Қысқа мерзімді жоспар
Оқу ісінің меңгерушісі: Г.Иманова_________
|
Пәні: Сауат ашу |
Мектеп № 10 ЖББОМ |
|||
|
Күні: 05.12.2016ж Сынып: 1 А |
Мұғалімнің аты- жөні: Сармыс Б.Қ. Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
|||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Менің отбасым. І дыбысы мен әрпі. |
|||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары |
1.2.1.2 Оқудың түрлерін (буындап оқу, жиі кездесетін сөздерді тұтас оқу, түсініп оқу) қолдану 1.3. 5.1 тақырыпқа байланысты керекті сөздер, сызбалар, суреттер, белгілермен толықтырып жай сөйлемдер/мәтін құрастырады және жазады 1.1.9.1 сөздегі дыбыс түрлерін (дауысты, дауыссыз, жуан және жіңішке дауыстылар) ажырату және дұрыс дыбыстау |
|||
|
Оқу мақсаттары |
Барлық оқушылар орындай алады: |
|||
|
|
сөздегі дыбыс түрлерін (дауысты, дауыссыз, жуан және жіңішке дауыстылар) ажыратады және дұрыс дыбыстайды |
|||
|
Оқушылардың көпшілігі орындай алады: |
||||
|
Оқудың түрлерін (буындап оқу, жиі кездесетін сөздерді тұтас оқу, түсініп оқу) қолдану |
||||
|
Кейбір оқушылар орындай алады: |
||||
|
тақырыпқа байланысты керекті сөздер, сызбалар, суреттер, белгілермен толықтырып жай сөйлемдер/мәтін құрастырады және жазады |
||||
|
Жетістік критерийлері |
Айтылған сөздер мен сөйлемдердің көпшілігін дұрыс қайталай алады. Нақты сөйлеу арқылы, мәселені түсінгенін көрсете алады. |
|||
|
Тілдік мақсаттар |
Түйінді.сөздер мен сөз тіркестері: Іс, тіс, тіл ,шіл |
|||
|
|
Сыныптағы диалог /жазылым үшін сай келетін тіл стилі: |
|||
|
Талқылауға арналған сұрақтар: -І қандай дыбыс? -І дыбысы сөздің қай жерінде кездеседі? |
||||
|
Құндылықтарды дарыту |
Оқушыларды үлкендерді сыйлауға үйрету, бір-біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу. |
|||
|
Пәнаралық байланыстар |
Музыка, дүниетану сабағы |
|||
|
АКТ қолдану дағдысы |
Аудиожазба , таныстырылым, бейнежазба |
|||
|
Алдыңғы оқу |
Менің отбасым. І дыбысы мен әрпі |
|||
|
Сабақ барысы |
||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы |
Ширату «Бес саусақ» Бас бармағым –атам, үйдің данасы, Балаң үйрек –әжем, ошақ анасы. Ортан терек –әкем, отау панасы. Шылдыр шүмек –анам, шаңырақ ажары. Титтей бөбек –мен ,бәрінің базары. Бес топқа бөлініп отыру. |
Бес саусақ |
||
|
Сабақтың ортасы |
1.Тыңдалым. Балалар назарын экранға аударып, «Маша мен аю» ертегісінен үзінді көрсету. («Кімнің ізі» мультфильмі.) Болжау арқылы көру. Яғни «ненің ізі» деп Маша сұраған кезде балалардан сұрау арқылы қоянның, қасқырдың ізін тану. -Ертегі сіздерге таныс па? -Нені байқадыңдар? Неліктен біз бұл ертегіні қарадық? Оқушы жауабын тыңдау. -Өйткені мұнда І дыбысынан басталатын із деген сөз бар. 2. –І қандай дыбыс, сөздің қай жерінде кездеседі? -Жіңішке дауысты дыбыс, сөз басында, ортасында, соңында кездеседі.»плакаттан және таныстырылымнан і дыбысы бар суреттерді көрсету, атау. 3.Оқылым. Оқушыларға киндер қорабын таратып беру.Киндер қорабының ішінен сөздер алып оқу. Ін іні іс тіс іл шіл ірі тіл. Қақпақ, дөңгелекпен дауысты, дауыссызды ажыратып көрсету. Мақал. Ақылды іс тындырады, Ақымақ тіс сындырады. мақалын оқушыларға оқытып, мағынасына талдау жасату. -Тағы қандай мақал білесіңдер? Ламинатталған қағазға іс, тіс сөздерін жазуға тапсырма беру. 4.Суретпен жұмыс. Оқушыларға суреттер тарату. Сол суреттерден ішінде і дыбысы бар суретті тауып, жіпке қыстырғышпен қыстыру. Сөзді атау, буынға бөлу, дыбысын ажырату, сөйлем айту. . |
Таныстырылым, бейнежазба, оқулықпен жұмыс, Суреттер Киндер қорабы, Сөздер Ішінде і дыбысы бар суреттер Қыстырғыштар Мақал Ламинатталған қағаз, қақпақ, дөңгелектер |
||
|
Ой сергек! |
Бейнежазбадағы дағы әуен ырғағымен билеу. |
Бейнежазба |
||
|
|
6. Қай сурет сызбаға сәйкес келеді?
