6
,-
Тәрбие сағаты бойынша қысқа мерзімді жоспар
|
Тәрбие сағаты |
Қауіпсіздік сабағы |
|
|
Күні |
||
|
Сынып жетекші: |
|
|
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: Эпиграфтар (тақырып мазмұнын ашатын) |
Қауіпсіздік ережелерін сақтау – өміріңді сақтау |
|
|
Сабақтың мақсаты: |
Оқушыларды өз өмірі мен денсаулығын қорғау негіздерімен таныстыру, қауіпті жағдайларды болдырмау үшін қажетті қауіпсіздік ережелерін меңгерту, олардың жауапкершілігін арттыру. |
|
|
Құндылықтарды дарыту |
Өмір мен денсаулықты құрметтеу – Оқушыларға өз өмірі мен денсаулығының маңыздылығын ұғындырып, оны қорғауға үйрету. Жауапкершілік – Өз және басқалардың қауіпсіздігі үшін жауапты болу сезімін дамыту. Сақтық пен алдын алу – Қауіпті жағдайларды болдырмауға тырысу және оларды дұрыс шешу жолдарын үйрету. Қамқорлық – Өзінің және өзгелердің қауіпсіздігіне қамқорлық көрсетуге баулу. Ынтымақтастық – Топтық және жұптық жұмыстар арқылы бірлесіп жұмыс істеу, бір-біріне көмектесу. |
|
|
Ресімдеу |
|
|
|
Музыкалық және бейне көркемдеу |
Ю туб арнасы, музыкалық бағдарлама |
|
|
Үлестірмелі материалдар |
Үлестірмелі материалдар, платформалық жұмыстар |
|
|
Тақырыптық көрмелер мен ақпараттық стендтер |
Слайд, |
|
|
Дайындыққа арналған әдебиет |
Интернет материалдары |
|
|
Сабақтың барысы |
||
Сабақтың барысы:
|
+ |
Сабақ кезеңі |
Педагогтің іс-әрекеті
|
Оқушының іс- әрекеті Ынтымақтастық атмосферасына қатысады Қауіпсіздік туралы білетін ақпараттарын бөліседі Видео тамашалайды |
Бағалау Жарайсың! Тамаша! |
Ресурстар Жасанды интеллект https://youtu.be/oCPp_7Rbrao?feature=shared |
|
Сабақтың басы |
Балалар, мына суреттерге мән беріп мына балалардың әрекеті дұрыс па? Жауап беріңдерші? «Иә» немесе «жоқ» ойыны https://www.educaplay.com/learning-resources/20350057-learning_resource.html
Тамаша! |
Иә немесе жоқ деп жауап беріп сұрақтарға жауап береді |
Тамаша! Керемет! |
https://www.educaplay.com/learning-resources/20350057-learning_resource.html слайд қауіпсіздік суреттері |
|
|
Сабақтың ортасы 20 минут Сергіту сәті 5 минут Сабақты қорыту 8 минут |
2 – тапсырма (жұптық жұмыс) «Дұрыс немесе бұрыс» Балалар, мен сендерге қазір жол жүру ережесінің үлестірмелі материалдарын таратамын; Қай әрекет дұрыс немесе қайсысы бұрыс екенін көрсетіңдер:
СЕРГІТУ СӘТІ 3 – тапсырма (топтық жұмыс) Әр топ өзіне берілген тапсырманы орындайды 1 – топ Бір оқушының үйден мектепке дейінгі жолын сызады (жолда жаяу жүргінші жолағы, бағдаршам,көшелер болуы керек) 2 – топ Баланың суға түсу ережесін жазады 3- топ Үйде ата – ана болмаған жағдайда газ және өрт қауіпсіздіктерін қалай сақтайтындықтарын көрсетеді 4 – тапсырма «Білімді бала» әдісі
|
Жолда жүру ережелерінің қайысы дұрыс қайсысы бұрыс екендігін көрсетеді СЕРГІТУ сәтіне қатысады Топтарға бөлінеді Топ бойынша берілген тапсырмаларды орындайды Қортынды сұрақтарға жауап береді |
Жарайсыңдар! Тамаша! Керемет! Дұрыс! Тамаша! Өте жақсы жауап! Жарайсыңдар! Өте тапқыр жауап ӨТЕ ЖАҚСЫ! Керемет! |
Музыка Ақ парақтар Сызбалар Қарандаштар Презентациялық жұмыс |
|
Рефлексия 8 минут |
https://view.genially.com/66aa50b9162aa00d4d44600b Онлайн кері байланыс |
Кері байланыс береді |
|
https://view.genially.com/66aa50b9162aa00d4d44600b |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Менің қауіпсіздігім. Қауіпсіздік деген не? Қауіпсіздікті сақтау жолдары. тәрбие сағаты
