығулар (төменде жоспарланған жаттығулармен қатар, ескертпелерді жазыңыз) |
Ресурстар |
||||||||||||
|
Басталуы 8 мин |
I. Шаттық шеңбері Қуанамын менде Қуанасың сенде Қуанайық достарым Арайлап жатқан күнге. II.Топқа бөлу әдісі: Гүл күлтешелерін тарату арқылы III. Үй жұмысын тексеру: сұрақ-жауап арқылы, кеспелер тарату |
|
||||||||||||
|
Ортасы (26 мин) 6 мин |
1.Тапсырма. Суретпен жұмыс (жеке жұмыс). Аудиотаспа арқылы отбасы мүшелерін тындайды, қайталайды, айтады. (ата, әже, әке, ана, аға). (ТКО, сұрақ-жауап әдісі)
|
Интербел. тақта АКТ |
||||||||||||
|
6 мин
8 мин
6 мин
4 мин
|
2 Қалыптастырушы бағалау: «Шаршылар» өзара бағалау.
Сергіту сәті. «Қызыл гүлім-ай»
3 тапсырма: Диолог. Үлгі бойынша сөйлесу. ТКО, ТҮҚ әдісі: (жұптық жұмыс). -Бұл кім? - Бұл менің әкем. Қалыптастырушы бағалау: «Оқушылар сұрақ қояды» өзара бағалау
4 тапсырма: ТКО, ТҮҚ әдісі: Мәтінді түсініп тыңдайды. (топтық жұмыс). Қалыптастырушы бағалау: «Шапалақ»
Жетістік критерийлері:
|
Интербел. тақта
суреттер
|
||||||||||||
|
Аяқталуы 6 минут
1 мин |
Ой қозғау.Отбасы мүшелері кімдер екенін атайды Үйге тапсырма: Отбасы тақырыбында сөздерді жаттау. Кері байланыс: Сұрақ-жауап әдісі Бүгінгі тақырып бойынша не білдіңіз? Рефлексия:
|
|
||||||||||||
|
Қосымша ақпарат Отбасы. Осы бір сөзде үлкен мән-мағына жатыр. Отбасында балалар тәлім-тәрбие алады. Отбасында жылы қарым-қатынас болады. Отбасы тату-тәтті болады. Үлкенді сыйлау, кішіні құрметтеуге тәрбиелейді. Мен өз отбасымды жақсы көремін. |
||||||||||||||
|
Саралау – Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз? |
Бағалау – Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз? |
Пәнаралық байланыс Қауіпсіздік және еңбекті қорғау ережелері АКТ-мен байланыс Құндылықтардағы байланыс |
Қазақ тілінің тән дыбыстарын түсініп тыңдауға дағдыландыру үшін аудиотаспа ұсыну.
Тақырыпқа байланысты суреттер ұсыну (ата, әже, әке, ана, аға)
Сабаққа байланысты сөздерді ұсыну |
1 тапсырма: Критериалды бағалау арқылы бағаланады. Дискрипторлар партада жатады, топ басшысы топпен бірлесіп, ұпай қояды. 2 тапсырма: Қалыптастырушы бағалау: «Шаршылар» Өзін-өзі бағалау. Оқушылар өз дәптерлірінде шаршылардың суретін салады, бояйды (қызыл, сары, жасыл). 3 тапсырма:Қалыптастырушы бағалау «Оқушылар сұрақ қояды» оқушылар бір-бірін бағалайды. 4 тапсырма: Жетістік критерийлері арқылы бағаланады. |
Пәнаралық байланыс: орыс тілі пәні бойынша аударма сөздердің мағынасын біледі; өзін-өзі тану пәні бойынша отбасы құндылықтарын біледі; Құндылықтардағы байланыс: жұптасып тапсырманы орындай білуге дағдыланады, отбасын қадірлеуді түсінеді; АКТ-мен байланыс-тыңдалым,сергіту сәті, осы сабақ барысында оқушылыр тақырыпқа қатысты көрнекі құралдар пайдаланып,интербелсенді тақтаны қолданады. |
|
Рефлексия Сабақ / оқу мақсаттары шынайы ма? Бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды? Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма? Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен? |
|
|
|
|
|
|
|
Қорытынды бағамдау Қандай екі нәрсе табысты болды(оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1: 2: Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды(оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1: 2: Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін нені білдім? |
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
"Менің отбасым"
"Менің отбасым"
Сабақ жоспары
|
Сабақ: Менің отбасым |
Мектеп:Арықбалық орта мектебі. |
|||||||||||||
|
Күні: |
Мұғалімнің есімі: Саликова Ж.К. |
|||||||||||||
|
СЫНЫП: 3 |
Қатысқандар саны: 12 |
Қатыспағандар саны: 0 |
||||||||||||
|
Сабаққа негізделген оқу мақсаты(мақсаттары) |
Тындалым:1.1.4.1 мұғалімнің көмегімен тыңдаған материалдың кім/не туралы екенін түсіну. Айтылым:1.2.2.1 сурет бойынша 2-3 сөйлеммен өз ойын білдіру. Жазылым: 1.4.4.1 бас әріптер мен кіші әріптерді санитарлық-гигиеналық талаптарға сәйкес бір-бірімен дұрыс байланыстырып, анық, айқын жазу. |