|
слайд
дәптерлер.
|
||
|
Сабақтың соңы
|
|
Кеменің суреттері |
||
|
|
Қалыптастырушы бағалау |
|
||
|
Оқу мақсаты: 1.1.9.1 сөздегі дыбыс түрлерін (дауысты, дауыссыз, жуан және жіңішке дауыстылар) ажырату және дұрыс дыбыстау Тапсырма: І әрпін тауып жаз, дыбыстық талдау жаса
Дескриптор: І әрпін дұрыс жазады. Сөзге дыбыстық талдау жасайды. |
||||
|
Ойлау дағдылары: білу және түсіну, қолдану Жетістік критерийлері: білім алушы і әрпін ің орнын табады, жазады. Дауысты, дауыссыз дыбыстарды сәйкес түспен белгілейді. |
||||
|
Пәні: Сауат ашу |
Мектеп № 10 ЖББОМ |
||
|
Күні: 06.12.2016ж Сынып: 1 А |
Мұғалімнің аты- жөні: Сармыс Б.Қ. Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Менің отбасым. І дыбысы мен әрпі. Әңгімелеу. |
||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары |
1.1.8.1 берілген сюжетті сурет бойынша шағын әңгіме құрап айту 1.1.7.1 тыңдалған мәтінге өз көзқарасын жай сөйлеммен білдіру (ұнайды/ ұнамайды) 1.1.6.1 сөйлеу барысында сипаттау/салыстыру сөздерін, вербалды емес қарым-қатынас құралдарын (ым-ишара, қимыл), дауыс ырғағын, мәнерін, қарқынын, сөз арасындағы кідірісті қолдана біледі. |
||
|
Оқу мақсаттары |
Барлық оқушылар орындай алады: |
||
|
|
берілген сюжетті сурет бойынша шағын әңгіме құрап айта алады. |
||
|
Оқушылардың көпшілігі орындай алады: |
|||
|
мәтінде автордың не туралы айтқысы келгенін түсіне біледі. |
|||
|
Кейбір оқушылар орындай алады: |
|||
|
сөйлеу барысында сипаттау/салыстыру сөздерін, вербалды емес қарым-қатынас құралдарын (ым-ишара, қимыл), дауыс ырғағын, мәнерін, қарқынын, сөз арасындағы кідірісті қолдана біледі. |
|||
|
Жетістік критерийлері |
Айтылған сөздер мен сөйлемдердің көпшілігін дұрыс қайталай алады. Нақты сөйлеу арқылы, мәселені түсінгенін көрсете алады. |
||
|
Тілдік мақсаттар |
Түйінді.сөздер мен сөз тіркестері: Киім, күн тәртібі, ілгіш |
||
|
|
Сыныптағы диалог /жазылым үшін сай келетін тіл стилі: |
||
|
Талқылауға арналған сұрақтар: -І қандай дыбыс? -І дыбысы сөздің қай жерінде кездеседі? –Сен күн тәртібін сақтайсың ба? |
|||
|
Құндылықтарды дарыту |
Оқушыларды үлкендерді сыйлауға үйрету, бір-біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу. |
||
|
Пәнаралық байланыстар |
Музыка, дүниетану сабағы |
||
|
АКТ қолдану дағдысы |
Аудиожазба , таныстырылым, бейнежазба |
||
|
Алдыңғы оқу |
Менің отбасым. І дыбысы мен әрпі |
||
|
Сабақ барысы |
|||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы |
Ширату «Бес саусақ» Бас бармағым –атам, үйдің данасы, Балаң үйрек –әжем, ошақ анасы. Ортан терек –әкем, отау панасы. Шылдыр шүмек –анам, шаңырақ ажары. Титтей бөбек –мен ,бәрінің базары. Бес топқа бөлініп отыру. |
|
|
|
Сабақтың ортасы |
Айтылым. 1.Әр топқа бес түрлі сөздер беру. Ол сөздерді оқушылар парта үстіндегі кеспе әріптерден құрайды, ақ параққа жазады. Оны қыстырғышпен тақтаға іледі, оқиды, буынға бөліп, сөйлем құрайды. 2. Оқылым. Тіс, тіл, ізі, шіл, іні сөздерін оқиды. |
||
|
|
3.Айтылым.Көрсетілім арқылы суретке назар аудару. Алдымен оқушыларға сюжетті сурет бойынша әңгіме құрастыруға тапсырма беру. 1. Сюжетті сурет бойынша әңгіме құрастырту. 1-сурет бойынша: –Бала не істеді? – Бала киімдерін іздеді. 2-сурет бойынша: – Ол қайда асықты? – Ол мектепке асықты. 3-сурет бойынша: – Бала сабаққа үлгерді ме? – Бала сабаққа кешікті. «Ол қандай оқушы?», «Сабаққа кешігуінің себебі неде?», «Сендердің күн тәртіптерің қалай құрылған?» сұрақтары арқылы сюжетті суреттегі негізгі ойды анықтату .
