ҰОҚ №
Күні:
Білім беру саласы: Коммуникация.
Бөлім: Сөйлеуді дамыту.
Тақырыбы:Менің сүйікті үй жануарым.
Мақсаты: Жұмбақ шешу арқылы, өз тәжірибесінен әңгіме құрастыру
Міндеттері:Білімділігі: Жұмбақты шешу арқылы өз тәжіриберерінен әңгіме құрауға, сөйлеу барысында сын есім мен етістікт ерді қолдануға үйретуді жалғастыру. Үй жануарлары және олардың төлдері туралы білімдерін бекіту. Дамытушылығы: Үй жануарларына байланысты тақпақ,мақал-мәтелдерді қайталай отырып,сұрақ-жауап арқылы,тіл байлығын дамыту
Тәрбиелігі: Балаларды өз пікірлерін айта білуге үйрету.Үй жануарларына қамқорлық жасауға тәрбиелеу.
Сөздік жұмыс:Жануар, түйе, ешкі, қой.
Технологиялық қамтамассыз ету: Үй жануарларының суреттері, жайлаудың суреті,макет
Билингвальді компоннент: түйе-верблюд, қой- баран, ешкі – козел.
Технологиялар:
|
Кіріспе бөлім |
Шаттық шеңбері Қане,қане тұрайық, Үлкен шеңбер құрайық. Тұрсақ егер шеңберге, Алақанды ұрайық. Оң жақтағы балаға, Сол жақтағы балаға, Шапалақ-та,шапалақ. |
|
Негізгі бөлім |
Жұмбақ жсыру 1.Басында екі таяғы бар. Адам деуге болмайды сақалы тағы бар.(Ешкі) 2.Үстінде екі тауы бар.Ол не? (түйе) 3.Кішкене ғана бойы бар, айналдырып киген тоны бар.(Қой) Жарайсыңдар! ендеше біз сендермен осы үй жануарлары туралы әңгімелейміз. «Суретпен жұмыс» Балалар үй жануарларына нелер жатады? Үй жануарлары қайда болады? Оларды кімдер бағады? Олар немен қоректенеді? Олардың бізге берер пайдасы қандай? Жарайсыңдар! Ендеше балалар менімен бірге саяхатқа ауылға барасыңдар ма? Ауылдағы үй жануарлардың қалай тіршілік ететінің көріп келеміз. Олай болса балалар біздің баратын ауылымыз алыс немен барсақ екен? Жақсы пойызбен барайық менің сонымнан ілесіңдер Пуп-тс,пуп-тс Ауылға да келіп жеттік. Балалар қараңдаршы қазір бізде күз мезгілі ғой сондықтан ауылдағы адамдар жануарларын қорада бағып күтуде оларға жем,шөп суларын береді.Қораның ішін тазартып тұрады. Ал балалар айтыңдаршы күзден кейін қандай жыл мезгілі келеді? Қыс мезгілінен кейін көктем мезгілі болады. Көктемде күн жылынады одан кейін жаз келеді күн ысиды малдар жайлауға жайылымға шығады мына көрініске қараңдаршы не көріп тұрсыңдар?Көрдіңдер ме?балалар адамдар малдарға үнемі қамқорлық жасайды ендеше біз де қамқорлық жасайық жем,шөп дайындап берейік алдымен бойымызды сергітіп алайық Кәне шеңбер құрамыз (мәтінге сәйкес іс-қимылдар жасау) Қолымызды созамыз Бір отырып, бір тұрып Оңға, солға қараймыз Үй жануарлары: Үй жануарларының атап, төлдерін табу. |
|
Қорытынды бөлім |
Мақал жаттау Ақты төкпе-малды теппе Балалрды мадақтау, мақтау |
Есеп – Учет
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Менің сүйікті үй жануарым.
Менің сүйікті үй жануарым.
ҰОҚ №
Күні:
Білім беру саласы: Коммуникация.
Бөлім: Сөйлеуді дамыту.
Тақырыбы:Менің сүйікті үй жануарым.
Мақсаты: Жұмбақ шешу арқылы, өз тәжірибесінен әңгіме құрастыру
Міндеттері:Білімділігі: Жұмбақты шешу арқылы өз тәжіриберерінен әңгіме құрауға, сөйлеу барысында сын есім мен етістікт ерді қолдануға үйретуді жалғастыру. Үй жануарлары және олардың төлдері туралы білімдерін бекіту. Дамытушылығы: Үй жануарларына байланысты тақпақ,мақал-мәтелдерді қайталай отырып,сұрақ-жауап арқылы,тіл байлығын дамыту
Тәрбиелігі: Балаларды өз пікірлерін айта білуге үйрету.Үй жануарларына қамқорлық жасауға тәрбиелеу.
Сөздік жұмыс:Жануар, түйе, ешкі, қой.
Технологиялық қамтамассыз ету: Үй жануарларының суреттері, жайлаудың суреті,макет
Билингвальді компоннент: түйе-верблюд, қой- баран, ешкі – козел.
Технологиялар:
|
Кіріспе бөлім |
Шаттық шеңбері Қане,қане тұрайық, Үлкен шеңбер құрайық. Тұрсақ егер шеңберге, Алақанды ұрайық. Оң жақтағы балаға, Сол жақтағы балаға, Шапалақ-та,шапалақ. |
|
Негізгі бөлім |
Жұмбақ жсыру 1.Басында екі таяғы бар. Адам деуге болмайды сақалы тағы бар.(Ешкі) 2.Үстінде екі тауы бар.Ол не? (түйе) 3.Кішкене ғана бойы бар, айналдырып киген тоны бар.(Қой) Жарайсыңдар! ендеше біз сендермен осы үй жануарлары туралы әңгімелейміз. «Суретпен жұмыс» Балалар үй жануарларына нелер жатады? Үй жануарлары қайда болады? Оларды кімдер бағады? Олар немен қоректенеді? Олардың бізге берер пайдасы қандай? Жарайсыңдар! Ендеше балалар менімен бірге саяхатқа ауылға барасыңдар ма? Ауылдағы үй жануарлардың қалай тіршілік ететінің көріп келеміз. Олай болса балалар біздің баратын ауылымыз алыс немен барсақ екен? Жақсы пойызбен барайық менің сонымнан ілесіңдер Пуп-тс,пуп-тс Ауылға да келіп жеттік. Балалар қараңдаршы қазір бізде күз мезгілі ғой сондықтан ауылдағы адамдар жануарларын қорада бағып күтуде оларға жем,шөп суларын береді.Қораның ішін тазартып тұрады. Ал балалар айтыңдаршы күзден кейін қандай жыл мезгілі келеді? Қыс мезгілінен кейін көктем мезгілі болады. Көктемде күн жылынады одан кейін жаз келеді күн ысиды малдар жайлауға жайылымға шығады мына көрініске қараңдаршы не көріп тұрсыңдар?Көрдіңдер ме?балалар адамдар малдарға үнемі қамқорлық жасайды ендеше біз де қамқорлық жасайық жем,шөп дайындап берейік алдымен бойымызды сергітіп алайық Кәне шеңбер құрамыз (мәтінге сәйкес іс-қимылдар жасау) Қолымызды созамыз Бір отырып, бір тұрып Оңға, солға қараймыз Үй жануарлары: Үй жануарларының атап, төлдерін табу. |
|
Қорытынды бөлім |
Мақал жаттау Ақты төкпе-малды теппе Балалрды мадақтау, мақтау |
Есеп – Учет
|
|
шағым қалдыра аласыз