Менің қауіпсіздігім. Қауіпсіздік деген не? Қауіпсіздікті сақтау жолдары. тәрбие сағаты
6
,-
Тәрбие сағаты бойынша қысқа мерзімді жоспар
|
Тәрбие сағаты |
Қауіпсіздік сабағы |
|
|
Күні |
||
|
Сынып жетекші: |
|
|
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: Эпиграфтар (тақырып мазмұнын ашатын) |
Қауіпсіздік ережелерін сақтау – өміріңді сақтау |
|
|
Сабақтың мақсаты: |
Оқушыларды өз өмірі мен денсаулығын қорғау негіздерімен таныстыру, қауіпті жағдайларды болдырмау үшін қажетті қауіпсіздік ережелерін меңгерту, олардың жауапкершілігін арттыру. |
|
|
Құндылықтарды дарыту |
Өмір мен денсаулықты құрметтеу – Оқушыларға өз өмірі мен денсаулығының маңыздылығын ұғындырып, оны қорғауға үйрету. Жауапкершілік – Өз және басқалардың қауіпсіздігі үшін жауапты болу сезімін дамыту. Сақтық пен алдын алу – Қауіпті жағдайларды болдырмауға тырысу және оларды дұрыс шешу жолдарын үйрету. Қамқорлық – Өзінің және өзгелердің қауіпсіздігіне қамқорлық көрсетуге баулу. Ынтымақтастық – Топтық және жұптық жұмыстар арқылы бірлесіп жұмыс істеу, бір-біріне көмектесу. |
|
|
Ресімдеу |
|
|
|
Музыкалық және бейне көркемдеу |
Ю туб арнасы, музыкалық бағдарлама |
|
|
Үлестірмелі материалдар |
Үлестірмелі материалдар, платформалық жұмыстар |
|
|
Тақырыптық көрмелер мен ақпараттық стендтер |
Слайд, |
|
|
Дайындыққа арналған әдебиет |
Интернет материалдары |
|
|
Сабақтың барысы |
||
Сабақтың барысы:
|
+ |
Сабақ кезеңі |
Педагогтің іс-әрекеті
|
Оқушының іс- әрекеті Ынтымақтастық атмосферасына қатысады Қауіпсіздік туралы білетін ақпараттарын бөліседі Видео тамашалайды |
Бағалау Жарайсың! Тамаша! |
Ресурстар Жасанды интеллект https://youtu.be/oCPp_7Rbrao?feature=shared |
|
Сабақтың басы |
Балалар, мына суреттерге мән беріп мына балалардың әрекеті дұрыс па? Жауап беріңдерші? «Иә» немесе «жоқ» ойыны https://www.educaplay.com/learning-resources/20350057-learning_resource.html
Тамаша! |
Иә немесе жоқ деп жауап беріп сұрақтарға жауап береді |
Тамаша! Керемет! |
https://www.educaplay.com/learning-resources/20350057-learning_resource.html слайд қауіпсіздік суреттері |
|
|
Сабақтың ортасы 20 минут Сергіту сәті 5 минут Сабақты қорыту 8 минут |
2 – тапсырма (жұптық жұмыс) «Дұрыс немесе бұрыс» Балалар, мен сендерге қазір жол жүру ережесінің үлестірмелі материалдарын таратамын; Қай әрекет дұрыс немесе қайсысы бұрыс екенін көрсетіңдер:
СЕРГІТУ СӘТІ 3 – тапсырма (топтық жұмыс) Әр топ өзіне берілген тапсырманы орындайды 1 – топ Бір оқушының үйден мектепке дейінгі жолын сызады (жолда жаяу жүргінші жолағы, бағдаршам,көшелер болуы керек) 2 – топ Баланың суға түсу ережесін жазады 3- топ Үйде ата – ана болмаған жағдайда газ және өрт қауіпсіздіктерін қалай сақтайтындықтарын көрсетеді 4 – тапсырма «Білімді бала» әдісі
|
Жолда жүру ережелерінің қайысы дұрыс қайсысы бұрыс екендігін көрсетеді СЕРГІТУ сәтіне қатысады Топтарға бөлінеді Топ бойынша берілген тапсырмаларды орындайды Қортынды сұрақтарға жауап береді |
Жарайсыңдар! Тамаша! Керемет! Дұрыс! Тамаша! Өте жақсы жауап! Жарайсыңдар! Өте тапқыр жауап ӨТЕ ЖАҚСЫ! Керемет! |
Музыка Ақ парақтар Сызбалар Қарандаштар Презентациялық жұмыс |
|
Рефлексия 8 минут |
https://view.genially.com/66aa50b9162aa00d4d44600b Онлайн кері байланыс |
Кері байланыс береді |
|
https://view.genially.com/66aa50b9162aa00d4d44600b |
шағым қалдыра аласыз


