|
Оқулық https://www. google.kz детские сюжетные картинки |
|
|
Ой сергек! |
«Көңілді күн» Бейнежазбадағы дағы әуен ырғағымен билеу. |
Бейнежазба |
|
|
|
Тыңдалым. YouTube сайтынан (Балапан және оның достары. Күн тәртібі Мультфильм. Балапан ТВ) мультфильмді көрсету. Күн тәртібін дұрыс құрудың маңызы туралы айту. Жазылым. Дәптерде берілген тапсырма бойынша сөздерді жаздыру. Әріп элементтерін дұрыс, көркем жазу білігін бағалау. Жазу жолын, жоларалық кеңістікті, жолдың жоғарғы және төменгі сызығын сақтау және әріп элементтерін дұрыс, көркем жазу білігін бағалауды ұйымдастыру. |
Бейнежазба Дәптермен жұмыс |
|
|
Сабақтың соңы |
Не қиын ? Не қызықты? Не маңызды? Оқушылар көңіл-күй суретінде жазылған әр сұраққа қарап, бүгінгі сабақ бойынша өз ойларын айтады. |
смайликтер |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Менің отбасым. І дыбысы мен әрпі
Менің отбасым. І дыбысы мен әрпі
Қысқа мерзімді жоспар
Оқу ісінің меңгерушісі: Г.Иманова_________
|
Пәні: Сауат ашу |
Мектеп № 10 ЖББОМ |
|||
|
Күні: 05.12.2016ж Сынып: 1 А |
Мұғалімнің аты- жөні: Сармыс Б.Қ. Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
|||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Менің отбасым. І дыбысы мен әрпі. |
|||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары |
1.2.1.2 Оқудың түрлерін (буындап оқу, жиі кездесетін сөздерді тұтас оқу, түсініп оқу) қолдану 1.3. 5.1 тақырыпқа байланысты керекті сөздер, сызбалар, суреттер, белгілермен толықтырып жай сөйлемдер/мәтін құрастырады және жазады 1.1.9.1 сөздегі дыбыс түрлерін (дауысты, дауыссыз, жуан және жіңішке дауыстылар) ажырату және дұрыс дыбыстау |
|||
|
Оқу мақсаттары |
Барлық оқушылар орындай алады: |
|||
|
|
сөздегі дыбыс түрлерін (дауысты, дауыссыз, жуан және жіңішке дауыстылар) ажыратады және дұрыс дыбыстайды |
|||
|
Оқушылардың көпшілігі орындай алады: |
||||
|
Оқудың түрлерін (буындап оқу, жиі кездесетін сөздерді тұтас оқу, түсініп оқу) қолдану |
||||
|
Кейбір оқушылар орындай алады: |
||||
|
тақырыпқа байланысты керекті сөздер, сызбалар, суреттер, белгілермен толықтырып жай сөйлемдер/мәтін құрастырады және жазады |
||||
|
Жетістік критерийлері |
Айтылған сөздер мен сөйлемдердің көпшілігін дұрыс қайталай алады. Нақты сөйлеу арқылы, мәселені түсінгенін көрсете алады. |
|||
|
Тілдік мақсаттар |
Түйінді.сөздер мен сөз тіркестері: Іс, тіс, тіл ,шіл |
|||
|
|
Сыныптағы диалог /жазылым үшін сай келетін тіл стилі: |
|||
|
Талқылауға арналған сұрақтар: -І қандай дыбыс? -І дыбысы сөздің қай жерінде кездеседі? |
||||
|
Құндылықтарды дарыту |
Оқушыларды үлкендерді сыйлауға үйрету, бір-біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу. |
|||
|
Пәнаралық байланыстар |
Музыка, дүниетану сабағы |
|||
|
АКТ қолдану дағдысы |
Аудиожазба , таныстырылым, бейнежазба |
|||
|
Алдыңғы оқу |
Менің отбасым. І дыбысы мен әрпі |
|||
|
Сабақ барысы |
||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы |
