Қысқа мерзім. Сабақ жоспары
|
Сабақ : қазақ тілі |
|
|
|
||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: Менің отбасым |
Мұғалімнің аты-жөні: |
|
|
|
|||||||||||
|
Күні: 16.09.16 |
Қатысқандар:6 |
Қатыспағандар |
|
|
|
||||||||||
|
Сынып:1 Сабаққа дейнгі Рефлексия |
Жалпы сыныпта 6 оқушы бар.Соның ішінде 2-қыз,4-ұл бала.Даярлық тобында 4 оқушы қатысқан, ал 2 оқушы ата-аналарының қалауы бойынша даярлық тобында оқыған жоқ. 3 оқушы мектебіміздің шағын орталығының қазақ тобында болған. Қазақ тілінде өлең, қарапайым күнделікті өмірде кездесетін сөздерді біледі, айта алады, мағынасын түсінеді. |
|
|
|
|
||||||||||
|
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары |
1.Тыңдалым әрекетің дамыту үшін мен 1.1.1.1 сөзді зейін қойып тыңдау,түсіну және оған сәйкес дұрыс әрекет ету(қимыл, ым-ишараны қолдану, іс-әрекет жасау). Айтылым:1.2.2.1Сурет бойынша 2-3 сөйлем құрастыру. |
|
|
|
|||||||||||
|
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар зейін қойып тыңдайды |
|
|
|
|||||||||||
|
|
Көпшілігі мәтіндегі негізгі ақпаратты түсінеді |
|
|
|
|||||||||||
|
|
Кейбір оқушылар өзі туралы 3-5 сөйлем кұрастырып айтады |
|
|
|
|||||||||||
|
Тілдік мақсат |
Оқушылар өз отбасы туралы айта алады, отбасы мүшелерін құрметтеу, үлкенді сыйлау, кішіге қамқор болу.Диалог құру.Төмендегі сұрақтарды байланыстыра отырып. -Сенің атың кім? - Сен неше жастасың? Сенің отбасында неше адам бар? -Атаң мен әжең қайда тұрады? -Олар немен айналысады? Әкең мен анаң қайда жұмыс істейді? деген сұрақ тарды қою, оқушылардан жауап алу. |
|
|
|
|||||||||||
|
|
Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер: ата, әже, әке, аға, апа, іні, қарындас. |
|
|
|
|||||||||||
|
|
Талқылауға арналған сұрақтар: Бұл кім ? Оның есімі кім? Неше жаста ? |
|
|
|
|||||||||||
|
Алдынғы оқу: |
Бірнеше сөйлеммен: оқушылардың осы тақырып туралы білгендерін еске түсіріп жинақтау. Өткен тақырыпта біз мектептегі күн туралы әңгімеледік,сұрақ-жауап ретінде.Саған мектеп ұнайды ма? Сен мектепке не үшін келесін?Қандай сабақтар ұнайды? Саған мұғалімің ұнай ма? |
|
|
|
|||||||||||
|
Жоспар |
Жоспарланған жаттығу түрлері |
Мұғалімнің іс –әрекеті |
Оқушы ның іс –әрекеттері |
Ресурстар |
|
|
|
||||||||
|
Кіріспе 3 минут |
Ұйымдастыру кезеңі: |
Оқушыларды топқа бөлу. Психологиялық дайындық. Балалар біз бәріміз бір сыныпта оқимыз сондықтан біз бір отбасымыз. Барлығымыз сабақты жақсы айтып, мұқият тыңдап, қайталап отырайық. |
Ортаға шығып шеңбер қ |
|
|
|
|
||||||||
|
Алдың ала. Тыңдылым 5 минут |
Сөздермен таныстыру ата, әже, әке, аға, апа, іні, қарындас. |
Сұрақ-жауап. Отбасы деген не? Отбасы деген ол сенің кіші Отаның. Ал кәне кім айтады, сенің Отаның қалай аталады? Менің Отаным Қазақстан. Ал кім біледі біздің Президентіміз кім? |
|
|
|||||||||||
|
Тыңдылым 15 минут |
|
Критерий: тапсырманы орындайды. Зейін қойып тыңдайды Дескриптор: тапсырма сабақ тақырыбына байланысты. |
Сурет беріледі, олар суреттерден өздерінін отбасыларына жақын сурет алады.Әңгімелейді. |
Интербелсенді тақта, суреттер |
|
|
|||||||||
|
Айтылым 10 минут |
Бұл – менің отбасым.Менің отбасым үлкен.(шағын).Менің есімім-Мирослава. Менің әкем, анам, төрт әпкем,бір ағам бар. Атам мен әжем зейнеткерлер. Олар Ерейментау қаласында тұрады.Біз Тайбай ауылында тұрамыз. |