|||||||||||||
|
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар: |
|||||||||||||
|
|
|
|||||||||||||
|
|
Оқушылардың басым бөлігі: |
|||||||||||||
|
|
|
|||||||||||||
|
|
Кейбір оқушылар: |
|||||||||||||
|
|
|
|||||||||||||
|
Тілдік мақсат |
Оқушылар:
|
|||||||||||||
|
Негізгі сөздер мен тіркестер: |
||||||||||||||
|
Әже, ата, әке, ана, аға, әпке, іні, қарындас, сіңлі Менің атам, менің әжем, менің әкем, менің анам |
||||||||||||||
|
Алдыңғы оқу |
Қарындаш, қалам, дәптер, күнделік, оқушы |
|||||||||||||
|
Жоспар |
||||||||||||||
|
Жоспар-ланған уақыт |
Жоспарланған жаттығулар (төменде жоспарланған жаттығулармен қатар, ескертпелерді жазыңыз) |
Ресурстар |
||||||||||||
|
Басталуы 8 мин |
I. Шаттық шеңбері Қуанамын менде Қуанасың сенде Қуанайық достарым Арайлап жатқан күнге. II.Топқа бөлу әдісі: Гүл күлтешелерін тарату арқылы III. Үй жұмысын тексеру: сұрақ-жауап арқылы, кеспелер тарату |
|
||||||||||||
|
Ортасы (26 мин) 6 мин |
1.Тапсырма. Суретпен жұмыс (жеке жұмыс). Аудиотаспа арқылы отбасы мүшелерін тындайды, қайталайды, айтады. (ата, әже, әке, ана, аға). (ТКО, сұрақ-жауап әдісі)
|
Интербел. тақта АКТ |
||||||||||||
|
6 мин
8 мин
6 мин
4 мин
|
2 Қалыптастырушы бағалау: «Шаршылар» өзара бағалау.
Сергіту сәті. «Қызыл гүлім-ай»
3 тапсырма: Диолог. Үлгі бойынша сөйлесу. ТКО, ТҮҚ әдісі: (жұптық жұмыс). -Бұл кім? - Бұл менің әкем. Қалыптастырушы бағалау: «Оқушылар сұрақ қояды» өзара бағалау
4 тапсырма: ТКО, ТҮҚ әдісі: Мәтінді түсініп тыңдайды. (топтық жұмыс). Қалыптастырушы бағалау: «Шапалақ»
Жетістік критерийлері:
|
Интербел. тақта
суреттер
|
||||||||||||
|
Аяқталуы 6 минут
1 мин |
Ой қозғау.Отбасы мүшелері кімдер екенін атайды Үйге тапсырма: Отбасы тақырыбында сөздерді жаттау. Кері байланыс: Сұрақ-жауап әдісі Бүгінгі тақырып бойынша не білдіңіз? Рефлексия:
|
|
||||||||||||
|
Қосымша ақпарат Отбасы. Осы бір сөзде үлкен мән-мағына жатыр. Отбасында балалар тәлім-тәрбие алады. Отбасында жылы қарым-қатынас болады. Отбасы тату-тәтті болады. Үлкенді сыйлау, кішіні құрметтеуге тәрбиелейді. Мен өз отбасымды жақсы көремін. |
||||||||||||||
|
Саралау – Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз? |
Бағалау – Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз? |
Пәнаралық байланыс Қауіпсіздік және еңбекті қорғау ережелері АКТ-мен байланыс Құндылықтардағы байланыс |
Қазақ тілінің тән дыбыстарын түсініп тыңдауға дағдыландыру үшін аудиотаспа ұсыну.
Тақырыпқа байланысты суреттер ұсыну (ата, әже, әке, ана, аға)
Сабаққа байланысты сөздерді ұсыну |
1 тапсырма: Критериалды бағалау арқылы бағаланады. Дискрипторлар партада жатады, топ басшысы топпен бірлесіп, ұпай қояды. 2 тапсырма: Қалыптастырушы бағалау: «Шаршылар» Өзін-өзі бағалау. Оқушылар өз дәптерлірінде шаршылардың суретін салады, бояйды (қызыл, сары, жасыл). 3 тапсырма:Қалыптастырушы бағалау «Оқушылар сұрақ қояды» оқушылар бір-бірін бағалайды. 4 тапсырма: Жетістік критерийлері арқылы бағаланады. |
Пәнаралық байланыс: орыс тілі пәні бойынша аударма сөздердің мағынасын біледі; өзін-өзі тану пәні бойынша отбасы құндылықтарын біледі; Құндылықтардағы байланыс: жұптасып тапсырманы орындай білуге дағдыланады, отбасын қадірлеуді түсінеді; АКТ-мен байланыс-тыңдалым,сергіту сәті, осы сабақ барысында оқушылыр тақырыпқа қатысты көрнекі құралдар пайдаланып,интербелсенді тақтаны қолданады. |
|
Рефлексия Сабақ / оқу мақсаттары шынайы ма? Бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды? Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма? Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен? |
|
|
|
|
|
|
|
Қорытынды бағамдау Қандай екі нәрсе табысты болды(оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1: 2: Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды(оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1: 2: Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін нені білдім? |
||
шағым қалдыра аласыз