Ширату «Бес саусақ» Бас бармағым –атам, үйдің данасы, Балаң үйрек –әжем, ошақ анасы. Ортан терек –әкем, отау панасы. Шылдыр шүмек –анам, шаңырақ ажары. Титтей бөбек –мен ,бәрінің базары. Бес топқа бөлініп отыру. |
Бес саусақ |
||
|
Сабақтың ортасы |
1.Тыңдалым. Балалар назарын экранға аударып, «Маша мен аю» ертегісінен үзінді көрсету. («Кімнің ізі» мультфильмі.) Болжау арқылы көру. Яғни «ненің ізі» деп Маша сұраған кезде балалардан сұрау арқылы қоянның, қасқырдың ізін тану. -Ертегі сіздерге таныс па? -Нені байқадыңдар? Неліктен біз бұл ертегіні қарадық? Оқушы жауабын тыңдау. -Өйткені мұнда І дыбысынан басталатын із деген сөз бар. 2. –І қандай дыбыс, сөздің қай жерінде кездеседі? -Жіңішке дауысты дыбыс, сөз басында, ортасында, соңында кездеседі.»плакаттан және таныстырылымнан і дыбысы бар суреттерді көрсету, атау. 3.Оқылым. Оқушыларға киндер қорабын таратып беру.Киндер қорабының ішінен сөздер алып оқу. Ін іні іс тіс іл шіл ірі тіл. Қақпақ, дөңгелекпен дауысты, дауыссызды ажыратып көрсету. Мақал. Ақылды іс тындырады, Ақымақ тіс сындырады. мақалын оқушыларға оқытып, мағынасына талдау жасату. -Тағы қандай мақал білесіңдер? Ламинатталған қағазға іс, тіс сөздерін жазуға тапсырма беру. 4.Суретпен жұмыс. Оқушыларға суреттер тарату. Сол суреттерден ішінде і дыбысы бар суретті тауып, жіпке қыстырғышпен қыстыру. Сөзді атау, буынға бөлу, дыбысын ажырату, сөйлем айту. . |
Таныстырылым, бейнежазба, оқулықпен жұмыс, Суреттер Киндер қорабы, Сөздер Ішінде і дыбысы бар суреттер Қыстырғыштар Мақал Ламинатталған қағаз, қақпақ, дөңгелектер |
||
|
Ой сергек! |
Бейнежазбадағы дағы әуен ырғағымен билеу. |
Бейнежазба |
||
|
|
6. Қай сурет сызбаға сәйкес келеді?
|
слайд
дәптерлер.
|
||
|
Сабақтың соңы
|
|
Кеменің суреттері |
||
|
|
Қалыптастырушы бағалау |
|
||
|
Оқу мақсаты: 1.1.9.1 сөздегі дыбыс түрлерін (дауысты, дауыссыз, жуан және жіңішке дауыстылар) ажырату және дұрыс дыбыстау Тапсырма: І әрпін тауып жаз, дыбыстық талдау жаса
Дескриптор: І әрпін дұрыс жазады. Сөзге дыбыстық талдау жасайды. |
||||
|
Ойлау дағдылары: білу және түсіну, қолдану Жетістік критерийлері: білім алушы і әрпін ің орнын табады, жазады. Дауысты, дауыссыз дыбыстарды сәйкес түспен белгілейді. |
||||
|
Пәні: Сауат ашу |
Мектеп № 10 ЖББОМ |
||
|
Күні: 06.12.2016ж Сынып: 1 А |
Мұғалімнің аты- жөні: Сармыс Б.Қ. Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Менің отбасым. І дыбысы мен әрпі. Әңгімелеу. |
||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары |
1.1.8.1 берілген сюжетті сурет бойынша шағын әңгіме құрап айту 1.1.7.1 тыңдалған мәтінге өз көзқарасын жай сөйлеммен білдіру (ұнайды/ ұнамайды) 1.1.6.1 сөйлеу барысында сипаттау/салыстыру сөздерін, вербалды емес қарым-қатынас құралдарын (ым-ишара, қимыл), дауыс ырғағын, мәнерін, қарқынын, сөз арасындағы кідірісті қолдана біледі. |
||
|
Оқу мақсаттары |
Барлық оқушылар орындай алады: |
||
|
|
берілген сюжетті сурет бойынша шағын әңгіме құрап айта алады. |
||
|
Оқушылардың көпшілігі орындай алады: |
|||
|