Сұрақ қояды. Окушылар толық жауап береді.Сөйлеу мәнеріне назар аударады.Қазақ тіліне тән дыбыстарды дұрыс айтуға дағдыландыру. |
Жеке жұмыс. |
|
|
|
|||||||||
|
Сергіту сәті 5 минут |
1.Сергіту сәтін орындайық санамақ ретінде1,2,3 ал кәнеки ұш,4,5,6,7 мынау ауыл шеті, 8-9,10 ал кәнеки қон. |
|
Жеке жұмыс. Өздерін отбасыларынын суретін салады. |
|
|
|
|
||||||||
|
1 минут |
|
|
|
|
|
|
|
|
|||||||
|
Рефлексия 5 минут |
|
|
Сурет бойынша әңгімелейді. |
|
|
|
|
|
|||||||
|
Дескрипторы 2мин |
- таныс емес сөздердің мағынасын аша алады; -мәтінді қарапайым тілде айтады; сұраққа анық жауап бере алады. Сурет арқылы әңгімелей алады |
|
|
|
|
|
|||||||||
|
Бағалау |
|
|
|
|
|
|
|
|
|||||||
|
Сыныптастарынын отбасы туралы айтып беру,олардың ата-аналарын танисынба деген сұраққа жауап іздеу? |
Бағалау ‐ Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз? |
|
Пәнаралық байланыс АКT‐мен байланыс Құндылықтармен Байланыс.Сауат ашу (грамота) сабағы. |
|
|
|
|
|
|||||||
|
Рефлексия Сабақ мақсаттары , оқыту мақсаттары нақты болды. Оқушылар менің жоспарланған жұмысым бойынша сəтті болды. Мен жоспарлаған уақытымды тиімді пайдаландым. |
Сабақтың мақсаты нақты болды,оқушылар өз отбасы туралы әңгімелей білді,естеріне сақтады. |
|
|
||||||||||||
|
Қысқаша бағамдау Қандай екі нəрсе ойдағыдай сəтті шықты (оқытуды да, оқуды да есепке алыңыз)? 1:Әріптерді дұрыс айтқызу. Блум токсономиясын қолдану. |
Тілдік қорларын жетілдіру,қазақтың төл 9-дыбысына мән беру. |
|
|
||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
менің отбасым
менің отбасым
Қысқа мерзім. Сабақ жоспары
|
Сабақ : қазақ тілі |
|
|
|
||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: Менің отбасым |
Мұғалімнің аты-жөні: |
|
|
|
|||||||||||
|
Күні: 16.09.16 |
Қатысқандар:6 |
Қатыспағандар |
|
|
|
||||||||||
|
Сынып:1 Сабаққа дейнгі Рефлексия |
Жалпы сыныпта 6 оқушы бар.Соның ішінде 2-қыз,4-ұл бала.Даярлық тобында 4 оқушы қатысқан, ал 2 оқушы ата-аналарының қалауы бойынша даярлық тобында оқыған жоқ. 3 оқушы мектебіміздің шағын орталығының қазақ тобында болған. Қазақ тілінде өлең, қарапайым күнделікті өмірде кездесетін сөздерді біледі, айта алады, мағынасын түсінеді. |
|
|
|
|
||||||||||
|
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары |
1.Тыңдалым әрекетің дамыту үшін мен 1.1.1.1 сөзді зейін қойып тыңдау,түсіну және оған сәйкес дұрыс әрекет ету(қимыл, ым-ишараны қолдану, іс-әрекет жасау). Айтылым:1.2.2.1Сурет бойынша 2-3 сөйлем құрастыру. |
|
|
|
|||||||||||
|
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар зейін қойып тыңдайды |
|
|
|
|||||||||||
|
|
Көпшілігі мәтіндегі негізгі ақпаратты түсінеді |
|
|
|
|||||||||||
|
|
Кейбір оқушылар өзі туралы 3-5 сөйлем кұрастырып айтады |
|
|
|
|||||||||||
|
Тілдік мақсат |
Оқушылар өз отбасы туралы айта алады, отбасы мүшелерін құрметтеу, үлкенді сыйлау, кішіге қамқор болу.Диалог құру.Төмендегі сұрақтарды байланыстыра отырып. -Сенің атың кім? - Сен неше жастасың? Сенің отбасында неше адам бар? -Атаң мен әжең қайда тұрады? -Олар немен айналысады? Әкең мен анаң қайда жұмыс істейді? деген сұрақ тарды қою, оқушылардан жауап алу. |
|
|
|
|||||||||||
|
|
Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер: ата, әже, әке, аға, апа, іні, қарындас. |
|
|
|
|||||||||||
|
|
Талқылауға арналған сұрақтар: Бұл кім ? Оның есімі кім? Неше жаста ? |
|
|
|
|||||||||||
|
Алдынғы оқу: |
Бірнеше сөйлеммен: оқушылардың осы тақырып туралы білгендерін еске түсіріп жинақтау. Өткен тақырыпта біз мектептегі күн туралы әңгімеледік,сұрақ-жауап ретінде.Саған мектеп ұнайды ма? Сен мектепке не үшін келесін?Қандай сабақтар ұнайды? Саған мұғалімің ұнай ма? |
|
|
|
|||||||||||
|
Жоспар |
Жоспарланған жаттығу түрлері |
Мұғалімнің іс –әрекеті |
Оқушы ның іс –әрекеттері |
Ресурстар |
|
|
|
||||||||
|
Кіріспе 3 минут |
Ұйымдастыру кезеңі: |
Оқушыларды топқа бөлу. Психологиялық дайындық. Балалар біз бәріміз бір сыныпта оқимыз сондықтан біз бір отбасымыз. Барлығымыз сабақты жақсы айтып, мұқият тыңдап, қайталап отырайық. |
Ортаға шығып шеңбер қ |
|
|
|
|
||||||||
|
Алдың ала. Тыңдылым 5 минут |
Сөздермен таныстыру ата, әже, әке, аға, апа, іні, қарындас. |
Сұрақ-жауап. Отбасы деген не? Отбасы деген ол сенің кіші Отаның. Ал кәне кім айтады, сенің Отаның қалай аталады? Менің Отаным Қазақстан. Ал кім біледі біздің Президентіміз кім? |
|
|
|||||||||||
|
Тыңдылым 15 минут |
|
Критерий: тапсырманы орындайды. Зейін қойып тыңдайды Дескриптор: тапсырма сабақ тақырыбына байланысты. |
Сурет беріледі, олар суреттерден өздерінін отбасыларына жақын сурет алады.Әңгімелейді. |
Интербелсенді тақта, суреттер |
|
|
|||||||||
|
Айтылым 10 минут |
Бұл – менің отбасым.Менің отбасым үлкен.(шағын).Менің есімім-Мирослава. Менің әкем, анам, төрт әпкем,бір ағам бар. Атам мен әжем зейнеткерлер. Олар Ерейментау қаласында тұрады.Біз Тайбай ауылында тұрамыз. |
Сұрақ қояды. Окушылар толық жауап береді.Сөйлеу мәнеріне назар аударады.Қазақ тіліне тән дыбыстарды дұрыс айтуға дағдыландыру. |
Жеке жұмыс. |
|
|
|
|||||||||
|
Сергіту сәті 5 минут |
1.Сергіту сәтін орындайық санамақ ретінде1,2,3 ал кәнеки ұш,4,5,6,7 мынау ауыл шеті, 8-9,10 ал кәнеки қон. |
|
Жеке жұмыс. Өздерін отбасыларынын суретін салады. |
|
|
|
|
||||||||
|
1 минут |
|
|
|
|
|
|
|
|
|||||||
|
Рефлексия 5 минут |
|
|
Сурет бойынша әңгімелейді. |
|
|
|
|
|
|||||||
|
Дескрипторы 2мин |
- таныс емес сөздердің мағынасын аша алады; -мәтінді қарапайым тілде айтады; сұраққа анық жауап бере алады. Сурет арқылы әңгімелей алады |
|
|
|
|
|
|||||||||
|
Бағалау |
|
|
|
|
|
|
|
|
|||||||
|
Сыныптастарынын отбасы туралы айтып беру,олардың ата-аналарын танисынба деген сұраққа жауап іздеу? |
Бағалау ‐ Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз? |
|
Пәнаралық байланыс АКT‐мен байланыс Құндылықтармен Байланыс.Сауат ашу (грамота) сабағы. |
|
|
|
|
|
|||||||
|
Рефлексия Сабақ мақсаттары , оқыту мақсаттары нақты болды. Оқушылар менің жоспарланған жұмысым бойынша сəтті болды. Мен жоспарлаған уақытымды тиімді пайдаландым. |
Сабақтың мақсаты нақты болды,оқушылар өз отбасы туралы әңгімелей білді,естеріне сақтады. |
|
|
||||||||||||
|
Қысқаша бағамдау Қандай екі нəрсе ойдағыдай сəтті шықты (оқытуды да, оқуды да есепке алыңыз)? 1:Әріптерді дұрыс айтқызу. Блум токсономиясын қолдану. |
Тілдік қорларын жетілдіру,қазақтың төл 9-дыбысына мән беру. |
|
|
||||||||||||
шағым қалдыра аласыз
ұрып доппен
оқушылар бір-біріне кезекпен бере отырып 3-сөз(ана,әже,қыз,)және
3-сөз (ата,әке,ұл) деп айтып
бөлінеді.