мәтінде автордың не туралы айтқысы келгенін түсіне біледі. |
|||
|
Кейбір оқушылар орындай алады: |
|||
|
сөйлеу барысында сипаттау/салыстыру сөздерін, вербалды емес қарым-қатынас құралдарын (ым-ишара, қимыл), дауыс ырғағын, мәнерін, қарқынын, сөз арасындағы кідірісті қолдана біледі. |
|||
|
Жетістік критерийлері |
Айтылған сөздер мен сөйлемдердің көпшілігін дұрыс қайталай алады. Нақты сөйлеу арқылы, мәселені түсінгенін көрсете алады. |
||
|
Тілдік мақсаттар |
Түйінді.сөздер мен сөз тіркестері: Киім, күн тәртібі, ілгіш |
||
|
|
Сыныптағы диалог /жазылым үшін сай келетін тіл стилі: |
||
|
Талқылауға арналған сұрақтар: -І қандай дыбыс? -І дыбысы сөздің қай жерінде кездеседі? –Сен күн тәртібін сақтайсың ба? |
|||
|
Құндылықтарды дарыту |
Оқушыларды үлкендерді сыйлауға үйрету, бір-біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу. |
||
|
Пәнаралық байланыстар |
Музыка, дүниетану сабағы |
||
|
АКТ қолдану дағдысы |
Аудиожазба , таныстырылым, бейнежазба |
||
|
Алдыңғы оқу |
Менің отбасым. І дыбысы мен әрпі |
||
|
Сабақ барысы |
|||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы |
Ширату «Бес саусақ» Бас бармағым –атам, үйдің данасы, Балаң үйрек –әжем, ошақ анасы. Ортан терек –әкем, отау панасы. Шылдыр шүмек –анам, шаңырақ ажары. Титтей бөбек –мен ,бәрінің базары. Бес топқа бөлініп отыру. |
|
|
|
Сабақтың ортасы |
Айтылым. 1.Әр топқа бес түрлі сөздер беру. Ол сөздерді оқушылар парта үстіндегі кеспе әріптерден құрайды, ақ параққа жазады. Оны қыстырғышпен тақтаға іледі, оқиды, буынға бөліп, сөйлем құрайды. 2. Оқылым. Тіс, тіл, ізі, шіл, іні сөздерін оқиды. |
||
|
|
3.Айтылым.Көрсетілім арқылы суретке назар аудару. Алдымен оқушыларға сюжетті сурет бойынша әңгіме құрастыруға тапсырма беру. 1. Сюжетті сурет бойынша әңгіме құрастырту. 1-сурет бойынша: –Бала не істеді? – Бала киімдерін іздеді. 2-сурет бойынша: – Ол қайда асықты? – Ол мектепке асықты. 3-сурет бойынша: – Бала сабаққа үлгерді ме? – Бала сабаққа кешікті. «Ол қандай оқушы?», «Сабаққа кешігуінің себебі неде?», «Сендердің күн тәртіптерің қалай құрылған?» сұрақтары арқылы сюжетті суреттегі негізгі ойды анықтату .
|
Оқулық https://www. google.kz детские сюжетные картинки |
|
|
Ой сергек! |
«Көңілді күн» Бейнежазбадағы дағы әуен ырғағымен билеу. |
Бейнежазба |
|
|
|
Тыңдалым. YouTube сайтынан (Балапан және оның достары. Күн тәртібі Мультфильм. Балапан ТВ) мультфильмді көрсету. Күн тәртібін дұрыс құрудың маңызы туралы айту. Жазылым. Дәптерде берілген тапсырма бойынша сөздерді жаздыру. Әріп элементтерін дұрыс, көркем жазу білігін бағалау. Жазу жолын, жоларалық кеңістікті, жолдың жоғарғы және төменгі сызығын сақтау және әріп элементтерін дұрыс, көркем жазу білігін бағалауды ұйымдастыру. |
Бейнежазба Дәптермен жұмыс |
|
|
Сабақтың соңы |
Не қиын ? Не қызықты? Не маңызды? Оқушылар көңіл-күй суретінде жазылған әр сұраққа қарап, бүгінгі сабақ бойынша өз ойларын айтады. |
смайликтер |
|
шағым қалдыра аласыз

















